trawa

Autor Wątek: Cezar, Faraon, Zeus i Cesarz  (Przeczytany 20153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Muminek

Cezar, Faraon, Zeus i Cesarz
« dnia: Wrzesień 03, 2003, 05:27:10 pm »
Wiem, że to nie są typowe kontynuacje, ale każdy przyzna, że są do siebie bardzo podobne. Jak wam się podobają i która wg. was jest najlepsza?
ww.ankh-morpork.w.pl :
Njwiększe w Polsce  forum poświecone Świecie Dysku!

Mav82

  • Gość
Cezar, Faraon, Zeus i Cesarz
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2003, 10:21:59 pm »
cezar "jedynka" bo sporo kiedys w nia pykalem, a poza tym byla pierwsza, inne wymienione tu gry to niestety proba zarobienia pieniedzy na tym samym

Offline Filip SB

Cezar, Faraon, Zeus i Cesarz
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2003, 06:47:34 am »
Faraon, a szczegolnie proces jak sie buduje piramide. Zostawiłem właczonego kompa i poszedłem na boisko na kosza jak wróciłem po dwóch godzinach to jeszcze nie wybudowali :)))
ho's that riding into the sun.?
Who's the man with the itchy gun?
Who's the man who kills for fun!?
Psycho Dad. Psycho Dad. Psycho Dad!
He sleeps with a gun, but he loves his son.  Killed his wife cause she weighed a ton...

Offline Falcon

Cezar, Faraon, Zeus i Cesarz
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2003, 07:18:38 pm »
Zeus. I wszystko jasne.  :D
ttp://s10.bitefight.pl/c.php?uid=35130

http://r1.bloodwars.pl/r.php?r=38420

Offline Nabu Nezzar

Cezar, Faraon, Zeus i Cesarz
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2003, 05:17:54 pm »
Mi najbardziej podobał się Caesar 3 - nie ma to jak starożytny Rzym. Zeus i Faraon też byli spox, ale jednak Caesar rządzi! W najnowszą część Cesarza jeszcze nie grałem.
url=http://fir.glt.pl]Republika Fantastyki i Rzeczywistości[/url]
Na przeciwstawnym biegunie
LARPy

Offline High Elf

Cezar, Faraon, Zeus i Cesarz
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2003, 12:21:19 pm »
Dziś rano grałem w CIII i mi się podobał mimo zestarzenia się gry - tak jak starcraft
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Dark Elf king

Cezar, Faraon, Zeus i Cesarz
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2003, 05:06:40 pm »
Cezar nie miałem okazji dużo w niego grać ale z wyżej wymienionych chyba najfajniejszy

Offline High Elf

Cezar, Faraon, Zeus i Cesarz
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2003, 11:19:41 am »
Cesarz jest napewno najgorszy. (nie caesar)
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline fisha

Cezar, Faraon, Zeus i Cesarz
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 26, 2004, 11:35:47 am »
Cytat: "High Elf"
Cesarz jest napewno najgorszy. (nie caesar)


Jeśli chodzi Ci o Cesarza:narodziny państwa środka to jesteś w błędzie. Jest to jedna z najlepszych części. Dlaczego?? Ponieważ oferuje tryb multiplayer, wkońcu mogę się zmierzyć z moim kolegą na LANie. Zagrywam sie w nią od grudnia 2003. Wtedy to udało mi się dorwać oryginalny egzemplarz za jedyne 29,99zł.

A tak poza tym to ciekawi mnie co będzie dalej. Jakiś dodatek do cesarza ? W stylu posejdon/kleopatra. A może całkiem nowa gra. Może imperium Azteków ?

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Cezar, Faraon, Zeus i Cesarz
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 26, 2004, 01:46:10 pm »
Ciężki wybór... :)
W "Cesarza" jeszcze nie grałem, przyznam.
Ale z pośród reszty ciężko wybrać tę "najlepszą", bo wszystkie są do siebie bardzo podobne i naprawdę świetne.
Wybrałem "Zeusa", ale w swoim wyborze kierowałem się kryteriami - "co mi najbardziej podpasowało w klimacie gry". No i jako, że lubię mitologie (wszelakie), to wybór padł na Zeusa, gdzie akurat wątki "mityczne" są najbardziej widoczne.

Pierwszą grą z cyklu dla mnie był Cezar II - urzekł mnie zupełnie. Długi czas później grałem w Pharaoha - urzekł mnie chyba jeszcze zupełniej  :) . Potem byl Cezar III, który jakoś do mnie niezbyt trafił (może dlatego, że II była dla mnie tak świetna?).

Ogólnie - gry tego typu w kategorii (RTS-symulacja-ekonomia) zasługują na wielką pochwałę, bo są po prostu wspaniałe.

P.S. Budowanie piramid w Pharaohu jest boskie  :lol:
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Offline Muminek

Cezar, Faraon, Zeus i Cesarz
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 26, 2004, 01:47:14 pm »
Cytuj
tak poza tym to ciekawi mnie co będzie dalej. Jakiś dodatek do cesarza ? W stylu posejdon/kleopatra. A może całkiem nowa gra. Może imperium Azteków ?
 

Imperium Azteków... Niezły pomysł. A może Mezopotamia? Ma ktoś jeszcze jakieś inne pomysły?
ww.ankh-morpork.w.pl :
Njwiększe w Polsce  forum poświecone Świecie Dysku!

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Cezar, Faraon, Zeus i Cesarz
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 26, 2004, 02:03:26 pm »
A co byście powiedzieli na 'jarlowską' Skandynawię (Norwegia, Islandia, Dania, Szwecja)?
Rybołówstwo, mysliwstwo, uprawa ziemi...berserkowie, wiking i inne rozrywki.
Asgard, Walhalla - Odyn, Thor, Loki, Fenris. Do tego cała dalsza pomniejsza menażeria: trolle, wilki, gobliny, elfy, krasnoludy.

Co prawda było niby coś w tym stylu w grze "SAGA-Gniew Wikingów", ale nie ma co porównywać  :)

EDIT:
Jeszcze coś mi przyszło do głowy...
A gdyby coś w stylu tychże Zeusów itp. zrobić w realiach np. Warhammera, Forgottenów, albo Dark Suna?
W ostatnim przypadku mielibyśmy coś w stylu Azteków - król/kapłan, zigguraty...
Co prawda nie wiem, czy zbyt dalekie "odrzeczywistnienie" gry wyszłoby jej na dobre, ale kto wie?
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Offline fisha

Cezar, Faraon, Zeus i Cesarz
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 27, 2004, 10:39:34 am »
Heimnar nie głupi pomysł, jednakże raczej nie doczekamy tej gry. Ta seria raczej stawia na realizm.

Też na początku myślałem o mezopotamii jednakże za mało tam by bylo monumentów i raczej wybiorą cywilizację Azteków albo coś w klimatach Skandynawskich.

A co powiecie na Atlandydę !! Tworzenie wyspy wiedzy :)

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Cezar, Faraon, Zeus i Cesarz
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 27, 2004, 01:03:18 pm »
A czy o Atlantydzie nie był przypadkiem dodatek do "Zeusa"?
"Posejdon-bóg Atlantydy"...
Nie wiem do końca, bo sam w niego jeszcze nie grałem  :)

Ja bym osobiście wolał bardziej Skandynawię  :) .
Choć wiem, że większe prawdopodobieństwo jest jednak powstania gry o Mezopotamii, czy Aztekach. Póki co wybierali "wielkie" cywilizacje, właśnie z monumentami, wspaniałą historią itp.
Ale skandynawowie mają taką fajową mitologię...


Co do monumentów Mezopotamii -  Wiszące Ogrody Semiramidy? Inne można wymyslić - świątynie, grobowce. Nie muszą być same cuda świata. W Zeusie budowało się w sumie zwykłe świątynie.

Wydaje mi się też, że ciekawe mogłoby być wyprowadzenie tematu w późniejszy okres - wczesne średniowiecze w Europie. Albo nawet jeszcze dalej - renesans. Ale to z kolei było w "Anno 1503" i "...1602". Choś uważam, że w wykonaniu twórców Cezara mogłoby wyjść jeszcze lepiej.
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Offline zim

Cezar, Faraon, Zeus i Cesarz
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 27, 2004, 01:14:16 pm »
ehh zaden z tych tytulow nie przydal mi do gustu i nie przykul mnie do komputera na dluzej niz godzine. podobno dobre/bardzo dobre tytuly ale mnie jakos nie zauroczyly...
ale wybieram Kleopatre bo to ladna kobitka byla :P
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'