trawa

Autor Wątek: Różne gadki zewsząd 3  (Przeczytany 176753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1305 dnia: Styczeń 24, 2018, 11:47:12 am »

Też nie wiem, co takiego jest przedpotopowego w prenumeracie..

Wyobrażam sobie, że przy współczesnej technice mogę na stronie spersonalizować potrzebne mi rzeczy. Mieszkam za granicą, więc potrzebuję formę płatności obsługującą taki przelew np Visa, Paypal. Potrzebuję móc zrobić przedpłatę na kilka numerów, by nie płacić za każdym razem. Chciałbym móc dostać większą paczkę, a rzadziej np po 10 numerów.


Tak więc brakuje:
- informacji o terminach realizacji
- różnorodnych form płatności
- faktur elektronicznych w mailach lub podliczenia kosztów do zapłaty na stronie
- wysyłki zagranicznej


Z racji braku tych opcji w prenumeracie, naturalnie strona też o nich nie pisze więc darmo starałem się ich tam doszukać.


Tyle na szybko, choć drobniejsze rzeczy jeszcze bym znalazł.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2018, 11:58:29 am wysłana przez ilemoznaszukacnicka »

Offline misiokles

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1306 dnia: Styczeń 24, 2018, 12:01:47 pm »
Rozumiem, ale z tego co kojarzę, żadna firma/prenumerata nie jest ci w stanie tego zagwarantować. W drugą stronę też to działa - mieszkając w Polsce nikt w takim UK też nie pójdzie mi na rękę z prenumeratą.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1307 dnia: Styczeń 24, 2018, 12:10:58 pm »
Wyobrażam sobie, że przy współczesnej technice mogę na stronie spersonalizować potrzebne mi rzeczy. Mieszkam za granicą, więc potrzebuję formę płatności obsługującą taki przelew np Visa, Paypal. Potrzebuję móc zrobić przedpłatę na kilka numerów, by nie płacić za każdym razem. Chciałbym móc dostać większą paczkę, a rzadziej np po 10 numerów.


Tak więc brakuje:
- informacji o terminach realizacji
- różnorodnych form płatności
- faktur elektronicznych w mailach lub podliczenia kosztów do zapłaty na stronie
- wysyłki zagranicznej


Z racji braku tych opcji w prenumeracie, naturalnie strona też o nich nie pisze więc darmo starałem się ich tam doszukać.


Tyle na szybko, choć drobniejsze rzeczy jeszcze bym znalazł.

Tacy klienci jak ty stanowią zapewne niewielki promil, więc firmie nie opłaca się inwestować w spełnienie waszych oczekiwań, tudzież oczekiwań innej, niewielkiej grupy, która pewnie chciałaby coś innego. Prosta biznesowa kalkulacja, nic w tym przedpotowego nie ma.

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1308 dnia: Styczeń 24, 2018, 12:28:03 pm »

Jasne, kto by się schylił po X dodatkowych klientów * 2700zł. Pal licho udogodnienia, jednak możliwość zapłaty i dostawy to podstawa. Odbierałbym sobie takie same paczki jak inni, ale nie mieszał w to osób trzecich (rodziców).

Offline LucasCorso

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1309 dnia: Styczeń 24, 2018, 12:54:45 pm »
Też mieszkam za granicą, a kolekcję literatury rosyjskiej bez problemu zbieramy.

Na fakturze jest zawsze ta sama kwota, ten sam numer konta, te same dane i łatwe do rozszyfrowania tytuły przelewu.
W równych odstępach czasu dokonuję przelewów, a paczki po prostu się zbierają na kupce u teścia. Jak jesteśmy zgarniamy wszystkie...

Tak że jedyny problem dla rodziców to regularna wyprawa na pocztę.

I zawsze rozbija mnie ten argument o schylaniu się po dziesięciu klientów którzy przecież tyle kasy zostawią, więc czemu im nie spersonalizwoać

Przecież te 2700 to nie zarobek czyli zysk. Z tej kwoty tylko pewien procent to realny zarobek firmy. Pewnie równy lub niewiele większy od kosztu dodatkowej pracy przy przechowywaniu, przepakowywaniu czy chociażby prowadzeniu spisu kto gdzie kiedy co i jak wysłane. A jeszcze niedaj boże się ktoś pomyli i odkręcaj to...

Zupełnie zrozumiała postawa firmy.
Mają swoje reguły, a Ty się zgadzasz albo nie. Musu nie ma. To tylko komiksy, a nie lekarstwa lub chleb...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1310 dnia: Styczeń 24, 2018, 01:28:36 pm »

Wypowiadasz się w imieniu firmy? Może oni wcale nie chcą być tak bronieni. Prenumeratę mam zamówioną więc "korzystam" z przedstawionej oferty, "zgodziłem się" na nią. Jedynie opisałem jako przedpotopową. Jeśli nie tak, to w klimacie komiksu nazwijmy ją Hyboryjską :) gdzie tylko silni dostają to co chcą. To jest właśnie esencją tego co miałem na myśli. Można w skrajności rozdawać ludziom towary z ciężarówki (tutaj to żart), albo stawiać na innowacje i dostosowywać się do potrzeb klientów.


2700zł to 2700zł. Obrót też jest ważny, a nie nastawienie na zysk netto. To pieniądze które są zarabiane też przez ich kooperantów i mają wpływ na oferowane ceny.

Offline LucasCorso

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1311 dnia: Styczeń 24, 2018, 01:36:15 pm »
Wypowiadasz się w imieniu firmy? Może oni wcale nie chcą być tak bronieni.

No to mają problem, bo ja to przed chwilą zrobiłem...

Innowacyjność też ma swoje granice. I cele.

Innowacyjność do wprowadzenie ulepszonego rozwiązania. Ale nie na siłę, nie jako sztuka dla sztuki, albo punkty przy czyimś awansie.
Innowacyjność ma przynieść firmie usprawnienia. A to co ty proponujesz to raczej utrudnienia.

Ja gdybym prowadził firmę i by się okazało, że zarabiam więcej podając ludziom towar z ciężarówki kupiłbym dwie... lub trzy...


Nie bez powodu są prace, które nadal wykonuje facet z łopatą a nie nowoczesna koparka...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1312 dnia: Styczeń 24, 2018, 01:49:29 pm »

Dobra. nie ma sensu się spierać. Życzę tylko więcej osób które będą "utrudniać" Ci życie swoimi pieniędzmi. Nigdzie nie napisałem że mają mi coś za darmo dawać, mając podany koszt wysyłki zagranicznej mogę na niego przystać lub nie. Jednak brak opcji to wada.

Offline LucasCorso

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1313 dnia: Styczeń 24, 2018, 01:54:17 pm »
Życzę tylko więcej osób które będą "utrudniać" Ci życie swoimi pieniędzmi.


Przez lata działania na polskim rynku korepetycyjnym miałem takich aż nadto.
I tam się nauczyłem, że czasem jeden nadprogramowy klient z nietypowymi wymaganiami logistycznymi zajmuje miejsce/czas lub energię dwóch przyjmujących na klatę i bez szemrania Twoje warunki...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline misiokles

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1314 dnia: Styczeń 24, 2018, 02:05:47 pm »
2700zł to 2700zł. Obrót też jest ważny, a nie nastawienie na zysk netto. To pieniądze które są zarabiane też przez ich kooperantów i mają wpływ na oferowane ceny.
Jeśli z każdego komiksu masz zysk 4 zł, a później 0,50 zł z zysku oddajesz PayPalowi, że kolejne 50 gr payU, kolejne 50 groszy mastercardowi + dopłacasz do wysyłki międzynarodowej to nie jest zarabianie pieniędzy :)

Offline pokia

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1315 dnia: Styczeń 24, 2018, 08:13:16 pm »
Wydaje mi się, że w takim przypadku warto skorzystać z Gildii, tutaj chyba nie ma problemu z "odkładaniem" komiksów i późniejszą wysyłką większej paczki za granicę.

Offline cro_no

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1316 dnia: Luty 02, 2018, 07:56:47 pm »
O rany... tego na trzeźwo nie da się czytać. A mogłoby się wydawać że osoby czytające komiksy poniżej pewnego poziomu zniżyć się nie powinny. Żałosne są te teksty o stricte polskim wydawnictwie i pozostawianiu pieniędzy w kraju. Widać pranie mózgu jakie czynią poniektórzy zbiera swoje żniwa.

Offline gobender

Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1317 dnia: Luty 02, 2018, 08:16:36 pm »
Nie zgodzę się za tak postawioną tezą. Sugeruje ona bowiem,...

Nic nie sugeruje tylko opisuje stan faktyczny, a nie la la land.

Poza tym, miałeś strcite polskie wydawnictwo superhero, TM Semic. Padło, a, że jak sam mówiłeś rynek nie znosi próżni... cóż.

Cytuj
Czy kupuję coś z Egmontu - oczywiście, bo jeśli mi zależy to nie mam innego wyjścia.

Alez MASZ wyjście. Tylko zamiast wielkiego patrioty wychodzisz na małego konformistę :)
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2018, 08:20:19 pm wysłana przez gobender »

Offline absolutnie

Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1318 dnia: Luty 02, 2018, 08:29:29 pm »



@absolutnie
Analogie do komunizmu i PRL-u to jakiś kompletny odlot - niewarte komentowania.


Przyznam, że albo Ty mnie nie zrozumiałeś, albo ja Ciebie.
Mi chodziło o to, że
po pierwsze: uważam, że  w dobie globalizacji mówienie o "polskich wydawnictwach" i pozostających w kraju pieniądzach są anachronizmem zakorzenionym w słusznie minionej epoce. Dziś każdy może pieniadze z kraju wywozić, a zabronić mu tego można jedynie zamykając granice.
po drugie: uważam, że kapitalizm polega na tym, by kierować się regułami rynku, czyli kierować się chęcią wyciągnięcia kasy z naszych (i cudzych) portfeli. I dlatego, jak ktos mówi o tym, że oprócz wyciągania tej kasy należy robić coś jeszcze, dla promowania kultury narodowej, szerzenia misji dziejowej czy wspierania rodzimych robotników sztuki, to kojarzy mi się to jednoznacznie z gospodarką planową, sterowaną odgórnie i nierynkową jednak.


A Tobie o co chodzi?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Czytelnik

Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1319 dnia: Luty 02, 2018, 08:33:27 pm »
Poza tym, miałeś strcite polskie wydawnictwo superhero, TM Semic. Padło, a, że jak sam mówiłeś rynek nie znosi próżni... cóż.
Było takie wydawnictwo, pamiętam. Dzisiaj faktycznie już nie ma... ale przykład wydawnictwa TM-Semic ma coś udowadniać w naszej rozmowie? Chyba tylko to, że reguła wyrażona niegdyś przez mądrzejszych od nas, jakoby rynek nie znał pojęcia pustki, znajduje swoje potwierdzenie w praktyce. Nie ma TM-Semic ale w to miejsce pojawiło się Scream Comics, OMG i jeszcze pewnie jakieś inne wydawnictwa których wcześniej nie było. Nie będzie Egmontu będzie coś innego, może polskiego, i tez będą wydawać komiksy.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2018, 08:38:21 pm wysłana przez Czytelnik »