trawa

Autor Wątek: Różne gadki zewsząd 3  (Przeczytany 172137 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1350 dnia: Luty 03, 2018, 03:47:16 pm »
...i to chyba może być puentą tej rozmowy i zarazem wyjaśnieniem źródła w różnym postrzeganiu rzeczywistości. Dla mnie to jednak ma znaczenia że polskie.

"MIAŁOBY" a nie "ma",  bo cały czas opowiadasz teoretyczne histroryjki. I tu leży pies.  Wspomniane przez kogoś brandy nie pojawiły się w USA znikąd by potem "niesprawiedliwie" zalewać inne kraje i wyciągać z nich pieniądz. Zostały zbudowane. Więc budujmy, zamiast wiecznie narzekać, że inni to zrobili za nas. To jest patriotyzm gospodarczy. Kreowanie wartości i ekspansja, a nie jojczenie, że ktośtam wypłaca dywidendy za granicą z naszych pieniędzy. Nie patrz na to, tylko na pieniądze, które napływają do Polski dzięki rodzimym brandom i pracuj by to tych było więcej.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2018, 06:53:51 pm wysłana przez gobender »

Offline kenji

Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1351 dnia: Luty 03, 2018, 06:20:41 pm »
...i to chyba może być puentą tej rozmowy i zarazem wyjaśnieniem źródła w różnym postrzeganiu rzeczywistości. Dla mnie to jednak ma znaczenia że polskie.


Ma?


A jak ma się to do tego , że papier produkowany jest w Chinach?
A Heidelberg , na którym drukowane są te polskie komiksy produkowany jest w NIemczech?
A farby firmy Huber? to myślisz że pod Kaliszem są rozlewane?


ależ macie dziwnie pod kopułą


ide czytać fajne komiksy....

Offline Cringer

Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1352 dnia: Luty 03, 2018, 06:33:25 pm »
...i to chyba może być puentą tej rozmowy i zarazem wyjaśnieniem źródła w różnym postrzeganiu rzeczywistości. Dla mnie to jednak ma znaczenia że polskie.
tylko polskie banany i polskie kiwi!!!



Ma?


A jak ma się to do tego , że papier produkowany jest w Chinach?
A Heidelberg , na którym drukowane są te polskie komiksy produkowany jest w NIemczech?
A farby firmy Huber? to myślisz że pod Kaliszem są rozlewane?


ależ macie dziwnie pod kopułą


ide czytać fajne komiksy....
no to wychodzi na to że zanim się ktoś weźmie za komiksy najpierw trzeba się wziąć za produkcje papieru, maszyn drukujących, farb, samochodów dostawczych i osobowych (przecież nie pojedziesz francuzem kupować polskie komiksy bo wstyd i hańba), oprogramowanie, komputery, systemy operacyjne ... i co tam jeszcze będzie potrzebne.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2018, 06:41:29 pm wysłana przez Cringer »

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Swamp Thing - Potwór z bagien
« Odpowiedź #1353 dnia: Luty 23, 2018, 03:23:07 pm »
W oczekiwaniu na wznowienie (i doprowadzenie do końca) "Sagi o Potworze z Bagien", chciałbym polecić Koleżeństwu dwie książki non-fiction, których lektura może bardzo wzbogacić obcowanie z dziełem Moore'a.
Czytałem je już dłuższy czas po zapoznaniu się z całością "Sagi...", ale autentycznie żałuję, że nie przeczytałem ich przed "Potworem z Bagien". Strony z komiksu wciąż do mnie przy ich lekturze wracały...
Są to:

"Sekretne życie drzew" Petera Wohllebena wydana u nas w dużym nakładzie w 2016 r.

Popularnonaukowa książka autorstwa niemieckiego przyrodnika, opisująca ekosystem lasów klimatu umiarkowanego. Co istotne, autor robi to z perspektywy bliskiej tzw. ekologii głębokiej, a więc z podobnej co Moore. Niektórym może się to wydać narracją nieco zbyt "nawiedzone", ale Wohlleben jest jednak praktykiem i osobą bardzo kompetentną. Wiele zawartych w jego książce informacji może przydać się bezpośrednio w lekturze "Sagi...", np. zeszytów z Trybunałem Drzew.

"Obcy we własnym kraju" Arlie R. Hochschild wydana u nas w 2017 r.

Jest to studium socjologiczne, utrzymane w lżejszej formie reportażu. Tematem nadrzędnym jest wzrost popularności amerykańskiej prawicy. To jednak mniej istotne w kontekście wyboru tematu badań terenowych i ich miejsca. Badania swoje prowadziła wśród zwolenników TEA Party w stanie Louisiana, w tym na obszarach bagien i rozlewisk. Tematem jej rozmów z mieszkańcami była kwestia ochrony środowiska. Ten reporterski aspekt książki doskonale zbiega się z klimatem opowieści Moore'a, sylwetkami postaci drugoplanowych, poziomem życia w Louisianie, sprawami celowego zatruwania środowiska itd.

Lektura obu tych książek dowodzi moim zdaniem głębokiego przetrawienia przez Moore'a tematów, które poruszał oraz jego nadspodziewanie dużej wiedzy w dziedzinach - zdawałoby się - niekoniecznie mu bliskich.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Itachi

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #1354 dnia: Marzec 05, 2018, 03:27:53 pm »


Macie tu nowość od Mattiny. Kolejna okładka do #6 zeszytu Metal dla sklepu Frankie's Comics.


Wolę nie pytać o cenę :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2018, 09:55:42 pm wysłana przez graves »

Offline isteklistek

Odp: Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #1355 dnia: Marzec 05, 2018, 03:50:27 pm »
Cenę pewnie da się zaakceptować, ale tutaj przesyłka pewnie zjada. W sklepie widać, że sporo wariantów już ma rabat 50%. Pisałem kiedyś do ATOMu w sprawie DF, ale nic z tego nie wyszło. Ciekawe, czy jakby zainwestowali trochę kasy i brali większą ilość od jakiegoś konkretnego sklepu, to mogłoby im się to zwrócić. Sklepy dość szybko robią przeceny, aby im to nie zalegało.


Np. https://www.dynamicforces.com/htmlfiles/p-C126702.html
https://www.atomcomics.pl/pl/p/DF-HARLEY-QUINN-HARLEY-LOVES-JOKER-1-CGC-GRADED/107584
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2018, 03:55:55 pm wysłana przez isteklistek »

Offline Ryba2111

Odp: Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #1356 dnia: Marzec 05, 2018, 04:07:04 pm »
Bardzo nie lubię DF. Kolekcjonerzy również nie przepadają za usługami i produktami tej firmy. Wysokie ceny, długi czas oczekiwania na przesyłkę, słaby kontakt z klientem. Ogólnie nie polecam :wink:
Wariant Mattiny będzie pewnie dostępny w sklepach w UK, więc przesyłka to maksymalnie 4 funty. Na razie brak informacji o cenie samego komiksu.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline isteklistek

Odp: Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #1357 dnia: Marzec 05, 2018, 04:14:46 pm »
4 funty to na terenie UK? A zarzuty wobec DF są prawdziwe, sam się przekonałem.

Offline Ryba2111

Odp: Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #1358 dnia: Marzec 05, 2018, 06:08:36 pm »
Przesyłka do Polski kosztuje 4 funty ;) Już dawno nie płaciłem więcej zamawiając zeszyty w UK.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Kielo

Odp: Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #1359 dnia: Marzec 05, 2018, 07:20:41 pm »
Ja nie lubie DF glownie z powodu tego, ze po prostu klamia. Wszystkie te "limited variants" mozna sobie o kant czegostam potluc.

Wydaja wariant w 800 egzemplarzach, kosztuje krocie a oni jak sie naklad wyczerpie dodrukowuja kolejne po cichu (udowodnione).

Temat na dluzsza pogadanke.

Jesli chodzi o komiksy ze sklepow w UK to chetnie sluze pomoca.

Offline Itachi

Odp: Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #1360 dnia: Marzec 05, 2018, 07:55:00 pm »
Jaka nowa postać może pojawić się w AVENGERS #683 THE MIGHTY THOR VARIANT COVER BY HUMBERTO RAMOS ?

Offline Ryba2111

Odp: Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #1361 dnia: Marzec 05, 2018, 08:12:48 pm »
Tego nie wie nikt :wink: Ostatnio pojawił się Immortal Hulk. Zapewne teraz dalsza część historii, więc full osób kupi w ramach hajpu na Surrender, z nadzieją na key issue. Jakby się miała jakaś pojawić to bym napisał o tym na blogu. Jak na razie to czyste przypuszczenia. Najbardziej prawdopodobne jest to, że nikogo nowego na łamach tego zeszytu nie zobaczymy, ale ryzykować można ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2018, 08:18:29 pm wysłana przez Ryba2111 »


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Itachi

Odp: Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe
« Odpowiedź #1362 dnia: Marzec 05, 2018, 08:39:34 pm »
Ok :smile: Reklama dźwignią handlu, nieplanowo wydałem już ponad 200 zł na zeszytówki w tym roku. Jak przyjdzie paczucha od Atom Comics to się pochwalę.

Offline LucasCorso

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1363 dnia: Marzec 10, 2018, 01:24:57 pm »
Może zacznij od siebie i zaczniemy się podłączać dalej. Nieśmiałość widocznie bierze górę.


ja nie widzę sensu pisać z pamięci recenzji czegoś co czytałem w 2013. Ale chętnie się włączę z polemiką. Albo wzmocnię pochwały czy nagany konkretnych historii...
Ale na Boga, nie historii o pakowaniu czy doreczycielach. Chyba że "Conan" to jakaś nowa firma kurierska. W takim razie przepraszam.
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline mappy

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1364 dnia: Marzec 10, 2018, 02:09:07 pm »
Przecież tak jest przy początkach każdej kolekcji i nadal są takie same problemy. Nadal są osoby co uparcie wchodzą w prenumeraty i tacy, którzy wyboru większego nie mają. Te same pytania i odpowiedzi.
Ja się cieszę bo kupię później na Olimpii po 10zł :badgrin: