trawa

Autor Wątek: Różne gadki zewsząd 3  (Przeczytany 175131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LucasCorso

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1365 dnia: Marzec 10, 2018, 02:19:26 pm »
No to zakładam że na takie pi****lolo jest wątek o Hachette...
Jakoś sobie nie wyobrażam żeby wchodzić we wątki o Koziorożcu, Thorgalu czy Wilczej gontynie by pisać że paczka przyszła i w co była zwinięta...

No litości...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Jaxx

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1366 dnia: Marzec 10, 2018, 03:33:27 pm »
Tyle osób dostaje paczki... serce roście, patrząc na te wpisy...

Aż się nie mogę doczekać tych wspaniałych opinii o historiach... Tych wzruszeń... Tych okazji do polemik lub odnalezionych podobieństw doznań...


widocznie tylko muszę poczekać, aż się przebijecie przez te pancerne opakowania...

I co w tym złego? To też część radości z otrzymywania nowych komiksów. Emocje są różne, to i różni ludzie chcą się wypowiedzieć.

Co do opinii o samych komiksach (ogólnie, nie tylko conanowych), to ja osobiście akurat na ogół zachowuję je raczej dla siebie. Z dwóch powodów:

1. Tom 1 kolekcji kupiłem w kiosku w sierpniu. Do tej pory stoi nieprzeczytany. Nie dlatego, że nie chcę, ale dlatego, że zwyczajnie nie mam kiedy za niego się zabrać. Kupka wstydu się powiększa i podejrzewam, że jak już się za niego zabiorę, w kioskach będzie akurat tom ~30 i ludzie o tym będą rozmawiać, a nie o czymś, co było dawno temu i zdążyło do tego czasu być obgadane na sto sposobów. To samo się tyczy SBM, WKKM czy pozycji poza kolekcyjnych.

2. Widząc, jak tu się czasem reaguje na czyjeś zdanie/opinię i w jakie strony potrafi zboczyć później dyskusja, naprawdę ryzykowne jest dzielenie się swoimi wrażeniami z lektury. Raz, że nie bardzo miałbym ochotę się z nich później tłumaczyć, uzasadniać, czy bronić, a dwa, że ilość czasu (cennego, jakże bardzo cennego), jaką trzeba byłoby w to włożyć, wolałbym jednak przeznaczyć na czytanie kolejnych rzeczy, zamiast pisać kolejne posty. Bo wrzucenie jednego posta o treści "było fajne to i to, a to i to już nie" i pozostawienie tego bez dalszego rozwinięcia czy polemiki mija się raczej z celem.

Tak więc, chociaż zachęcam z tego miejsca wszystkich do wspaniałych dyskusji o treści komiksów, dogłębnych analiz, dociekania skąd wzięło się to i tamto, bo sam bardzo lubię to poczytać i czegoś się jeszcze dowiedzieć (szczególnie, że ludzie tutaj mają często naprawdę imponujące informacje i wiedzę), to osobiście w takie rozmowy na ogół nie będę się włączał ani ich inicjował.


Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1367 dnia: Marzec 10, 2018, 04:05:11 pm »
No to zakładam że na takie pi****lolo jest wątek o Hachette...
Jakoś sobie nie wyobrażam żeby wchodzić we wątki o Koziorożcu, Thorgalu czy Wilczej gontynie by pisać że paczka przyszła i w co była zwinięta...

No litości...
myślałem, że tylko mnie to fqrwia!
no dajcież spokój z tym przeżywaniem obitych rogów, to jest zaśmiecanie tematu i powinno być usuwane na bieżąco przez moderatorów!! za parę lat nikt nie przebrnie przez te tony śmiecia, chcą znaleźć sensowne informacje o komiksie.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1368 dnia: Marzec 10, 2018, 04:22:19 pm »
   Nie tylko Ciebie. Chociaż jeszcze lepszy był Bazyliszek co notorycznie wrzucał tutaj serie zdjęć z otwierania paczek z komiksami.

Offline absolutnie

Odp: Conan
« Odpowiedź #1369 dnia: Marzec 11, 2018, 09:09:45 am »

To ciekawe, bo założyłem, że oni z góry nie biorą takich paczek, tylko od razu wypisują awizo. Wczoraj byłem cały dzień w domu i listonosz nawet nie sprawdził, tylko od razu wrzucił do skrzynki.




Jeśli przesyłka jest paczką, to powinni ci ją dostarczyć do rak. Jeśli jest przesyłką listową, to zostawiają awizo, bo gabaryty przesyłki nie pozwalają na włożenie jej do skrzynki na listy. Po wszystko, co kupiłem na Bookdepository musiałem biegać na pocztę (kolekcji nie kupuję).
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Gazza

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1370 dnia: Marzec 12, 2018, 08:38:53 am »
Tyle osób dostaje paczki... serce roście, patrząc na te wpisy...

widocznie tylko muszę poczekać, aż się przebijecie przez te pancerne opakowania...
Ja będę przeszczęśliwy gdy nadana rzekomo 2 marca paczka do mnie dotrze, a wtedy być może pogawędzimy o samej treści. ;)

Feldkurat

  • Gość
Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1371 dnia: Marzec 12, 2018, 10:01:42 am »

Jeśli przesyłka jest paczką, to powinni ci ją dostarczyć do rak. Jeśli jest przesyłką listową, to zostawiają awizo, bo gabaryty przesyłki nie pozwalają na włożenie jej do skrzynki na listy. Po wszystko, co kupiłem na Bookdepository musiałem biegać na pocztę (kolekcji nie kupuję).

W dodatku przesyłki z kolekcjami są nierejestrowane, a listonoszom co do zasady nie chce się nosić przesyłek większych, niż tradycyjny list. W sumie trudno się im dziwić, musieliby wykorzystywać do swojej pracy samochody, a to wpłynęłoby na koszty. I tak Poczta Polska jest 100x lepsza od jakiegokolwiek kuriera :)

Offline sum41

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1372 dnia: Marzec 12, 2018, 02:03:19 pm »
W dodatku przesyłki z kolekcjami są nierejestrowane, a listonoszom co do zasady nie chce się nosić przesyłek większych, niż tradycyjny list. W sumie trudno się im dziwić, musieliby wykorzystywać do swojej pracy samochody, a to wpłynęłoby na koszty. I tak Poczta Polska jest 100x lepsza od jakiegokolwiek kuriera :smile:

U mnie listonosz jeździ samochodem i mam wszystko pod chate nawet ostatnio co mnie ogromnie zdziwiło przechwytuje paczki od kuriera pocztex i dostarcza również - bratu nawet 4 opony przywiózł a myślałem że będzie bus/kurier a tu jego corsa ;]

Gdy odbieram Conana nic nie podpisuje jednak gdy odbieram kolekcje DC już podpisuje więc Eaglemoss rejestruje przesyłki.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline keram

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1373 dnia: Marzec 12, 2018, 06:35:35 pm »
Jutro miną 2 tygodnie jak złożyłem zamówienie przez internet, natychmiast otrzymałem maila z potwierdzeniem i potem cisza.
Ani przesyłki ani żadnej wiadomości.
Czy powinienem się martwić?

Offline Sybirak

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1374 dnia: Marzec 12, 2018, 06:47:23 pm »
ja również jeszcze nie dostałem ,mija już 1,5 tygodnia od wysyłki .Reklamacje można składać po 14 dniach.
Generalnie nie  nie wygląda to dobrze,ale poczekam

Offline pokia

Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1375 dnia: Kwiecień 16, 2018, 03:18:49 pm »
Dostaliście maila od Wojtka Szota? Mail jest zweryfikowany czy raczej spam?

Offline misiokles

Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1376 dnia: Kwiecień 16, 2018, 03:20:52 pm »
Dostałem również i raczej to spam/scum jest. Gdyby to było naprawdę to chociaż zostałby wysłany osobno pojedynczym mailem a nie hurtowo.

Offline gobender

Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1377 dnia: Kwiecień 16, 2018, 03:39:08 pm »
Spam to chyba nie jest

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1378 dnia: Kwiecień 16, 2018, 04:21:59 pm »
Mam też ten mail. Egmont ma dawać prezenty dla użytkowników forum gildia? Może za te korekty poprawione wydanie Sknerusa  :smile:

Dopytałem się i nie jest to żaden spam.
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2018, 04:31:55 pm wysłana przez JanT »

Offline mappy

Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1379 dnia: Kwiecień 16, 2018, 04:39:49 pm »
JanT wysyłałeś maila do Gildii?