Autor Wątek: Różne gadki zewsząd 3  (Przeczytany 181317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #180 dnia: Lipiec 20, 2016, 09:04:12 am »
Dla mnie Buscema rewelacyjnie zilustrował historię które były wydawane przed sagą, oddawały ten ciężki klimat scenariusza DeMatteis'a (chyba on to pisał, nie jestem teraz pewien).


Ja go nawet uwielbiam z tego runu w Spectacular ( zwłaszcza za 2 część o Jean DeWolff ). W Clone Sadze chyba nie do końca wyszedł ten duet z Sienkiewiczem jako inkerem po prostu.


Ten cover to mistrzostwo. Tu dopiero widać piękne cieniowanie i dobór kolorów a nie przy bahomazach Sale'a.









mkolek81

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #181 dnia: Lipiec 20, 2016, 10:27:21 am »
A wracając do tematu już pomijając sam efekt końcowy to za Jimem Lee przemawia też ogrom pracy jaki w to wkłada jak i jego inker. Ciekaw jestem ile czasu zajmuje wykonanie jednej planszy obu panom ( strzelam, że tym swoim stylem Sale natrzaska z 4-5 zanim Lee skończy jedną ).

Tylko taka uwaga, że Sale jest też inkerem dla swoich rysunków, czego Jim Lee sam nie robi. Być może wykona więcej plansz ale robi to sam, Jim zawsze potrzebuje wsparcia inkera.

Offline gobender

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #182 dnia: Lipiec 20, 2016, 10:30:27 am »

Ten cover to mistrzostwo. Tu dopiero widać piękne cieniowanie i dobór kolorów a nie przy bahomazach Sale'a.


Natomiast nie widać zupełnie dobrej kompozycji :). Co do pięknego cieniownia, też bym sie sprzeczał. Jest kontrastowe i wyraziste, co wcale nie oznacza, że dobre.

Offline arczi_ancymon

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #183 dnia: Lipiec 20, 2016, 11:31:49 am »
Jim Lee i Tim Sale są dla mnie tak samo świetni, ale każdy ma zdecydowanie inny styl (kwestia gustu). I tak samo zarówno Jimowi Lee jak i Timowi Sale'owi zdarzają się gorsze momenty - tylko, że według mnie najlepsze momenty Tima Sale'a przewyższają spokojnie te najlepsze od Lee (wspomniana kompozycja). Poza tym Lee się już chyba nie chce, jego ostatnie rysunki podchodzą już pod takie se.

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #184 dnia: Lipiec 20, 2016, 11:32:52 am »
Niepojęta jest dla mnie Twoja logika 8azyliszku. Tyle ciekawych i wartościowych pozycji w serii Deluxe, a ty wybierasz tę, która w rankingu jest na samym dole.

A no tak... kryterium ceny.

No dobrą już wziąłem jeszcze w maju 2015 i od tego czasu Czerwony Syn stoi u mnie na półce. Reszta z 2015 jest słaba wg mnie, jak już pisałem.

Mnie tego tłumaczyć nie musisz. Sam posiadam to wydanie. Problem w tym, że 8azyl latami powtarza, że każdy grosz się liczy i musi robić wnikliwą selekcję tytułów. Po czym kupuje największego gniota z Deluxe, a odpuszcza takie rodzynki jak Nowa Granica, Azyl Arkham itd. Jakość historii nie ma znaczenia, liczy się "kolekcja" i cena :smile: Zamiast Narodzin Demona mógł kupić coś z Vertigo np. Skalp czy Ygreka (w innym temacie już pisał że odpuszcza, bo brak kasy).

Matematyka wg Antariego zawsze mnie zadziwia. Ja to widzę tak:
Nowa Granica Egmont - 99 zł
Nowa Granica Eaglemoss - 80 zł
Azyl Arkham Egmont - 54 zł
Azyl Arkham, Człowiek który się śmieje - 40 zł
Ygrek 3 Egmont ~ 63 zł - za drogo jak za ten komiks w obecnej sytuacji. Egmont go powinien wydać wiosną, kiedy jeszcze nie było WKKDC.

Dlatego nie wiem jak to ten Antari liczy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2016, 12:37:59 pm wysłana przez 8azyliszek »

mkolek81

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #185 dnia: Lipiec 20, 2016, 12:56:22 pm »
Azyl Arkham Egmont - 54 zł
Azyl Arkham, Człowiek który się śmieje - 40 zł
Tylko że Człowiek który się śmieje w wydaniu Egmontu zawiera jeszcze jedną historię Człowiek z drewna, której w wydaniu WKKDC nie będzie, a wydanie Azylu, jest w powiększonym formacie z dodatkami (gdzie masz przypisy Morrisona) których też nie będzie w wersji WKKDC. Wg mnie nie ma co porównywać. Wersja WKKM jest dużo uboższa, jedyny jej plus to cena i tyle.

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #186 dnia: Lipiec 20, 2016, 01:04:35 pm »
jedyny jej plus to cena i tyle.

I więcej nie trzeba. Tak jak Wrogowie Publiczni od Eaglemoss zawierają w dodatkach klasyczne pierwsze spotkanie SiB w jednym komiksie a Supergirl także jej pierwsze pojawienie się w DC w Action Comics 252. No ale wydanie Egmontu jest tańsze, więc to je wziąłem. I nie mówię już o tym jak Egmont ściął o 1/3 Batmana i Syna.

Poza tym mam Sprawiedliwość Muchy i te 120 stron dodatków to drobiazgi, bez których spokojnie mógłbym się obejść. Podobnie pewnie jest w Azylu Arkham, ktory jako opowieść i tak mnie nie zachwyca. Nie bedę się więc brandzlował nad dodatkami do komiksu, który niezbyt mi się podoba.
Cena, cena, cena.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2016, 09:39:17 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline Antari

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #187 dnia: Lipiec 20, 2016, 01:05:57 pm »
Matematyka wg Antariego zawsze mnie zadziwia. Ja to widzę tak:
Nowa Granica Egmont - 99 zł
Nowa Granica Eaglemoss - 80 zł
Azyl Arkham Egmont - 54 zł
Azyl Arkham, Człowiek który się śmieje - 40 zł
Ygrek 3 Egmont ~ 63 zł - za drogo jak za ten komiks w obecnej sytuacji. Egmont go powinien wydać wiosną, kiedy jeszcze nie było WKKDC.

Dlatego nie wiem jak to ten Antari liczy.

Nowa Granica Egmont - najtaniej widziałem 88 zł, ktoś chyba pisał, że nawet taniej. Dostajesz historię zamkniętą w 1 tomie i OHC (format powiększony). Dostępne.
Nowa Granica Eaglemoss - 80 zł, niedostępne. Może będzie. Standard HC.
Azyl Arkham Egmont - 49,26 zł obecnie w NP. Jak poszukasz dorwiesz za 40. Dostajesz OHC (format powiększony). Tonę przypisów. Dostępne.
Azyl Arkham Eaglemoss - 40 zł, niedostępne. Może będzie. Standard HC.
Ygrek 3 Egmont - około 60 zł.

Lepiej wydać 60 zł na Narodziny Demona, czyli bardzo przeciętny komiks niż bardzo dobrą serię Vertigo i biadolić, że nie ma pieniędzy i niedobry Egmont wydał w złym terminie.

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #188 dnia: Lipiec 20, 2016, 01:16:59 pm »
Eeee - doliczaj koszty przesyłki - 4 zł na nP czyli prawie tyle co napisałem. I gdzie widziałeś NG za 88? Poproszę linka, bo ja zawsze widziałem 90+

Egmont sam jest sobie winien - powinien wydawać wcześniej Ygreka. Albo od razu od 3 tomu, albo 3 pierwsze tomy na raz. I podwyższył cenę z 80 do 100 zł, przez co trzeba za niego płacić ponad 60 zł. A Narodziny Demona przeszły do promocji i są za 53 zł.

Wychwalasz dodatki do AA od Egmontu (grubsze niż sam komiks), ale pomijasz dodatkowe numery ze Złotej i Srebrnej Ery u Eagemoss. Tu Asylum Sinister. O połączeniu tego z Człowiekiem Który się śmieje już nawet nie wspominam. Nowa Granica też będzie miała 2 fajne archiwalne numery.

mkolek81

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #189 dnia: Lipiec 20, 2016, 01:24:13 pm »
I nie mówię już o tym jak Egmont ściął o 1/3 Batmana i Syna.
Egmont tego nie ściął tylko wydał takie wydanie jakie wtedy był dostępne. Jak się przekonasz akurat ta historia Morrisonowi nie wyszła i pewnie będziesz na nią narzekać. Czytałem i jak na Batmana i Morrisona jest naprawdę słabo.
Poza tym mam Sprawiedliwość Muchy i te 120 stron dodatków to drobiazgi, bez których spokojnie mógłbym się obejść. Podobnie pewnie jest w Azylu Arkham, ktory jako opowieść i tak mnie nie zachwyca. Nie bedę się więc brandzlował nad dodatkami to komiksu, który niezbyt mi się podoba.
W Sprawiedliwość dodatki nie wnoszą rzeczywiście nic ciekawego, tak w Azylu i Nowej Granicy wyjaśniają bardzo dużo. Jestem przekonany że będziesz narzekał na Azyl, bo rysunki nie będą ci pasowały i historia nie ciekawa, ale jakbyś przeczytał dodatkowo przypisy (które są w dodatkach) to ten album odebrał byś całkowicie inaczej. Ja miałem i czytałem pierwsze wydanie, ale to dopiero wydanie Deluxa pozwoliło mi w pełni docenić i zrozumieć autora. Serio polecam ten tom.
W albumie Człowiek który się śmieje który się śmieje masz kolejny raz opisany pierwsze spotkanie Batman z Jokerem, czyli jeśli posiadasz stary nr Batman z 1/1995 to będzie na ciebie też powtórka.
Wybór zawsze należy do ciebie, tylko że ty to pisze zawsze w ten sposób że nie dziw się że każdy nie może tego znieść.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2016, 01:28:37 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #190 dnia: Lipiec 20, 2016, 01:59:51 pm »
Eeee - doliczaj koszty przesyłki - 4 zł na nP czyli prawie tyle co napisałem. I gdzie widziałeś NG za 88? Poproszę linka, bo ja zawsze widziałem 90+



Znalazłem 2 przykłady ofert poniżej 90 zł (-40%) za 89,4.
http://www.wersalik.pl/sklep/67/7258260/0
http://www.dobre-ksiazki.com.pl/nowa-granica-p544384.html?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc

"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

mgnesium

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #191 dnia: Lipiec 20, 2016, 07:09:15 pm »
jakby to coś kogoś - inpost rezygnuje z przesyłek listowych. poczta polska znowu ma monopol.

informacja podobno znana od dwóch miesięcy, ale do mnie dotarła dopiero dzisiaj (na dodatek przypadkiem).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2016, 07:13:21 pm wysłana przez mgnesium »

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #192 dnia: Lipiec 20, 2016, 07:22:15 pm »
W piątek mi to doręczyciel inPostu powiedział, gdy wręczał mi Nicka Furego. Dziś jeszcze zamówiłem polecony inPost w Predator Comics. Kurczę - nie wiem co to będzie jak ceny dostawy skoczą raptownie. :/

Offline radef

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #193 dnia: Lipiec 20, 2016, 07:50:05 pm »
Kurczę - nie wiem co to będzie jak ceny dostawy skoczą raptownie. :/
To będziesz wtedy zamawiał po 2 i odbierał w Paczkomacie. Wyjdzie na to samo.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Antari

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #194 dnia: Lipiec 20, 2016, 08:42:49 pm »
Rezygnacja z przesyłek listowych nie dotyczy Allegro Polecony Inpost, więc szukajcie z taką opcją. Mają podpisaną umowę z allegro i nie tak łatwo ją zerwać ;)