trawa

Autor Wątek: Różne gadki zewsząd 3  (Przeczytany 181320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #195 dnia: Lipiec 21, 2016, 05:37:31 pm »
Byłem dziś jeszcze w saloniku prasowym Ruchu po jeden tom Kolekcji Świata Dysku - Kosiarz. Pytam czy jest, a pani kioskarka wyjęła taką grubą teczkę z gazetami dla stałych klientów i powiedziała, że nie ma wolnych egzemplarzy. I dla mnie tomiku zabrakło. :smile: Dobrze, że w innym rejonie miasta był salonik Świata Prasy i tam była kupka tych książek i sobie kupiłem.

Także ten. Każdy może poprosić swoją najbliższą panią kioskarkę by mu odłożyła i WKKM i WKKDC. Wystarczy pogadać. A ja na wrzesień i październik mam masę wydatków, bo jeszcze 4 tomy Świata Dysku muszę kupić. Też jest fajna panorama i też najlepszych jej fragmentów nie mam, bo te tomy miałem w wydaniu Prószyńskiego.



Teraz to już wiem na 100 %, że nie będę brał NIC z WKKDC, wolę sobie zamiast dwóch tomów kolekcji kupić jednego Dreddzika :smile:

Ja mam dokładnie odwrotnie - Long Halloween, Nowa Granica i inne, w cenie jednego 100-stronnicowego Dredda. Cztery lata trzeba było czekać, aby Kolekcja DC doszlusowała do Kolekcji Marvela w naszym kraju. Kiedyś na pewno wyjdzie w Polsce Megakolekcja i wtedy człowiek się odkuje.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2016, 09:38:14 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #196 dnia: Lipiec 23, 2016, 10:01:33 am »
Ktoś już to tutaj pisał - pakowanie WSZYSTKICH przesyłek w bąbelki kosztowałoby więcej, niż realizowanie pojawiających się reklamacji. Ale masz rację - przydałaby się opcja solidniejszego pakowania za dopłatą.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #197 dnia: Lipiec 23, 2016, 10:25:09 am »
Za jaką niby dopłatą? Sklep ma OBOWIĄZEK dostarczyć towar w stanie nienaruszonym. A jak to zrobią to jest wyłącznie ich sprawa. Mam dopłacać żeby dostać to, co mi się należy? Sensie, gdzie jesteś?

mgnesium

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #198 dnia: Lipiec 23, 2016, 10:37:16 am »
Ktoś już to tutaj pisał - pakowanie WSZYSTKICH przesyłek w bąbelki kosztowałoby więcej, niż realizowanie pojawiających się reklamacji. Ale masz rację - przydałaby się opcja solidniejszego pakowania za dopłatą.

nie kosztowałoby, w każdym razie nie w walucie (czas to inna sprawa). sklepy po prostu sztywno trzymają się swoich biznesplanów - 100 metrów folii pęcherzykowej o szerokości 40 cm kosztuje W DETALU od 9 do 15 zł. wystarczyłoby dopisać do każdej sprzedawanej pozycji około 15-20 groszy, żeby "inwestycja" zaczęła zwracać się z nawiązką.

Offline Death

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #199 dnia: Lipiec 23, 2016, 10:41:40 am »
A zapowiadała się taka piękna niedziela z nadrabianiem zaległości względem oferty Muchy :roll:
Nadal się zapowiada. Przecież możesz zdjąć folię i przeczytać. A w poniedziałek oddać kurierowi i dostaniesz nówki.

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #200 dnia: Lipiec 23, 2016, 10:51:25 am »
nie kosztowałoby, w każdym razie nie w walucie (czas to inna sprawa). sklepy po prostu sztywno trzymają się swoich biznesplanów - 100 metrów folii pęcherzykowej o szerokości 40 cm kosztuje W DETALU od 9 do 15 zł. wystarczyłoby dopisać do każdej sprzedawanej pozycji około 15-20 groszy, żeby "inwestycja" zaczęła zwracać się z nawiązką.

Jak powiedziałeś - czas. Plus pensje pracowników którzy musieliby to pakować, plus media. Dzień w dzień. Jakby się to podliczyło to wyszłyby konkretne pieniądze. Sam strecz i karton jest tańszy.

mgnesium

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #201 dnia: Lipiec 23, 2016, 10:58:13 am »
Jak powiedziałeś - czas. Plus pensje pracowników którzy musieliby to pakować, plus media.

media Ci wyceniłem, więc może przeczytaj uważnie powyższy post. to nie są konkretne pieniądze, a jeśli nawet, to łatwo byłoby je zrównoważyć tak, żeby wyjść na plus.

magazynier dostaje tyle ile dostaje - dodatkowy element "skomplikowania" wykonywanych przez niego operacji nie wiązałby się z wyższym świadczeniem (w tym przypadku).

jedynym elementem, który mógłby znacznie zmienić swoją wartość, byłby czas przygotowania zamówienia (przy stałej liczbie pracowników). to mogłoby spowodować np. odpływ klientów lub konieczność zatrudnienia dodatkowych osób do pakowania. dlatego dyskonty trzymają się wypracowanych modeli.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2016, 11:06:35 am wysłana przez mgnesium »

Offline Itachi

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #202 dnia: Lipiec 23, 2016, 12:19:04 pm »
Nadal się zapowiada. Przecież możesz zdjąć folię i przeczytać. A w poniedziałek oddać kurierowi i dostaniesz nówki.

Ja tak nie robię. Wolę odesłać taki egzemplarz jaki dostałem. Na razie kryzysu nie ma, bo właśnie skończyłem pasjonującą lekturę "W cieniu Yavina", a w kolejce czeka najnowszy Thor i Mroczny Rycerz Kontratakuje Millera :wink:

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #203 dnia: Lipiec 23, 2016, 12:27:23 pm »
mgnesium - nie wziąłeś pod uwagę w mediach także kosztu oświetlenia magazynu i jego ogrzewania. Cena bąbelków to za mało. Oczywiście że trzeb by zatrudnić dodatkowych magazynierów-pakowaczy, bo dotychczasowa obsługa ma tylko czas na to co robi teraz. A oprócz czasu pakowania, trzeba dorzucić czas na sprzątanie, a także okresowe urlopy tych nowych pracowników itp. Nie opłaca się, bi za duże dodatkowe koszty. Tylko małe podmioty na Allegro mogą się bardziej przykładać. Od nich kupuj jak ci zależy na bąbelkach.

mgnesium

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #204 dnia: Lipiec 23, 2016, 12:31:44 pm »
mgnesium - nie wziąłeś pod uwagę w mediach także kosztu oświetlenia magazynu i jego ogrzewania. Cena bąbelków to za mało. Oczywiście że trzeb by zatrudnić dodatkowych magazynierów-pakowaczy, bo dotychczasowa obsługa ma tylko czas na to co robi teraz. A oprócz czasu pakowania, trzeba dorzucić czas na sprzątanie, a także okresowe urlopy tych nowych pracowników itp. Nie opłaca się, bi za duże dodatkowe koszty. Tylko małe podmioty na Allegro mogą się bardziej przykładać. Od nich kupuj jak ci zależy na bąbelkach.

rozumiem że teraz pracują przy świecach, a w zimie w trzech warstwach odzieży?

tylko do tej części Twojego posta mogę się odnieść, reszta jest przeformatowanym powtórzeniem tego co napisałem wcześniej.

Offline Death

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #205 dnia: Lipiec 23, 2016, 10:19:00 pm »
Ja tak nie robię. Wolę odesłać taki egzemplarz jaki dostałem.
Ale jakie to ma znaczenie, skoro te egzemplarze i tak już idą na straty, skoro nie są w dobrym stanie? Przecież nie mogą tego nikomu już wysłać. Kupiłeś sobie komiksiki na pasjonujący weekend i nadal możesz je przeczytać. "Ja tak nie robię" zabrzmiało jakby to było jakieś oszukiwanie. :)

Offline vision2001

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #206 dnia: Lipiec 24, 2016, 02:56:52 pm »

Dla mnie Lee rysuje kobiety wszystkie na to samo kopyto
I nie tylko kobiety. Jim Lee rysuje super, ale jednak porównując jego prace z ostatnich 20 lat (w sensie to co wydawał Semic i co można kupić teraz) to widzę ten sam warsztat. A na dłuższą metę taki sam rysunek mnie męczy.


Może tego nie rozumiesz, ale nie zawsze ładniejsze (bardziej realistyczne) prace są lepsze. To jest komiks, a nie album ze zdjęciami.
Carlos Ezquerra - rysownik, którego poznałem dzięki "Pielgrzymowi". Obecnie przypominam sobie "Kaznodzieję", gdzie i Ezquerra dorzucił swoje 3 grosze. Wow! Wytłumaczyłem mojej dziewczynie jak brzydota rysowana przez niego jest dla mnie pięknem.
To samo odnosi się do Franka Quitely'ego. Piękno postaci poprzez brzydotę. Pierwsza z nim styczność to "Ziemia 2", potem jakoś rzeczy z New X-Men i chyba finalnie WE3.


Kilka lat temu kupiłem świetny komiks duetu Ennis/Ezquerra "Bloody Mary", którym się normalnie nie zawiodłem (Zarówno graficznie jak i scenariuszowo). Polecam go jeśli lubicie Ezquerrę.


Może całe szczęście, że komiksów tych rysowników nie czytałem/widziałem tak wiele i dlatego jeszcze mi się nie "przejedli"? Kto to wie?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

mgnesium

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #207 dnia: Lipiec 25, 2016, 01:18:07 pm »
pytanie do osób posiadających sandman overture deluxe edition (regular, nie direct market!) - ilustracja na okładce pod obwolutą jest czyjego autorstwa?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2016, 01:22:47 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Ryba2111

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #208 dnia: Lipiec 25, 2016, 07:37:27 pm »
J.H. Williams III


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #209 dnia: Lipiec 26, 2016, 01:26:21 pm »
To tylko się potwierdzi to co mówiłem wcześniej - już dawno Egmont mógł wydawać i DC w podobnej, tańszej formie. Ale jak był monopolistą to po co miałby to robić?  Konkurencja Hachette i Eaglemoss zmusiła go WRESZCIE do działania także w interesie nabywców.

Od 4 lat kupuję WKKM opracowywane przez drogą Muchę. I ci z tego? Oni też cwaniakowali i spokornieli, wydając kolorową serię w ludzkich cenach. Dla mnie podwykonawcą może być ktokolwiek. Byle cena spadła. Znowu wszystko dzięki konkurencji i możliwości wyboru.