Autor Wątek: Różne gadki zewsząd 3  (Przeczytany 179202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cringer

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #225 dnia: Lipiec 26, 2016, 02:34:09 pm »
Mikel - gdzie nowe tomy WKKM można dostać po 20 zł? Sprowadzasz sprawę do absurdu. Harley, SS czy Flasz kosztują ok 47 zł i trzeba czekać na przesyłkę. Kołczan czy Fear Itself będziesz miał za 40zł, prosto z kioskowej półki. To jest fakt.
nie wiem jak z 20zł ale za 29,99zł są dostępne na allegro. I skoro komuś się to opłaca to oznacza że cała kolekcja powinna kosztować 29,99zł. Hachette nas okrada!!! Hachette to zło!!!

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #226 dnia: Lipiec 26, 2016, 02:40:33 pm »
No nie, skoro to samo Hachette daje egzemplarze Predator Comics, do dystrybucji cyfrowej. Egmont żadnemu innemu podmiotowi nie dał swoich pozycji, by można je kupić za 40 zł od dnia premiery, a nie za 47 jak na nP czy Merlinie.

JanT

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #227 dnia: Lipiec 26, 2016, 02:42:02 pm »
Thorgal od Hachette (mniejszy format)  29.99 zł
Thorgal od Egmontu 29.99 zł rabatami  19.99 zł

Hachette nas okrada i wszystkie "prawdy" Bazyla idą się kochać  :badgrin:

Mikel

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #228 dnia: Lipiec 26, 2016, 02:45:32 pm »
Bazyl ale też nie znasz warunków sprzedaży w poszczególnych księgarniach, rabaty są zazwyczaj ustalane indywidualnie z każdą księgarnią ani tym bardziej cen zakupu pozycji.
Parafrazując Ciebie H i Em nas okrada, skoro ktoś może sprzedawać za 29,99 to czemu tyle nie jest w kiosku?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2016, 02:48:35 pm wysłana przez Mikel »

mgnesium

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #229 dnia: Lipiec 26, 2016, 02:48:41 pm »
Akurat jeśli chodzi o bonito to tam tytuły się wymieniają, dość częsta zmiana jest, rabaty na poziomie - 50% można często załapać. Każdy chce zarobić, poziom cen jest ustalony na granicy równowagi.
My jako komiksiarze kupujemy w sklepach branżowych, 30 -35 % rabatu jest akceptowalne w dniu premiery, jak pisałem wcześniej im dalej w las tym większe ryzyko że dany tytuł może być niedostępny, ale rabat może się zwiększyć.

po przeczytaniu po raz kolejny posta, do którego odniosłem się na początku, stwierdziłem że być może chodziło Ci o pokazanie, że model biznesowy egmontu zakłada niższe zyski niż model konkurencji (średnia marża przy pośrednictwie hurtowni na poziomie 40-50%, konieczność dodatkowego obniżenia ceny w przypadku zalegania jakiejś pozycji w magazynie). z takim założeniem można się zgodzić.

w innym wypadku dalej będę obstawał przy tym co napisałem - upust > 40% to zdarzenie losowe, niemożliwe do zastosowania w formie argumentu w toczonej z bazylem "dyskusji" (a 14 tytułów dostepnych w bonito, biorąc pod uwagę liczność katalogu wydawnictwa, jest pomijanie niewielką ilością).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2016, 02:58:18 pm wysłana przez mgnesium »

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #230 dnia: Lipiec 26, 2016, 03:06:19 pm »
Thorgal od Hachette (mniejszy format)  29.99 zł
Thorgal od Egmontu 29.99 zł rabatami  19.99 zł

Hachette nas okrada i wszystkie "prawdy" Bazyla idą się kochać  :badgrin:

Ale to był chyba w miękkiej oprawie? Zresztą - ceny Throgala Egmontu zaczęły spadać dopiero po 2014 roku.
Ja w sumie też nie rozumiałem fenomenu Kolekcji Thorgala. Egmont zawalił Polskę wszystkimi tomami, w podobnej cenie, w większym formacie. A jednak Hachette wydawało i przedłużało ciągle tą serię, czyli nabywcy musieli być. Magia Panoramy chyba. :) Egmont też coś próbuje w JLA, ale średnio mu to wychodzi.

Jeśli ktoś uważa, że Hachette go okrada to ma do tego prawo. Ja tak nie uważam.
Pozycje Egmontu w dobrej cenie kupuję, w zawyżonej krytykuję do skutku, póki nie obniżą. Jak LS 6.

JanT

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #231 dnia: Lipiec 26, 2016, 03:15:17 pm »
Ale to był chyba w miękkiej oprawie? Zresztą - ceny Throgala Egmontu zaczęły spadać dopiero po 2014 roku.

Hahaha  :biggrin: pewnie. W twardej 29.99 zł w miękkiej 22.99 zł + rabaty. Taka cena była od zawsze. I twoje teorie idą na śmietnik.  :badgrin:

Offline peta18

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #232 dnia: Lipiec 26, 2016, 03:16:34 pm »
Deja vu, blad forum, czy moze mam zwidy, bo widze prawie identyczna dyskusuje z Bazylem o cenach, dystrybucji itp. juz ktorys raz?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline jsm

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #233 dnia: Lipiec 26, 2016, 04:11:10 pm »
Deja vu, blad forum, czy moze mam zwidy, bo widze prawie identyczna dyskusuje z Bazylem o cenach, dystrybucji itp. juz ktorys raz?


Mam jakieś dziwne wrażenie, że sporej ilości użytkownikom tego forum dyskusje z kolegą 8azyliszkiem sprawiają niewymowną radość. Zupełnie tego nie rozumiem bo po paromiesięcznej obserwacji widać wyraźnie, że procent jego wartościowych postów nie zamyka się nawet w promilu. Jestem zdecydowanie czytaczem niż pisarzem przez co strasznie żałuję, że forum nie posiada funkcjonalności "ignoruj użytkownika i wszystkie odpowiedzi na jego posty".


Administracjo, serio nie ma możliwości wprowadzenia takiej funkcji?  :oops:
11.Nie będziesz komentować postów mitycznych stworzeń ani żadnych flejmów przez niego wywoływanych.

fragsel

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #234 dnia: Lipiec 26, 2016, 04:12:47 pm »
Jest coś takiego przecież....

Offline jsm

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #235 dnia: Lipiec 26, 2016, 04:19:44 pm »
Jest coś takiego przecież....


Nie można ignorować postów zwykłych (nieignorowanych) użytkowników, którzy odpowiadają na posty ignorowanego. Dwa - da się zupełnie ukryć posty ignorowanego delikwenta? Tak żeby ten informacji nawet nie było?
11.Nie będziesz komentować postów mitycznych stworzeń ani żadnych flejmów przez niego wywoływanych.

fragsel

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #236 dnia: Lipiec 26, 2016, 04:21:53 pm »
Nie wiem jak to wygląda bo nikogo nie ignoruje. Poczekaj, ktoś kto używa na pewno zaraz ci wyjasni

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #237 dnia: Lipiec 26, 2016, 05:00:02 pm »

Nie można ignorować postów zwykłych (nieignorowanych) użytkowników, którzy odpowiadają na posty ignorowanego. Dwa - da się zupełnie ukryć posty ignorowanego delikwenta? Tak żeby ten informacji nawet nie było?

Też bym chciał takiej opcji, ale jej nie ma. Trzeba czekać aż reszta da sobie spokój z dyskusjami z tym trollem.

Offline gobender

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #238 dnia: Lipiec 26, 2016, 07:14:31 pm »
Może przyklejony wątek "CENY"?

A z pozostałych wywalać posty o cenach z równą skutecznością jak nie-oferty z Giełdy?

To naprawde sporoby ułatwiło. (choć na poczatku może nie moderatorowi).

Offline AvengerGT

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #239 dnia: Lipiec 26, 2016, 08:05:20 pm »
Też bym chciał takiej opcji, ale jej nie ma. Trzeba czekać aż reszta da sobie spokój z dyskusjami z tym trollem.
Ciekawe czy taka opcja jest na jakimkolwiek forum, jeszcze się z czymś takim nie spotkałem.