trawa

Autor Wątek: Różne gadki zewsząd 3  (Przeczytany 180312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #300 dnia: Sierpień 22, 2016, 10:20:16 pm »
Wydaje mi się, że toczycie spór dot. wyższości Bożego Narodzenia nad Wielkanocą.
Z punktu widzenia kogoś kto w stos. do większości z Was jest laikiem: z jednej strony chciałoby się, żeby świat Marvela był od początku prowadzony z żelazną konsekwencją i żeby wszystko co dzieje się teraz miało sens i zakotwiczenie w poprzednich wydarzeniach (przyznam, iż strasznie nie lubię dopisywania treści z tyłu i po bokach, które nie mają punktów zaczepienia z "oficjalnym kanonem"; stąd np. nie podobała mi się - luźna dygresja - najnowsza odsłona przygód Wiedźmaka Sapkowskiego). Ale siłą rzeczy tak się nie da. Uniwersum Marvela to taki potwór, który żyje własnym życiem i nie sposób nad nim zapanować. Stąd trzeba się pogodzić z kolejnymi nowymi początkami (żeby dzieciak lat 10 mógł to ogarnąć) i próbami łatania oraz wygładzania całości. Ale: dopóki próby są sensowne i logiczne to ok. Gorzej gdy ktoś stwierdza, że to co działo się 10 lat temu to prehistoria i nie ma sensu zwracać na nią uwagi. I stąd po iluś tam numerach nagle jak diabeł z pudełka wyskakuje ktoś/coś co nie ma żadnego sensu w stos. do poprzednich wydarzeń, ale ponieważ kolegium redaktorów pomysł klepnęło to owo cudactwo jest.
Podsumowując: "Weapon X" jest w dechę i jestem cały szczęśliwy, że taki komiks powstał. "Wolverine. Geneza" jest takie sobie i mogłoby go nie być. Ale biorę też poprawkę na to ile miałem lat czytając pierwsze, a ile czytając drugie. Dobre historie - tego nam trzeba.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline radef

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #301 dnia: Sierpień 22, 2016, 10:30:37 pm »
Nie mówię, że koniecznie Weapon X jest gorsze od pierwszego Spider-Mana czy Daredevila. Ale moim zdaniem zawierają tą samą dawkę informacji, tyle że jedne na 10-20 stronach a drugi rozciągną ją do 120. W Weapon X niewiele się dzieje. Jest statyczny. Skupia się na dialogach i uczuciach Logna. To nie są moje ulubione tematy komiksowe. Zwłaszcza, że jestem przyzwyczajony do myśli Wolverine'a typu "Lubię piwo". :) Taką jedną sekwencją Whedon fajnie wykpił zbyt rozbudowane i przegadane monologi wewnętrzne jakich Weapon X zawiera sporo.
To po co w ogóle czytasz komiksy?
Teraz powiedziałeś - nie lubisz jak w komiksach jest mało treści. Polecam ci książki (oczywiście te bez niepotrzebnych opisów), jeszcze więcej treści na stronę, a taniej.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #302 dnia: Sierpień 22, 2016, 10:33:01 pm »
To po co w ogóle czytasz komiksy?

Dla rozrywki! Żeby się pośmiać. Żeby humor mi się poprawił. Żeby poznać nowe i ciekawe przygody moich ulubionych bohaterów. A książek też czytam dużo. Z podobnych powodów.

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #303 dnia: Sierpień 22, 2016, 10:35:31 pm »
a to jeszcze ostanie pytanie:

o którym originie Doctora Strange mówimy, bo nie śledzę WKKM
W którym tomie to było co Ci się tak spodobało?

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #304 dnia: Sierpień 22, 2016, 10:40:49 pm »
Oryginalne ze Strange Tails. 5 stron i origin zrobiony. Po co się rozwodzić nad najnudniejszym fragmentem kariery bohatera? :) O właśnie przypomniał mi się motyw czemu Kick Ass chciał zostać bohaterem. :)

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #305 dnia: Sierpień 22, 2016, 10:44:18 pm »
Dziwne Ogony?

Ale o którym odcinku mówimy? Bo nie mogę znaleźc takiego WKKM...

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #306 dnia: Sierpień 22, 2016, 10:49:11 pm »
No tego nie ma w WKKM. Gadamy ogólnie o originach a nie tylko o WKKM. Garf niedawno wrzucił linka do blogu, gdzie było te 5 stron.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #307 dnia: Sierpień 22, 2016, 10:50:38 pm »
Po co się rozwodzić nad najnudniejszym fragmentem kariery bohatera?
Odpowiedź: patrz mój poprzedni post, akapit pierwszy (wstępny).

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #308 dnia: Sierpień 22, 2016, 10:51:51 pm »
Garf niedawno wrzucił linka do blogu, gdzie było te 5 stron.

czy mogę więc prosić o tego linka? bo nadal nie wiem, o którym dokładnie odcinku "Dziwnych Ogonów" mówisz...


I chciałbym zobaczyć jak to wygląda po polsku...



Nieważne
znalazłem...


czyli jednak czytasz komiksy w wersji elektronicznej i po angielsku...
OK. dzięki


już wszystko wiem.


Weapon X Przegadany i przuczuciowany (chociaż Logan gada i Myśli tylko w 4 częsciach z 13) a Doktor Strange dobry, bo 5 stron (8 tak na prawdę) i po wszystkim


Czy ty jestes pewnien, że komiksy, które podobno czytasz dla przyjemności sprawiaja Ci przyjemnosć?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2016, 10:59:10 pm wysłana przez fragsel »

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #309 dnia: Sierpień 22, 2016, 11:02:47 pm »

mkolek81

  • Gość
Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #310 dnia: Sierpień 23, 2016, 02:31:20 am »
Dla rozrywki! Żeby się pośmiać. Żeby humor mi się poprawił. Żeby poznać nowe i ciekawe przygody moich ulubionych bohaterów.
Polecam Chew i wierz mi, że postacie tego komiksu mogą stać się twoimi ulubieńcami. A jeśli to wszytko cenisz to nie rozumiem dlaczego czytasz i podoba ci się wydawana u nas Thunderbolts.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2016, 06:29:29 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #311 dnia: Sierpień 23, 2016, 02:37:30 am »
Polecam Chew
Nie zapominaj że Bazyl jest ograniczony (do SH)  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #312 dnia: Sierpień 23, 2016, 04:34:12 am »
Wiem, ale akurat Chew, jest komiksem który uważam że by mu się spodobał i jest dobry na start na poszerzenie horyzontów.

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #313 dnia: Sierpień 23, 2016, 07:42:36 am »
nie rozumiem dlaczego czytasz i podoba ci się wydawana u nas Thunderbolts.

BO JEST DEADPOOL I PUNISHER. Ile razy mam pisać? Ja się do dużej ilości słabego Batmana z N52 przyzwyczaiłem. A tu się ciągle ktoś czepia o zaledwie 2 cienkie tomiki Thunderbolts.
Pożycz mi Chew. Przeczytam i zobaczę.

Offline absolutnie

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #314 dnia: Sierpień 23, 2016, 09:46:16 am »
Ile razy mam pisać?
Oburzasz się na to, że od czasu do czasu ktoś zada ci drugi raz pytanie, na które raz odpowiedziałeś, a sam z uporem maniaka powracasz do kwestii, które były omawiane już dziesięć razy.
Nie rób drugiemu, co tobie niemiłe.



Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

 

anything