Autor Wątek: Różne gadki zewsząd 3  (Przeczytany 172200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryba2111

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 13, 2016, 10:05:12 am »
Czy aktualnie wydawane przez Marvela komiksy HC mają obwoluty? Szczególnie chodzi mi o Thor: God of Thunder w wersji hardcover. Dwa lata temu kupiłem Scarlet Spidera w HC i okazało się, że nie ma on obwoluty. Od tamtego czasu nie nabyłem żadnego komiksu z twardą oprawą i stąd moje pytanie. Dzięki za odpowiedź :smile:


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 13, 2016, 10:22:13 am »
Wszystkie Marvel NOW OHC mają obwoluty. Premiere HC takowych nie posiadają.

Offline weiter

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 14, 2016, 08:56:34 am »
Wrzucam kilka fotek z hiszpańskiego "Empiku"








Biały Lama (integral) kosztował 48 euro a Torpedo 60.
Cen innych komiksów nie sprawdzałem.

Offline arczi_ancymon

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 14, 2016, 09:00:03 am »
OMG, ile omnibusów :biggrin: I to jeszcze takie starocie. Może u nas, pewnego dnia...

Tylko coś nie widze Image, DC, Vertigo... Chyba, że w Empikach po prostu nie mają.

Kiedy byłem kilka lat temu w Norwegii (kraju kilkukrotnie mniej zaludnionym od Polski) to trafiłem do takiego sporawego sklepu z komiksami, gdzie był OGROM Marveli, DC i ogółem superhero (widocznie muszą tam wyjątkowo lubić superhero, bo ten odłam stanowił jakieś 2/3 sklepu). Tylko, że oni tam nie mają problemu z czytaniem po angielsku, więc większość komiksów pewnie sprowadzają i tyle. W zasadzie wszystko co przeglądałem było po angielsku.

Niestety byłem młody/głup i nie strzeliłem fotek, a i choroba wtedy aż tak nie postępowała, więc nie kupiłem niczego. A ceny nie były wcale takie najgorsze, pewnie niektóre rzeczy dało się wyłapać taniej niż w multiversum.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2016, 09:15:34 am wysłana przez arczi_ancymon »

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 14, 2016, 10:05:15 am »
Szczena opada po zdjęciach weitera. Fajny kraj, że możesz we własnym języku, w każdej chwili, kupić sporą część komiksowego dziedzictwa. I właśnie dlatego nie lubię Egmontu. Bo to samo powinno być i u nas.

Sam byłem w jednym prawdziwym sklepie komiksowym w 2012 - tuż przed naszym odrodzeniem. Ale 95% było po włosku, to nie miałem co brać. :) Ze 3 amerykańskie zeszyty zgarnąłem. Potem może fotki wrzucę.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 14, 2016, 10:11:33 am »
... Fajny kraj, że możesz we własnym języku, w każdej chwili, kupić sporą część komiksowego dziedzictwa. I właśnie dlatego nie lubię Egmontu. Bo to samo powinno być i u nas....

wow....
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline arczi_ancymon

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 14, 2016, 10:25:44 am »
Typowy wpis tego trolla, widzę że niektórzy nigdy się nie znudzą odpowiadaniem na te marne prowokacje...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2016, 10:32:58 am wysłana przez arczi_ancymon »

JanT

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 14, 2016, 10:29:22 am »


Ciekawe czy Taurus choć pomyślał o tym  :smile:

Offline Ryba2111

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 14, 2016, 10:33:45 am »
Typowy wpis tego trolla, widzę że niektórzy nigdy się nie znudzą odpowiadaniem na te marne prowokacje...
To nie jest prowokacja. I to jest najgorsze.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 14, 2016, 11:08:50 am »
Fajne zdjęcia. Sporo bardzo dobrych pozycji. Crepax, Manara, Crumb, Sacco, Spiegelman (miło, że WK wyda).
Z chęcią bym bym przygarnął Hombre (może ktoś, kiedyś u nas się zdecyduje wydać). Jest i Vampirella. Pamiętam, że podobały się mi rysunki w tomie wydanym przez Egmont.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Dembol_

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 14, 2016, 03:24:26 pm »
Widzę, że nie tylko ja na wyjazdach obfotografowuje sklepy z komiksami.

Fajny kraj, że możesz we własnym języku, w każdej chwili, kupić sporą część komiksowego dziedzictwa. I właśnie dlatego nie lubię Egmontu. Bo to samo powinno być i u nas.
wow....
Wydaje mi się, że przybysz z Ziemi-8 osiągnął wyższy poziom świadomości. Ewoluował. Już wie jakie posty powodują największy odzew i postuje zgodnie z tym odkryciem. Najprościej byłoby po prostu nie reagować na kilka jego standardowych haseł.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 14, 2016, 03:54:13 pm »
Kiedy to akurat jest racja. Czemu w takiej Hiszpanii, Włoszech wypuszczane są olbrzymie wydania na wzór oryginalnych Marvel omnibusów a na naszym rynku nikt nie może tego zrobić bo licencję posiada tylko 1 wydawca i tym samym blokuje pozostałych ?


np coś takiego przez Panini Ita :


https://www.amazon.com/sentinella-delle-galassie-Silver-surfer/dp/8863461945/ref=sr_1_fkmr1_2?s=books&ie=UTF8&qid=1468507691&sr=1-2-fkmr1&keywords=silver+surfer+italian+omnibus


Jak widać wszystko przez to, że w takiej Polsce nie ma pododdziału Panini Comics


http://www.paninicomics.com/




Gdyby istniał pewnie już dawno bylibyśmy zasypani omnibusami wszelkiej maści a tak pozostaje paczeć jakie miękkookładkowe ochłapy nam rzuca Egmont.

Offline Ryba2111

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 14, 2016, 04:41:54 pm »
Jednak ten Egmont to jest zło. Dołączam do krucjaty przeciwko. Teraz tylko Panini Polska. By żyło się lepiej!


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

mgnesium

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 14, 2016, 04:44:10 pm »
Jednak ten Egmont to jest zło. Dołączam do krucjaty przeciwko. Teraz tylko Panini Polska. By żyło się lepiej!

tak wszedłem z ciekawości na ich stronę i wniosek jest jeden - od ponad 20 lat jadą na albumach naklejkowych  :badgrin:

Offline radef

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 14, 2016, 05:01:32 pm »
tak wszedłem z ciekawości na ich stronę i wniosek jest jeden - od ponad 20 lat jadą na albumach naklejkowych  :badgrin:
Wiecie, bo to są inne oddziały. U nas działa Panini, a komiksy wydaje Panini Comics. Ostatnio byłem na stronie włoskiego Panini i nic nie było o komiksach. Potem sobie przypomniałem, że muszę wejść na Panini Comics.
To tak samo jak Hachette i Kolekcja Hachette, niby ta sama firma, ale są to zupełnie dwa niezależne twory.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja