Autor Wątek: Różne gadki zewsząd 3  (Przeczytany 176950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 14, 2016, 05:17:00 pm »
Moim zdaniem przydałyby się jakieś grubaski - omniaczki po polsku. Była gruba Sprawiedliwość, był gruby Wieczny Batman 1. Przydałoby się jeszcze coś bo to ciągle trochę mało. Fajnie, że wyjdzie Infinity w 3 tomach, plus ze 3 tie iny. To jest duży krok naprzód i to się chwali. Komiksowy rynek w Polsce powinien się rozwijać coraz bardziej i szybciej, by nadrobić zapóźnienia.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 14, 2016, 05:28:51 pm »
Moim zdaniem przydałyby się jakieś grubaski - omniaczki po polsku. Była gruba Sprawiedliwość, był gruby Wieczny Batman 1. Przydałoby się jeszcze coś bo to ciągle trochę mało. Fajnie, że wyjdzie Infinity w 3 tomach, plus ze 3 tie iny. To jest duży krok naprzód i to się chwali. Komiksowy rynek w Polsce powinien się rozwijać coraz bardziej i szybciej, by nadrobić zapóźnienia.



Offline Mawer

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 14, 2016, 06:03:00 pm »
Zamiast narzekać cieszcie się to co mamy obecnie. Już teraz co poniektórzy tutaj nagminnie narzekają skąd brać pieniądze na komiksy, a co dopiero jak by były Omnibusy u nas...





Offline misiokles

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 14, 2016, 06:17:46 pm »
To taka schizofrenia: z jednej strony chcemy omniaki, z drugiej strony nie kupimy bo za drogie.

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 14, 2016, 06:22:27 pm »
Eeee - jak mam coś kupić albo nie, jak tego nie ma na rynku? Przecież taki nielogiczny pogląd obowiazywał u nas latami - nikt nie wydawał komiksów superhero, bo nikt ich nie kupował, a nikt ich nie kupował, bo nie były wydawane.

Jak napisałem - ja Sprawiedliwość i Eternala 1 kupiłem.

Offline misiokles

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 14, 2016, 06:24:22 pm »
Czyli jeden omniak rocznie za 200 zł jesteś w stanie kupić. To dużo? Mało?

Offline Murazor

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 14, 2016, 06:45:11 pm »
Jak napisałem - ja Sprawiedliwość i Eternala 1 kupiłem.


Sprawiedliwość + Eternal 1 to niecałe 200 zł. A kupiłbyś Thora Simonson'a za 90$ ~ 400zł? Napisałeś, że jakby był po polsku to byś brał, więc jak?
(okładkowa 125$, ale też można 30% urwać często)

mgnesium

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 14, 2016, 06:46:59 pm »
A kupiłbyś Thora Simonson'a za 90$ ~ 400zł?

prawdopodobnie mało kto by kupił. ponad rok próbowałem opchnąć zestaw za okolice tej kwoty.

chyba że piszesz o niedostępnym omnibusie, który potrafi kosztować nawet 4 razy tyle.

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 14, 2016, 06:47:18 pm »
Kupiłem 2 grube komiksy, w ciągu dwóch lat, bo tylko 2 takie 500-stronnicowe albumy wyszły w Polsce. Chciałbym, by było więcej takich pozycji, wtedy z dużym prawdopodobieństwem mógłbym je kupować. Ale nie można mi robić zarzutu, że czegoś nie kupiłem, skoro tego nie ma. Egmont w październiku może ogłosi coś grubego, ze starszego Marvela, to pewnie kupie. Cieńszego pewnie też.

Thor, Thor. Nie bez powodu Egmont wydaje go na końcu serii Marvel Now. Samodzielne przygody Thora są mniej w Polsce popularne niż np. Spider-Man. Wolałbym Thora razem z Avengers (jak w Impasie). Ale gdyby wszedł po polsku, to można by pomyśleć. Taki Reborn mi się spodobał.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2016, 06:50:28 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline misiokles

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 14, 2016, 06:49:36 pm »
Biorąc pod uwagę, że bardzo dużo komiksów superhero opłaca się kupować w oryginalne bo jest taniej, można wysnuć wnioski, że skoro omniaki na dzień dzisiejszy kosztują 300-400 zł, w polskim wydaniu nie będą znacznie tańsze.

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 14, 2016, 06:56:53 pm »
- Babcia! Babcia! Babcia! SawiK mówi! :)

A czemu nie wziąłeś Thora i Wolverine?

Offline Scott Summers

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 14, 2016, 08:41:25 pm »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 14, 2016, 08:43:23 pm »
prawdopodobnie mało kto by kupił. ponad rok próbowałem opchnąć zestaw za okolice tej kwoty.
To tym bardziej się cieszę, że w końcu zauważyłem Twoją ofertę. :biggrin:

Co do samego Thora Simonsona to u nas jakoś pierwszy tom (ten z WKKM) nie chwycił. Z tego co pamiętam opinie na forum jak i na face były umiarkowanie pozytywne. A szkoda.  Mi wszystkie początki runów zaserwowane nam przez Hachette podpasowały... i ten JMSa i Jurgensa i Simonsona. Tyle, że to same początki były... a w każdym z tych przypadków autor miał plan na dłuższą historię do opowiedzenia.



Witam serdecznie znalazlem cos takiego
http://dodatkiwkiosku2.blogspot.com/2016/07/wielka-kolekcja-komiksow-dc-comics.html


Matkobosko. Jeżeli to prawda to Bazyli już totalnie uwierzy w swoją wszechwiedzę i nieomylność.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2016, 08:58:34 pm wysłana przez fragsel »

Offline Murazor

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 14, 2016, 08:56:34 pm »
No to się zacznie  :biggrin:

Offline vision2001

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 14, 2016, 08:56:42 pm »
Witam serdecznie znalazlem cos takiego


http://dodatkiwkiosku2.blogspot.com/2016/07/wielka-kolekcja-komiksow-dc-comics.html
No to się zacznie... 8azyl - komentuj i pisz, że miałeś rację.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything