Autor Wątek: Różne gadki zewsząd 3  (Przeczytany 176692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #645 dnia: Październik 12, 2016, 08:16:50 pm »
Ziemia 2 też nie całkiem dzieje się na 616, ale czekam. I nie jęczę, tylko kupuję co jest i co mi się podoba - Kryzys, Wieczny batman, Erę Ultrona. Co lubi ę to kupię, co nie to daję temu spokój. I tyle.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #646 dnia: Październik 12, 2016, 08:19:02 pm »
To skoro jednak bycie poza głównym uniwersum to nie przeszkoda, jak sam nagle stwierdziłeś, to co Cię powstrzymuje przed Miraclemanem?

mgnesium

  • Gość
Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #647 dnia: Październik 12, 2016, 08:22:08 pm »
panie niekonsekwencja.

ja też się zastanawiam, jak on łączy te wszystkie przecistawne opinie i w każdą z nich wierzy stuprocentowo. bo jeśli się go którąś zapyta w kontekście innej, to albo mataczy, albo udaje że nie widzi.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #648 dnia: Październik 12, 2016, 08:28:05 pm »
Ja myślę, że wiem jak on to łączy, ale na ten temat się już wypowiedziałem.

Bo to komiks wydany przez Marvel, ale nie dzieje się na Ziemi 616.
Ziemia 2 też nie całkiem dzieje się na 616, ale czekam.

Offline gobender

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #649 dnia: Październik 12, 2016, 08:28:50 pm »
W sam raz na ponure, zimowe wieczory :)


Piąteczka, ten sam zestaw poszerzyłem jeszcze o te pojedyncze rozszerzone wydania, Golden, Silver i Bronze Age. Mieli wydać 5 ale jakos po trzecim sprawa umilkła.

A do chętnych, kto nie ma miejsca / funduszy / dobrego krążenia w nogach, ten pierwszy (DC) wychodzi niedługo w bardziej budzetowym, choć rozmiarowo takze pokaźnym wydaniu. Warto.

Offline misiokles

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #650 dnia: Październik 12, 2016, 08:51:46 pm »

Dzień, w którym kupię pierwszy komiks w języku angielskim będzie pierwszym dniem końca moich finansów.

Kiedyś sobie obiecałem, że będę odkładał pieniądze, żeby wcześniej spłacić kredyt. Potem na urodziny dostałem pierwszego omniaka. Potem kupiłem sam drugiego. Nie spłacę wcześniej kredytu :/

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #651 dnia: Październik 12, 2016, 08:54:59 pm »
Najprostsza i najbardziej zgodna z prawdą odpowiedź na pytanie Blaskowitza - nie mam kasy na Miraclemana. Jak każdy tutaj mam swoją listę i układam na niej pozycje wg własnego gustu i poziomu ciekawości. I na pierwszym miejscu są kolekcje które trzeba kupować na bieżąco, bo potem zostaje się bez Wojny Domowej albo innego tomu. Potem jest Marvel Now, który kontynuuje wydarzenia z WKKM. JLA dzieje się w podobnym okresie czasowym co niektóre tomy WKKDC. SiB też. Elektra pasuje do Daredevila Naznaczonego Śmiercią.

I dalej są kolejne komiksy, które kupiłbym, gdybym miał fundusze: - Flash 2 i 3, Harley Quinn, SS, Ygrek 3, Mroczny Rycerz Kontratakuje, Lucky Luke. I nowego głównego Thorgala też bym chciał. I dopiero po tych wszystkich pozycjach na liście jest Miracleman. I każdy kto ma w swoim schowku w księgranii kilkanaście pozycji które czekają na kupno, powinien to zrozumieć.

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #652 dnia: Październik 12, 2016, 09:28:10 pm »
Elektra pasuje do Daredevila Naznaczonego Śmiercią.

Nie. zupełnie nie. (Szczególnie, że ten komiks kończy się na 167, a Elektra zadebiutowała w 168. ale nawet ten 168 i dalsze poza tą samą bohaterką nie mają nic wspólnego z Assassin i nie mogłyby różnić się bardziej)

Te dwa komiksy nie mają ze sobą nic wspólnego poza tym, ze w obu są dymki...

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #653 dnia: Październik 12, 2016, 09:37:39 pm »
I dalej są kolejne komiksy, które kupiłbym, gdybym miał fundusze: - Flash 2 i 3, Harley Quinn, SS, Ygrek 3, Mroczny Rycerz Kontratakuje, Lucky Luke.
Czekaj, Ty masz Powrót Mrocznego Rycerza?

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #654 dnia: Październik 12, 2016, 09:42:14 pm »
Nie mam. Kiedyś czytałem a potem animację widziałem. :D
fragsel - a skąd mam to wiedzieć, skoro jeszcze nie czytałem? Dla mnie Daredevil i Elektra są jak Kayne i Kim. :) Przeczytam i będę wiedział o co chodzi.

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #655 dnia: Październik 12, 2016, 09:44:48 pm »
fragsel - a skąd mam to wiedzieć, skoro jeszcze nie czytałem?

no to po co piszesz, że pasuje skoro nie wiesz?
Ja wiem, ze nie pasuje, to mogę pisać, ze nie pasuje.

Ty nie wiesz, czy pasuje, to nie powinieneś pisać że pasuje.

Proste jak konstrukcja cepa..

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #656 dnia: Październik 12, 2016, 09:48:12 pm »
Piąteczka, ten sam zestaw poszerzyłem jeszcze o te pojedyncze rozszerzone wydania, Golden, Silver i Bronze Age. Mieli wydać 5 ale jakos po trzecim sprawa umilkła.
Ciekawostka (no, w sumie nie wiem czy taka ciekawa) w Ermitażu w Petersburgu jest miejsce, gdzie można kupić różne albumy o sztuce i historii sztuki. I tam sobie leżą te Golden/Bronze/Silver Age.

Offline turucorp

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #657 dnia: Październik 14, 2016, 02:39:34 pm »
Jestem podobnego zdania. Byłoby genialnie dostać zbiór takich (co by nie powiedzieć jednak) shortów. Jako stand alone, odrobinę za mało.

No tak, prawie 100 stron, rzeczywiscie "szorciak"  :roll:

Offline gobender

Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #658 dnia: Październik 14, 2016, 02:46:35 pm »
No tak, prawie 100 stron, rzeczywiscie "szorciak"  :roll:

Wybacz, że nie wpisuję się w Twój system miar. Dla mnie jednak zdecydowanie "szorciak" i byłby nim nawet przy 200 stronach.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #659 dnia: Październik 14, 2016, 03:01:21 pm »
Wybacz, że nie wpisuję się w Twój system miar. Dla mnie jednak zdecydowanie "szorciak" i byłby nim nawet przy 200 stronach.

W sensie, że mało tekstu?  :lol:
The darkness will swallow everything