trawa

Autor Wątek: Różne gadki zewsząd 3  (Przeczytany 175096 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #345 dnia: Sierpień 24, 2016, 12:29:25 am »
No ale do kroćset wydaje je taniej. Z dwoma wyjątkami Catwoman i Narodzin Demona, wszystkie inne twarde Egmonty kosztują więcej niż WKKDC. A S&B są tańsze bo są w miękkiej. Poza tym New 52 ssie na maxa i historie z Old DC są dla mnie lepsze. I co z tego, że DC Deluxe jest większe, skoro ma tanią obwolutkę i paskudne, obrzydliwe tekturki jako prawdziwe okładki. Gdyby miało coś takiego jak Sprawiedliwość Muchy, to byłoby ok. Ale tak to dla mnie jest beznadziejny sposób wydania. I dla mnie dlatego Eaglemoss jest lepsze od Egmontu.

Ale to jest jak jabłka i gruszki. Jedne są tańsze, inne droższe, każde inaczej smakuje. Ale czy z tych powodów można mówić kategorycznie, że jabłka są lepsze od gruszek. Albo odwrotnie? Wg mnie nie, bo wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

Ale ceny będę bronił. 50 do 10. To jest miażdżąca wygrana.

Offline Cringer

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #346 dnia: Sierpień 24, 2016, 02:10:22 am »
Ale to jest jak jabłka i gruszki. Jedne są tańsze, inne droższe, każde inaczej smakuje. Ale czy z tych powodów można mówić kategorycznie, że jabłka są lepsze od gruszek. Albo odwrotnie? Wg mnie nie, bo wszystko zależy od indywidualnych upodobań.
Przecież sam twierdzisz że jabłka są lepsze od gruszek i to cały czas od początku kiedy jesteś na tym forum. Kiedy nawet gruszek w sklepie nie było. Ja tu tylko wspominam że cena jabłek i gruszek jest taka sama.
Z dwoma wyjątkami Catwoman i Narodzin Demona, wszystkie inne twarde Egmonty kosztują więcej niż WKKDC...
Ale ceny będę bronił. 50 do 10. To jest miażdżąca wygrana.
Podałem ci przykłady z cenami, porównałem ceny licząc strony, ile za komiksy z podobną objętością, tak tu to powielę:
"Kołczan cz 1 i 2 mają po 115str + dodatki (przedmowa, galeria, jeśli coś takiego będzie). Czyli za 115str komiksu zapłacisz 40zł. To nie jest jakaś świetna cena. Dla porównania z N52 za  Batman Detective Comics, Gniew z 264 stronami zapłacisz 56zł a masz 2 razy więcej stron.
A porównując do Deluxów to takie Mroczne Odbicie z 304 stronami kupujesz za 60zł."
Więc czy to ci wychodzi taniej? Nie.
Zresztą i tak to olejesz. Odpowiadając na to co napisałem, zaczniesz mieszać że jednak czegoś nie lubisz, a coś lubisz i cena nie jest ważna, ale jest ważna i taniej bo tak. I ok ustalmy raz na zawsze: Eaglemos nie wydaje taniej superhero niż Egmont i to jest bez znaczenia bo interesują cię tytuły kolekcji i to jest dla ciebie ważniejsze niż cena.



ps moderatora proszę o przerzucenie tej dyskusji do cen komiksów. Dziękuję.

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #347 dnia: Sierpień 24, 2016, 06:27:35 am »
Gdyby nie to, że nie jadę sam do miasta, to już dawno bym wrócił z Hushem do domu. A tak muszę jeszcze czekać. :( Nieznośna udręka.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #348 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:46:42 am »
Dzięki. Potrzebowałem tej informacji. To Tobie się przyda moja, że dzisiaj dostanę coś, co zjada twojego Hasza na śniadanie. ;D

JanT

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #349 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:48:31 am »
@Cringer
Liczysz jak Bazyl  :smile: Kołczan 115 stron (bez dodatkowej historii i dodatków) a Mroczne Oblicze już jako całość 304 strony  :smile:

Offline Cringer

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #350 dnia: Sierpień 24, 2016, 09:11:19 am »
@JanT
nie znam ilości stron Kołczana z kolekcji. Nie chodziło mi też o jakieś super drobiazgowe rozliczenie każdej strony. Raczej ogólna informacja. Zresztą nawet gdyby Kołczan kolekcji miał 150 stron i tak Mroczne Odbicie wyjdzie taniej.

Offline donTomaszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #351 dnia: Sierpień 24, 2016, 09:35:15 am »
Dzięki. Potrzebowałem tej informacji. To Tobie się przyda moja, że dzisiaj dostanę coś, co zjada twojego Hasza na śniadanie. ;D
Ha! Mam dokladnie tak samo, siedze i czekam na kuriera.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Andy13

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #352 dnia: Sierpień 24, 2016, 10:18:26 am »
To Tobie się przyda moja, że dzisiaj dostanę coś, co zjada twojego Hasza na śniadanie. ;D
większość komiksów zjada tego Husha na śniadanie, więc napisz, o jaki konkretnie chodzi.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #353 dnia: Sierpień 24, 2016, 10:50:27 am »
większość komiksów zjada tego Husha na śniadanie, więc napisz, o jaki konkretnie chodzi.
Idę odebrać paczkę, potem wrzucę zdjęcia i peany pochwalne ku czci atomcomics. ;)

Offline PRAS1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #354 dnia: Sierpień 24, 2016, 11:17:36 am »
Masz rację Cringer - to efekt skali. Musi być duży obrót a nie każdy potrafi sobie z tym poradzić. Dlatego tradycyjni księgarze i wydawcy próbowali nam wcisnąć ustawę o jednolitej cenie książki, by zlikwidować konkurencję i nie musieć nic robić.


Nie,nie i jeszcze raz nie!!!!!!!!!!!
Ten komentarz świadczy o całkowitym braku rozumienia problemu.Człowieku CZŁOWIEKU czy czytasz cokolwiek poza komiksami!!!!!!!Taka właśnie ustawa spowodowała wzrost czytelnictwa i innych krajach w których została wprowadzona.Brak takich uregulowań prawnych powoduje,że komiksy coraz bardziej schodzą do podziemia.(Założenie ustawy)Robimy zakaz obniżania ceny na nowości przez pierwszy rok-czyli ceny okładkowe-wszędzie czyli księgarnie i internet.Gdzie kupujesz komiks????No gdzie??? Gdziekolwiek-cena przecież jest taka sama.Więc wybierasz księgarnie,gdzie jesteś dobrze obsłużony i ktoś Ci dobrze doradzi pokaże inny egzemplarz który mógłby ciebie zainteresować.Księgarnie,sklepy hobbystyczne mają rację bytu.Przecież wpływ na to co kupujemy ma cena owszem ale nie tylko to się liczy.Jeśli chodzi o real czy internet kupujesz też przecież w sklepie który lubisz,na którym możesz polegać(jeśli kupujesz w życiu na zasadzie ok w tym sklepie jest brzydko a w tamtym zła obsługa no ale jest tanio a to NAJWAŻNIEJSZE to cholerka masz bardzo smutne i zgorzkniałe życie i jak tak ciągniesz to wszystko to jesteś prawdziwym hardcorem).Zgoda w stosunku do pensji komiksy w Polsce są drogie ale nie masz kasy nie kupuj.Dlaczego nie pójdziesz do szefa po podwyżkę mówiąc na komiksy mi brakuje-a szef nie da bo tnie koszty bo wszystko wszędzie ma być taniej,taniej i taniej.Dlatego jesteśmy murzynami europy.Przed wejściem do uni też wszyscy się bali,że Polak,że nie umie pracować i proszę jesteśmy jednymi z bardziej wydajnych w pracy narodów w Europie.Zgoda jestem za obniżkami cen owszem ale NIE dla cen dumpigowych bo zostaje na rynku 5 graczy i oni kroją między siebie ten tort stosując wobec siebie bezpardonową walkę o byt.Na koniec podam przykład z mojego podwórka:Wszyscy na forum wiecie,że są tańsze i droższe apteki.Jeśli ktoś ma 70 aptek czy jest to obcy kapitał czy nasz nieważne-właściciel obniża cenę leku x aby przyciągnąć klientów.Lek u mnie kosztuje 30zł a u niego 12zł(ja ten lek kupuję za +-25zł)pytam:jak mam z nim konkurować?Jest duży może dopłacać do każdego opak.ja nie.(Spoko mogę się z tym pogodzić tylko dlaczego wychodzę na złodzieja,dlaczego pacjent mi mówi,że jak obniżę ceny[Obniżę z czego?Na zerową marżę!] to przyciągnę pacjentów.Pacjent myśli,że go oszukuję i okradam,przykre.Zrobiono ustawę w 2012 o sztywnych cenach urzędowych(wreszczie coś dobrego)-są takie same we wszystkich aptekach i nagle 1 stycznia dziadki i babcie płaczą bo cena insuliny wzrosła z 3,20 na 43zł bo sieciuwy dopłacały do każdego opakowania ins 40dychy aby ludzi przyciągnąć.Czyli kto był oszustem???????!!!!!!
Dlatego tradycyjni księgarze i wydawcy próbowali nam wcisnąć ustawę o jednolitej cenie książki, by zlikwidować konkurencję i nie musieć nic robić. Człowieku cholera jasna księgarze maja podobne problemy.Też chcą normalnie żyć.ZLIKWIDOWAĆ chyba napędzić koniunkturę aby to zajęcie było opłacalne.
Bazyliszku ciesz się dalej z kolekcji firmy NIE komiksowej(choć ciekawe bo jej ceny są wszędzie takie same i to Ci nie przeszkadza)ona za kilka zniknie i pozostanie nasz polski dziki zachód zamiast normalnego kapitalizmu u naszych sąsiadów.

Zdejmij te klapki z oczu,popytaj,poczytaj o tym jak jest naprawdę!

« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 11:23:57 am wysłana przez PRAS1 »

mgnesium

  • Gość
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #355 dnia: Sierpień 24, 2016, 11:34:31 am »
Ty na serio? bo w takim Izraelu ustawa mocno poddusiła czytelnictwo i w końcu się z niej wycofano.

Offline PRAS1

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #356 dnia: Sierpień 24, 2016, 11:35:45 am »
tak

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #357 dnia: Sierpień 24, 2016, 11:35:48 am »
Taka właśnie ustawa spowodowała wzrost czytelnictwa i innych krajach w których została wprowadzona.
Jasne: http://booklips.pl/newsy/izrael-rok-po-wprowadzeniu-stalej-ceny-na-ksiazki-sprzedaz-drastycznie-spadla-ceny-wzrosly/

"Rok po wprowadzeniu w Izraelu stałej ceny na książki ustawa, która miała chronić autorów, wydawców i księgarzy, przyniosła skutek odwrotny od zamierzonego, uderzając niemal we wszystkie podmioty rynku księgarskiego."

mgnesium

  • Gość
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #358 dnia: Sierpień 24, 2016, 11:39:08 am »
tak

no to masz smutne życie. osobiście gardzę jakimikolwiek próbami ingerencji w rynek. za każdym razem gdy słyszę lub czytam o "pobudzaniu gospodarki" przez rząd (który nic nie produkuje i jego udział w tworzeniu pkb jest zerowy), na przemian chce mi się śmiać i płakać.

Offline Cycol

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #359 dnia: Sierpień 24, 2016, 11:39:39 am »
a co wzrost ceny insuliny ma wspolnego z ujednoliceniem cen ? przeciez nfz po prostu zmniejszylo na nia refundacje, stad podwyzka. i co to za herezja, ze insulina kosztowala 3,20 ? a poza tym to chyba w zlym temacie sie wkleiles. zalozcie sobie osobny temat "przekomarzanie sie z 8azyliszkiem" :biggrin:

 

anything