Autor Wątek: Różne gadki zewsząd 3  (Przeczytany 172104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #390 dnia: Sierpień 29, 2016, 07:57:46 pm »
O - to czemu dopiero teraz o tym słyszę? W każdym razie dzięki za info @Jaxx. Nie wiem czy dla panoramy bym kupował i tą kolekcję jednocześnie z WKKM i MNow. Ale to nie zmienia faktu, że powinna też wejść do Polski. Zresztą - nas oddział Hachette zaraz kończy przedłużoną kolekcję o Thorgalu i zwalnia im się jeden slot. Jakby rzucili teścik MMH byłbym bardzo za.

Co nie zmienia faktu, że ciągle chcę przedłużenia naszego WKKM poza 120, o te tomy które wyszły we Francji i Niemczech.

Czyli tak. Z katalogu Anionorodnika w MMH wyjdzie:

- Coming of Falcon - 3 zeszyty oraz 4 jego własnej serii.
- Nie będzie Seperate Reality z Dr Strangem, ale Into the Dark Dimension jest też uznaną historią
- Warlock and Infinity Watch - Nawet jeśli Warlock nie wyjdzie w polskiej WKKM, to i tak będzie to super historia z nim.
- Captain America War and Remembrance
- DoFP
- Elektra Saga cz.1 - zawsze lepsze to niż nic. Chyba, że Sideca wreszcie coś wyda.
- Nie będzie FF Trial of Galactus, (FF do 262 numeru), ale za to będą w 2 tomach numery 192-200 i 280-284.
- Avengers Under siege
- Black Widow Homecoming
- Young Avengers na razie nie ma ale może będą. Za to w WKKM dostaniemy Style-Substance z nimi.
- The Last Iron Fist Story
- GotG Legacy

@radef
To wina tamtejszych wydawnictw, że nie chciały obniżyć ceny. Gdyby nasz Egmont też nic tutaj nie zrobił, to też sprzedawałby coraz mniej. Na szczęście dla nich on i Mucha zeszli z ceny i są dalej obecni. Cena, cena, cena.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2016, 08:04:09 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline misiokles

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #391 dnia: Sierpień 29, 2016, 07:59:45 pm »
80% jak nic!

Offline radef

Odp: Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #392 dnia: Sierpień 29, 2016, 08:11:43 pm »
To wina tamtejszych wydawnictw, że nie chciały obniżyć ceny. Gdyby nasz Egmont też nic tutaj nie zrobił, to też sprzedawałby coraz mniej. Na szczęście dla nich on i Mucha zeszli z ceny i są dalej obecni. Cena, cena, cena.
Ekchem.
Hachette kupuje licencje na kilka krajów, pewnie komiksy z Polski i Czech są drukowane w tej samej drukarni (choć z innych plansz, bo nie tylko wymienia się czarny), dzięki temu koszty spadają. Egmont zbija cenę, ponieważ drukuje Marvela i DC w kilku tysiącach egzemplarzy. A co mają zrobić czeskie wydawnictwa? Czeski rynek jest znacznie mniejszy (ze względu na wielkość kraju), więc nie mają szans na konkurowanie z Hachette.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline rzem

Odp: Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #393 dnia: Sierpień 29, 2016, 08:16:15 pm »
Błagam Was, nie zaczynajcie od początku któryś raz z kolei dyskusji nad Hachette,  uzdrowicielem rynku komiksu w Polsce. Albo chociaż nie w tym wątku.

Offline kaczogród

Odp: Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #394 dnia: Sierpień 29, 2016, 08:18:14 pm »
Hachette ma nawet własny temat : http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,38021.0.html Nie róbmy tutaj niepotrzebnego offtopu. 
tertium non datur

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #395 dnia: Sierpień 29, 2016, 08:23:12 pm »
Aha radef - czyli Hachette może wydrukować i sprzedać kilka tysięcy komiksów po czesku, a żadne inne ich rodzime wydawnictwo już tego nie może? No sorki, ale nie mozna mieć pretensji do Hachette, że prowadzi normalną działalność gospodarczą. Zresztą Czechom wszystko przeszkadza. Próbują utrudniać życie polskim przedsiębiorcom, bo rządzącym się nie podoba, że Czesi kupują polskie towary. I robią różne akcje a ci klienci i tak kupują dalej nasze.

Nie można się powoływać na tzw patriotyzm i argumentować, że ludzie powinni kupować droższe produkty, tylko dlatego, że są krajowe i tylko przez to lepsze są od tańszych zagranicznych. Znaczy można, ale wolni ludzie raczej nie posłuchają. Bo jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać? Wracamy znów do jednolitej ceny książki - zasiedziałe na rynku podmioty nie chcą włożyć wysiłku w normalną walkę konkurencyjną o klienta, z nowym konkurentem. I próbują różnych sztuczek prawnych, by tylko się nie wysilać i wszystko zostało po staremu. No tak być nie powinno.

Zresztą - Czesi już mają lepiej, bo przecież Hush i Eaglemoss są też już i  u nich. Czyli znowu jest wybór i konkurencja. Kolekcje rządzą, bo są tańsze. Kliencie nie chcą przepłacać. I jeśli niektórzy przedsiębiorcy tego nie rozumieją, to ich wina, że tracą rynek.

80% jak nic!
Do tego są wliczone też tomy, które wyjdą, wyszły w WKKM (np Hawkeye). Poza tym ma być tego 100 tomów. Czyli jeszcze mogą wyjść New Mutants, X-Force, brakujący mutanci... To jeszcze ponad 20 numerów zostało.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2016, 08:27:25 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline radef

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #396 dnia: Sierpień 29, 2016, 09:21:51 pm »
Tylko tak wygląda sytuacja.
Hachette wydaje WKKM i kupuje licencję m.in. na Polskę i Czechy. Już dzięki temu ma lepiej, ponieważ jest dużym partnerem, wydaje w wielu krajach. Hachette drukuje polskie i czeskie WKKM w tej samej drukarni (jest to sytuacja najbardziej prawdopodobna). Choć nakład polski jest pewnie dwa lub trzy razy większy niż czeskiej WKKM, to dzięki zniżkom w drukarni może obie drukować w podobnej cenie, poza tym do części plansz (tych, gdzie nie ma kolorowych napisów) można teoretycznie stosować te same plansze. Dzięki temu zarówno polska i czeska edycja może być wydawana taniej.
Egmont jest międzynarodową korporacją, wydaje w wielu krajach, Panini jest podmiotem należącym do Marvela, który należy do Disneya, z którym Egmont ma bardzo dobre relacje, dzięki temu może na preferencyjnych warunkach uzyskać licencję. Na dodatek do tego dochodzi wysoki nakład co owocuje tańszym drukiem pojedynczego egzemplarza. Egmont może konkurować ceną z Hachette.
W Czechach Marvela wydawały Crew i BB/Art, oba to są wydawnictwa czeskie, wydające komiksy tylko tam, więc pewnie koszty licencji (na jeden egzemplarz) najniższe nie są. Mogą wydać w dużym nakładzie jak na Czechy, ale nawet wtedy nakład jest 2-3 razy mniejszy niż w Polsce. Co powoduje większe koszty druki na jednostkowy egzemplarz. By wydawnictwa mogły konkurować z Hachette musiały wydawać w gigantycznym (jak na Czechy) nakładzie.
Kiedyś analizowałem ceny komiksów (i ogólnie książek) w Polsce i w Czechach, w 95% przypadków czeskie ceny były o 15-20% wyższe. Aż tu nagle wchodzi Hachette, które "magicznie" (wytłumaczyłem wyżej jak) wydaje WKKM w Czechach o 20% taniej niż w Polsce. Sprzedaż Marvela od Crew i BB/Art drastycznie spada przez to muszą zrezygnować z wydawania Marvela.
Zresztą - Czesi już mają lepiej, bo przecież Hush i Eaglemoss są też już i  u nich. Czyli znowu jest wybór i konkurencja. Kolekcje rządzą, bo są tańsze. Kliencie nie chcą przepłacać. I jeśli niektórzy przedsiębiorcy tego nie rozumieją, to ich wina, że tracą rynek.
WKKDC w Czechach? Gdzie? Nic na comicsdb.cz nie piszą.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #397 dnia: Sierpień 29, 2016, 09:25:37 pm »
- Elektra Saga cz.1 - zawsze lepsze to niż nic. Chyba, że Sideca wreszcie coś wyda.
Jako osoba, która przeczytała całość, pozwolę sobie stwierdzić, iż jest to wierutna bzdura. Elektra Saga to historia, w której bardzo ważny jest i początek i rozwinięcie i - niespodzianka - cholernie ważne jest zakończenie. To nie jest kolejny zbiorek z cyklu "przeciwnik miesiąca", który można w sumie zacząć i skończyć w dowolnym momencie. To jest całość.

fragsel

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #398 dnia: Sierpień 29, 2016, 09:30:18 pm »
potwierdzam to co napisał Blaskowitz. jest to 100% prawda (która jest inna niż ta mniej niż 100%)

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #399 dnia: Sierpień 29, 2016, 10:01:30 pm »
ooo to pewnie u nas tez zaraz sie pojawi, szkoda ze to nie jest dredd, wtedy bylaby duzo wieksza szansa na kolekcje z sedzia u nas .  :razz:
pzdr

Spoko spoko - u nas wyjdą w końcu wszystkie Kolekcje. I Dredd i Star Wars i MMH i co tam jeszcze będzie dobrego. ;)


Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #401 dnia: Sierpień 31, 2016, 11:43:50 am »
Dzisiejszy spacer po mieście jednak mnie nauczył, że czasem wskazany jest pośpiech (Hush), ale cierpliwość też jest cnotą. Zajrzałem do moich ulubionych dwóch antykwariatów. I kurde widzę, że przepłaciłem. Bo w jednym był ten Gigant Szybki i Wściekły, a w drugim Elektra 1989 za grosze. No szkoda, że tego nie wiedziałem, jak zamawiałem te pozycje na Allegro. Grrrrr, nie lubię przepłacać.

Ale przy okazji zobaczyłem ten Komiks Fantastyka, o którym niedawno była tu mowa na forum. Rzeczywiście - Rork od Andreasa, jak żywy. Gdybym tylko wiedział kto to jest ten Rork i gdyby tylko mnie to obchodziło choć trochę. :)


radef miał rację - w 2008 roku rzeczywiście KD miał świetne okładki i świetne komiksy Rosy. Kupiłem po taniości KD 27/2008 z "Powrotem Czarnego Rycerza. A przy okazji Batmana 10/94. Takie okazje uwielbiam.



fragsel

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #402 dnia: Sierpień 31, 2016, 12:03:53 pm »
Obchodziło Cię na tyle by wziąć do ręki, zrobić zdjęcie i wrzucić na forum.

Dla mnie to bardzo dużo. Często tak zaczynają się wielkie miłości. Więc jestem bardzo szczęśliwy, ze pierwszy krok masz za sobą...
Gratuluję i trzymam kciuki za przyszłość...

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #403 dnia: Sierpień 31, 2016, 12:10:49 pm »
Za te grosze to mógłbyś mu dać szansę. To najlepszy komiks jaki trzymałeś w ręku (serio, żaden diss).

Offline Death

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #404 dnia: Sierpień 31, 2016, 12:21:15 pm »
To najlepszy komiks jaki trzymałeś w ręku (serio, żaden diss).
Jeśli kiedyś trzymał Życie i czasy Sknerusa, to drugi najlepszy. :D

 

anything