trawa

Autor Wątek: Różne gadki zewsząd 3  (Przeczytany 176203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #450 dnia: Wrzesień 06, 2016, 09:26:27 pm »
Nie bierzesz jednak pod uwagę, że zmienia się sposób postrzegania dzieła oraz trendu kulturowego w czasie i to, co kiedyś uznawano za chłam, teraz jest szanowane, tudzież odwrotnie. Jeśli kiedyś coś mieszano z błotem (i krytycy i lud), a teraz wychwala się pod niebiosa, to kto (kiedy) ma rację?


Może i nie biorę, ale gdzieś tam z tyłu głowy jednak o tym pamiętem. Tylko nie rozumiem, jaki to ma związek z tym, o czym wcześniej pisałem?
W kulturze częściej zdarza się, że po latach doceniamy coś, co wczesniej było mieszane z błotem, niż że odmawiamy wartości czemuś, co wczesniej za takie uważano. W każdym wypadku wiąże się to z weryfikowaniem i modyfikowaniem całego systemu wartościowania.
Rację ma - rzecz jasna - ogół.


Kiedyś ogół uważał, że słuszne i sprawiedliwe jest wykonywanie wyroków śmierci w miejscach publicznych, a teraz ogół uważa, że wykonywanie wyroków śmierci w ogóle nie jest ani słuszne, ani sprawiedliwe. Niewątpliwie kiedyś istnieli ludzie, którzy uważali, ze wyroków śmierci nie nalezy wykonywać, ani publicznie, ani wcale, a obecnie są tacy, co chcieliby ich wykonywania, najchętniej publicznie. Niemniej nikt nigdy nie wpadł na pomysł, że wykonywanie wyroków to kwestia indywidualnego postrzegania.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #451 dnia: Wrzesień 06, 2016, 09:28:04 pm »
2 kolekcje, plus Marvel Now i razem minimum 7 komiksów miesięcznie to nie bum? (a jeszcze JLA, S&B, Wieczny Batman) No to mam inne zdanie niż @rzem.

Proszę Państwa.
Jeśli minimum 7 komiksów miesięcznie na czyjejś wishliście to jest BOOM to pragnę poinformować oficjalnie, że zjawisko to rozpoczęło się w Polsce w okolicach sierpnia 2005 2007 roku.

Dziękuję i przyjmuję zaproszenie na MFKiG, gdzie chętnie o tym opowiem...

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #452 dnia: Wrzesień 06, 2016, 09:40:49 pm »
Ja to widzę tak, że do grudnia 2012 roku było zero komiksów miesięcznie. Potem od 2013 były dwa miesięcznie. Od 2015 było minimum 5 miesięcznie, a od września 2016 jest minimum 7 miesięcznie. A jak bym dokupił jeszcze Ygreka, N52, Dc Deluxe, to wyszłoby powyżej 10 miesięcznie, z tego co ja lubię. Każdy oczywiście ma swoją listę, ale ja tak to widzę. Na wszystko kasy mi nie starcza, także zostaje przy swoich 7 plus coś tam na miesiąc.

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #453 dnia: Wrzesień 06, 2016, 09:44:32 pm »
no to Boomu nie ma.
Moja żona nie kupuje miesięcznie ŻADNEGO (!!!) komiksu...

{co chyba oznacza, że komiks nie jest wcale a wcale popularny}

Offline rzem

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #454 dnia: Wrzesień 06, 2016, 09:53:59 pm »
Dzięki,  fragsel :-). Ująłeś krótko,  co mi zajęłoby długo.
A z tym argumentem, że w 2012 było zero komiksów miesięcznie to pojechane. Jak zwykle zresztą.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #455 dnia: Wrzesień 06, 2016, 10:00:47 pm »
Według informacji uzyskanych od Wojciecha Szota z portalu Gildia.pl, w 2015 r. do sprzedaży w Polsce trafiło 530 albumów komiksowych z rynku europejskiego i USA. To niemal o sto tytułów więcej, niż w roku ubiegłym i ponad dwukrotnie więcej, niż w roku 2013. Doliczając do tego mangi (około 280 pozycji) uzyskujemy zawrotną liczbę 810 komiksów. To prawdopodobnie rekord wydawniczy, który jest efektem ciągłego powiększania się rynku i narastającego zainteresowania komiksem przez wydawców książkowych. Tylko w ostatnim kwartale bieżącego roku komiks znalazł się w ofercie wydawniczej aż 50 różnych wydawnictw. Ten imponujący wynik obejmuje zarówno ekskluzywne wydania w twardych oprawach, skierowane do czytelników dorosłych, jak i komiks dziecięcy w formacie zeszytowym, a także publikacje zbiorowe, wydawnictwa pokonkursowe, katalogi wystaw i ziny.

Offline rzem

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #456 dnia: Wrzesień 06, 2016, 11:01:07 pm »
...i jeśli w tym samym czasie Elemental, jak sam tu napisał,  tylko pod wpływem reakcji na forum (przecież to powinno być "tylko" forum, skoro mamy boom, prawda?) napisał,  że zastanawia się nad formułą wydania Universal War One, to o jakim boom mówimy? Przedstawiciele grupy docelowej powiedzieli, że nie kupią...
Do boomu potrzeba jeszcze drugiego czynnika- klientów. A tych jest mało. Nakłady po kilkaset sztuk- to jest dowód na boom?
Nie mówmy o kolekcjach,  bo sami ich miłośnicy chwalą się tu, że niewiele więcej innego kupują, przy okazji jeszcze hejtując inne gałęzie komiksu...
Mamy w tej chwili dużą ilość produktu na rynku,  bo wydawcy odkryli, że miłośnicy komiksu mają teraz trochę więcej pieniędzy, albo są w stanie poświęcić dla tej pasji inne wydatki. Pasjonaci wydający dla pasjonatów. Nie ma nowych klientów na tę gałąź rozrywki, albo przybywają oni w bardzo wolnym tempie, ale to też często są powroty do dawnych zainteresowań.
Jeszcze raz powtórzę: do zaistnienia boomu potrzebny jest masowy przyrost klientów.
Boom to my mieliśmy kiedyś na odtwarzacze DVD, telewizory LCD,  wycieczki do Egiptu i mieszkania we franku.


Offline Jutrzen

Odp: Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #457 dnia: Wrzesień 06, 2016, 11:04:18 pm »
Po prostu nie ma co szafować określeniem "wybitne" jako absolutem, bo nie znajduje zastosowania.
A już kompletną nieprawdą jest, jakoby ogół uważał wykonywanie kary śmierci za niesłuszne.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #458 dnia: Wrzesień 06, 2016, 11:28:49 pm »
Nawet nie chce mi sie pisac o tym wielkim komiksowym BOOMIE, bo mi w zw. z tym przychodzą jedynie do glowy jakieś porownia z okolic epizodów parystaltyczno-gazowych umieszczanych w różnych kontekstach. Niemniej wszystko zależy od tego, jak sie ten boom definiuje. Ja całkowicie podzielam zdanie wyrażone wyżej przez Rzema i żadnego zdarzenia, ktore zaslugiwaloby na miano komiksowego boomu na razie u nas nie odnotowałem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2016, 11:39:21 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline Sokratesik

Odp: Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #459 dnia: Wrzesień 06, 2016, 11:54:16 pm »
Oczywiście że z karą śmierci jest tak pół na  pół... Nietrafne porównanie
Może se coś być "wybitne" dla ogólu, a ja jako jednostka nawet tego nie będę wąchał bo mnie to śmierdzi... :smile:
Estetyka też (podobno) jest nauką.... tylko o czym...????
A już w Komiksie jako sztuce (bo to sztuka jest, nie mam wątpliwości) nazywanie czegoś wybitnym jest nadinterpretacją. Bo komiks z założenia jest czymś wychodzącym poza zwykłe granice postrzegania wybitności
Dla DC deluxe raczej trafniejsze byłoby określenie "klasyczne" niż "wybitne"

Offline Sokratesik

Odp: Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #460 dnia: Wrzesień 07, 2016, 12:11:22 am »
nie boom , ale małe bum jednak jest. Egmont kilkanaście lat temu nie umiał sprzedać 300 szt. wayna sheltona, a dziś sprzdaje 800 szt. konungowie (strzelam!!!!!!!!  :wink: )... dodruki Ż trupów np też jednak są wymowne. Szybkie dodruki marvel now czy trybunału sów... Mucha też wydaje więcej i taniej...
Różne 8 mało może wiedzą o polskim komiksowie, ale szanujmy ich... Już wkrótce będą wiedzieć więcej i kupią nasze ramotki (bo nasze emerytury to się nie zapowiadają...) na aukcjach za grube dolary  :lol: 

Offline absolutnie

Odp: Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #461 dnia: Wrzesień 07, 2016, 05:41:37 am »
Oczywiście że z karą śmierci jest tak pół na  pół... Nietrafne porównanie
Tak? A w ilu krajach europejskich się ją wykonuje?


Z tego, co widzę, informacje o tym, że gdzieś wykonano karę śmierci służą podkreśleniu, że kraj w którym to zrobiono, jest dziki i prymitywny lub rzadzony przez krwiożerczy reżim.
Ale - oczywiscie - zawsze możesz uważać, że jest inaczej. 




Cytuj
Może se coś być "wybitne" dla ogólu, a ja jako jednostka nawet tego nie będę wąchał bo mnie to śmierdzi... :smile: 
Oczywiście, że tak. Ale przynajmniej wiesz, że dla ogółu jest to wybitne i nie wmawiasz innym, że Picasso był malarzem, ale pokojowym.

Cytuj
A już w Komiksie jako sztuce (bo to sztuka jest, nie mam wątpliwości) nazywanie czegoś wybitnym jest nadinterpretacją. Bo komiks z założenia jest czymś wychodzącym poza zwykłe granice postrzegania wybitności
Dla DC deluxe raczej trafniejsze byłoby określenie "klasyczne" niż "wybitne"
"Wybitne" jest to, co wybija się ponad przeciętność. Powiedziałbym, że to stopień wyższy ponadprzeciętności. Stopień najwyższy nazywa określenie "genialny". A wybija się ten, kogo ludzie rozpoznają, pamiętają i kim się zachwycają (im bardziej, tym bardziej).
Stopień i rozmiar zachwytów łatwo ustalić - chociażby za pomocą wyszukiwarki Google.
Ale - oczywiście - zawsze możesz twierdzić, że jest inaczej.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline death_bird

Odp: Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #462 dnia: Wrzesień 07, 2016, 06:23:58 am »
Z tego, co widzę, informacje o tym, że gdzieś wykonano karę śmierci służą podkreśleniu, że kraj w którym to zrobiono, jest dziki i prymitywny lub rzadzony przez krwiożerczy reżim.
Ale - oczywiscie - zawsze możesz uważać, że jest inaczej.

Śliski temat, ponieważ pozostaje pytanie o to jak kształtuje się poparcie dla kary śmierci w społeczeństwach państw "cywilizowanych", w których kodeks owej kary nie przewiduje. Czy Japonia jest mniej cywilizowana od Polski, skoro wykonuje się tam wyroki śmierci? A czy Polska jest bardziej demokratyczna od Japonii, skoro poparcie dla KS pozostaje wysokie, a mimo to w naszym k.k. nie jest ona obecna?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2016, 06:27:24 am wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #463 dnia: Wrzesień 07, 2016, 06:48:46 am »
Marvel nigdy nie zrobił resetu uniwersum 616.

zgadza sie, ale maja swiaty rownolegle, ktore po prostu ponumerowali (jednoczesnie stosujac dosc dziwne numerowanie - swiat glowny to wlasnie earth 616)  co dalo im mozliwosc opowiadania historii danego bohater albo troche inaczej, albo zupelnie inaczej, ale na jakis okres, by pozniej jednak wrocic do swiata glownego (earth 616). ale sa to tzw elseworldy - ktore jednak nie zawsze byly krotkimi miniseriami. czesto tez swiaty te mieszaly sie ze swiatem glownym, by urozmaicic earth 616 :smile: dosc ciekawym zabiegiem bylo marvel 2099, ktore opowiadalo o bohaterach marvela przyszlosci. kilka komiksow z tego uniwersum zostalo wydane u nas jeszcze przez tm-semic

Nie zmienia to jednak faktu, że nadarzy się wyjątkowa okazja, jak już wspomniał Szczoch :wink: Można pominąć pierwszą część z odrębnymi historiami i zaopatrzyć się w drugą z właściwymi Narodzinami Demona. Ten tom również polecam.
rozwiazanie jak najbardziej sluszne :) patrzac z takiego punktu widzenia podpisuje sie pod twoja rekomendacja, ze drugi tom narodzin demona z wkkdc mozna polecic :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2016, 07:05:08 am wysłana przez Cycol »

Offline gobender

Odp: Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #464 dnia: Wrzesień 07, 2016, 06:58:46 am »
A już w Komiksie jako sztuce (bo to sztuka jest, nie mam wątpliwości) nazywanie czegoś wybitnym jest nadinterpretacją. Bo komiks z założenia jest czymś wychodzącym poza zwykłe granice postrzegania wybitności
Dla DC deluxe raczej trafniejsze byłoby określenie "klasyczne" niż "wybitne"

Komiks bywa sztuką. Na razie jeszcze niezbyt często i z pewnością nie superhero.

 

anything