trawa

Autor Wątek: Różne gadki zewsząd 3  (Przeczytany 175150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #1170 dnia: Czerwiec 14, 2017, 06:19:39 pm »
@kuba g poczuł się urażony (...) Nie nabierajcie się na to.


Co akurat dobrze wiedzieć bo to, że np. sklep gildii pozwala komentować (w taki sposób) komiks, który nie miał jeszcze premiery doprowadziło znów do pięknej sytuacji, że np. na moim fanpeju miałem trochę osób pytających o to czy to prawda, że w wakacje wychodzi dreddowa kolekcja z Hatchette (nie, nie wychodzi). To cudownie bruździ tez obydwu wydających autentycznie (a nie w sferze ułudy i życzeń) te komiksy w Polsce wydawcom.
perły przed wieprze

Offline Bartek Gawron

Odp: Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #1171 dnia: Czerwiec 14, 2017, 08:21:47 pm »
@kuba g poczuł się urażony komentarzami na Sklepie Gildii pod komiksem Studia Lain Sędzia Dredd America. Dlatego powtarzam - ja ze Sklepu Gildii nic nie kupuję i nie piszę tam komentarzy. Jedyny autentyczny 8azyliszek jest na Forum Gildii a nie jej Sklepie. Jakaś gimbaza się pode mnie podszywa i nie mam pojęcia dlaczego. To jest wina skryptu który nie jest połączony z bazą użytkowników Forum. Każdy może wpisać dowolny nick pod swoim komentarzem. Nie nabierajcie się na to.
ale co to zmienia, ze to niby nie ty piszesz te komentarze w sklepie gildii. przeciez jak bys ty tam pisal, to komentarze bylyby rownie madre, o ile nie takie same, wiec na jedno wychodzi. tozsamosciowo jestes rownowazny zbiorowi pustemu: jednemu wielkiemu smietnikowi skupiajacemu wszelkie stwierdzienia logicznie nieprawdziwe, a poniewaz, jak latwo wykazac, jest tylko jeden zbior pusty, zatem, na podstawie powyzszego, nawet jesli tam nie piszesz, to i tak tam piszesz. qed 
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #1172 dnia: Czerwiec 14, 2017, 08:51:06 pm »
@UP
Nowy użytkownik a już podłapał złe nawyki oskarżania 8azyliszka o wszystko. (chyba że to multikonto mgnesiuma :) )

W każdym razie ja tylko przypominam, że to nie ja piszę te komentarze na Sklepie Gildii, żeby jak ten podszywacz zacznie bluzgać czy obrażać kogoś, to nie było na mnie.

Offline pokia

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1173 dnia: Czerwiec 26, 2017, 11:28:42 am »
Po edycji - mi się ta gra nie podobała.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2017, 03:11:15 pm wysłana przez pokia »

Offline gascan

Odp: Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1174 dnia: Czerwiec 26, 2017, 01:22:19 pm »
Ta gra to beat em up w duchu arcade, a w tych chodziło właśnie o walenie w mordę na 1 przycisk. Ja się bawiłem świetnie. Nie jest to może poziom Tmnt turtles in time czy x-menów od konami ale daje radę.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1175 dnia: Lipiec 11, 2017, 01:20:02 pm »
Skoro już Lovecraft został w tym wątku poruszony, to może ktoś doradzi - który zbiór lepiej brać:
1. W górach szaleństwa i inne opowieści
czy
2. Dwutomowy od Vespera  - czyli Zgroza w Dunwich plus Przyszła na Sarnath zagłada?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline arczi_ancymon

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1176 dnia: Lipiec 11, 2017, 01:27:23 pm »
Zdecydowanie opcja numer 2 - w fandomie ogrom pozytywnych opinii zbierają przekłady Macieja Płazy, które znacznie lepiej oddają ducha Lovecrafta i o wiele lepiej się je czyta od wszystkiego co w temacie Lovecrafta do tej pory wydano (opcja nr 1 to bodajże stary przekład, tylko na nowo opakowany). No i wydania są wizualnie ładniejsze, co dla nas- komiksiarzy - jak zwykle też ma znaczenie :wink:

Najpierw polecam "Zgrozę w Duwnich..." - to wybór teoretycznie najlepszych opowiadań grozy Lovecrafta (choć kilku tutaj wg mnie brakuje, a ze dwa inne nie zasługują na takie towarzystwo), drugi tom "Przyszła na Sarnath..." został wydany na fali sukcesu pierwszego i zawiera teksty bardziej skręcające w stronę szeroko pojętej fantastyki (choć kilka opowiadań typowo horrorowego Lovecrafta, i zdecydowanie nie odstających od tych z pierwszego tomu, też się znajdzie), zawierający m.in. kultową "Ku nieznanemu Kadath śniącą się wędrówkę". Oba tomy warto przeczytać, ale drugi już dla nieco bardziej zaawansowanych.

Jeśli miałbym polecić tylko jeden jedyny tekst na początek, to zdecydowanie sugerowałbym "Przypadek Charlesa Dextera Warda" (teksty w tomach ułożone są w ciągu chronologicznym, według daty ich napisania, ale nie trzeba ich koniecznie w ten sposób czytać - teksty razem tworzą pewną spójną kosmologię, ale są ze sobą dosyć luźno powiązane).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2017, 01:33:42 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline parsom

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1177 dnia: Lipiec 11, 2017, 01:43:10 pm »
Super, dzięki. W sumie myślałem, że te dwa tomy Vespera od razu były zaplanowane do takiego wydania. Ale skoro nie i pierwszy zbiera co najlepsze, to zdecydowanie biorę Zgrozę w Dunwich.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline arczi_ancymon

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1178 dnia: Lipiec 11, 2017, 02:04:36 pm »
Pierwszy, z tego co pamiętam, jest przełożeniem jakiegoś amerykańskiego wydania (choć nie jestem pewien na 100% czy wyboru tekstów nie dokonał jednak sam Płaza - na pewno z tamtego wydania jest cały design), drugi zbiór to już w pełni autorski projekt wydawnictwa Vesper, z rysunkami polskiego autora.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1179 dnia: Lipiec 11, 2017, 02:24:32 pm »
No i wydania są wizualnie ładniejsze, co dla nas- komiksiarzy - jak zwykle też ma znaczenie :wink:
Ale tak a propos napiszę, że pierwszy tom od Vesper - z uwagi na swoją grubość i niezbyt dobre sklejenie - nieładnie mi się niestety rozłamał. Więc ostrożnie przy czytaniu!
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline arczi_ancymon

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1180 dnia: Lipiec 11, 2017, 02:31:39 pm »
Też tak miałem, co jest normalne przy tomach o tych gabarytach. Na szczęście później Vesper wznowiło tom w twardej oprawie i takie też wydanie polecam (jest nieznacznie tylko droższe).

Offline Doctus

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #1181 dnia: Wrzesień 14, 2017, 02:20:08 pm »
Czy 8azyliszek dostał bana na zawsze?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #1182 dnia: Wrzesień 14, 2017, 02:23:17 pm »
Niestety. Któremuś z wydawnictw się nie podobało, że kolekcje im szkodzą którym wtórował Bazyl i w wyniku nacisków na moderację wyleciał.


To moja teoria.

Offline Doctus

Odp: Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #1183 dnia: Wrzesień 14, 2017, 02:29:40 pm »
Najlepsze jest to że pod jego blogiem komentarze pisze Zakrza że "też dostał bana za nic", a miał sygnaturkę rozwalającą forum i wypisywał groźby do gravesa na pw :D

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #1184 dnia: Wrzesień 14, 2017, 02:47:34 pm »
Ja na jego blogu nie pisałem ale widziałem, że sporo osób go poparło i chciałoby jego powrotu. Zresztą ankieta, którą tu założyłem też potwierdziła, że miał swoją rzeszę zwolenników. Moim zdaniem nie rozwalał forum a agresja była z reguły kierowana w jego stronę a nie odwrotnie no ale tak jak pisałem dla kogoś musiał być niewygodny.