Autor Wątek: MFKiG 2016  (Przeczytany 78270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #120 dnia: Wrzesień 19, 2016, 10:34:58 pm »
Ja, Sławomir Kwaśny, przyjmuję zakład!

Offline Funny

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #121 dnia: Wrzesień 19, 2016, 10:41:24 pm »
Reasumując.


Jeśli przy wprowadzeniu opłat za rysunki w kwocie np do 100 zł (wspominaliście o niższej, ale niech taka będzie) do głównych gwiazd jak np Milo Manara czy Grzegorz Rosiński kolejka zmniejszy się , stawiam buteleczkę - a nawet dwie 18 letniego whisky.


Jeśli natomiast uzyskanie rysunku do głównych gwiazd nadal będzie kłopotliwe i bez wysiłku z Twojej strony - takowego rysunku nie otrzymasz, oczekuję na ten zacny trunek od Ciebie.

Pasuje Ci taki układ??





Jeśli któryś z Was uważa , że wprowadzenie opłat coś zmieni i tak twardo upieracie się przy swoim stanowisku to ze spokojem ducha możecie przyjąć wyzwanie.



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2016, 10:57:35 pm wysłana przez Funny »

fragsel

  • Gość
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #122 dnia: Wrzesień 19, 2016, 10:58:58 pm »
Pasuje
Mamy umowę

Stać mnie na to by bronić czynem swoich opinii

Offline Funny

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #123 dnia: Wrzesień 19, 2016, 11:07:42 pm »
Na prv wysłałem Ci namiary na mnie.

Offline MarcinMonety1984

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 19, 2016, 11:29:01 pm »
wprowadzenie opłat ?:)
He he a ile sztuk pierwsza osoba mogła by kupić ? :)

Bo jeśli tak to ja staje pierwszy i kupuje 10-15 rysunków :)
Co daje to osobie która przyjedzie o godzinie 9 i bedzie w kolejce 40 czy 50 ? Nic

A tak kto rano wstaje i odstoi swoje to dostaje jeden rysunek. W zeszłym roku było to naprawdę uczciwe. Ale jak ktoś woli wstać o 8 i przyjść o 9 a potem narzekać.....

Offline Death

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 19, 2016, 11:34:34 pm »
Powinien być specjalny kocioł w piekle dla tych ludzi, którzy jednorazowo biorą autograf na większej ilości książek, niż 1 (słownie: jedna).

Offline eskos

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 20, 2016, 06:17:25 am »
No przecież to głupoty są jakieś...

Serio, naprawdę tylko Ci, którzy poświęcą się i wystoją swoje w kolejkach zasługują na autografy?

Jak masz autograf bez stania jesteś leniwy?


Trzeba mieć jakieś zaświadczenie, że dość się cżłowiek wycierpiał, żeby móc mieć autograf?

Bo komiksy też jak mi kurier dostarczy do domu to nie zasługuję na nie? Do sklepu musże jechać w innym mieście, to wtedy nie jestem leniwy?

Czy to tak wiele wymagać, żeby mieć autograf i jeszcze skorzystać z imprezy? Przecież tylko w Polsce takie pitolenie. Wszędzie na świecie to działa kulturalnie...

Ja walę, co tu się wypisuje...
Kolega to jednak nie czyta ze zrozumieniem. Nikt nie stoi po autograf bo taki to można na before/ after party dostać w palarni i jeszcze z autorem wymienić parę zdań. Funny ma na myśli, że swoje trzeba odstać (jak się nie jest znajomym królika) aby załapać się na rysunek. Generalnie cała dyskusja NIE toczy się o autografy. Uważam, że trochę powściągliwości z kolegi strony w jego wypowiedziach też by nie zaszkodziło tym bardziej, że wypowiada się kolega w kwestiach, których jak widać nie zna i nie umie czytać między wierszami.

Jeśli któryś z Was uważa , że wprowadzenie opłat coś zmieni i tak twardo upieracie się przy swoim stanowisku to ze spokojem ducha możecie przyjąć wyzwanie.
Zgadzam się, że nie zmieni nic. I z tym co napisał Marcin też się zgadzam. Jakby miało być 20 pierwszych numerków płatnych po rysunek od autora to kolejka będzie taka sama lub nawet większa. Pamiętam dyskusję po tym jak masa osób nie załapała się na rysunki od Andreasa i pluło sobie w brodę, że nie wykupiło stoiska za 140/170 pln. Więc 100 pln za rysunek od znanego rysownika, który z pewnością będzie lepiej wykonany niż free-sketch, to biorę w ciemno nawet kilka.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2016, 06:37:20 am wysłana przez fragsel »

Offline starcek

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 20, 2016, 06:35:12 am »
...
A tak kto rano wstaje i odstoi swoje to dostaje jeden rysunek. W zeszłym roku było to naprawdę uczciwe. Ale jak ktoś woli wstać o 8 i przyjść o 9 a potem narzekać.....
Uczciwe jest rozdawanie numerków po wcześniejszym odcięciu puli dla znajomych króika? Hmm, ciekawe.
 
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

fragsel

  • Gość
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #128 dnia: Wrzesień 20, 2016, 06:36:35 am »
@eskos
słyszał kolega o skrótach myślowych?
wie kolega, że to się nawet nazywa "strefa autografów", mimo, że można tam dostać też rysunki?

wie kolega, że mowa w dyskusji była też o ludziach, którzy przynosili 30 komiksów do samego podpisania też?
i widział kolega, jak w moich wpisach mówiem tez o piniondzach (mniejszych bo mniejszych ale zawsze) za autografy i seifie z autorami?

gdzie tu kolega widzi niespójność w tej mojej (i poprzednich) wypowiedzi? czy też ten element o którym się nie znam?


gdzie tu brak powściągliwośći?
obrażam kogoś?
wyzywam?




Czy brak powściagliwosci jest wtedy, gdy ktoś ma inne zdanie i go broni?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2016, 06:40:05 am wysłana przez fragsel »

Offline eskos

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #129 dnia: Wrzesień 20, 2016, 06:44:25 am »
skąd miałem widzieć? nigdy na konwencie po autografy nie byłem...
Dyskusja ślepego z głuchym. Wypowiada się osoba nie znająca realiów strefy autografów ani od strony organizatorów ani uczestników. Kolega wie o temacie tyle co przeczyta na forum. Hm, czas zakończyć temat i zacząć ostatnie przygotowania do festiwalu. Pozdrawiam.

fragsel

  • Gość
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #130 dnia: Wrzesień 20, 2016, 06:48:47 am »
A ty byłeś na konwencie gdzie się płaci jakimś?
Widziałeś jak to działa?


EDIT:
Albo nie, wycofuję pytanie, szanując twoje prawo do przerwania dyskusji z kimś, kogo uważasz za niezorientowanego i błądzącego (żeby nie powiedzieć głuchego lub ślepego - bo nie wiem, które było o mnie, a które o Tobie)
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2016, 07:15:02 am wysłana przez fragsel »

Offline gobender

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 20, 2016, 07:04:43 am »
Dziwię sie, że ktoś w ogóle pozwala na więcej. Jeden na głowę i na nara. Chcesz jeszcze jeden – na koniec kolejki.


Offline Funny

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #132 dnia: Wrzesień 20, 2016, 08:32:56 am »
Bo nikt nie pozwala.
1 osoba to jeden rysunek

Offline gobender

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #133 dnia: Wrzesień 20, 2016, 08:45:03 am »
Mam na myśli nawet autografy.

Offline starcek

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #134 dnia: Wrzesień 20, 2016, 08:51:50 am »
Powinien być specjalny kocioł w piekle dla tych ludzi, którzy jednorazowo biorą autograf na większej ilości książek, niż 1 (słownie: jedna).
Wystarczyłoby żeby autorzy tego nie robili, ale ich wola, skoro podpisują całe sterty, trudno.

Ja śmiem twierdzić, patrząc na rozwiązania zachodnie, że płatne autografy/rysunki na dużych spędach są dobrym rozwiązaniem.

No i zmniejszyć liczbę numerków na osobę na dzień - do 3. Więcej osób skorzysta. A chyba o to powinno chodzić?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2016, 08:56:15 am wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?