Autor Wątek: MFKiG 2016  (Przeczytany 78566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline weiter

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 18, 2016, 10:17:19 am »
Jak się ktoś pyta o komiks do polecenia i ktoś 400 razy z rzędu wypisuje ten sam, który wiem, ze jest beznadziejny ten komiks to mi to (szczerze mówiąc) tito
Bo jaka tu jest szkoda w tym? Ja swoje komiksy wybieram sam, a jeśli słucham opinii to tylko tych ludzi, którzy już wcześniej na forum polecali coś co sam kupiłem i podobało mi się (bo to znaczy, ze mamy podobny gust)
Zresztą pewnie mu się podobał ten akurat komiks to polecał... Kupujesz na swoją odopwiedzialnosć albo nie kupujesz... No harm done...
Fragsel proszę Cię... jesteś inteligentny, doskonale wiesz kogo mam na myśli.
I nie o polecanki tu chodzi.

Ale...
Jeśli jadę do miasta którego nie znam na festiwal na którym będą tysiące ludzi i proszę o pomoc logistyczną a w odpowiedzi dostaję choćby jeden jedyny wpis "zostaw auto w domu, przyjedź tramwajem" to jak to nie jest szkodnik, troll i nie mam prawa się wkurzyć to ja już nie wiem kiedy mogę...
Mnie w domu uczono, żeby zawsze pomagać kiedy mam takie możliwości.
A gdy nie mogę pomóc to bym starał się nie szkodzić...

Dziękuję Ci, Mamo, za to...

Przepraszam bardzo, ale to nie Ty zadałeś to pytanie.
I nie dla Ciebie była ta odpowiedź.
Oczywiście ja nie wiem jaka była intencja odpowiadającego, ale...
Ja mieszkam w Łodzi. Mam auto. Na festiwal podjadę tramwajem. Nie żartuję.

Czy to o mnie?
Nie

Offline kenji

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 18, 2016, 10:22:43 am »
Płacenie za autografy/rysunki itp. tylko by pewnie podbiły ceny na allegro -

A czy to cos złego ?
Wlasnie tak sie zastanawiam - jakbym chciał miec komiks z podpisem Bedu , ile bym był w stanie zapłacić ?
Licząc prosto- aby dostać sie na festiwal w Łodzi i aby zdobyc samodzielnie musiałbym zapłacić około 200 zł i do tego "stracić " cały dzien ... Tak wiec jak ktos wrzuci taki komiks na alledrogo za 300 zł - wcale nie bedzie to wygorowana kwota.

Taka mysl na szybko ...:)

Offline weiter

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 18, 2016, 10:26:09 am »
Obok stadionu i areny powstał w tym roku wielki parking obsługujący właśnie takie imprezy.
http://www.atlasarena.pl/index.php?page=parking
Ja jeszcze dodam, że sporo miejsc parkingowych można znaleźć na al. Unii wzdłuż parku.
Nie przypominam sobie, żeby stał tam parkomat.
Patrząc na tę mapkę, trzeba się kierować al. Unii na północ.
Na wysokości parku po lewej będzie aquapark Fala, po prawej ogródki działkowe.

Offline starcek

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 18, 2016, 10:52:01 am »
A czy to cos złego ?
Wlasnie tak sie zastanawiam - jakbym chciał miec komiks z podpisem Bedu , ile bym był w stanie zapłacić ?
Licząc prosto- aby dostać sie na festiwal w Łodzi i aby zdobyc samodzielnie musiałbym zapłacić około 200 zł i do tego "stracić " cały dzien ... Tak wiec jak ktos wrzuci taki komiks na alledrogo za 300 zł - wcale nie bedzie to wygorowana kwota.

Taka mysl na szybko ... :smile:
Fakt, jak ktoś jest zakręcony na danego twórcę, to kupi.
Ja sie wciąz biję z myślami czy jechać, bo jakość/ilość gości kusi.

- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline perek82

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 18, 2016, 11:07:39 am »
Ja dodam, że pociągi jadące z W-wy zatrzymują się na stacji Łódź Kaliska, bezpośrednio przy Arenie.
Czas przejazdu powiedzmy zbliżony do samochodu (no chyba, że ktoś trasę do Łodzi robi w pół godziny).


Jak co roku moja chęć pojechania na MFKiG opada w drugiej połowie września. Znowu czytam o koczowaniach, cwaniaczkach, jakiś numerkach itd. Trochę to przypomina relację z otwarcia tysiąc dwieście trzydziestej piątej biedronki.
Przychylam się do idei płacenia za autografy / rysunki. Stoisz w 1 kolejce, przychodzi twoja kolej, uiszczasz opłatę i odchodzisz zadowolony na koniec innej kolejki.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 18, 2016, 11:14:11 am »
dla szukających parkingu również wzdłuż całej al. Unii do fali są parkingi bezpłatne więc naprawdę nie ma problemu z miejscem i nie ma sensu płacić Arenie za wjazd. Gdybyście potrzebowali się czegoś dowiedzieć to piszcie śmiało, chętnie pomogę.


Aha na tym zdjęciu nie widać jeszcze nowego stadionu tylko jest budowa, ale to tam właśnie jest AA :) od Fali idzie się 5 minut.






"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Koalar

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 18, 2016, 11:39:37 am »
Ja jeszcze dodam, że sporo miejsc parkingowych można znaleźć na al. Unii wzdłuż parku.
Nie przypominam sobie, żeby stał tam parkomat.

Parkomaty to chyba tylko w centrum, ale ja nawet palca nie dam, bo nie jeżdżę autem.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline finkh

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 18, 2016, 11:44:12 am »
Możecie przybliżyć temat biletów na autografy? Są jakieś strzępy informacji, regulaminu na www nie znalazłem i nie wiem czego się spodziewać. Kupuję np. wejściówkę przez internet, odbieram na miejscu opaskę i pobieram bilety z numerkiem na autograf u danego twórcy?

Offline Garf

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 18, 2016, 11:55:37 am »
Tu masz zeszłoroczny regulamin strefy autografów. Na razie czekamy na ogłoszenie tegorocznego.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Funny

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 18, 2016, 12:32:52 pm »
Znów festiwal i znów narzekanie.
Na festiwal wyczekuję z niecierpliwością.
W kwestii autografów powtórzę to co w zeszlym roku.
Kolejka na zewnątrz po numerki jest najuczciwszą formą jaka jest możliwa. Jeśli ktoś jest fanem danego autora to stanie w niej i zdobędzie to po co przyjechał. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem losowania - po wycinaniu numerków na oczach kolejki nie wierzę w uczciwość takiej formy.
 

Offline Garf

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 18, 2016, 12:50:53 pm »
To, co mnie martwi, to fakt, że na dyskusję o zapowiedziach z Egmontu przewidziano tylko pół godziny (sala B, sobota, 15.00-15.30). Jeśli dobrze pamiętam, to na FKW godziny było mało, a tu teraz taki myk. Chyba w ogóle nie zostanie czasu na zadawanie pytań.

Oczywiście, Egmont siedzi w tej samej sali od 13.30 i może jeśli poprzednie spotkania skończą się szybciej, da się ten punkt programu przedłużyć - ale to i tak trochę słabo, bo w takim razie, jeśli ktoś przyjdzie zgodnie z programem, zastanie prezentację w toku. Tak źle i tak niedobrze :(
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline janjedlikowski

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 18, 2016, 12:57:25 pm »
Ja też jestem za płatnymi numerkami.

Co do sposobu rozdawania autografów (losowanie/kolejka) to ktoś tu pisał, że organizator jest beneficjentem obecnego systemu. Nie wiem jak było ostatnio, ale z plotek kilka lat temu słyszałem, że wolontariusze nie byli opłacani na MFK, więc nie dziwię się, że chociaż wzięli sobie kilka pierwszych numerków. W normalnych warunkach powinni dostać kasę za te 3 dni i takich rzeczy nie robić. No i w sytuacji, gdy grupa cwaniaczków koczuje pod sceną wpuszczona bocznym wejściem, organizatorzy powinni ich wyprosić na koniec kolejki, która stoi grzecznie przed drzwiami Areny.

Dawno na festiwalu nie byłem, ostatnio jak był Rosa, ale pamiętam, że sam poziom organizacji festiwalu pozostawiał wiele do życzenia. Pomijając autografy, pseudo sala koło korytarza, scena na środku z tragicznym nagłośnieniem,  ect. Mam nadzieję, że to się choć trochę poprawiło.

Offline Bobo

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 18, 2016, 12:59:16 pm »
To, co mnie martwi, to fakt, że na dyskusję o zapowiedziach z Egmontu przewidziano tylko pół godziny (sala B, sobota, 15.00-15.30). Jeśli dobrze pamiętam, to na FKW godziny było mało, a tu teraz taki myk. Chyba w ogóle nie zostanie czasu na zadawanie pytań.

Oczywiście, Egmont siedzi w tej samej sali od 13.30 i może jeśli poprzednie spotkania skończą się szybciej, da się ten punkt programu przedłużyć - ale to i tak trochę słabo, bo w takim razie, jeśli ktoś przyjdzie zgodnie z programem, zastanie prezentację w toku. Tak źle i tak niedobrze :sad:
Tak, też zwróciłem na to uwagę - zdecydowanie za mało czasu. Poza tym brak spotkania z innymi wydawcami, a na pewno też mieliby sporo do powiedzenia na temat swoich planów. Jest tylko spotkanie z wydawcami mangowymi, na które zresztą mam zamiar iść.

Offline starcek

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 18, 2016, 01:50:49 pm »
....No i w sytuacji, gdy grupa cwaniaczków koczuje pod sceną wpuszczona bocznym wejściem, organizatorzy powinni ich wyprosić na koniec kolejki, która stoi grzecznie przed drzwiami Areny.

Tego już właśnie nie ma, bo ostatnio kolejka po numerki była przed Areną. Jedna kolejka - ludzie z biletami z internetu (zupełnie bez sensu, bo nie byli wpuszczani np. wcześniej niz ludzie z innymi biletami), jedna po numerki do autografów, jedna z biletami kupionymi na miejscu.
Kolejka po numerki wyeliminowała przynajmniej patologię w trakcie oczekiwania na autograf ("a tu jeszcze 4 koegów stoi, ale własnie wyszli na 4 godziny"), nie wiem jak jest w samej kolejce po numerki - czy też takie same jazdy z zajmowaniem miejsc i potem cudwnym rozmnożeniem liczby osób. No i nie ma już biegów na orientację po otwarciu Areny.
Kolejnym krokiem powinno być losowanie, ale... To juz byłoby zbyt pięknie. Niedasię.
Zamiast spędać czas w kolejkach można spokojnie uczestniczyć w spotkaniach. Wolny wybór.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2016, 01:53:55 pm wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline keram

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 18, 2016, 06:03:41 pm »
Jestem za numerkami. Uważam, że w zeszłym roku zostało to zorganizowane dosyć sprawnie.

Jestem przeciw opłatom za autografy, zarabiam niedużo i w tej chwili muszę rezygnować z zakupu wielu tytułów, bo mnie po prostu nie stać.
Ktoś uważa, że płacenie za autografy będzie sprawiedliwsze niż stanie w kolejce? A co niby sprawiedliwego w tym, że autografy będą zgarniać Ci lepiej sytuowani?
Nie chcę wyjść na wariata, rozumiem, że osoba dobrze zarabiająca może kupić dużo więcej komiksów niż ja, jednak przy zdobywaniu autografów chciałbym mieć podobne szanse.