Autor Wątek: MFKiG 2016  (Przeczytany 78268 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Funny

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 19, 2016, 11:07:41 am »
Dokladnie też tak sądzę.
Bo co komu szkodzi dać z siebie odrobinę wysiłku, przyjechać, wystać swoje i dostać to po co się przyjechało.
Lepiej wstać o 8, przyjechać po 9 i narzekać że nie dostało się rysunku  :biggrin:
Wiem że kilka osób które przyjechały i zobaczyły, iż kilkugodzinne wyczekiwanie to nie taka prosta sprawa - zmieniło swoje zdanie w tej kwestii.
A nawet jak ktoś ma 40 rysunek od Pana Grzegorza dostać, to jak zrobił to właściwie, czekając w kolejce, ma do tego prawo.
Wg niektórych na telebimach powinny być wyświetlane  zdjęcia osób które mają rysunek z napisem tych klientów nie obsługujemy  :badgrin:
Nie popadajmy w paranoję w iście Barejowskim stylu.  :badgrin:




fragsel

  • Gość
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 19, 2016, 11:39:07 am »
@Funny
Jako że my się tu tylko kulturalnie wymieniamy opiniami na temat rzeczy na które nie mamy wpływu jestem na 100% pewien że komentarz Death dotyczy wpisu o multiversum...

Offline isteklistek

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 19, 2016, 12:04:35 pm »
Szykuje się kolejna epopeja z MVM. Nie wiem jak jest, ale coś jest dziwnego, że skoro przez 2 lata płacili bardzo małą składkę, a później podrożało o 10 tys. Jedyne wytłumaczenie, jakie mi się pojawia jest takie, że może dali im jakieś duże rabaty dla początkujących, aby zachęcić, a skoro ci sporo zarabiali, to skończyła się taryfa. Ktoś musi płacić więcej, aby ktoś musiał płacić mniej.....koszta imprezy są pewnie stałe i jakoś trzeba je rozkładać. Jest jeszcze w poście, że ich opłata poszła na sfinansowanie czegoś ze Star Wars, więc to nie jest tak, że te pieniądze przepadają tylko inwestuje się je w festiwal, czy to sprawiedliwe, to inna kwestia.

 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2016, 12:07:39 pm wysłana przez isteklistek »

Offline Funny

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 19, 2016, 12:08:40 pm »
O kurczę.
Słuszną linię ma nasza władza skoro stawki za stoiska tak zacnie rosną  :biggrin:
To chyba wprost proporcjonalnie do inflacji......
Jednak takie postępowanie należy uznać za mocno niebiznesowe i krzywdzące.
Dalsza część mojej wypowiedzi tyczy się wcześniejszych postów z legitymowaniem osób biorących rysunki włącznie  :biggrin:

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 19, 2016, 12:24:57 pm »
Słuszną linię ma nasza władza skoro stawki za stoiska tak zacnie rosną  :biggrin:
Co. Władza? Do stawki za stoiska? Co to za brednie. Matko bosko.

Offline dudi1212

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 19, 2016, 12:54:41 pm »
Szykuje się kolejna epopeja z MVM. Nie wiem jak jest, ale coś jest dziwnego, że skoro przez 2 lata płacili bardzo małą składkę, a później podrożało o 10 tys. Jedyne wytłumaczenie, jakie mi się pojawia jest takie, że może dali im jakieś duże rabaty dla początkujących, aby zachęcić, a skoro ci sporo zarabiali, to skończyła się taryfa. Ktoś musi płacić więcej, aby ktoś musiał płacić mniej.....koszta imprezy są pewnie stałe i jakoś trzeba je rozkładać. Jest jeszcze w poście, że ich opłata poszła na sfinansowanie czegoś ze Star Wars, więc to nie jest tak, że te pieniądze przepadają tylko inwestuje się je w festiwal, czy to sprawiedliwe, to inna kwestia.


Ja bym się tu bardziej powoływał na pazerność organizatora.


Kilka lat temu pracowałem w firmie z branży elektronarzędzi i co roku jeździliśmy na branżowe targi do Kielc. Z roku na rok opłata za stoisko rosła o kilkadziesiąt procent i w trakcie moich pierwszych targów stoisko kosztowało 12 k, a już dwa lata później 21 k (to samo miejsce, taka sama powierzchnia). Jeszcze zabawa była z dopłatą, bo przywieźli nam całe rusztowanie do stoiska, zmontowali i wychodziło jakieś 30 cm poza obrys miejscówki ( z przodu). Dopłata 2 koła (stoisko nie wchodziło na lokalizację innego, a na szeroką alejkę dla odwiedzających;).
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline eskos

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 19, 2016, 01:22:29 pm »

Ech..... Kurde i ciągle o tym samym.
Są dwa konta z allegro,  które wiem - że zbierają autografy na sprzedaż. Słownie dwa!!!
Cała reszta to wierni fani jak Wy czy ja i nigdy nie widziałem, aby którykolwiek z nich wystawiał to co zdobyl na festiwalach. Trzymają to co zdobyli jak największe skarby. Dlatego wyżej wspomniani Panowie z siatką z biedronki to promil chcący zarobić a nie fani.....

Co do poszerzenia grona odbiorców to pewnym jest , że odpłatne autografy tego nie zrobią.
Ktoś nowy, kto przyjedzie pierwszy raz , będzie uważał organizatorów za złodziei, skoro płaci za bilet, kupuje komiksy i jeszcze musi płacić za autograf/rysunek. A mimo opłat, stan się nie zmieni, bo osoby którym zależy na pewno będą tak samo oczekiwać jak w przypadku ich braku .
Zeszłoroczny regulamin był naprawdę super i cieszę się, że organizatorzy zostawią taki sam w tym roku. Przejrzysty, klarowny i nie budzący konfliktów. A rysowników jest tak wielu, że każdy ma spore szanse na zdobycie czegoś dla siebie
.


Milion lajków masz ode mnie Krzysztof za tego posta.


Od lat jeżdżę po festiwalach i zbieram autografy/ rysografy. W życiu żadnego nie sprzedałem. Wolę sprezentować kumplowi.

Z całym szacunkiem do polskich twórców ale moje wszystkie wypowiedzi były o autografach gwiazd zagranicznych
Nie wyobrażam sobie by ktoś wchodził poza kolejka lub z siatką biedronki pełną komiksów po autografy wymienionych przez ciebie autorow
I nie dlatego że gorsi. Co to to nie
Po prostu jest mnóstwo okazji również poza strefa autografów czy samym festiwalem by takie ich cudeńka zdobyć
I na allegro tez handel nimi jest raczej marginalne...
Kolega to chyba nie widział jakie rysografy Jakub Rebelka pociska dla fanów, że o Mateuszu Skutniku to nawet nie wspomnę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2016, 02:20:34 pm wysłana przez fragsel »

Offline Death

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 19, 2016, 01:29:28 pm »
jestem na 100% pewien że komentarz Death dotyczy wpisu o multiversum...
No wiadomo. :)

fragsel

  • Gość
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 19, 2016, 01:45:01 pm »
Kolega to chyba nie widział jakie rysografy Jakub Rebelka pociska dla fanów, że o Mateuszu Skutniku to nawet nie wspomnę.

skąd miałem widzieć? nigdy na konwencie po autografy nie byłem...

Ale jak słysze na tym forum o przewałkach z kolejką i siatkach pełnych komiksów to zawsze tylko Rosiński itp.
Wymienione przez Ciebie nazwiska raczej tam nie padały...

Zresztą jak przeczytasz post do którego się odnosiłem, to zgodzisz się ze mną, że sytuacja w ktorej ktoś narzekał, że wepchnieto się przed niego w kolejce choćby do laureatów konkursu im Chrsity jest mało pradopodobna, a przynajmniej ja o takiej na tym forum nie słyszałem ani tym abrdziej nie czytałem...


I nie mówię tego, żeby cisnąć polskim autorom
Po prostu sa oni u nam, w Polsce, na miejscu. Jets pewnie wiele okazji by się o ich autografy upomnieć.
Szczególnie że w przeciwieństwie do Rosińskiego, Bisleya czy Manary liczy się dla nich bezposrednio finansowo każdy czytelnik i każda sprzedana sztuka, więc starają sie rozpromować swoje prace choćby takimi autografami i obecnoscią. Ponadto w przeciwieństwie do wyżej wymienionych autorów z zagranicy pochodza oni z kultury, gdzie czytanie komiksów nie weszło ludizom w krew, wiec wielu z nich promuje także komiks jako formę sztuki swoją obecnością (za co jeszcze większy szacun)


Nie mówiąc już o tym, że wielu z was to moze do takiego jednego czy drugiego autora podejść w każdy świątek piątek i powiedzieć "stary, znamy się 20 lat, bazrgnij mi tu coś" i dostaniecie arcydzeiło. Ale u takiego Rosińskiego to już się tak nie da - trzeba stac w kolejce...

Więc i kolejki do naszych rodzimych na pewno nie są tak oblegane jak do gosci zagranicznych, którzy pewnie i na allegro "chodzą" drożej...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2016, 02:14:10 pm wysłana przez fragsel »

Offline Bobo

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 19, 2016, 02:36:05 pm »
Ale jak słysze na tym forum o przewałkach z kolejką i siatkach pełnych komiksów to zawsze tylko Rosiński itp.
Ale to już nieaktualny problem, bo w końcu organizator napisał w zeszłym roku regulamin.
Cytuj
7. Najważniejsza zasada Strefy Autografów: jeden numerek – jeden rysunek.
 8. Dodatkowo można otrzymać same podpisy na maksymalnie pięciu komiksach (o ile autor wyrazi na to zgodę).
Kiedyś owszem bywało z tym różnie :smile:
Osobiście uważam, że rozwiązanie z zeszłego roku jest bardzo fajne, sprawiedliwe i już wiele bym nie kombinował.

Offline starcek

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 19, 2016, 02:56:09 pm »
No, ciekawie od którego numerka dla ludzi z kolejki w tym roku zacznie się sprawiedliwość.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Bobo

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 19, 2016, 03:16:09 pm »
No, ciekawie od którego numerka dla ludzi z kolejki w tym roku zacznie się sprawiedliwość.
Ale tego problemu nie rozwiążą płatne autografy.

fragsel

  • Gość
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 19, 2016, 03:28:27 pm »
Ale tego problemu nie rozwiążą płatne autografy.

Jak to nie...
Po pierwsze kolejki na pewno byłyby mniejsze i nikt nie musiałby się tłoczyć na początek w obawie, ze dla końcówki zabraknie (co się pewnie zdarzało)

A po drugie jak znam życie to znajomi królika na pewno załatwią sobie sesję prywatną za pół ceny lub darmo poza strefą... Co dla mnie i tak jest lepsze. Bo nie kłuje w oczy i nie zabiera czasu na konwentach. Przecież gdzieś tam na świecie teraz jakiś koleś na pewno dostaje autograf od spotkanego w warzywniaku Bisleya... Jak mogę mieć do niego pretensje?

Offline Bobo

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 19, 2016, 03:39:54 pm »
Jak to nie...
Po pierwsze kolejki na pewno byłyby mniejsze i nikt nie musiałby się tłoczyć na początek w obawie, ze dla końcówki zabraknie (co się pewnie zdarzało)

A po drugie jak znam życie to znajomi królika na pewno załatwią sobie sesję prywatną za pół ceny lub darmo poza strefą... Co dla mnie i tak jest lepsze. Bo nie kłuje w oczy i nie zabiera czasu na konwentach. Przecież gdzieś tam na świecie teraz jakiś koleś na pewno dostaje autograf od spotkanego w warzywniaku Bisleya... Jak mogę mieć do niego pretensje?
W sumie ... może masz rację. Mam wątpliwości co do "po drugie" ale nikt z nas nie wie jakby to naprawdę zadziałało.
Parę lat temu na jednym z moich ostatnich festiwalu (miałem niestety kilka lat przerwy w uczestnictwie) dotarłem dopiero w niedziele ok 12. Wtedy chyba były listy, ale takie zatwierdzone przez organizatorów (ludzie z organizacji wyczytywali nazwiska z listy) a jedną z gwiazd był Glenn Fabry. O 12 listy oczywiście były zawalone, ale do Glenna bardzo szybko ludzie się wykruszali, bo brał za rysunek bodajże 50 zł. I dostałem od niego fantastyczny rysunek (pewnie gdyby był za darmo to nie miałbym na to szansy). Swoją drogą widzieć artystę przy pracy to wspaniałe uczucie - to co Glenn Fabry wyprawiał było niesamowite.
Ja nie mam problemu ze wstaniem rano i czekaniem kilku godzin, jeśli mi na czymś zależy, ale z płatnymi autografami też nie mam problemu. Każdego rozwiązania są plusy i minusy.

Offline keram

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 19, 2016, 04:00:46 pm »
Mam pytanie do fragsela.
Dlaczego z takim zapałem dyskutujesz o autografach, choć sam nie jesteś nimi zainteresowany?
Czy nie sądzisz, że o tym jak dawać autografy powinni rozmawiać Ci którzy chcą te autografy otrzymać?

Skoro olewasz autografy, olej dyskusję na ich temat.
Ja nie kupuję komiksów superbohaterskich i dlatego nie biorę udziału w dyskusjach, które z nich i w jaki sposób powinny być wydawane, niech dyskutują o tym zainteresowani superbohaterami. Tak samo o autografach niech dyskutują zainteresowani autografami.

Po za tym wszystko wskazuje na to, że żadnych rewolucyjnych zmian w systemie numerkowym nie będzie.