trawa

Autor Wątek: MFKiG 2016  (Przeczytany 77528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KiJ

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #270 dnia: Październik 02, 2016, 07:48:40 am »
Jeszcze w sprawie kolejki po numerki. Zwracam honor. Rozmawiałam z ludźmi. Faktycznie ludziska koczowali całą noc i pilnowali żeby ktoś nie cwaniakował.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #271 dnia: Październik 02, 2016, 09:45:03 am »
@Funny
Dzięki, myślałem, że czegoś nie zrozumiałem. Pełen szacunek dla czekających. Nie podzielam tej pasji, ale szacunek się należy.

Offline pokia

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #272 dnia: Październik 02, 2016, 12:53:37 pm »
A co poza Egomntem?
KG, WK, Taurus, Timof, Scream, Mucha - byli na targach? Może coś zapowiedzieli. Proszę podzielcie się informacjami, jeśli takie macie.

Offline 8azyliszek

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #273 dnia: Październik 02, 2016, 01:04:42 pm »
- zapowiedzi z Egmontu - największa widownia, ciekawie i sprawnie przeprowadzone spotkanie. Zgadzam się z Panem Tomaszem - szkoda, że najwięcej osób jest na takim spotkaniu , a spotkania z autorami świecą pustami... No i rzeczywiście 30 min dla największego komiksowego wydawcy  na naszym rynku to zdecydowanie za mało

Ehhh - wiadomo czemu tak jest, ale ja już nie będę się rozpisywał na ten temat, bo zaraz by się hejterzy zlecieli. :) Naprawdę dziwne, że Egmont dostał tylko 30 minut. Kto jest za to odpowiedzialny? Przecież jak zauważono ich plany są śledzone najpilniej, bo wydają Marvela i DC. W maju na Narodowym TK mógł się wypowiedzieć dłużej. A teraz czemu tak krótko?

@KiJ
Jesli naprawdę ktoś całą noc pilnował to niby wszystko jest ok. Ale w sumie sprawdzanie obecności powinno być co jakiś czas, a nie że jeden śpi za kilkunastu znajomych.

fragsel

  • Gość
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #274 dnia: Październik 02, 2016, 03:03:46 pm »
Skąd oni biorą tych francuskojezycznych tlumaczy?

Wczoraj (bardzo ładna skąd inąd ;) )tłumaczka od Bedu przy pełnym profesjonalizmie jezykowym rozwaliła się jak w telewizji, rzuła gumę i majtała nogami tak ze jestem pewien że parę razy go kopnęla

Teraz jestem na spotkaniu z Davidem B. Tym razem inna dziewczyna zachowuje się lepiej ale mam wrażenie zerowego profesjonalizmu
Przerywa autorowi po pół zdania ciągnąć go za rękaw a Szot musi zadawać pytanie w trzech częściach,  co chwilę dziewczyna zapomina mimo tego co autor powiedział i musi się też do pytać co chciał powiedzieć i (sądzę na podstawie swojej nikłe znajomości jezyka) kórego z blisko brzmiących wyrazow użył,.

Żenada! !!!

Czy nie pisaliście kiedys, że rok temu było podobnie?
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2016, 03:10:50 pm wysłana przez fragsel »

mkolek81

  • Gość
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #275 dnia: Październik 02, 2016, 03:25:42 pm »
A co poza Egomntem?
KG, WK, Taurus, Timof, Scream, Mucha - byli na targach? Może coś zapowiedzieli. Proszę podzielcie się informacjami, jeśli takie macie.
Taurus:
 - na 100% będzie jeszcze jeden album Locke&Key zbierający wszystkie wszystkie one-shoty (było wiadomo o tym wcześniej więc to tylko potwierdzenie),
- pytałem o Lazarus Sourcebook, zastanawiają się, będą rozmawiali z Rucką
- Deadly Class będzie też na 100%, trzeba czekać
- priorytetem są dla nich nowe tomy Żywych Trupów
Planeta Komiksu
- jeśli będzie kontynuacja Shadowa, to raczej nie będą to kolejne tomy z serii którą zaczął pisać Ennis, prędzej coś innego, może starsze historię
- zastanawiają się nad Green Hornettem
- zasadniczo chcą wprowadzić więcej pulp z Dynamite
- no i Chłopaki 3 tomy na rok
Rafał Szłapa
- nowy Bler powinien być jeszcze przed Komiksową Warszawą w okolicach chyba Pyrkonu
Mucha
- pytałem o kontynuacje SEXu, jest możliwa ale ze względu na to że u nas komiks sprzedaje się słabo, próbują dogadać się z amerykańskim wydawcą co do niższej ceny licencji, jeśli da rade będzie kontynuacja (no chyba że ruszy się u nas coś ze sprzedażą
- zapomniałem zapytać się o Iron Fista więc jeśli ktoś wie czy jest to w sferze ich zainteresowań nich da znać

Offline kelen

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #276 dnia: Październik 02, 2016, 07:22:28 pm »
Do 2-3 godzin wrzucę nagranie audio ze spotkania z Egmontem jakby co.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline AvengerGT

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #277 dnia: Październik 02, 2016, 07:45:17 pm »
Do 2-3 godzin wrzucę nagranie audio ze spotkania z Egmontem jakby co.
Trzymam za słowo. Z przyjemnością jutro przesłucham.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #278 dnia: Październik 02, 2016, 08:23:07 pm »
Mi się podobało jak rysował ołówkiem/malował Joel Alessandra (autor Wędrówki przez Morze Czerwone). Fajnie wyglądało jak ktoś dał zdjęcie dziewczyny i Joel ją rysował. Troszkę ten tłok przeszkadza. Łatwiej było pooglądać jak rysowano przy stoisku Muchy.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline kelen

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #279 dnia: Październik 02, 2016, 09:56:46 pm »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Funny

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #280 dnia: Październik 02, 2016, 09:58:31 pm »
Chcialbym podsumować MFKiG.


Dla mnie tegoroczny festiwal był czymś na co czekałem od dawna.
Głównie za sprawą gości - a w tym roku ich nie brakowało.
Z gwiazd bohaterem festiwalu bezsprzecznie okazał się Milo Manara. Rysownik rozdał ok 25 rysunków po czym zakończył sesję. Miały być jeszcze autografy. Po przerwie artysta wrócił i wszystkie osoby króre miały numerki (chyba 50) obdarował jakimś drobnym rysuneczkiem. Chylę czoła Mistrzowi. Tak bylo przez dwa dni.


Niesamowitym zaskoczeniem okazał się Scream Comics. Coraz szersza gamą komiksów zyskali sobie u mnie stałego odbiorcę. Dodatkowo zaproszeni przez nich rysownicy "mazali" cuda.


Jednak na festiwalu było sporo niedociągnięć organizacyjnych.
Rozmawiałem z większością gwiazd i niemal wszystkie zasugerowały że ich grafiki są za bardzo napięte.
Dochodziło do sytuacji, artysta kończył coś o godz. 14 i o 14 musiał być już w innym miejscu. Gdzie zakończenie spotkania, gdzie ewentualny czas przy przedłużeniu, gdzie chwila zmianę lokalizacji....
Zero elastyczności a rysownicy narzekali na brak czasu dla siebie.
Kolejnym mankamentem okazała się w tym roku straszna duchota. Bylo dużo cieplej niż w latach poprzednich przez to przebywanie w Atlas Arenie bardziej męczyło.


No i nieobecność i spóźnienia ( wynikające ze wspomnianego wyżej grafiku) wielu artystów w strefie autografów - mimo wydawania numerków przez organizatora. Ludzie wzięli numerek, czekali i ..... Lipa.


Z festiwalu wróciłem obkupiony jak nigdy. Taurus, Egmont, Scream i na końcu Wydawnictwo Komiksowe, które na koniec festiwalu zrobiło promocję 50% na wszystko!!! SUPER!!!


Reasumując: Dziękuję organizatorom za wspaniałe wydarzenie. Bawiłem się doskonale i mam nadzieję, że kilka moich skromnych uwag pomoże na poprawę Festiwalu w przyszłości.










.

Offline starcek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #281 dnia: Październik 02, 2016, 10:23:26 pm »
Zawsze jakiś Krzysztof sie znajdzie, co sprzeda.  :badgrin: Akurat dzisiaj robiłem porządki, otwieram komiks, antologię,  zastanawiając się po jaką cholerę go mam - a tam buch! 2 rysunki - Jeż Jerzy plus demoniczna postać z komiksu Kowalskiego.
Czyli musiałem kiedy odkupić od jakiegoś Krzysztofa i zapomniałem.
A wracając do błyskawicznej odsprzedaży na allegro - płatne autografy trochę by to zahamowały, lub te cyrki z numerkami moim zdaniem. Ale i tak z relacji wynika,  ze na szczęście coraz więcej dzieje się dobrego na stoiskach.
A i nie doczekalem się odpowiedzi - od któego numerka w tym roku organizatorzy zaczęli rozdawanie ludziom z kolejki? Powtórzyli zeszłoroczne jazdy?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Antari

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #282 dnia: Październik 02, 2016, 10:31:37 pm »

Offline AvengerGT

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #283 dnia: Październik 02, 2016, 10:47:23 pm »

JanT

  • Gość
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #284 dnia: Październik 02, 2016, 10:57:10 pm »
Dzięki Kelen  :smile:

Jak przypuszczałem po 3 tomy: Anihilacji, Punishera i Deadpoola w 2017.
 
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2016, 11:23:10 pm wysłana przez JanT »

 

anything