Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 321138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1395 dnia: Listopad 28, 2016, 08:02:43 am »
tak pamiętny Oliver Green, taa... ale tego w komiksie nie było, mam nadziej że te tytuły które pojawiły się na stronie wydawnictwa też się nie pojawią jak zapewnia kelen
No było  :smile: były też źle podpisane okładki a już niedługo nadejdzie "Ziemia Dwa"  :biggrin:

Mój powyższy post miał tylko zmotywować Egmont do poprawy jakości swoich wydań  :biggrin:
(żeby ktoś nie odbierał tego całkiem na poważnie  :smile: )

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1396 dnia: Listopad 28, 2016, 08:03:20 am »
Poza tym literówki i kwestie tłumaczeniowo-edytorskie (zarówno u Egmontu jak i WKKDC) mają zerowy impakt na tworzenie nowych czytelników i poszerzaniu rynku komiksowego.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1397 dnia: Listopad 28, 2016, 08:07:57 am »
na tworzenie nowych czytelników i poszerzaniu rynku komiksowego.
A tych już się sporo pojawiło  :smile: wystarczy poczytać fanpage WKKDC.
Przyjdzie druga fala? (pierwszą była WKKM)  :smile:

Offline soplic

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1398 dnia: Listopad 28, 2016, 08:27:08 am »
Taki wpis potwierdza jedynie że 8azyliszek ma rację. Kolekcja jest niezbędna. W tyłkach się ludziom już poprzewracało. Za duża dostępność przeszkadza :sad:

Napisałem gdzieś o tym że przeszkadza mi za duża dostępność?! Nic też mi nie przeszkadza, tyle że nie widzę w tej kolekcji jakichś szczególnych zalet: cena w stosunku do jakości i objętości (pomińmy zapychacze w postaci ramotek) mało atrakcyjna, jakość  niższa niż u konkurencji, dobór tytułów średni, no i na koniec koszmarna, kiczowata panorama. Co do racji Bazyliszka, to prędzej słońce wzejdzie na zachodzi niż on ją będzie miał:)

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1399 dnia: Listopad 28, 2016, 08:50:12 am »
A tych już się sporo pojawiło  :smile: wystarczy poczytać fanpage WKKDC.
Tak i to jest jedyna zaleta kolekcji. Pojawiło się więcej czytelników i zainteresowanych komiksami. Wieksza część z nich co już widać świadomie zaczyna wybierać tytuły z kolekcji i przerzuca się na inne wydania, tylko część pozostaje przy kolekcji. Ta kolekcja (DC) na razie odniosła sukces ale tak jak w przypadku WKKM przyjdzie też zmęczenie materiału (co widać bo narzekaniach na druga 60 plus można znaleźć sporo ofert ze sprzedażą całej kolekcji). Przewaga WKKDC na WKKM jest jedna to tomy są sensownie dobrane: brak urwanych historii (albo brak ich samego zakończenia), kontynuacja historii jest jedna po drugiej a nie za jakieś 20 tomów, historię klasyczne (ramotki) do dodatki a nie osobne historię jak w WKKM (nie twierdzę że wszystkie są złe ale z części można było zrezygnować).

Offline Wolf Sazen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1400 dnia: Listopad 28, 2016, 09:19:39 am »
Niezaprzeczalnym plusem kolekcji jest to że powstaje nowy narybek fanów (przynajmniej mam taką nadzieję że tak jest). Jednak jeśli chodzi o jej jakość to nie wiem jak bardzo trzeba być zaślepionym żeby powiedzieć że wydania Egmontu są gorsze. Eaglemoss ma do przygotowania miesięcznie aż dwa tomy i robi takie kwiatki że szok. To ile Egmont wydaje miesięcznie chyba przypominać nie trzeba. Raptem wyszło 7 tomów a tutaj już mieliśmy śmierdzący klej, Olivera Gree,a spoilerowanie historii we wstępie do tomu, logo JLA zamiast Zielonej Strzały, dziwne obcinanie historii (Wonder Woman) o naprawdę niewygodnym klejeniu tomów, tak że nie widać fragmentów kadrów na zgięciu, nie wspominając. Dodatkowo póki co w kolekcji było zaledwie jedno tłumaczenie (WW), którego wcześniej nie było w naszym kraju. Jedno nowe tłumaczenie! W porównaniu do WKKM to nawet tomu dziwnie do siebie przylegają na półce kiedy stoją obok siebie. Jak to można w ogóle porównywać do Deluxów czy nawet wydania NEW 52?

Naprawdę szczytem naiwniactwa jest liczenie na jakieś grubasy o Latrni, Flashu czy Gacku. Z resztą jeżeli ktoś miał wcześniej do czynienia z tym wydawnictwem (np. podczas wydawania kolekcji figurek Marvela) to wie jakie dzikie akcje potrafią oni wyczyniać :smile:

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1401 dnia: Listopad 28, 2016, 09:23:39 am »
spoilerowanie historii we wstępie do tomu

Z kronikarskiego tylko obowiązku pragnę nadmienić, że to zdarza się również innym, nie tylko Eaglemoss...
{patrz wstęp do Miraclemana wydanego przez Muchę}

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1402 dnia: Listopad 28, 2016, 09:42:12 am »
logo JLA zamiast Zielonej Strzały, dziwne obcinanie historii (Wonder Woman)
akurat te dwa przykłady podałeś błędnie  :smile: a co do obcinanych historii tu jest dużo lepiej niż w WKKM.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1403 dnia: Listopad 28, 2016, 09:50:30 am »
a co do obcinanych historii tu jest dużo lepiej niż w WKKM.


To muszę spytać, bo czy WKKM kiedykolwiek wydało tom, który różni się od adekwatnego regularnego Marvelowego wydania (za wyłączeniem tych tomów ala best of 60's itp)? Może i Spider-Man Millara wyszedł niepełny ale z drugiej strony te tomy zawierały dokładnie te same zeszyty, które zawierały adekwatne wydania z rynku US (oczywiście może coś przegapiłem i nie robię rejtana). Za to Wonder Woman Circle zawiera w kolekcji faktycznie mniej historii niż adekwatny tom oryginalny (to, że nie jest to część tej samej historii to już inna sprawa).

Oczywiście mogę coś pomylić, nie to, że sprawdziłem zawartość każdego ze stu tomów.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 09:53:52 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1404 dnia: Listopad 28, 2016, 09:54:18 am »
To muszę spytać, bo czy WKKM kiedykolwiek wydało tom, który różni się od adekwatnego regularnego Marvelowego wydania
Dużo jest różnic: poza Impasem  :smile: np: Z jak Zagłada, Narodziny Venoma, W Poszukiwaniu Bogów, Fear Itself 1 & 2, Avengers VS X-Men 1-3, Śmierć Spider-Mana (ale tu zostały dodane zeszyty  :smile: ) W Sercu Atomu i pewnie jeszcze coś pominąłem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 10:33:39 am wysłana przez JanT »

Offline Wolf Sazen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1405 dnia: Listopad 28, 2016, 10:07:42 am »
JanT -> Czemu błędnie? To Batman ma swoje logo a wszyscy pozostali członkowie JL otrzymują logo grupowe? I przecież WW jest cieńsza od swojego oryginalnego wydania zbiorczego DC, czyż nie?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1406 dnia: Listopad 28, 2016, 10:11:37 am »
JanT -> Czemu błędnie? To Batman ma swoje logo a wszyscy pozostali członkowie JL otrzymują logo grupowe? I przecież WW jest cieńsza od swojego oryginalnego wydania zbiorczego DC, czyż nie?
Ale jest pełna historia a ty pisałeś o uciętej.

Offline buczanova

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1407 dnia: Listopad 28, 2016, 10:42:33 am »
a wszyscy pozostali członkowie JL otrzymują logo grupowe?
"Kołczan" za granicą też miał na grzbiecie logo JLA, więc te zarzuty powinny być kierowane do osób które przygotowywały pierwszą wersję tej kolekcji :)
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Wolf Sazen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1408 dnia: Listopad 28, 2016, 10:50:23 am »
Nie ważne do kogo powinny być kierowane zarzuty, ważne że to jest błąd. Co stało na przeszkodzie żeby w polskiej wersji to poprawić? Zapewne nieznajomość tematu przez ludzi, którzy przygotowywali to wydanie.
A co do WW, chodzi mi o wydanie DC spoza kolekcji. Nasz tom jest masakrycznie chudziutki.

Generalnie chudziutkie wydania WKKDC to temat na inną dyskusję....

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1409 dnia: Listopad 28, 2016, 10:59:41 am »
Niesamowite rewelacje w poniedziałek :smile: Nie wierzę, że ktoś może twierdzić, że Egmont wydaje gorzej niż Eaglemoss swoją pożal się Boże kolekcję. Chociażby wydana niedawno Elektra Assassin stoi lata świetlne dalej od tomów WKKDC. "Oliver Green", smród kloaczny itd. Ktoś postował także na FB zdjęcie tomu WKKDC z odwrotnie (do góry nogami) wydrukowanym komiksem w stosunku do okładki. Błędy w tłumaczeniu i pomylone dymki to błędy, które oczywiście nie powinny się zdarzać w przypadku żadnego z wydawców. Mimo wszystko łatwiej mi wybaczyć Egmontowi, biorąc pod uwagę ilość pozycji jakie miesięcznie wydaje niż Hachtte czy Eaglemoss, które nie potrafi ogarnąć kilku pozycji w miesiącu.