Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 319247 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1425 dnia: Listopad 28, 2016, 03:06:08 pm »
Wchodzisz do \empiku i zawsze możesz wyjść z niego z komiksem, lub dwoma.
Jasne. Przed startem kolekcji komiksow w Empiku kupic sie nie dalo.
Co ty za glupoty znowu wypisujesz?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Eragon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1426 dnia: Listopad 28, 2016, 03:12:40 pm »

Skąd wniosek, że nie jestem? Mam kilka tomów WKKDC, najbliższy jaki planuję kupić to Śmierć w rodzinie. Nie jestem z kolei prenumeratorem. Mimo wszystko czuję się w jakiś tam sposób uprawniony o dyskutowaniu na temat wyższości wydań E. nad Eaglemoss. Każdy ma oczywiście swoje standardy.

Jasne, nie ma problemu mogę się zamknąć i odsunąć w cień jeżeli tyle osób to tak bardzo irytuje. Rozumiem zatem, że to wątek wyłącznie dla wazeliniarzy kolekcji? Jakikolwiek krytyczny głos w sprawie wydań jest odczytywany jako hejt i jest niemile widziany.
Wytykanie błędów, wpadek, niedoróbek  to inna kwestia- zawsze warto o tym mówić/pisać po to by wydawca nie myślał, że nieważne jak wyda i tak się sprzeda. Tylko ty się uczepiłeś jak rzep psiego ogona tej jakości wydań WKKDC(nie wpadek, błędów, ale to jak jest wydawane). To jest wydanie budżetowe. Dla mnie ma odpowiedni standard, ale rozumiem, ze ty preferujesz wyższą jakość i nie widzę w tym nic złego. Jedynie chce zwrócić uwagę, że nie każdy ma aż tak wygórowane oczekiwania względem jakości wydania komiksu. Ja w sumie nie wiem czego się tu czepiać: dobry papier, twarda oprawa. Ja może jestem mało wymagający, ale mi to wystarczy, nie oczekuję  cudów na kiju bo wiem, ze to  kolekcja kioskowa i powinna być  po prostu dobrze wydana, bez szaleństw.

Jak pisałem o wpadkach, błędach, niedoróbkach  trzeba pisać. Od siebie dodam, że np. mój pierwszy numer Husha miał dosyć mocno przekrzywiony grzbiet. No i  pisałem o tym, że wydając ,,Kryzys Tożsamości'' za 119zł to strzelają sobie w stopę.  Jednak Ty sam w innym temacie napisałeś, że się cieszysz, że (być może) jedna kolekcja (Marvela)się już kończy, więc po takim stwierdzeniu widać po prostu, że jesteś cięty na takie kioskowe kolekcje i każdy powód jest dla Ciebie dobry by coś złego o nich napisać. Dla jasności, w innych tematach piszesz bardzo ciekawe posty i to nie jest w żadnym wypadku atak z mojej strony na Ciebie. Możesz pisać co chcesz, ja po prostu mam wrażenie, że się zapętliłeś w tej krytyce WKKDC.

Skoro 8azaliszkowi ludzie wytykają jego błędy, wpadki, powtarzanie pewnych  rzeczy to i ja nie widzę niczego złego w zwróceniu Tobie uwagi, że przesadzasz wg mnie z tą krytyką. Tylko tyle i aż tyle.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 03:18:45 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline brzon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1427 dnia: Listopad 28, 2016, 03:16:27 pm »
Z takimi prywatnymi odczuciami uderzaj na PW. To nie temat o mojej osobie.

Jasne, nie ma problemu mogę się zamknąć i odsunąć w cień jeżeli tyle osób to tak bardzo irytuje. Rozumiem zatem, że to wątek wyłącznie dla wazeliniarzy kolekcji? Jakikolwiek krytyczny głos w sprawie wydań jest odczytywany jako hejt i jest niemile widziany.
Wolę prywatnymi odczuciami dzielić się forum, biorąc pod uwagę, że chodzi o kolekcję WKKDC i Twój stosunek do niej, wyrażany dość tendencyjnie. Ciągle się w tej materii powtarzasz. Nie lubisz kolekcji. Ok. Wszyscy to wiemy. Dla odmiany chętnie przeczytam Twoją recenzję "Śmierci w rodzinie", jak się ukaże.
Nie zauważyłem, aby w tym wątku byli sami "wazeliniarze kolekcji", jak to znowu ładnie określiłeś. Raczej krytycy przeważają. A powody do krytyki w przypadku WKKDC są, więc to zrozumiałe. I tyle. Nie rozumiem tylko, po co non stop dowalać kolekcji, dowalać, dowalać.... Wznowienie Husha, świetny Kołaczan, możliwość poczytania w PL fragmentów komiksów ze Złotej i Srebrnej ery. Może więcej o tym?


Ps. Sam biję się w pierś - zamierzam napisać kilka krótszych recenzji, zamiast odnosić się do innych postów i zarzutów.

JanT

  • Gość
Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1428 dnia: Listopad 28, 2016, 07:12:43 pm »
<do usunięcia>
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 10:41:11 pm wysłana przez JanT »

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1429 dnia: Listopad 28, 2016, 07:37:38 pm »
ale musze przyznac, ze przed wkkm, to jednak nie udzielalem sie na zadnym forum o tematyce komiksow. w czasach, gdy internet stal sie obecny w Polsce, to nabywalem komiksy od DK, Mandragory,Egmontu i Muchy, a fora tylko czasem przegladalem. lecz dopiero gdy nastala wkkm to zalozylem profil na pewnym portalu. natomiast na tutejszym forum zarejestrowalem sie dopiero po wyjsciu wkkdc. czyli mozemy spokojnie uznac, ze kolekcje zrzeszaja w jakis sposob fanow, gdyz chca oni gdzies wylac swe opinie na temat jakosci, szkodliwosci, czy slusznosci wprowadzenia kolekcji na nasz rynek :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 07:41:41 pm wysłana przez Cycol »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1430 dnia: Listopad 28, 2016, 07:51:14 pm »
JanT - no ta lista to już nieaktualna jest, najlepiej ją skorygować od razu.

Jeszcze w temacie blokowania przez WKKDC tytułów - Tomasz Kołodziejczak przecież wyraźnie to powiedział, wiec nie bardzo rozumiem, po co ta polemika:

Czy jednak start kolekcji nie utrudnia wam działalności? Czy musieliście modyfikować swoje plany wydawnicze?
 Samo wydawnictwo DC tworzy tę kolekcję w taki sposób, aby nie kanibalizowała bieżącego biznesu księgarnianego. Oczywiście, w naszej strategii wydawniczej musiałem uwzględnić fakt, że kilka tytułów, które wstępnie planowałem do linii DC Deluxe, znalazło się w kolekcji itp. itd.


Jakie na przykład?

 Przykro mi, tego pan ode mnie nie usłyszy. Ale też bywało odwrotnie, na przykład nie wznawialiśmy komiksu „Batman: Hush”, choć widzieliśmy, że jest na niego zapotrzebowanie, bo od wielu miesięcy wiedzieliśmy, że będzie on pierwszym tomem tej kolekcji.

Zatem mogliśmy mieć lepsze wydanie Husha i zapewne kilku innych komiksów, a teraz pozostaje tylko obejść się smakiem. Jakich - nie wiadomo, ale cokolwiek by nie wziąć z listy, to wydanie z egmontowskiej DC Deluxe byłoby lepsze jakościowo. Więc akurat w tej kwestii zgodzę się z Antarim - pojawienie się WKKDC zablokowało kilka tytułów, które teraz dostaniemy w budżetowym wydaniu, często po wyższej cenie (jak chociażby wspominany Kingdom Come). Ale żeby nie było - daleki jestem do hejtowania kolekcji, dzięki niej sporo tytułów "zerowej szansy na publikację" jednak zostało wydanych, więc są i plusy i minusy.

Nie można zaprzeczyć, że WKKM spowodowało rozbudzenie się czytelników komiksów i gwałtowny rozrost rynku tymże faktem spowodowany (sam wcześniej jechałem tylko na Tytusach i Thorgalach, coraz częściej spoglądając niepewnie na inne pozycje - WKKM zadziałało jak katalizator). Jednakże twierdzić, że przed startem WKKM rynku komiksowego w Polsce nie było, bądź był bardzo słaby, to jednak spore nadużycie (w tym przypadku "nadużycie" to eufemizm "głupota"). Próba wyjaśnienia tego osobnikom z rodziny ósemek nie ma najmniejszego sensu - oni żyją w swoich fantazjach i dobrze im z tym. Niech sobie żyją, zamiast z nimi walczyć, lepiej coś poczytać :)

A dla oczekujących na reklamację - dziś dotarł do mnie reklamowany tom 1 Husha. Odpowiedź z BOKU o pozytywnym rozpatrzeniu i 28 dniach na realizację dostałem 20.09, więc dużo więcej zeszło, nawet jeżeli licząc tylko dni robocze.


Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1431 dnia: Listopad 28, 2016, 08:06:49 pm »
@Jaxx: Ten post wypadałoby podpiąć pod pierwszy żeby raz na zawsze uciąć bezsensowną polemikę na ten temat.

Od siebie dodam, że jestem bardzo ciekaw jak ukształtuje się rynek po odejściu kolekcji. Jak oceniona zostanie przez pryzmat czasu. No chyba, że będą ją ciągnąć w nieskończoność jak niektórzy by tego sobie życzyli. Na chwilę obecną trzeba z nią żyć. Narzekanie fakt niewiele tu pomoże. Klamka zapadła.

Offline Eragon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1432 dnia: Listopad 28, 2016, 08:14:07 pm »


Nie można zaprzeczyć, że WKKM spowodowało rozbudzenie się czytelników komiksów i gwałtowny rozrost rynku tymże faktem spowodowany (sam wcześniej jechałem tylko na Tytusach i Thorgalach, coraz częściej spoglądając niepewnie na inne pozycje - WKKM zadziałało jak katalizator).
To na mnie  tak podziałała kolekcja WKKDC. Wcześniej brałem Asteriksy jak wychodziły nowe i coś okazjonalnie. Teraz czekam na paczkę z ,,Kryzysem na...'' oraz 3 i 4 tomem S/B(+dwa tomy kolekcji).

Kolekcja Marvela mnie ,,nie obudziła'' bo cóż poza Pajączkiem nigdy jakoś nie przepadałem za światem Marvela(no i ja nie wiem czy byłem gotowy na ,,obudzenie''). Teraz już  chyba na dobre(a przynajmniej na dłuższy czas) wróciłem do komiksów bohaterskich ze świata DC+ Pajączek z Marvel Now i późniejszy jak Egmont wyda(+coś z komiksu europejskiego:Asteriks jak coś nowego wyjdzie, Lucky Luke, Smerfy i może coś innego się zobaczy :smile:
)
EDIT: Mój gust komiksowy  może nie jest zbyt wyrafinowany, ale jest mój. :smile:
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 11:47:17 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1433 dnia: Listopad 28, 2016, 08:15:26 pm »
znajac zycie, to z perspektywy czasu jedni beda psy wieszac, a inni beda wspominac w superlatywach :smile:
a "The 8 family" beda jej przypisywac zawitanie do kraju komiksow w ogole :smile:
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 08:27:00 pm wysłana przez Cycol »

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1434 dnia: Listopad 28, 2016, 08:37:19 pm »
znajac zycie, to z perspektywy czasu jedni beda psy wieszac, a inni beda wspominac w superlatywach :smile:
Albo tak normalnie, z dystansem, mając na uwadze plusy i minusy.

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1435 dnia: Listopad 28, 2016, 08:42:32 pm »
balans to bedzie - ale polegajacy na tym, ze jedni ach i och, a inni be. i beda sie wzajemnie rownowazyc :) bo ci rozsadni to beda po srodku wlasnie :)

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1436 dnia: Listopad 28, 2016, 08:52:28 pm »
znajac zycie, to z perspektywy czasu jedni beda psy wieszac, a inni beda wspominac w superlatywach :smile:
a "The 8 family" beda jej przypisywac zawitanie do kraju komiksow w ogole :smile:

Wszystko zależy od reakcji wydawców typu Egmont. WKKDC weszła do naszego kraju w momencie gdy panowała istna klęska urodzaju na rynku komiksowym (zwłaszcza superhero i DC). Wiele osób posługuje się tutaj niemal zamiennie WKKDC/WKKM, co jest moim zdaniem błędem. Ilość pozycji i serii DC jakie zapewniał Egmont i inni wydawcy (wcześniej) była w zupełności wystarczająca. Kolekcja Eaglemoss wbiła się z butem na siłę, zaniżając rykoszetem jakość wydań komiksów z DC, którą sukcesywnie windował Egmont (N52->Deluxe, cały czas w górę, teraz spowolnienie i zastój). Dobór tytułów z DC Deluxe na końcówkę obecnego i przyszły rok też szału nie robi, oczywiste typy zostały odrzucone z uwagi na wejście kolekcji (Kingdom Come, Hush).

Ciekawe jak rozwinie się sytuacja z Vertigo. Na Swamp Thinga w wydaniu Egmontu ja bym nie liczył. To całkiem zgrabne wyjście z sytuacji aby scedować tę pozycję na Eaglemoss, zamykającym tym samym usta osobom domagającym się ponownego wydania Potwora w języku polskim. 

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1437 dnia: Listopad 28, 2016, 09:00:10 pm »
Dzięki kolekcji poznałem jeden z najlepszych komiksów superhero jakim jest Kołczan. Chociaż jeszcze nie doczytałem i mam nadzieję, że poziom będzie utrzymany do samego końca. W każdym bądź razie po pierwszym tomie stwierdzam, że w duecie z przemyślaną i interesującą fabułą idzie genialna warstwa dialogowa i dbałość o szczegóły. Scena w bazie Ligi to mistrzostwo świata  :lol: Rysunki może nie przypadły mi szczególnie do gustu, ale na pewno nie mogę stwierdzić, że mi się nie podobają. Zahaczają ciut o karykaturę, jak na przykład słusznych rozmiarów kwadratowe szczęki u mężczyzn, ale ma to swój urok.


Zakładka dołączona do 6 i 7 tomu nie jest taka zła jak ją tu niektórzy malują. Dość cienka blaszka, ale czy grubsza na pewno byłaby lepszym rozwiązaniem? Bałbym się, że po dłuższym trzymaniu w jednym miejscu zostałby ślad w postaci szpary - pewnie coś mi się ubzdurało, chyba.

Żeby nie było, że tylko słodzę - blaszka się strasznie palcuje z jednej strony i ma stare logo. O!

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1438 dnia: Listopad 28, 2016, 09:15:33 pm »
Wszystko zależy od reakcji wydawców typu Egmont.  Ilość pozycji i serii DC jakie zapewniał Egmont i inni wydawcy (wcześniej) była w zupełności wystarczająca. Kolekcja Eaglemoss wbiła się z butem na siłę, zaniżając rykoszetem jakość wydań komiksów z DC, którą sukcesywnie windował Egmont (N52->Deluxe, cały czas w górę, teraz spowolnienie i zastój). Dobór tytułów z DC Deluxe na końcówkę obecnego i przyszły rok też szału nie robi,
wydaje mi sie, iz inni wydawcy calkiem dobrze sie czuja na naszym rynku mimo obecnosci obu kolekcji. odnosze nawet wrazenie, ze dzieki tym kolekcjom moga sie skupic na ciekawszych/nowszych tytulach, zamiast nadrabiac luki wzgledem rynku amerykansskiego. i czy kolekcje w jakikolwiek sposob wplynely na dotychczasowa jakosc wydan egmontu, czy muchy ? nie wydaje mi sie. i nie zgodze sie, ze ilosc tytulow z dc  od innych wydawcow byla zadowalajaca. coprawda new 52 podrzucilo nam sporo fajnych tytulow (wonder woman, liga sprawiedliwosc,supermani), ale te batmany, to w polowie kiszka wg mnie. niemal polowa deluxow tez pupy nie urywa. zawsze mialem odczucie, ze malo u nas dc, a jak juz bylo, to w wiekszosci batmany - no ile mozna ? a teraz przynajmniej bedziemy mieli ich roznorodnosc. ze kilku tytulow przez to nie wydadza w lepszej jakosci jakos przeboleje, bo dzieki temu bedziemy mieli kilkadziesiat tytulow, ktore moglyby wogole sie u nas nie ukazac

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1439 dnia: Listopad 28, 2016, 09:16:39 pm »
Akurat odnośnie KC sprawa nie była definitywnie zamknięta
Plus pytanie czy zamkniemy sie w 60 tomach czy więcej.


Proszę dyskutować tylko o "Wielkiej Kolekcji Komiksów DC Comics"
Cały spam poleciał.
graves
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 10:34:03 pm wysłana przez graves »

 

anything