Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 181923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 3
« Odpowiedź #1440 dnia: Listopad 28, 2016, 08:15:26 pm »
znajac zycie, to z perspektywy czasu jedni beda psy wieszac, a inni beda wspominac w superlatywach :smile:
a "The 8 family" beda jej przypisywac zawitanie do kraju komiksow w ogole :smile:

« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 08:27:00 pm wysłana przez Cycol »

Offline AvengerGT

« Odpowiedź #1441 dnia: Listopad 28, 2016, 08:37:19 pm »
znajac zycie, to z perspektywy czasu jedni beda psy wieszac, a inni beda wspominac w superlatywach :smile:
Albo tak normalnie, z dystansem, mając na uwadze plusy i minusy.

Offline Cycol

« Odpowiedź #1442 dnia: Listopad 28, 2016, 08:42:32 pm »
balans to bedzie - ale polegajacy na tym, ze jedni ach i och, a inni be. i beda sie wzajemnie rownowazyc :) bo ci rozsadni to beda po srodku wlasnie :)

Offline Antari

« Odpowiedź #1443 dnia: Listopad 28, 2016, 08:52:28 pm »
a "The 8 family" beda jej przypisywac zawitanie do kraju komiksow w ogole :smile:

Wszystko zależy od reakcji wydawców typu Egmont. WKKDC weszła do naszego kraju w momencie gdy panowała istna klęska urodzaju na rynku komiksowym (zwłaszcza superhero i DC). Wiele osób posługuje się tutaj niemal zamiennie WKKDC/WKKM, co jest moim zdaniem błędem. Ilość pozycji i serii DC jakie zapewniał Egmont i inni wydawcy (wcześniej) była w zupełności wystarczająca. Kolekcja Eaglemoss wbiła się z butem na siłę, zaniżając rykoszetem jakość wydań komiksów z DC, którą sukcesywnie windował Egmont (N52->Deluxe, cały czas w górę, teraz spowolnienie i zastój). Dobór tytułów z DC Deluxe na końcówkę obecnego i przyszły rok też szału nie robi, oczywiste typy zostały odrzucone z uwagi na wejście kolekcji (Kingdom Come, Hush).

Ciekawe jak rozwinie się sytuacja z Vertigo. Na Swamp Thinga w wydaniu Egmontu ja bym nie liczył. To całkiem zgrabne wyjście z sytuacji aby scedować tę pozycję na Eaglemoss, zamykającym tym samym usta osobom domagającym się ponownego wydania Potwora w języku polskim. 

Offline AvengerGT

« Odpowiedź #1444 dnia: Listopad 28, 2016, 09:00:10 pm »
Dzięki kolekcji poznałem jeden z najlepszych komiksów superhero jakim jest Kołczan. Chociaż jeszcze nie doczytałem i mam nadzieję, że poziom będzie utrzymany do samego końca. W każdym bądź razie po pierwszym tomie stwierdzam, że w duecie z przemyślaną i interesującą fabułą idzie genialna warstwa dialogowa i dbałość o szczegóły. Scena w bazie Ligi to mistrzostwo świata  :lol: Rysunki może nie przypadły mi szczególnie do gustu, ale na pewno nie mogę stwierdzić, że mi się nie podobają. Zahaczają ciut o karykaturę, jak na przykład słusznych rozmiarów kwadratowe szczęki u mężczyzn, ale ma to swój urok.

Zakładka dołączona do 6 i 7 tomu nie jest taka zła jak ją tu niektórzy malują. Dość cienka blaszka, ale czy grubsza na pewno byłaby lepszym rozwiązaniem? Bałbym się, że po dłuższym trzymaniu w jednym miejscu zostałby ślad w postaci szpary - pewnie coś mi się ubzdurało, chyba.

Żeby nie było, że tylko słodzę - blaszka się strasznie palcuje z jednej strony i ma stare logo. O!

Offline Cycol

« Odpowiedź #1445 dnia: Listopad 28, 2016, 09:15:33 pm »
Wszystko zależy od reakcji wydawców typu Egmont.  Ilość pozycji i serii DC jakie zapewniał Egmont i inni wydawcy (wcześniej) była w zupełności wystarczająca. Kolekcja Eaglemoss wbiła się z butem na siłę, zaniżając rykoszetem jakość wydań komiksów z DC, którą sukcesywnie windował Egmont (N52->Deluxe, cały czas w górę, teraz spowolnienie i zastój). Dobór tytułów z DC Deluxe na końcówkę obecnego i przyszły rok też szału nie robi,
wydaje mi sie, iz inni wydawcy calkiem dobrze sie czuja na naszym rynku mimo obecnosci obu kolekcji. odnosze nawet wrazenie, ze dzieki tym kolekcjom moga sie skupic na ciekawszych/nowszych tytulach, zamiast nadrabiac luki wzgledem rynku amerykansskiego. i czy kolekcje w jakikolwiek sposob wplynely na dotychczasowa jakosc wydan egmontu, czy muchy ? nie wydaje mi sie. i nie zgodze sie, ze ilosc tytulow z dc  od innych wydawcow byla zadowalajaca. coprawda new 52 podrzucilo nam sporo fajnych tytulow (wonder woman, liga sprawiedliwosc,supermani), ale te batmany, to w polowie kiszka wg mnie. niemal polowa deluxow tez pupy nie urywa. zawsze mialem odczucie, ze malo u nas dc, a jak juz bylo, to w wiekszosci batmany - no ile mozna ? a teraz przynajmniej bedziemy mieli ich roznorodnosc. ze kilku tytulow przez to nie wydadza w lepszej jakosci jakos przeboleje, bo dzieki temu bedziemy mieli kilkadziesiat tytulow, ktore moglyby wogole sie u nas nie ukazac

Kijanek

• Gość
« Odpowiedź #1446 dnia: Listopad 28, 2016, 09:16:39 pm »
Akurat odnośnie KC sprawa nie była definitywnie zamknięta
Plus pytanie czy zamkniemy sie w 60 tomach czy więcej.

Proszę dyskutować tylko o "Wielkiej Kolekcji Komiksów DC Comics"
Cały spam poleciał.
graves
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 10:34:03 pm wysłana przez graves »

JanT

• Gość
« Odpowiedź #1447 dnia: Listopad 28, 2016, 10:47:49 pm »
JanT - no ta lista to już nieaktualna jest, najlepiej ją skorygować od razu.
Ta lista była w trzeciej części ale z tej (2) poleciało sporo postów i za wcześnie założony temat o cz. 3 a Graves listę przeniósł tutaj  :smile:

A na liście jest chyba tylko drugi tom Catwoman przesunięty czy coś więcej?

Dobór tytułów z DC Deluxe na końcówkę obecnego i przyszły rok też szału nie robi
Jak nie robi:

Catwoman vol 2 - świetne
Wonder Woman - świetne
Bat/Dredd - ujdzie

co byś wolał w zamian?
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 11:05:31 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #1448 dnia: Listopad 29, 2016, 06:59:58 am »
@UP
Jeśli cena Wydań Specjalnych Eaglemoss nie spadnie, to ja bym wolał Kryzysy, także te niezapowiedziane w Kolekcji jak np. Zero Hour. Też Rządy Supermanów i Knightfall. Catwoman teraz wygląda tak sobie, więc bez tej serii mógłbym się obejść.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2016, 07:50:18 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline Gr8responsibility

• Zbrojmistrz bracki
  • Total likes: 0
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
« Odpowiedź #1449 dnia: Listopad 29, 2016, 07:12:39 am »
Po raz ostatni - do kolekcji nie może być dodany tom, którego nie ma w oryginalnej wersji ( ani dorzucane dodatkowe zeszyty co ktoś sugerował w innym miejscu na tym forum - jakby to było takie proste). Nie było ani jednego takiego przypadku ani przy WKKM ani przy WKKDC .

Ja już dzisiaj przepowiadam, że będzie tak - do WKKM nie będą dodane żadne dodatkowe tomy tylko będzie od razu jazda z Marvel NOW.

Offline laf

« Odpowiedź #1450 dnia: Listopad 29, 2016, 07:33:17 am »
Ale Gr8 chodziło chyba o oryginalne (brytyjskie) wydanie WKKM.

EDIT. Ups, spóźniłem się.

JanT

• Gość
« Odpowiedź #1451 dnia: Listopad 29, 2016, 07:35:20 am »
<do usunięcia>

« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2016, 02:58:13 pm wysłana przez JanT »

Kijanek

• Gość
« Odpowiedź #1452 dnia: Listopad 29, 2016, 07:40:53 am »
@UP
Jeśli cena Wydań Specjalnych Eaglemoss nie spadnie, to ja bym wolał Kryzysy, także te niezapowiedziane w Kolekcji jak np. Zero Hour. Także Rządy Supermanów i Knightfall. Catwoman teraz wygląda tak sobie, więc bez tej serii mógłbym się obejść.
Kryzysy to tylko WKKDC trzeba się z tym pogodzić

JanT

• Gość
« Odpowiedź #1453 dnia: Listopad 29, 2016, 07:43:51 am »
Kryzysy to tylko WKKDC trzeba się z tym pogodzić
Czy będą kolejne kryzysy w kolekcji to chyba zależy od sprzedaży pierwszego WS.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2016, 02:58:35 pm wysłana przez JanT »

Offline Jaxx

« Odpowiedź #1454 dnia: Listopad 29, 2016, 07:51:43 am »
Ta lista była w trzeciej części ale z tej (2) poleciało sporo postów i za wcześnie założony temat o cz. 3 a Graves listę przeniósł tutaj  :smile:

A na liście jest chyba tylko drugi tom Catwoman przesunięty czy coś więcej?

Nie porównywałem z listą ze strony kolekcji, ale całych tomów chyba nie ma więcej przesuniętych. Za to sam coś wspominałeś, że dodatkowe, klasyczne zeszyty są inne - chyba w Długim Halloween. Pod tym kątem też można zaktualizować.