trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 316694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 04, 2016, 05:53:33 am »
Wyjdzie to się porówna. W opisie pisze, że będzie wszystkie 6 zeszytów New frontier. No to czego mogę chcieć więcej? Mi się podoba też, że będzie taniej.
Wydanie DC Deluxe to 7 zeszytów, a WKKDC to tylko 6.
Tak, wydana u nas Nowa Granica w DC Deluxe poza masą dodatków posiada The New Frontier Special, więc jeśli ktoś się jeszcze zastanawia którą edycje brać to lepiej DC Deluxe. I jeszcze jedna uwaga tej jeden Deluxe jest wydany na innym papierze niż zawsze (nie jest to kreda), jest to zabieg celowy. (Dziwi mnie w edycji Eaglemoss podział Nowej Granicy na dwa tomy bez dodatków, przecież to jest standardowe 6 zeszytów. To nawet w WKKM nie było tak cienkich tomów. Wiem że będą dodatkowe starsze historię, ale czy będą one kompletne czy tylko kilka stron?)

W przypadku JLA: Ziemia 2 to lepiej zainwestować w wydawaną obecnie u nas przez Egmont serię JLA. To rozwiązuje także problem JLA: Nowy porządek świata (JLA: New World Order).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2016, 06:01:32 am wysłana przez mkolek81 »

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 04, 2016, 06:27:10 am »
Dziwi mnie w edycji Eaglemoss podział Nowej Granicy na dwa tomy bez dodatków, przecież to jest standardowe 6 zeszytów. To nawet w WKKM nie było tak cienkich tomów. Wiem że będą dodatkowe starsze historię, ale czy będą one kompletne czy tylko kilka stron?)




Tylko, że te "zeszyty", jak je nazywasz, mają po 64 strony każdy (bez reklam).
W Kolekcji najpewniej wyjdzie przedruk tego wydania:
http://www.dccomics.com/graphic-novels/dc-the-new-frontier-2004/dc-the-new-frontier-vol-1
http://www.dccomics.com/graphic-novels/dc-the-new-frontier-2004/dc-the-new-frontier-vol-2


Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 04, 2016, 06:30:21 am »
@absolutnie przeczytałem Nową Granicę i nie zwróciłem nawet na to uwagi  :lol: , ale teraz jak to napsałeś, wyciągnąłem deluxe, sprawdziłem i rzeczywiście tak jest, mój błąd, być może dlatego że ta historia jest aż tak dobra.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 04, 2016, 07:59:54 am »
przecież to jest standardowe 6 zeszytów. To nawet w WKKM nie było tak cienkich tomów.
Były dużo cieńsze: Wolverine, X-Men - Z jak Zagłada, Marvel Zombies, Wolverine - Broń X, Asthonishing Thor, Doktor Strange - Przysięga, Marvel Knights Spider-Man 1 i 2, Kraina Cienia, Pierwsi Avengers, Deadpool - Wojna Wade Wilsona  :smile: Tak cienkich tomów w WKKDC nie będzie. Najchudsze 150 stron ale za to nie będzie też grubych po 256 stron jak Opowieści z Asgardu czy Krucjata Dziecięca. Bardziej "spójna" ta kolekcja  :biggrin:

EDIT: JLA - Ziemia 2 może być krótsza (zależy ile dadzą dodatków) niż 150 stron.   
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2016, 08:05:28 am wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 04, 2016, 08:32:21 am »
No jak nie zaglądałem absolutnie? Zaglądałem i wiem o czym jest i że o powstawaniu JL po II WŚ i walce z potworem i że ma rysunki Cooke'a które mi się nie podobają. No trudno - tego frontline nie będzie, mam nadzieję, że mimo wszystko ja zrozumiem ten komiks bez tego. Egmontowi też się zdarzało różnie przycinać swoje komiksy - np. Batmana i syna, który nie miał dwóch zeszytów.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 04, 2016, 08:49:33 am »
Batman i Syn to są 4 zeszyty te 2 dodatkowe to inna historia.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 04, 2016, 09:22:13 am »
No jak nie zaglądałem absolutnie? Zaglądałem i wiem o czym jest i że o powstawaniu JL po II WŚ i walce z potworem i że ma rysunki Cooke'a które mi się nie podobają.

Natrzaskałeś do tej pory ponad 3500 postów, ale powtarzasz się w nich tak często i z takim mozołem, że odnoszę wrażenie, że się jąkasz. A najśmieszniejsze są te momenty, w których przedstawiasz różne wesje tej prawdy, której niby bronisz.
Kłopot w tym, że pamiętam, że obejrzałeś film animowany na podstawie "Nowej granicy" i oceniasz tę historię na jego podstawie (i to z niego znasz fabułę). Pamiętam też, że:
a) nie lubisz tego komiksu, bo nie lubisz originów
b) nie chcesz tego komiksu, bo uważasz, że Dawyn Cooke brzydko rysuje
c) fabułę uważasz za denną, bo
Spoiler: pokaż
Superman obrywa zaraz na początku i znika na cała walkę, a reszta musi sobie radzić bez niego
.
A tera okazuje się, że kupisz sobie ten komiks w dwóch tomach i zapłacisz 80 złotych, chociaż w środku nie ma nic, co mogłoby Ci się spodobać. Najprawdopodobniej jakiś naprawdę ważny fragment panoramy wypada na tych grzbietach. Twój wybór, twoje pieniądze.


Nie udawaj jednak znawcy tego komiksu i nie wypisuj takich głupot jak ta,
Trójca i Nowa Granica też się nadają na wymianę za WKKDC.
bo na komiksach znasz się nad wyraz słabo, a na "Nowej granicy" wcale.




I skończ już z tym powtarzaniem po wielokroć tego samego. Już lepiej sprawdzaj, co wcześniej na dany temat napisałeś i dawaj linki do własnych wypowiedzi, jeśli uważasz, że trzeba je przypomnieć.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2016, 11:02:59 am wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 04, 2016, 10:50:23 am »
Wszystko co napisałem wcześniej o Nowej Granicy absolutnie podtrzymuję. Zapomniałeś dodać, że w zeszłym roku też podnosiłem, że nie warto kupować wdania Egmontu, bo wyda je Eaglemoss. A to, że chce mieć fragmenty Kapitana Colda na panoramie, to kolejny argument, by kupić tańsze wydanie.

Nie wiem co napisałeś o Trójcy, bo są jakieś paseczki.

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 04, 2016, 11:12:25 am »
Zapomniałeś dodać, że w zeszłym roku też podnosiłem, że nie warto kupować wdania Egmontu, bo wyda je Eaglemoss.

Problem polega na tym, że warto.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 04, 2016, 11:25:18 am »
Wielokrotnie na prośbę moja i innych używałeś funkcji spojler to nie rżnij teraz głupa ze nie wiesz jak to działa...
Akurat będę bronił Bazylka (ehhh) bo chodzi mu raczej o to, że ten fragment był napisany mikroskopijną czcionką (bo przez pewien czas był). Oczywiście każda, nawet średnio inteligentna osoba wie, że można sobie takie coś wkleić choćby w notatnik i - pyk - w 10 sekund tajemne teksty odszyfrowane...

A co do meritum. Bazyl poleca kupić gorzej wydany (ba, jeszcze nie wydany, czekajcie ludziska, czekajcie) i okrojony komiks, bo jest ważna część panoramy. Poziom bredni żeby tylko umniejszyć Egmontowi i propsować Eaglemoss sięgnął stratosfery.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 04, 2016, 11:30:45 am »
Paradoksem jest jednak to, że nie ważne które wydanie, albo zupełnie inny komiks DC po polsku człowiek kupi, Egmont i tak zarobi, bo jest kooperantem Eaglemoss. Kasa i tak trafi do tego wydawnictwa. ;)
Tak absolutnie - nie znasz się. Można spokojnie poczekać, bo to tylko kolejny origin.

I jak napisał Blaskowitz - tekst był tak mikroskopijny, że nie można go było odczytać.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2016, 11:46:09 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 04, 2016, 11:33:16 am »
Paradoksem jest jednak to, że nie ważne które wydanie, albo zupełnie inny komiks DC po polsku człowiek kupi, Egmont i tak zarobi, bo jest kooperantem Eaglemoss. Kasa i tak trafi do tego wydawnictwa. ;)
Czyli zmieniasz temat, żeby uniknąć przepraszania za gadanie bzdur, pisanie o rzeczach o których nie masz pojęcia i zaśmiecanie forum.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 04, 2016, 11:44:08 am »
Ale co jest bzdurą w tym co ja napisałem o Nowej Granicy? Wszystko co napisałem i przytoczył absolutnie podtrzymuje. Nie wiedziałem, że wydanie Egmontu miało dodatkowy zeszyt a teraz już to wiem. I nawet jeśli go nie będzie w wydaniu Eaglemoss to i tak wezmę te tomy WKKDC. I tak - mimo moich obiekcji wstępnych do tego komiksu. Ale może jak to przeczytam zmienię zdanie.

Offline pucek_miszcz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 04, 2016, 11:58:52 am »
Nie zmienisz ;)
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

mgnesium

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 04, 2016, 12:02:16 pm »
najlepsze najgorsze w tobie 8azylu jest zaklamanie i brak konsekwencji w podtrzymywaniu swych opinii

i hipokryzja. egmont jest be, bo chce zarobić ("zawyża ceny"), ale "biznesy" na pierwszym tomie husha są cacy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2016, 01:13:05 pm wysłana przez mgnesium »

 

anything