trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 320902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 05, 2016, 07:19:57 pm »
@Garf i @8azyl
w połowie macie rację. Ktoś niechlujnie pokolorował grafikę Rossa.


Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 05, 2016, 10:13:14 pm »
"Długie Hallowen" i "Hush" to zdecydowanie wznowienia (poprzednie wydania nie są już dostępne) ale taki Batman i Superman to zwyczajnie jest "innym wydaniem", bo można znaleźć go obecnie w większości sklepów.
Dla formalności: co to jest wznowienie a co innym wydaniem można poczytać tu: http://www.bn.org.pl/programy-i-uslugi/isbn/zasady-nadawania-isbn

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 05, 2016, 10:21:13 pm »
Dla formalności: co to jest wznowienie a co innym wydaniem można poczytać tu: http://www.bn.org.pl/programy-i-uslugi/isbn/zasady-nadawania-isbn
Ok wiem o co ci chodzi, ale nie są to duble jak wiele osób określa to w ten sposób.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 05, 2016, 10:28:12 pm »
Dubel jak tytyrytka - oznacza wszystko!  :badgrin:

Offline Mati29

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 05, 2016, 10:51:37 pm »
duble - słowo wytrych i bat na niemądre wydawnictwa.


jak mozna zaproponowac kolekcje z dublami? Prawda?
Pomyślcie jak głupi Eaglemoss był na takim rynku brytyjskim? Tam to musiało być dubli, prawda?


duble, kolejny chochoł jak panorama i cena za kartke




Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 06, 2016, 08:16:13 am »
Czy wszyscy już dostali te figurki które wydawnictwo miało rozsyłać?

Offline Talvi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 06, 2016, 08:30:49 am »
Nie, ja jeszcze nie dostałam.

Offline pshemko79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 06, 2016, 08:34:26 am »
Ponoć ma być jeszcze druga tura.
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 06, 2016, 08:37:51 am »
Ja dostałem dopiero wczoraj. Reverse Flash :-/  Jakby ktoś chciał kupić, bądź zamienić się, to możemy pogadać.

Offline majkel

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 06, 2016, 08:53:14 am »
 Cześć wszystkim.
Zaczynam od powitania bo to mój pierwszy post, choć samo forum śledzę już od jakiegoś czasu.
Swoją przygodę z komiksem dopiero zaczynam (na razie mam tylko dużo Star Wars’ów i wszystkie Batman’y z 52, pewnie zaopatrzę się też w serie WW).
WKKDC to dla mnie świetna okazja, ale niestety nie wszystkiego nie będę kupował. Mogli byście polecić kilka/kilkanaście pozycji „must buy” dla nowego czytelnika, dla którego dubel to nie problem?
Wolałbym ominąć Elseworldy i komiksy z archaicznymi rysunkami (wiem, że to komiksowa herezja ale takie rysunki mnie odrzucają).

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 06, 2016, 09:04:31 am »
Cześć majkel (czy ty nie jesteś młodszym bratem albo synem naszego Mikela z forum?).

Ja ci zdecydowanie polecam Husha. Kupuj póki jeszcze jest w kioskach. ;) Poza tym Śmierć w Rodzinie (Tom 9) to dość istotna historia w DC. Z lat 80-tych ale warto. Superman Ostatni Syn Kryptona oraz Wieża Babel (tomy 13-14), koniecznie. Człowieka ze Stali także mógłbyś wziąć.

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 06, 2016, 10:04:59 am »
czesc Majkel. z pierwszej 60ki sposrod tego, co juz wczesniej bylo na naszym rynku i czytalem, to szczerze polecam Batmany Hush, Dlugie Dalloween i Czlowiek ktory sie smieje/Azyl Arkham (a Narodziny Demona i Trojce mozesz spokojnie pominac). Lobo Unbound tez polecam :) tego, czego sam nie czytalem nie moge polecac, gdyz nie lubie podpierac sie nieswoimi opiniami na temat danego tytulu.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 06, 2016, 10:20:57 am »
(a Narodziny Demona i Trojce mozesz spokojnie pominac)
A właśnie, że tu się nadarza wyjątkowa okazja dotycząca "Narodzin Demona".
Po przeczytaniu wydania DC Deluxe sam bym z przyjemnością odpuścił pierwszą część ("Syn Demona" i "Narzeczona Demona" - które moim zdaniem są przykładem brzydkiego zestarzenia się komiksu nie tak znowu starego, choć mają też pewne wątłe zalety).
Natomiast drugą część, czyli zupełnie osobny album ilustrowany przez Norma Brayfogle'a "Narodziny Demona" brał bym z rozkoszą. Piękne rysunki, dramatyczna historia narodzin R'as al Ghula, orientalno-baśniowy klimat, słowem: świetny komiks.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 06, 2016, 10:34:36 am »
Lobo Unbound tez polecam :smile:
Polecać oczywiście można tylko trzeba pamiętać, że tego nie ma w kolekcji.

Co do polecanek to ja osobiście jestem dosyć zielony w uniwersum DC, ale mogę Ci podlinkować coś takiego:
https://www.facebook.com/WKKDC/posts/539693849564591:0
http://dcmaniak.blogspot.com/2016/09/top-10-komiksow-z-wkkdc.html

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 06, 2016, 10:57:31 am »
A właśnie, że tu się nadarza wyjątkowa okazja dotycząca "Narodzin Demona".
Po przeczytaniu wydania DC Deluxe sam bym z przyjemnością odpuścił pierwszą część ("Syn Demona" i "Narzeczona Demona" - które moim zdaniem są przykładem brzydkiego zestarzenia się komiksu nie tak znowu starego, choć mają też pewne wątłe zalety).
Natomiast drugą część, czyli zupełnie osobny album ilustrowany przez Norma Brayfogle'a "Narodziny Demona" brał bym z rozkoszą. Piękne rysunki, dramatyczna historia narodzin R'as al Ghula, orientalno-baśniowy klimat, słowem: świetny komiks.

zgadzam sie z toba, ze glowna bolaczka Narodzin Demona jest zestawienie ze soba trzech historii (syn demona, narzeczona demona i narodziny demona), z ktorych tylko ostatnia jest na dobrym poziomie graficznym i fabularnym. przez dwie pierwsze historia z trudem przebrnalem, by w koncu dotrzec do wisienki na niekoniecznie smacznym torcie. nie zmienia to jednak faktu, ze tylko 1/3 komiksu jest godna polecenia :smile: czyli jego mnejsza czesc. gdybym przed zakupem wydania deluxe mial okazje wpierw przeczytac go u znajomego, to w nastepstwie nie kupilbym go dla siebie

Polecać oczywiście można tylko trzeba pamiętać, że tego nie ma w kolekcji.
mea culpa - posilkowalem sie niemiecka lista podana przez garf'a. przepraszam za omylke :smile: szkoda, ze polscy czytelnicy nie dostana akurat tego tytulu. ja posiadam wydanie od mandragory zawierajace Lobo:unbound i Lobo:ten glupi wal. a najfajniejsze ze kosztowal jedyne 39,90 :smile: jak ja tesknie za tym wydawnictwem  :???: ??:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2016, 11:13:08 am wysłana przez Cycol »