trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 316614 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 02, 2016, 08:44:50 pm »
Tak naprawdę chciałbym z tej kolekcji trzy tytuły:
Plastic Mana (bo zawsze chciałem), Człowieka ze stali (bo TM Semiki mi się nie uchowały) i Zjawy z przeszlości (bo przeczytałem tę historię przed laty i ciągle ja pamiętam). Pewnie kupię więcej, ale i tak uważam, że dobór tytułów został zrobiony bez polotu.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 02, 2016, 08:48:18 pm »
Panoramy nie są w życiu najważniejsze, ba, są nieistotne. Chyba, że ktoś zbiera komiksy wyłącznie dla aspektów wizualnych...

AAAAAAA jak możesz tak mówić? Panoramy są ważne. :smile: Drugie po cenie. :smile:
A z drugim zdaniem się zgodzę - Sprawiedliwość w standardowym formacie jest ok i niewiele się różni od powiększonego formatu Muchy. :smile:

@absolutnie
A co myślisz o tytułach z drugiej części? Tomy 61-100?
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39190.msg1357648.html#msg1357648
Brak w niej dubli czyni ją dla mnie jeszcze lepszą. Sytuacja podobna jak w WKKM.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 02, 2016, 10:01:00 pm »


@absolutnie
A co myślisz o tytułach z drugiej części?


Jest tak samo nijaka jak pierwsza.




Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline OokamiG

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 03, 2016, 11:09:41 am »
A ja z Wielkiej Kolekcji zamierzam jak narazie brać tylko Batmana, bo lubię tą postać, a do tego już wystarczająco miałem napięte finansowo miesiące przed wyjściem WKKDC. Ale hipotetycznie jeśli miałbym zaopatrzyć się jeszcze w jakieś tytuły, to jakie polecacie ?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 03, 2016, 11:20:36 am »
@UP
Nie wiem, czy Wieżę Babel zaliczasz do Batmana, ale jakby nie, to koniecznie ją.

He he - Locus wrzucił listę dubli na fanpage'a kolekcji. Ale kopiował niepoprawioną listę Janka i też machnął Punk krytyczny. ;)

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 03, 2016, 01:26:34 pm »
Zastanawia mnie sprawa Egmontowego Luthora - na 4 stronie okładki znajduje się informacja, że tom zawiera dodatkowe 10 stron komiksu. Czy jest to jakas rozszerzona edycja? I jaka wersja znajdzie się w WKKDC?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 03, 2016, 02:31:56 pm »
Z zeszytowych wydań wypadło kilka stron żeby się zmieściło w limicie 22+  :smile: Na 90% w WKKDC będzie pełne wydanie.

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 03, 2016, 07:34:55 pm »
Dzięki za info :) Hm.. to na razie chyba zachowam swoj egzemplarz :)

Wyglada na to, ze jedynie JLA:Ziemia2, Batman i Syn, a takze Zaglada Gotham nadadają się do wymiany na egzemplarze z WKKDC.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 03, 2016, 07:45:34 pm »
Trójca i Nowa Granica też się nadają na wymianę za WKKDC. Starsze wydania Egmontu (Hush, Kołczan, Batman i Syn) pewnie też.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 03, 2016, 09:05:12 pm »
Trójca i Nowa Granica też się nadają na wymianę za WKKDC. Starsze wydania Egmontu (Hush, Kołczan, Batman i Syn) pewnie też.
"Nowa Granica" w wydaniu Egmontu (DeLuxe) jest nie tylko formatem  większa od wydania w Kolekcji, ale zawiera także liczne objasnienia, ktore - w wypadku tego komiksu - są nader istotne oraz dodatkowe historyjki, których w wydaniu podstawowym nie ma (np. pojedynek Supermana z Batmanem). Uważam, że w tym przypadku byłaby to wymiana siekierki za kijek. A Ty jak uważasz i na czym swoje uważanie opierasz?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 03, 2016, 09:10:58 pm »
Wyjdzie to się porówna. W opisie pisze, że będzie wszystkie 6 zeszytów New frontier. No to czego mogę chcieć więcej? Mi się podoba też, że będzie taniej.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 03, 2016, 10:06:29 pm »
Wyjdzie to się porówna. W opisie pisze, że będzie wszystkie 6 zeszytów New frontier. No to czego mogę chcieć więcej? Mi się podoba też, że będzie taniej.


Przecież tłumaczę Ci, jak krowie na rowie (i robię to po raz któryś z rzędu), że w wydaniu DeLuxe oprócz wszystkich sześciu zeszytów są również dodatkowe historyjki. Piszę to, bo mam amerykańskie wydanie "New Frontier" i polskie wydanie DeLuxe - wyszło, kupiłem i porównałem, i piszę o tym, co wiem, bo już widziałem na własne oczy. Nie muszę na nic czekać, bo już wyszło i już porównałem.




Zadałem Ci proste pytanie: na czym opierasz swoje twierdzenie. Z Twojej odpowiedzi wnioskuję, że na niczym. Może jednak się mylę, dlatego proszę, odpowiedz, jakie wersje "Nowej granicy" już widziałeś i czytałeś i na jakiej podstawie twierdzisz to, co twierdzisz?




Tylko bez kręcenia i pisania, że jak wejdzie, to zajdzie...

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2016, 10:24:05 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 03, 2016, 10:32:15 pm »
Wg Ceneo NOWA GRANICA. DC DELUXE do kupienia za 88.8 zł. W stosunku do WKKDC oszczędność raczej symboliczna. Za te extra 9 zeta dostaję większy format i dodatki. Nie ma szans żebym wymienił swoje wydanie Egmontu. A przysłowiowi "nowi czytelnicy" mogą wybierać i przebierać ;D Takie czasy dobrobytu wydawniczego nadeszły że spory idą o to czy lepiej jeździć limuzyną czy kabrioletem :wink:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 04, 2016, 01:40:22 am »
@UP
Świetna cena. Rzeczywiście - tylko brać. Ale mi szkoda nawet te 10 zł więcej dorzucić. absolutnie - opieram na swoim przekonaniu. Skoro mówisz, że wydanie Egmontu jest powiększone, to ok. Ja i tak biorę to od Eaglemoss.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 04, 2016, 04:56:51 am »
absolutnie - opieram na swoim przekonaniu. Skoro mówisz, że wydanie Egmontu jest powiększone, to ok. Ja i tak biorę to od Eaglemoss.
Kupisz, co ci się podoba i mi nic do tego. Po co jednak wypisujesz te wszystkie głupoty, dając fałszywe świadectwo, skoro do komiksów o których się wypowiadasz nawet nie zajrzałeś, to ja nie wiem i nie rozumiem.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

 

anything