trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 316612 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 06, 2016, 11:22:11 am »
Lobo Wyzwolony przerabialem zeszyty i zbiorcze. Ciekawy pomysl by te same zeszyty pozbawic okladek i wsadzic w twardziocha. Pewnie oplacalne i ekonomiczniejsze niż nowy druk. Szkoda ze nie dali wlasnie okladek a i papier w zeszytach strasznie cienki, WKKDC to przy tym grubasek. Brak 100naboi boli, czekam na kontynuacje.

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 06, 2016, 11:31:08 am »
pomysl jak najbardziej ciekawy, tylko sami sobie skrzydelka podcieli wydajac zbiorcze zaraz po zakonczeniu wydania zeszytowego (5zl za zeszyt co 2 tygodnie- cena do przyjecia dla kazdego). przez taki zabieg wiele osob (w tym ja - przyznaje sie) odpuscilo kupowanie zeszytowek, skoro wiedzieli, ze niewiele pozniej bedzie zbiorcze w ciut wiekszej cenie (6 zeszytow po 5zl daje 30zl, a zbiorcze w twardej 40). no i rynek komiksowy nie byl wtedy jeszcze tak chlonny, jak to ma miejsce dzisiaj.

Offline majkel

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 06, 2016, 11:33:07 am »
 Dzięki za przywitanie, szybkie odpowiedzi i linki. Na pewno skorzystam.
 
Pierwszego Hash’a to oczywiście już mam ale na razie tylko wietrze i czekam z czytaniem aż będę mieć oba tomy.
Co do Lobo, to jeśli tylko moderatorzy nie mają nic przeciwko, to dla mnie nie ma problemu polecanie czegoś spoza kolekcji w tym temacie.
 
Mam jeszcze pytanie dotyczące Supermana. W kolekcji są jego trzy originy. Na czym to dokładnie polega - jest wśród nich jakiś „ten jeden prawdziwy” a reszta to elseworldy? Gdybym nie chciał robić sobie zamieszania i wybrać jeden to który?
 
Aha, i nie jestem spokrewniony z Mikelem:)
 

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 06, 2016, 12:14:01 pm »
Co do Lobo, to jeśli tylko moderatorzy nie mają nic przeciwko, to dla mnie nie ma problemu polecanie czegoś spoza kolekcji w tym temacie.

raczej nie beda mmieli nic przeciwko :smile: w najgorszym wypadku usuna wpis motywujac to niespojnoscia z tematem, choc mam nadzieje ze z czasem troche odpuszcza z tym okrajaniem dyskusji :smile:

Mam jeszcze pytanie dotyczące Supermana. W kolekcji są jego trzy originy. Na czym to dokładnie polega - jest wśród nich jakiś „ten jeden prawdziwy” a reszta to elseworldy?

wszystkie one sa prawdziwe dla odpowiedniego przedzialu czasowego, czy tez danego uniwersum czasoprzestrzennego :smile: historie o supermanie zaczeto pisac na przelomie lat 30ych i 40ych XX wieku, wiec naprawde spora banda scenarzystow juz o nim pisala. od tamtego czasu nasz swiat sie zmienial, trendy sie zmienialy, moda, swiadomosc spoleczna, powstawaly coraz to nowe popkultury, zagrozenia globalne, do ktorych komiksy bardzo czesto nawiazuja i to co podobalo sie czytelnikom kilkadziesiat lat temu niekoniecznie podoba sie czytelnikom dajmy na to z XXI wieku :smile: wiec trzeba bylo wielokrotnie dostosowywac uniwersum komiksowe do oczekiwan odbiorcy. robiono to np dokonywaniem resetow swiata DC (takze i Marvela). ze niewazne co bylo wczesniej, zapominamy o tym i opowiadamy wszystko od nowa, wprowadzajac pewne zmiany. takim najbardziej teraz dostepnym przykladem tego zabiegu, po ktory moglbys siegnac jest komiks "Kryzys na nieskonczonych ziemiach". ale cale DC New 52 tez jest wlasnie takim opowiadaniem wszystkiego od nowa, a swoja droga Superman z N52 pasuje mi o wiele bardziej niz ten z lat 80ych-90ych. jest taki bardziej zadziorny :smile:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2016, 12:19:54 pm wysłana przez Cycol »

Offline majkel

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 06, 2016, 05:59:48 pm »
Dzięki za wyjaśnienia :smile:

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #110 dnia: Wrzesień 06, 2016, 07:56:55 pm »
robiono to np dokonywaniem resetow swiata DC (takze i Marvela).

Marvel nigdy nie zrobił resetu uniwersum 616.

Offline Andy13

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 06, 2016, 08:54:01 pm »
przechodzę koło drzwi coś śmierdzi łajnem. otwieram je. ten cholerny kot znowu przyniósł jutrzejszą prasę, a w niej obie kolekcje..
a teraz na serio.
o wkkm nie ma co pisać, bo to standard.
o wkkdc w sumie też nie - nic nowego:
- zapach - smród gorszy niż w przypadku pierwszego numeru. przy kartkowaniu czuć.. wiadomo co..
- jakość - wiadomo gorsza niż Egmont. ponadto te komiksy są za mocno foliowane przez co mocno zgina się grzbiet na pewno panorama nie będzie tak wyglądać jak w kolekcji Marvela czy w komiksach Egmontu.
- historia - co kto lubi.
- ogólnie - na razie kolekcja na spory minus i piszę to biorąc pod uwagę to, że na obie kolekcje mam 25% rabatu..

plusy - komiksy, między którymi leżał Hush 1, kilka dni temu też śmierdziały. dzisiaj jakby trochę mniej.

na koniec parafrazując: nie lubię smrodu komiksów o zmierzchu..

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2016, 08:57:27 pm wysłana przez Andy13 »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #112 dnia: Wrzesień 06, 2016, 09:06:21 pm »
Takiemu Andy'emu to dobrze, że już ma Husha 2. Też bym tak chciał.
Wściekłość i Wrzask brzmi gorzej niż Sound and Fury. Ale to problem wszystkich polskich tłumaczeń tytułów. Rzadko kiedy tłumaczenie jest ładne, zwłaszcza jeśli dochodzi gra słów. Np taki Poległy Syn jeszcze się trzyma. Ale już Wielka Wojna Hulka czy Saga O Korvacu już tak nie brzmi.

Powiem jeszcze, że ja trzymam N52, Marvel Now i Husha 1 trzymam w szafce ze szklanymi drzwiami. I jak się ją otwiera uderza mnie zapach farby drukarskiej. Brak cyrkulacji powietrza. Chyba potrzebuję suszarnio/wietrzarni na te wszystkie komiksy. :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2016, 09:21:23 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #113 dnia: Wrzesień 06, 2016, 09:42:21 pm »
nie zmienia to jednak faktu, ze tylko 1/3 komiksu jest godna polecenia :smile: czyli jego mnejsza czesc.
Nie zmienia to jednak faktu, że nadarzy się wyjątkowa okazja, jak już wspomniał Szczoch :wink: Można pominąć pierwszą część z odrębnymi historiami i zaopatrzyć się w drugą z właściwymi Narodzinami Demona. Ten tom również polecam.

Andy, dzięki za info. Fajnie masz z tym tańszym i wcześniejszym dostępem do kolekcji (i nie tylko).

Mimo prenumeraty kusi drugi tom WKKDC (wczoraj zrobiłem sobie spoiler czytając drugą część Wiecznego Batmana, ale ostatecznie zaskoczony nie jestem...) i kto wie czy to nie będzie głupi pomysł - sprzedać później komplet Husha w jakiejś niskiej cenie (wiadomo, kiepskie klejenie, więc trzeba zachęcić), a sobie zostawić albumy które dostanę od wydawnictwa. Przynajmniej będzie to miało jakiś większy sens, niż zostawać z dublem tylko pierwszej części.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 06, 2016, 09:51:58 pm »
Wściekłość i Wrzask brzmi gorzej niż Sound and Fury.

Była o tym mowa: to cytat z Makbeta i tytuł powieści Faulknera. Polskie tłumaczenie zachowuje to odniesienie, cytując dosłownie polski tytuł powieści i nawiązując do przekładu Szekspira autorstwa Barańczaka.

Przekład nigdy nie odda 100% możliwych znaczeń tekstu źródłowego (chociaż zwykle to wcale nie jest potrzebne). Jedyna rada to czytać oryginały (choć tu też jesteśmy ograniczeni brakiem zanurzenia w kulturze odbiorców źródłowych). Przekleństwo Wieży Babel, niestety.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 06, 2016, 09:56:45 pm »
O właśnie - jakby nie kłótnia Batmana i Rash Al Gula w Wieży Babel, to wszyscy moglibyśmy mówić jednym językiem. :)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 07, 2016, 07:35:29 am »
Mój Hush cz.2 znowu bezzapachowy (na poważnie) więc nie wiem jak to z tym jest. Grzbiet prosty, w środku żadnych zabrudzeń (w przeciwieństwie do WKKM 99) a panorama idealnie się zgadza.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2016, 07:39:31 am wysłana przez JanT »

Offline pshemko79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #117 dnia: Wrzesień 07, 2016, 07:39:11 am »
JanT, za to 'BATMAN' oraz 'HUSH' masz mniejsze niż w tomie pierwszym. :P
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #118 dnia: Wrzesień 07, 2016, 07:42:30 am »
Zgadza się. Mam tak jak na zdjęciu powyżej a nie jak na reklamie w tomie pierwszym. Są dwie wersje tych okładek?

Offline pshemko79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #119 dnia: Wrzesień 07, 2016, 07:47:07 am »
Nie sądzę. Dla mnie to niestety błąd (dużo gorszy niż zapach).
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

 

anything