Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 316613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 07, 2016, 12:26:10 pm »
a wmoich egzemplarzach te ulotki były i w t.1, i w t.2

Bardzo mnie to cieszy. W drugim egzemplarzu pierwszego tomu też mam te ulotki. To kolejny dowód na to, że wydanie, które kupiłem, było wadliwe i niekompletne.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 07, 2016, 12:29:20 pm »
Niesamowite, że ludzie zwracają uwagę na takie drobiazgi jak te nieszczęsne paski  :smile:
Czy to już jobel?

ja bym nawet nie zwrocil na to uwagi, gdyby nie tutejsza dyskusja o tym :smile: ale tak, zalatuje mi to juz czepialstwem (choc niektorzy uwazaja ze maja prawo wymagac skoro placa - jakby samochod kupowali  :badgrin: )
Bo MAJĄ

Nie wiem co jest dziwnego w tym że mu przeszkadza coś takiego:

Jeśli panorama jest ważną częścią kolekcji. Mi by to pewnie nie przeszkadzało ale rozumiem Mariana :smile:

@DOWN
To tylko Marian tak ma (jak na razie) i gorsze jest twoje czepialstwo jego czepialstwa :biggrin:
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2016, 12:32:27 pm wysłana przez JanT »

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 07, 2016, 12:29:51 pm »
I uważasz, że przedmiot z KOLEKCJI, przedmiot kolekcjonerski (specjalny, wyjątkowy itp) może być źle wydany? Dla mnie nie spełnia swojej funkcji w 100%, bo poza treścią komiksu ma również ładnie wyglądać na półce (a już na pewno ma nie śmierdzieć).
Na przykładzie przywołanego wcześniej auta, kupujesz BMW z serii M (sportowej, specjalnej) i dają Ci silnik 75 KM zamiast 175 KM - zadowolony? Przecież jeździ..

tylko, ze ja wcale nie uwazam, ze wkkdc jest ZLE wydane :smile: w swietle prawa pod rekojmie takie cos nie podchodzi, to kwestia woli producenta/sprzedawcy, czy poprawi jakosc/wymieni - coprawda jest w interesie wydawcy wykazac ta wole, by sprzedaz sie utrzymywala. wiec jedyne co wam pozostaje, to pomarudzic. i tak nie wiem po co, skoro wydawnictwo juz zadeklarowalo poprawe jakosci wydania w tomach kolejnych.
a jesli idzie o auto to jestes w bledzie :smile: producent deklaruje okreslona moc i taka ma byc, bo jesli nie bedzie, to mozesz zareklamowac. tak jak wydawca deklaruje ze bedzie taka, a nie inna ilosc stron, ze bedzie po polsku i w twardej okladce, na kredowym papierze itp. poza tym robicie raban jakbyscie zamiast czarnego paska mieli zolty :biggrin: naprawde nie macie wiekszych problemow ??? jesli tak, to zazdroszcze :smile:

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 07, 2016, 12:42:10 pm »
Takie coś nie przeszkadza jak macie 2 tomy obok siebie ale jak będzie ich 100 w jednych rzędzie i taka przeplatanka kolorów to raziło będzie po oczach. A z tą inną czcionką na samej okładce to już w ogóle niechlujstwo ( jeżeli tak ma zostać ).

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 07, 2016, 12:54:59 pm »
tylko, ze ja wcale nie uwazam, ze wkkdc jest ZLE wydane :smile: w swietle prawa pod rekojmie takie cos nie podchodzi, to kwestia woli producenta/sprzedawcy, czy poprawi jakosc/wymieni - coprawda jest w interesie wydawcy wykazac ta wole, by sprzedaz sie utrzymywala. wiec jedyne co wam pozostaje, to pomarudzic. i tak nie wiem po co, skoro wydawnictwo juz zadeklarowalo poprawe jakosci wydania w tomach kolejnych.
a jesli idzie o auto to jestes w bledzie :smile: producent deklaruje okreslona moc i taka ma byc, bo jesli nie bedzie, to mozesz zareklamowac. tak jak wydawca deklaruje ze bedzie taka, a nie inna ilosc stron, ze bedzie po polsku i w twardej okladce, na kredowym papierze itp. poza tym robicie raban jakbyscie zamiast czarnego paska mieli zolty :biggrin: naprawde nie macie wiekszych problemow ??? jesli tak, to zazdroszcze :smile:

Najzabawniejsze jest to, że ja wcale nie zamierzam wymieniać tych egzemplarzy, czy nawet pisać do Eaglemoss z jakimiś pretensjami. Zwracam tylko uwagę, że wydawnictwo popełniło kilka błędów, które nie powinny mieć miejsca.

Tak jak już wyżej wspominano, jeśli ktoś zbiera kolekcje dla panoramy, takie błędy całkowicie przekreślają zadanie, jakie produkt miał spełniać. Na dobrą sprawę wygląd panoramy został zadeklarowany na ulotkach dołączonych do komiksu, w przeciwieństwie do ilości stron.  :badgrin:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2016, 12:58:43 pm wysłana przez marian381 »
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 07, 2016, 12:57:20 pm »
nie oceniajmy dnia przed zachodem slonca, w koncu to dopiero drugi tom. ale jakby miala byc taka przeplatanka kolorow, to faktycznie nie byloby fajne. choc ja wierze, ze wszystko sie niedlugo ustabilizuje.  piszcie wyrazy niezadowolenia do wydawcy , to zapewne cos z tym zrobia... w kolejnych tomach :biggrin:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 07, 2016, 01:04:17 pm »
Ja miałem coś innego, ale jednak podobnego. Wczoraj kupiłem na mieście dwa egzemplarze WKKDC i tak.
Pierwszy był normalny, czyli miał niebieską nić pomiędzy blokiem kartek i okładką, ten miał ulotki w środku
Natomiast drugi nie miał żadnej nici i też nie miał ulotek w środku.

To jak się trzyma, skoro nie ma niebieskiego szycia? Weź wrzuć zdjęcie tego dziwa.

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 07, 2016, 01:12:36 pm »
Co do czcionki na okładce Eaglemoss odpisało, że "powiększono czcionkę tytułu nr 1 do celów promocji", więc reszta będzie tak jak na tomie 2.
W porównaniu do Hachette mają świetny kontakt na fb.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #158 dnia: Wrzesień 07, 2016, 01:13:24 pm »
Z taką odpowiedzią to może lepiej jakby już nie odpisywali.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 07, 2016, 01:18:30 pm »
Co do czcionki na okładce Eaglemoss odpisało, że "powiększono czcionkę tytułu nr 1 do celów promocji", więc reszta będzie tak jak na tomie 2.
W porównaniu do Hachette mają świetny kontakt na fb.
To w Niemczech cały czas promocja:  :biggrin:

Bardzo głupio się tłumaczą  :smile:

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 07, 2016, 01:19:55 pm »
Co do czcionki na okładce Eaglemoss odpisało, że "powiększono czcionkę tytułu nr 1 do celów promocji", więc reszta będzie tak jak na tomie 2.
W porównaniu do Hachette mają świetny kontakt na fb.

E tam, tak samo bzdurna odpowiedź jak to, co czasem serwowały panie z BOK Hachette.

Nie żebym postrzegał WKKDC i WKKM jako rywalizację, ale moim zdaniem póki co Eaglemoss jest daleko w tyle za Hachette z jakością i przygotowaniem swojej kolekcji...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2016, 01:23:22 pm wysłana przez Jaxx »

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 07, 2016, 01:24:22 pm »
Zakupiłem ten drugi tom i mam ambiwalentne uczucia.
Na plus zapisuję fakt, iż otrzymałem kapitałkę (razem z ulotkami) - czyli mój drugi tom jest formalnie "prawidłowy", natomiast wychodzi na to, że pierwszy to odrzut i bubel.
Natomiast minusy: pozostaje zapaszek (ale uczciwie trzeba zaznaczyć, iż nie wydrapuje oczu jak przy pierwszym tomie; biorąc pod uwagę, iż jego "moc" jest w obu tomach porównywalna, zgadywałbym, iż były drukowane w tym samym czasie i t. 2 zdążył jakimś cudem "zwietrzeć" przez dodatkowe dwa tygodnie  :badgrin: ), zewnętrzną część grzbietu mam źle zgrzaną/zalaminowaną (tzn. są fałdy), do tego zaobserwowane już wcześniej inna wielkość znaczka i koloru paska. I oczywiście mniejsza czcionka na pierwszej stronie okładki.

Podsumowując: zestawiając ze sobą (jednakowe pod względem cenowym) WKKM i WKKDC, WKKDC jest na dzień dzisiejszy produktem jakościowo gorszym. Być może w przyszłości nastąpi zmiana na lepsze, być może nie, tego nie wiem. W każdym razie odpuszczam wszystkie "eksperymenty" i rezygnuję z tomów, które planowałem zakupić ze zdrożnej ciekawości. Skupiam się na historiach, które koniecznie chcę mieć, a zaoszczędzone złotówki przeznaczę na lepiej wydane produkty.
A ponieważ możliwość takiego wybrzydzania bardzo mnie cieszy, dlatego też z tego miejsca chciałem podziękować wolnemu rynkowi i wszystkim wydawcom komiksów w Polsce, którzy ten wybór podali mi na tacy.  :cool:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 07, 2016, 01:42:39 pm »
E tam, tak samo bzdurna odpowiedź jak to, co czasem serwowały panie z BOK Hachette.

Nie żebym postrzegał WKKDC i WKKM jako rywalizację, ale moim zdaniem póki co Eaglemoss jest daleko w tyle za Hachette z jakością i przygotowaniem swojej kolekcji...

Masz rację i się zgadzam. Ta grubość i fakt słabszego drukowania za granicą, to rzeczywiście jest problem. Ale jak tu ludzie krakali - to w sumie jest pierwszy prawdziwy, duży projekt Eaglemoss w Polsce. Brak doświadczenia i słabość polskiego oddziału trochę wychodzi na wierzch. Niestety. Mam nadzieję, że z czasem się poprawi ich jakość.

No i ludzie - wrzucajcie zdjęcia.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 07, 2016, 02:02:29 pm »
Najbardziej rytuje mnie to koszmarne ściśnięcie stron, że 1/5 kartek nie widać :/

Offline Sovvinski

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 07, 2016, 02:37:48 pm »
Hej, witam serdecznie.


No właśnie ja miałem też bardzo ściśnięte te tomiszcze, co w dodatku z grubością okładki i kartek dawało dosyć mizerny wizerunek w Empolu. Myślę ze po 2 czytaniach komiks 'się wyrobi'. No i najważniejsze - już smród nie wydrapuje oczu:)
http://www.okiemfana.pl/ - Wpadnij na mojego bloga o popkulturze geekowskiej

Kanał Youtube. Póki co tylko Wielka Kolekcja Komiksów DC z braku czasu, ale nadrobimy fajniejszymi materiałami:) - https://www.youtube.com/channel/UCn-Soica6rShqEBrj_iFQpg