Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 316647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #180 dnia: Wrzesień 07, 2016, 07:56:37 pm »
wlasnie tak funkcjonowal marvel, gdy stan lee zaczal tam rzadzic :smile: rysownik odwalal swoja robote zostawiajac dymki, a nastepnie wypelniano je tekstami takimi, by pasowaly do tego, co zostalo narysowane :smile: ale w efekcie koncowym powinienem miec tu txt. mam takie cos na 8 stronach. czasem mnie korcilo by samemu cos tam wpisac normalnie XD


Jeśli się nie mylę, to w tamtych czasach rysownik nie robił dymków. Rysował obrazki, a dymki były dorysowywane (lub doklejane) później na gotowych pracach - często zasłaniały przy tym całkiem fajne ich fragmenty.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #181 dnia: Wrzesień 07, 2016, 08:00:02 pm »

Jeśli się nie mylę, to w tamtych czasach rysownik nie robił dymków. Rysował obrazki, a dymki były dorysowywane (lub doklejane) później na gotowych pracach - często zasłaniały przy tym całkiem fajne ich fragmenty.


Dokładnie, dymków nie było. Wiedziałem, że ktoś to wypomni, to forum mnie nigdy nie zawodzi  :biggrin:

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #182 dnia: Wrzesień 07, 2016, 08:05:15 pm »
drobny szczegol :) tak, czy owak ja mam wybrakowane wydanie, w ktorym mam 8 stron pustych dymkow i jakos z tym zyje od wielu lat, a ludzie tutaj narzekaja na zapach, czy roznice w tonacji zabarwienia :) moze ktos zyczliwy tutaj ma wydanie bez tego uszczerbku i zechcialby wstawic kilka zdjec ? :))

Offline Sovvinski

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #183 dnia: Wrzesień 07, 2016, 11:47:00 pm »
drobny szczegol :smile: tak, czy owak ja mam wybrakowane wydanie, w ktorym mam 8 stron pustych dymkow i jakos z tym zyje od wielu lat, a ludzie tutaj narzekaja na zapach, czy roznice w tonacji zabarwienia :smile: moze ktos zyczliwy tutaj ma wydanie bez tego uszczerbku i zechcialby wstawic kilka zdjec ? :smile: )


Zapach się ulotni, więc myślę że tym się nie trzeba już tak przejmować - tym bardziej że u mnie drugi numer już tak nie wali. Te zabarwienie na grzbiecie to serio mały pikuś i też nie przeszkadza. Ale grzbiet się przekrzywia - swoją prezentacje z komentarzem i porównaniem np. z WKKM, oraz pierwszym Hushem wrzuciłem na kanał -
http://www.okiemfana.pl/ - Wpadnij na mojego bloga o popkulturze geekowskiej

Kanał Youtube. Póki co tylko Wielka Kolekcja Komiksów DC z braku czasu, ale nadrobimy fajniejszymi materiałami:) - https://www.youtube.com/channel/UCn-Soica6rShqEBrj_iFQpg

Offline kelen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #184 dnia: Wrzesień 08, 2016, 06:09:13 am »
Za głowę się złapałem, jak ktoś mi podesłał info o Oliverze Greenie, a potem jeszcze informacja odnośnie zawartości z tyłu okładki... auć. Nie będę za bardzo się rozwodzić, dlaczego się tak stało, więc powiem tylko tyle, że posypuję głowę popiołem. Totalnie. Mam nadzieję, że chociaż uwalenie byków z pierwotnego tłumczenia w jakiś sposób umiliło wam lekturę.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #185 dnia: Wrzesień 08, 2016, 06:46:10 am »
Nie będę za bardzo się rozwodzić, dlaczego się tak stało, więc powiem tylko tyle, że posypuję głowę popiołem.
Czy można zatem wnioskować, że Egmont jest odpowiedzialny za wnętrze komiksu, a okładkę i zapowiedzi kolejnych tomów to już Eaglemoss, podobnie jak to było z Muchą i WKKM?

Offline p3rshing

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #186 dnia: Wrzesień 08, 2016, 09:06:47 am »
Jeszcze w temacie jakiś tego wydania:

- wczoraj kupiłem tom 2 Husha i zasadniczo nie różni się od pierwszego, może trochę lepiej sklejona okładka
- czytałem wczoraj tom pierwszy w łóżku gdy żona już spała i trzeszczenie grzbietu/klejenia ją zbudziło...
- nie wiem czy też tak macie, ale strony dość głęboko wchodzą w grzbiet i szczególnie na pierwszych stronach komiksu duże części obrazków po prostu chowają się w zgięciu, ekstremalnie jest gdy napis "Batman część" ma ucięty numer "1" i prawie trzeba rozłamać komiks żeby to "1" dostrzec
- jak dołożyłem drugi tom do dopiero zauważyłem, że obrazek z przedniej strony zawija się lekko na grzbiet i mam green laterna z jasną krechą na panoramie ;-)

Ogólnie słabo. 

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #187 dnia: Wrzesień 08, 2016, 09:12:43 am »
- czytałem wczoraj tom pierwszy w łóżku gdy żona już spała i trzeszczenie grzbietu/klejenia ją zbudziło...

Pewnie jestem dziwny, ale ja takie trzeszczenia uwielbiam!

Offline p3rshing

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #188 dnia: Wrzesień 08, 2016, 09:30:59 am »
Normalnie w ciągu dnia to bez znaczenia, ale wieczorem jak jest cisza w domu to jest bardzo głośne. Mnie drażni.

Offline Sovvinski

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #189 dnia: Wrzesień 08, 2016, 11:09:45 am »
A mam pytanie - myślicie że opłaca się te komiksy (głównie te w 2 częściach), oddać gdzieś do oprawienia w ładniejszą okładkę z grzbietem? Panorama mnie kompletnie nie interesuje, ale pomyślałem że można by było zrobić sobie własną edycję, tylko pytanie czy przy tym wydaniu jest sens.
http://www.okiemfana.pl/ - Wpadnij na mojego bloga o popkulturze geekowskiej

Kanał Youtube. Póki co tylko Wielka Kolekcja Komiksów DC z braku czasu, ale nadrobimy fajniejszymi materiałami:) - https://www.youtube.com/channel/UCn-Soica6rShqEBrj_iFQpg

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #190 dnia: Wrzesień 08, 2016, 11:14:31 am »
Takie oprawienie to chyba ze 20 zł., czyli oprawiony tom z 2 tomów, to koszt ok 100 zł. To już nie lepiej kupić wydanie jednotomowe, które pewnie będzie taniej - a to tylko jeden z plusów?

Offline pshemko79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #191 dnia: Wrzesień 08, 2016, 11:15:50 am »

Chyba ruszyła druga tura figurek dla prenumeratorów. Do listy ujawnionych zdobyczy dołącza Gold.


- Brainiac
- Catwoman
- Cheetah Girl
- Elasti-Girl
- Gold
- Green Lantern (Kyle Rayner)
- Hellblazer
- Hourman
- Hush
- Kid Flash
- Red Hood
- Reverse Flash
- Wonder Girl
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2016, 08:32:48 am wysłana przez pshemko79 »
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline Eragon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #192 dnia: Wrzesień 08, 2016, 12:48:40 pm »
Druga część Husha przeczytana. Muszę przyznać, że całkiem zgrabna historia. Tożsamość Husha może nie była trudna do odgadnięcia,
Spoiler: pokaż
ale to kto ostatecznie pociągał za sznurki no było ciekawie rozwiązane jak dla mnie, jedynie powód dla którego Hush się mścił był hmm dziwny, mało przekonywujący jak dla mnie, tak zostało to potraktowane po macoszemu .
.
Dobrze, że gdy pojawiają się jakieś postaci z przeszłości Batmana w retrospekcjach poznajmy skrótowo ich historię
Spoiler: pokaż
(o ile Jasona Todda to chyba większość ludzi, która coś tam minimalnie chociaż  wie o świecie DC kojarzy, tak  chyba tego Harolda Allnuta już pewnie mniej, w każdym razie ja tej postaci wcześniej nie znałem, no ale też nigdy nie byłem  wielkim miłośnikiem Batmana, więc jestem usprawiedliwiony  :wink: ))
.
Tak czy siak warto było wydać 45 zł za te dwa tomy. Tanio się skończyło, ale kolejne 3 tomy też (niestety :wink: ) muszę kupić. Potem ,,Długie Halloween''co do którego na tą chwilę jestem na nie, ale pewnie się zobaczy jak wtedy będzie człowiek stał z finansami i czy czegoś ciekawszego(z mojego punktu widzenia oczywiście)za te 80 zł nie będzie lepiej kupić.

Z innych rzeczy:
-  Oliver Green- mocne :wink:
-  zapach- fakt tomy dosyć walą, ale jak dla mnie nie jakoś tragicznie, no ale może nie trafiłem na te najgorsze :wink:
-  o ile pierwszy tom miał lekko przekrzywiony grzbiet, tak drugi już bez żadnej usterki
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2016, 12:56:35 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #193 dnia: Wrzesień 08, 2016, 01:14:43 pm »
Tak czy siak warto było wydać 45 zł za te dwa tomy. Tanio się skończyło, ale kolejne 3 tomy też (niestety :wink: ) muszę kupić. Potem ,,Długie Halloween''co do którego na tą chwilę jestem na nie, ale pewnie się zobaczy jak wtedy będzie człowiek stał z finansami i czy czegoś ciekawszego(z mojego punktu widzenia oczywiście)za te 80 zł nie będzie lepiej kupić.
Z czystej ciekawości i bez żadnej złośliwości zapytam: czemu akurat ten komiks jest "na nie"? Chciałbym poznać Twój punkt widzenia i trochę lepiej zrozumieć jak ludzie dobierają komiksy.

Offline Eragon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #194 dnia: Wrzesień 08, 2016, 02:02:54 pm »
Z czystej ciekawości i bez żadnej złośliwości zapytam: czemu akurat ten komiks jest "na nie"? Chciałbym poznać Twój punkt widzenia i trochę lepiej zrozumieć jak ludzie dobierają komiksy.
Zacznę od tego czemu 3 kolejne tomy na tak:
 - Green Arrow - bo mało mi znana postać(w wydaniu komiksowym, jak już czytałem coś gdzie był postacią poboczną, nie główną)
 - Batman i syn - bo w sumie ciekawie poznać początki Damiana, rysunki Kuberta też mnie pewnie nie zawiodą
Co do ,,Długiego Halloween''  - zacznę od tego, że postać Batmana nigdy nie była moją ulubioną postacią ze świata DC(zawsze wolałem Supka, tak mnie już Tm- Semic wychował. :wink: ).  Ten fakt sprawia, że jeżeli chodzi o komiksy z Batkiem w roli głównej poddaje je dość ostrej selekcji, jeżeli już mam na nie wydać kasę w ramach WKKDC. Dwa pierwsze tomy czyli ,,Hush'' nie były drogie, a po drugie rysownikiem był Jim Lee wiec byłem na tak.
W ,,Długim Halloween'' odstraszają mnie...rysunki. Każdy komiks wiadomo składa się z dwóch rzeczy - warstwy wizualnej i scenariusza. Najlepiej jak obie rzeczy są dobre(w przepadku rysunków wiadomo, że każdy lubi inny styl, więc dla każdego co innego kryje się pod słowem ,,dobre''). Ja nie przepadam za stylem rysowania Sale'a(nie mam zamiaru pisać, że jest złym rysownikiem, po prostu nie moja estetyka) co w połączeniu z tym, że nie przepadam zbytnio za postacią Batmana powoduje wątpliwości czy wydać na te dwa tomy kasę(nawet ponoć dobry scenariusz niezbyt mnie przekonuje by to zrobić). W przypadku gdyby warstwa wizualna komiksu mi nie odpowiadała, ale głównym bohaterem byłaby postać którą bardziej lubię np. Superman to pewnie bym się skusił, ale tak... no niezbyt to widzę.
W sumie z tych samych powodów(jak przy LH się jeszcze waham, tak tego jestem na 100% pewien) nie kupię ,,Zagłady Gotham'' tu dochodzi jeszcze jedna kwestia - to elseworld, a ja niezbyt za nimi przepadam.
Chyba tyle ,starałem się dosyć jasno wyjaśnić moje motywacje. :wink:
Fan ,,majtek na głowie''. :D

 

anything