Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 319254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #195 dnia: Wrzesień 08, 2016, 02:12:21 pm »
Dziękuje za odpowiedź, znacznie mi to rozjaśniło. Jeżeli Batman nie bardzo i Sale również nie bardzo, to faktycznie ciężko polecić akurat ten komiks. Swoją drogą z tych dwóch, akurat "Zagłada Gotham" mogłaby Ci przypaść do gustu. To bardziej Lovecraft niż Batman.

Offline Lesiok

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #196 dnia: Wrzesień 08, 2016, 02:30:31 pm »
Dopiero teraz zobaczyłem co to ta "Zagłada Gotham". Jakoś mi się ubzdurało, że to będzie ta historia o trzęsieniu ziemi w Gotham. :biggrin:  Nie ukrywam, że Cthulhu w Gotham brzmi dla mnie dużo ciekawiej:)

Offline KilY

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #197 dnia: Wrzesień 08, 2016, 05:13:37 pm »
Witam wszystkich.
Powiedzcie, jak to jest z tymi figurkami? Dostawali je tylko ci, którzy zamówili prenumeratę w przedsprzedaży? Czy jak teraz zamówię prenumeratę to także ją dostanę?
Nigdy nie czytałem żadnych komiksów od DC, więc ta kolekcja jest dla mnie akurat, bo wszystko będzie nowe. O ile znam Batmana i Supermana, to reszta jest dla mnie nowością, a Green Arrow nawet mnie zaintrygował i wydaje się być ciekawą postacią. Więc chyba się zdecyduję na prenumeratę, ale mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to wygląda, bo opis na ich stronie jest nie do końca dla mnie zrozumiały?


Chciałby wziąć ją od numeru 3, i czy wówczas płacę przelewem na ich konto, w terminie dwóch tygodni od wysyłki komiksów do mnie? Dobrze to zrozumiałem? Bo wolę taką metodę płatności, niż zapłata przy odbiorze.


Co do wcześniejszej dyskusji, to jak dla mnie jakość w porządku. Dwa pierwsze numery zakupiłem w kiosku Ruchu i poza klejem na tylnej okładce pierwszego numeru, który także ktoś opisywał wcześniej, reszta była okay. Nie było żadnego smrodu, a już na pewno nie kloacznego, ot zwykły zapach farby. Klejenie w normie, nic nie odstaje, a strony sie układają równo. Kolor na górze grzbietu (tło loga) szary tego samego odcienia na obydwu komiksach. Tylko logo na pierwszym większe, na drugim mniejsze, jak chyba u wszystkich.


Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony :)

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #198 dnia: Wrzesień 08, 2016, 05:40:21 pm »
Zacznę od tego czemu 3 kolejne tomy na tak:
 - Green Arrow - bo mało mi znana postać(w wydaniu komiksowym, jak już czytałem coś gdzie był postacią poboczną, nie główną)
 - Batman i syn - bo w sumie ciekawie poznać początki Damiana, rysunki Kuberta też mnie pewnie nie zawiodą

Ja "Kołczan" akurat odpuszczam, wersji egmontowskiej się pozbyłem bez żalu, historia w sumie dosyć mroczna a narysowana z cartoonowa manierą, co mi nijak nie podeszło. Poza tym ścisłe nawiązania do Sandmana też jakoś nie pasują mi do głównego nurtu superhero DC. Dziwnie,  nietypowo i zaskakująco, jak zawsze u Smitha, ale całościowo to to te dwa tomy mogłyby jak dla mnie odpaść z WKKDC. Choćby na rzecz Longbow Huntersów, albo czy innego GL: Rebirtha


PS: Batka i Syna wezmę dla rysunków Kuberta, a Dł. Halloween pomimo rysunków Sale'a ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2016, 05:45:52 pm wysłana przez nayroth »

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #199 dnia: Wrzesień 08, 2016, 06:17:30 pm »
Druga część Husha przeczytana. Muszę przyznać, że całkiem zgrabna historia. Tożsamość Husha może nie była trudna do odgadnięcia,
Spoiler: pokaż
ale to kto ostatecznie pociągał za sznurki no było ciekawie rozwiązane jak dla mnie, jedynie powód dla którego Hush się mścił był hmm dziwny, mało przekonywujący jak dla mnie, tak zostało to potraktowane po macoszemu .
.
Jeśli chodzi o powody Husha to fakt,
Spoiler: pokaż
spodziewałem się banału i dostałem go, ale w nieco innej postaci i tylko troszeczkę bardziej zjadliwej. Niespodzianka jednak nie ominęła czytelnika, bo o ile można się było domyśleć tożsamości Husha, tak osoba która zainicjowała całą intrygę to już niemałe zaskoczenie.


Całość historii, to taki dobry średniak, który ma swoje momenty
Spoiler: pokaż
(np. konfrontacja Batka z Jokerem i rozmowa z Gordonem)
który warto w tej cenie kupić.

Jeśli chodzi o mój egzemplarz, tym razem zapach kleju jest o wiele mniej wyczuwalny, a sam album złożony jak należy.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #200 dnia: Wrzesień 08, 2016, 07:09:59 pm »
Za głowę się złapałem, jak ktoś mi podesłał info o Oliverze Greenie, a potem jeszcze informacja odnośnie zawartości z tyłu okładki... auć. Nie będę za bardzo się rozwodzić, dlaczego się tak stało, więc powiem tylko tyle, że posypuję głowę popiołem. Totalnie. Mam nadzieję, że chociaż uwalenie byków z pierwotnego tłumczenia w jakiś sposób umiliło wam lekturę.
kelen - pierwsze ostrzeżenie. :) Wierzymy w drugie szanse ale nie nadwyrężaj naszej cierpliwości. :D Chyba że o to chodzi - poprawiasz stare błędy w Hushu z 1 wydania, żeby zrobić nowe na okładce i zapowiedzi, bo musi być równowaga. :)

- czytałem wczoraj tom pierwszy w łóżku gdy żona już spała i trzeszczenie grzbietu/klejenia ją zbudziło...
Ja nie mam żony także tego - nie ma kogo budzić.  :doubt:

@Eragon
Piąteczka - zgadzam się co do Sale'a. Ale kupię tą historię by ostatecznie wytknąć wg mnie wszystkie jego brzydactwa estetyczne.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #201 dnia: Wrzesień 08, 2016, 07:28:22 pm »
- Batman i syn - bo w sumie ciekawie poznać początki Damiana, rysunki Kuberta też mnie pewnie nie zawiodą

Nie chcę specjalnie zniechęcać, ale pod względem scenariusza Batman i Syn to naprawdę jest straszny paździerz... przynajmniej dla mnie. Rysunki - o ile pamietam - akceptowalne.

Offline pshemko79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #202 dnia: Wrzesień 08, 2016, 08:12:05 pm »
Powiedzcie, jak to jest z tymi figurkami?
Siemka.
Figurki rozsyłane są jako podziękowanie dla tych, którzy zamówili prenumeratę przed premierą pierwszego tomu kolekcji (24 sierpnia).
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #203 dnia: Wrzesień 08, 2016, 09:14:04 pm »
Piąteczka - zgadzam się co do Sale'a. Ale kupię tą historię by ostatecznie wytknąć wg mnie wszystkie jego brzydactwa estetyczne.
nie ma takich. Mistrzostwo aż wycieka z jego kadrów.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #204 dnia: Wrzesień 08, 2016, 09:29:36 pm »
nie ma takich. Mistrzostwo aż wycieka z jego kadrów.


Bardziej to z jego zębów wycieka  :smile:



Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #205 dnia: Wrzesień 08, 2016, 10:26:54 pm »

Bardziej to z jego zębów wycieka  :smile:




Jeśli w ogóle masz coś na myśli, to prosiłbym, żebys wyjaśnił, o co ci chodzi, bo za cholerę nie rozumiem o co Ci chodzi..
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #206 dnia: Wrzesień 08, 2016, 10:31:23 pm »

Jeśli w ogóle masz coś na myśli, to prosiłbym, żebys wyjaśnił, o co ci chodzi, bo za cholerę nie rozumiem o co Ci chodzi..


Napisałem, że mistrzostwo Tima Sale'a wycieka z zębów Jokera. Taki sam sens w tym jak ktoś napisał wyżej, że mistrzostwo wycieka z kadrów.

Offline juice

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #207 dnia: Wrzesień 09, 2016, 07:55:47 am »
cieszcie sie, ze nie macie takich mankamentow, jakie mnie napotkaly w All Star Batman - Batman i Robin: Cudowny Chlopiec :smile:

wydal to egmont, wiec jak widac kazdemu moga sie zdarzac buble :smile:

Dziwna sytuacja, takie kwiatki dotyczą zazwyczaj całego nakładu. Ale u mnie jest dobrze.


Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #208 dnia: Wrzesień 09, 2016, 09:00:06 am »
oooo :) dziekuje Ci dobry czlowieku :) moglbym jeszcze poprosic o zdjecie gornych kadrow ? no i moge jeszcze wkleic 7 pozostalych stron z pustymi dymkami :))

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #209 dnia: Wrzesień 09, 2016, 09:06:54 am »
Bardziej to z jego zębów wycieka  :smile:
Świetny rysunek Jokera ale komentarza nie rozumiem.

 

anything