trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 319266 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #210 dnia: Wrzesień 09, 2016, 09:16:12 am »
krótkie te górne siekacze  :biggrin:
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #211 dnia: Wrzesień 09, 2016, 10:01:44 am »
Świetny rysunek Jokera ale komentarza nie rozumiem.
Tak jak bardzo lubię rysunki Sale'a, tak ta dolna szczęka chyba nigdy nie będzie mi się kleić do reszty głowy Jokera  :smile:

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #212 dnia: Wrzesień 09, 2016, 12:31:51 pm »
Czy ktos tam czasem mial czuwac nad nazewnictwem itp?

ano mial :) i coniektorzy piali z zachwytu, ze to wlasnie ta osoba (prowadzi strone batcave.com.pl) zostala zaciagnieta do tej funkcji. prawde mowiac, mnie tez sie wydawalo, ze to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. ale moze nie nadzoruje on zapowiedzi i reklam, tylko zawartosc komiksu.

Offline Mr.J

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #213 dnia: Wrzesień 09, 2016, 03:37:39 pm »
Witam wszystkich.
Powiedzcie, jak to jest z tymi figurkami? Dostawali je tylko ci, którzy zamówili prenumeratę w przedsprzedaży? Czy jak teraz zamówię prenumeratę to także ją dostanę?

Nie, figurki dostały tylko osoby, które złożyły prenumeratę przed oficjalnym startem kolekcji (23/08).

Cytuj
Nigdy nie czytałem żadnych komiksów od DC, więc ta kolekcja jest dla mnie akurat, bo wszystko będzie nowe. O ile znam Batmana i Supermana, to reszta jest dla mnie nowością, a Green Arrow nawet mnie zaintrygował i wydaje się być ciekawą postacią. Więc chyba się zdecyduję na prenumeratę, ale mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to wygląda, bo opis na ich stronie jest nie do końca dla mnie zrozumiały?

Chciałby wziąć ją od numeru 3, i czy wówczas płacę przelewem na ich konto, w terminie dwóch tygodni od wysyłki komiksów do mnie? Dobrze to zrozumiałem? Bo wolę taką metodę płatności, niż zapłata przy odbiorze.

Pierwsza i druga przesyłka będzie płatna przy odbiorze. Kolejne już przelewem.

PS. 4 tom idzie jako nowa partia druku, więc nie powinien mieć już żadnego nieprzyjemnego zapachu.

Offline Gazza

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #214 dnia: Wrzesień 09, 2016, 04:51:41 pm »
Nawiązując do różnic rozmiarowo-kolorystycznych - może Eaglemoss raczy nas po prostu variant cover'ami?  :lol:

Albo to taki dodatkowy aspekt kolekcjonerski - kolekcja w kolekcji - >zbierz całą kolekcję z szarym bądź czarnym paskiem<.  :roll:

Edit:
Mam oba tomy Hush'a. Żaden nie śmierdział, bez większych uszkodzeń (w drugim mam kilka stron, nie wiedzieć skąd, z zagnieceniami), oba z jednolitym ciemno szarym paskiem i tylko "standardowo" z różną czcionką i logo dc na grzbiecie.  :lol:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2016, 09:13:33 pm wysłana przez Gazza »

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #215 dnia: Wrzesień 09, 2016, 05:34:44 pm »
Dostałem dziś w swoje ręce tom drugi, śmierdzi połowę mniej niż poprzedni.
Trzeci już nie będzie :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #216 dnia: Wrzesień 09, 2016, 09:28:32 pm »
Ja nie kupowałem drugiego tomu ,czekam na premkę. Ale mogłem zajrzeć do tomu dzięki siostrzeńcowi który chwycił bakcyla i będzie zbierał wkkdc,a zbiera głównie mangi(Naruto, OnePiece, DB)Dodam ze zaowocowało ,,czytanie,, moich komiksów(w tym Husha Egmontu) i  wspólne oglądanie DB i TASów(dawno dawno temu)
Wnioski:
Mniej smrodu ,a reszta na poziomie co nr1.
Zmniejszone napisy tytułowe nie kola mych oczu tak jak i pomniejszone logo na grzbiecie, dla mnie jest spoko. Jedyny minus to Olivier Grrryyy :mad: eh liczę na poprawę w następnych tomach  :roll:   
No i Hush już zszedł w sklep.gildia
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2016, 09:36:30 pm wysłana przez SawiK »

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #217 dnia: Wrzesień 09, 2016, 10:14:30 pm »
Mały minus za tłumaczenie niektórych kwestii. Chociażby Selina która przez cały czas pogrywa i flirtuje z Batmanem, a niestety jej damsko-męskie podteksty niekiedy zupełnie giną w translacji :sad:

Np. tekst w rodzaju "Nie wyobrażasz sobie jak ciężko zdejmowało mi się tamten kostium.. a może sobie wyobrażasz?" W wydaniu PL jest "Nie zdajesz sobie sprawy (...) a może sobie zdajesz"

Niby to samo znaczenie, ale zabarwienie inne, bledsze. Sprytny i zalotny przekaz jakoby Bryce wyobrażał ją sobie sobie bez kostiumu, w przekładzie Eaglemoss znika. A cała wypowiedź traci w sumie sens - nie zdajesz sobie sprawy, a może sobie zdajesz... Serio? Ktoś w ogóle myśli co te postaci mają do powiedzenia?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #218 dnia: Wrzesień 09, 2016, 10:18:23 pm »
przekładzie Eaglemoss
W przekładzie EGMONTU  :smile: i to jest stare tłumaczenie (z wydania Egmont 2005) podobno z poprawą błędów.

Żeby z tego nie wyszła wielka kolekcja:


 :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2016, 10:21:40 pm wysłana przez JanT »

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #219 dnia: Wrzesień 09, 2016, 10:20:30 pm »
Serio? Ktoś w ogóle myśli co te postaci mają do powiedzenia?

Ale jak tu myśleć, jak tłumacz dostaje maszynopis do tłumaczenia?

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #220 dnia: Wrzesień 09, 2016, 10:22:24 pm »
@UP: To jest jeden z tych powodów, dla których polskie tłumaczenie < oryginał.

Dostałem dziś swój egzemplarz drugiego tomu Hush'a. Smród na poziomie tomu pierwszego (czyli w moim egzemplarzu dość niewielki), pasek w kolorze szarym (tak sam jak tom 1, jestem szczęściarzem). Na minus przemawia fakt, że występują niewielkie różnice w długości pasków oraz uwaga - długości całego tomu. Gdy wstawiłem oba w półkę okazało się, że tom 1 wszedł głębiej niż drugi. Musiałem przesunąć trochę do przodu ten pierwszy. Nie wiem czym to jest podyktowane, może jakąś nierównością na grzbiecie? Ogólnie raczej kiepskie odczucia z mojej strony. Tandeta. Gdyby nie cena, nigdy bym się nie zdecydował.

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #221 dnia: Wrzesień 09, 2016, 10:58:36 pm »
Oryginalne dialogi są często fajnie i dowcipnie napisane i szkoda kiedy to jest polskiemu czytelnikowi odbierane :9

Była jeszcze taka scena w tomie 1, kiedy Bats ratuje Catwoman przez atakiem Supka i krzyczy do niej "Padnij!".
Na co ona rzuca coś w stylu "no-co-ty-nie-powiesz". Ponieważ jest SELINĄ, sarkastyczną, zachowującą zimną krew i potrafiąca o siebie zadbać (tak przynajmniej uważa i podkreśla wielokrotnie) kobietą, która to właśnie by powiedziała w takiej sytuacji.
Natomiast W wersji PL jej odpowiedź brzmi "Co?" Jakby rzeczywiście nie wiedziała co się dzieje dookoła i potrzebowała ratunku z rąk Batmana... :roll:

Offline Malibu

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #222 dnia: Wrzesień 10, 2016, 06:31:03 am »
DC Maniak już ma 3 tom, a wy?



Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #223 dnia: Wrzesień 10, 2016, 07:45:46 am »
My mamy 4-ty.

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #224 dnia: Wrzesień 10, 2016, 08:46:07 am »
Dostałem smsa z Poczty Popskiej, ze idzie do mnie pobranie z 69,98. Czyli pewnie do środy będę miał 2 i 3 tom. Miło;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/