Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 320415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #375 dnia: Wrzesień 18, 2016, 02:39:36 pm »
Wiecie, czy tom o śmierci Supermana pokryje się z TM Semicowym Supermanem 8/95? Tzn czy te komiksy skończą się w tym samym miejscu? Czy jednak WKKDC zahaczy jeszcze o początek Pogrzebu przyjaciela?

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #376 dnia: Wrzesień 18, 2016, 03:07:03 pm »
Z zawartości 18 tomu w Niemczech oraz tego opisu z wiki wynika, że wydanie WKKDC nie obejmie "Funeral for a Friend".
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #377 dnia: Wrzesień 18, 2016, 03:10:08 pm »
No to już wiem dokładnie które numery TM Semic sobie dokupywać. Rządy Supermanów były całkiem fajne.
Pamiętam że gdy miałem 10 lat to kupiłem sobie 2 część Pogrzebu Przyjaciela. Ale tak jak Batmana 5/95 wymieniłem się na Kaczory Donaldy. :)


mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #378 dnia: Wrzesień 18, 2016, 03:24:16 pm »
Wiecie, czy tom o śmierci Supermana pokryje się z TM Semicowym Supermanem 8/95? Tzn czy te komiksy skończą się w tym samym miejscu? Czy jednak WKKDC zahaczy jeszcze o początek Pogrzebu przyjaciela?
Będzie to samo co w TM Semicach nie będzie Pogrzebu przyjaciela. Cała historia walki z Doomsdayem kończy się w Superman 75, Pogrzeb przyjaciela zaczyna się od The Adventures of Superman #498

Offline Sovvinski

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #379 dnia: Wrzesień 19, 2016, 01:03:44 pm »
Wolałbym o wiele bardziej Rządy Supermanów niż Śmierć...
http://www.okiemfana.pl/ - Wpadnij na mojego bloga o popkulturze geekowskiej

Kanał Youtube. Póki co tylko Wielka Kolekcja Komiksów DC z braku czasu, ale nadrobimy fajniejszymi materiałami:) - https://www.youtube.com/channel/UCn-Soica6rShqEBrj_iFQpg

Offline wilk_stepowy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #380 dnia: Wrzesień 19, 2016, 03:34:54 pm »
Podpowiedzcie proszę, gdzie jeszcze można dostać Hush cz.2? Internet albo południowa wawa.

Offline bld

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #381 dnia: Wrzesień 19, 2016, 05:23:58 pm »
Podpowiedzcie proszę, gdzie jeszcze można dostać Hush cz.2? Internet albo południowa wawa.

dziś widziałem na wystawie 4szt w kiosku ruchu przy Pomniku Lotnika.

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #382 dnia: Wrzesień 19, 2016, 06:54:56 pm »
Wolałbym o wiele bardziej Rządy Supermanów niż Śmierć...

generalnie ja też takie duble to z przyjemnością przytulę w takim wydaniu , cóż może jak przedłużą kolekcję to się tam znajdą chociaż nie wybaczę braku knightfall :)

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #383 dnia: Wrzesień 19, 2016, 07:06:26 pm »
@UP
Do setnego numeru w Niemczech nie ma ani Rządów Supermanów ani Knightfalla. :/ Trzeba się przepraszać  z TM Semicami i na Allegro polować. Jest za to Panika na niebie, której fragmenty tez TM Semic u nas publikował. A co będzie po 100 tomie, to sam Eaglemoss jeszcze nie wie. ;)

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #384 dnia: Wrzesień 19, 2016, 07:33:54 pm »
Jest za to Panika na niebie, której fragmenty tez TM Semic u nas publikował.
Nie fragmenty tylko całość (no, prawie, nie licząc chyba kilku stron w epilogu...) :)

Offline luki_nho

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #385 dnia: Wrzesień 19, 2016, 08:04:44 pm »
Jest informacja na fanpage'u Kolekcji o tym, że za pewien czas będzie można zamawiać starsze numery, jako archiwalne, poprzez infolinię. Spóźnialscy mogą spać spokojnie :)

Offline starcek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #386 dnia: Wrzesień 19, 2016, 09:24:06 pm »
Ciekawe czy to będzie dodruk z poprawieniem fatalnego pierwszego wydania? Rozumiem, że 14,99 to śmieszna cena, ale słabo to wygląda, gdy z uwagi na formę wydania traci się conajmniej 3 milimetry obrazka i tak naprawdę widzi się tylko fragment komiksu. Najbardziej to  widać chyba we wstępie, gdzie - przynajmniej w moim egzemplarzu - calkowicie uciekła "1" i mam " Hush część". Zgroza.
A tak się cieszyłem na pierwszego Batmana po polsku w kolekcji.  :badgrin:
Choć przynajmniej strony nie są pofałdowane jak w każdym komiksie od Studia Lain.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #387 dnia: Wrzesień 19, 2016, 09:31:29 pm »
@UP
 Jest za to Panika na niebie, której fragmenty tez TM Semic u nas publikował. A co będzie po 100 tomie, to sam Eaglemoss jeszcze nie wie. ;)

Jak dla mnie duble z Semica nie są dublami , tak szczeże to było naście lat temu i nawet jak ktoś to czytał to nie pamięta szczegółów . Obecnie jak pisałem wcześniej odświeżam sobie batmany Semica i to jest dla mnie jak prawie nowy komiks niby słyszę dzwony ale nie wiem w jakim kościele . Takie kapitalne opowieści jak śmierć sypka czy wspomniany knightfall była by rewelacją w takim wydaniu jak obecnie wydaję się komiksy , mam po prostu sentyment i tyle , takie moje zdanie

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #388 dnia: Wrzesień 19, 2016, 09:41:17 pm »
Tu się mogę z tobą ostrożnie zgodzić. Dla Knightfalla i Rządów Supermanów mogę zrobić wyjątek w polityce Zero dubli i kupiłbym to jak najbardziej. Bo nie mam tych zeszytów. Inna sprawa jakby np. wyszedł Spider-man Clone Saga tom 1, bo to mam i innego wydania nie potrzebuję.

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #389 dnia: Wrzesień 19, 2016, 10:01:30 pm »
Tu się mogę z tobą ostrożnie zgodzić. Dla Knightfalla i Rządów Supermanów mogę zrobić wyjątek w polityce Zero dubli i kupiłbym to jak najbardziej. Bo nie mam tych zeszytów. Inna sprawa jakby np. wyszedł Spider-man Clone Saga tom 1, bo to mam i innego wydania nie potrzebuję.

no tak to niby też dubel i mam go w wydaniu Tm-semic ALE wolał bym o mieć w wydaniu HC niż w zeszycie podobnie zresztą jak się cieszę z dark phoenix saga , ostatnie łowy kravena czy nawet weapen x i narodziny venoma to wszystko duble semica ale na półce wyglądają świetnie i wole takie niż kilkunastoletnie zeszytówki i na marginesie nie obraziłbym się jakby w wkkm było maximum carnage

 

anything