trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 319847 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #390 dnia: Wrzesień 19, 2016, 10:06:23 pm »
Też bym się nie obraził na MC, bo w tym czasie kupowałem Kaczory Donaldy a nie TM Semici. Błędy młodości. :)
Jako że nie miałem tych Venomów, Kravenów i Feniksów, też wziąłem z czasem te tomy WKKM.

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #391 dnia: Wrzesień 19, 2016, 10:14:36 pm »
hahahaha do dzisiaj moja mama przeprasza moją żonę za to co zrobiła :) jak w tysiąc dziewięcet którymś ( miałem 8 lat ) byłem chory to mama żeby mi umilić czas kupiła mi pająka i chyba esa ale nie pamiętam i do dzisiaj mi zostało :) 2 Słowo mojego drugiego syna to było batman bo czytałem mu do kąpieli :) Ale ten czas zapierdziela .....

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #392 dnia: Wrzesień 19, 2016, 11:24:01 pm »
wolał bym o mieć w wydaniu HC niż w zeszycie podobnie zresztą jak się cieszę z dark phoenix saga , ostatnie łowy kravena czy nawet weapen x i narodziny venoma to wszystko duble semica ale na półce wyglądają świetnie i wole takie niż kilkunastoletnie zeszytówki

niektore z tych semicow to juz chyba sa nawet dwudziestoletnie, a nawet starsze :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2016, 01:15:49 am wysłana przez Cycol »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #393 dnia: Wrzesień 20, 2016, 06:07:45 am »
A i jeszcze - Men of Steel to też dubel z TM Semica, ale też kupię ten tom jak najbardziej, bo też go nie mam.
Moje TM Semici z Marvela się dobrze trzymają. Jak leżą w segregatorze w koszulce, albo stoją na półce za szkłem, to nic im się ne dzieje złego.

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #394 dnia: Wrzesień 20, 2016, 07:38:29 am »
ja tam w folii komiksow nie trzymam, ale i tak semici, w ktorych posiadaniu jestem juz nawet 20 lat i pare sie swietnie trzymaja i jedyne, co je charakteryzuje jako degradacja, to pozolkla biel - urok offsetu :)

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #395 dnia: Wrzesień 20, 2016, 08:44:31 am »
JUŻ JUTRO! Tom 3 - "GREEN ARROW: KOŁCZAN" - jak to za jakiś czas napisze Anionorodnik.
Ja natomiast, uprzedzając tę zapowiedź, chciałbym zarekomendować ów komiks ewentualnym niezdecydowanym.
Jako fan (umiarkowany ale jednak) twórczości Kevina Smitha uważam, że to najlepszy ze znanych mi komiksów napisanych przez niego dla Marvela/DC. Jeśli podobał się Wam "Daredevil: Diabeł Stróż", to historia powrotu Green Arrowa z pewnością przypadnie Wam do gustu. Mało tego - jeśli wkurzył Was dyskusyjny finał "Diabła Stróża" - zaręczam, że tu będzie lepiej.

W komiksach Smitha widać ciekawą tendencję do poruszania "poważnych tematów" w ramach bardzo przygodowego, barwnego superhero. I właśnie "Kołczan" jest tego najlepszym przykładem.
Kiedy niedługo po "Diable Stróżu" i "Kołczanie" Smith rozpoczął publikację miniserii "Spider-man/Black Cat: The Evil that Men Do", miało być chyba jeszcze ambitniej i kolejne komiksowe tabu miało zostać dotknięte (i to na przykładzie ważnej postaci), to już jednak nie wypaliło. Sprawa "się rypła" i dokończenie tej serii po latach było już - jak dla mnie - bardzo rozczarowujące.
Tak czy siak:
"Kołczan" > "Diabeł Stróż" > "Spider-man/Black Cat" (ale fajnie by było, gdyby ten ostatni także się u nas ukazał).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #396 dnia: Wrzesień 20, 2016, 10:30:15 am »
jak w tysiąc dziewięcet którymś ( miałem 8 lat )

Ło panie, to stary jesteś :wink:

2 Słowo mojego drugiego syna to było batman bo czytałem mu do kąpieli :smile:

A to jest akurat piękne :smile: coś mi mówi, że i w moim przypadku tak będzie :smile: Nie mogę się doczekać :P

I żeby nie był całkowity offtop - czy ktoś już próbował dodzwonić się do Eaglemoss z pytanie o kolejne "oficjalnie niepotwierdzone tomy" po tych pięciu? Bo tak oficjalnie, oficjalnie to nawet chyba nie wiemy, czy w kolekcji będzie Długie Halloween ;)

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #397 dnia: Wrzesień 20, 2016, 10:51:31 am »
"Długie Halloween" jest już oficjalnie zapowiedziane.


Offline Lauv

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #398 dnia: Wrzesień 20, 2016, 11:10:00 am »
No w końcu doczekałem się mojej prenumeraty to mam podstawy by móc się wypowiedzieć na temat jej jakości. Od około miesiąca czytam wypociny większości użytkowników i ich narzekania na jakiś tam zapach. Nie wiem czy to kwestia szczęścia i w magiczny sposób moje nie śmierdzą, czy może na 10% wydrukowanych postanowili zmienić klej czy co to tam używają ale moje są na prawdę spoko. Co do pakowania dla mnie super, zawinięte w folie bąbelkową, a do tego oczywiście każdy komiks w swoją własną cieniutką folie. Żaden z komiksów nie jest uszkodzony poza bardzo delikatnym ugniecionym rogiem Kołczanu ale naprawdę tak delikatnie że aż wcale :D do tego żadnej ryski na okładkach co mi się niestety zdarzyło w innych księgarniach.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z prenumeraty i jakości dotychczasowej kolekcji.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #399 dnia: Wrzesień 20, 2016, 11:29:33 am »
"Długie Halloween" jest już oficjalnie zapowiedziane.

Fakt, o tym nie pomyślałem :) Zatem tajemnica pierwszych 8 tomów rozwiązana. A potem nam będę ujawniać po 2-3 tytuły, pokrywające się z panoramą, tak jak tytuły WKKM pokrywają się z listą czeską, a my wszyscy będziemy udawać zaskoczonych :)

Offline erde-acht

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #400 dnia: Wrzesień 20, 2016, 03:15:35 pm »
Green arrow od eaglemos obejmuje zeszyty 1-10, a wersja By Kevin Smith 1-15. Ta w WKKDC to niekompletna historia? Ostatnie zeszyty są niepowiązane z wcześniejszymi ? Próbują wydać niepełny produkt? Dobrze widzę?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #401 dnia: Wrzesień 20, 2016, 03:31:38 pm »
Zeszyty 1-10 to pełna i zamknięta historia.

Offline kelen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #402 dnia: Wrzesień 20, 2016, 04:09:44 pm »
Skąd w ogóle pomysł o  niepełnym produkcie?
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #403 dnia: Wrzesień 20, 2016, 04:29:35 pm »
Jest, moja pierwsza paczka z wkkdc. Fajnie ze dzien przed premiera GA w kioskach. Opinia jeszcze sie nie podziele. Tak samo jak i zamawiana miesiac temu grubsza przesylka z fantastycznych swiatow. Niestety w domu bede dopiero na weekend ,jeszcze kilka dni czekania  :roll:

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #404 dnia: Wrzesień 20, 2016, 08:33:39 pm »
Jest, moja pierwsza paczka z wkkdc. Fajnie ze dzien przed premiera GA w kioskach. Opinia jeszcze sie nie podziele. Tak samo jak i zamawiana miesiac temu grubsza przesylka z fantastycznych swiatow. Niestety w domu bede dopiero na weekend ,jeszcze kilka dni czekania  :roll:
Co to jest GA?
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

 

anything