Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 316795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #405 dnia: Wrzesień 20, 2016, 08:35:47 pm »
Green Arrow.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #406 dnia: Wrzesień 20, 2016, 08:51:55 pm »
Green Arrow.
Aaaa, mam już a nawet nie wiedziałem :)
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #407 dnia: Wrzesień 20, 2016, 09:18:30 pm »
Natomiast w kwestii podobieństw fabularnych między "Hushem" a  "Trybunałem Sów" i "Miastem Sów"... muszę przyznać, że dla mnie w zasadzie ich nie ma. Fabuła zbudowana jest w mojej opinii w zauważalnie odmienny sposób. "Sowy" według mnie stoją o klika poziomów wyżej niż dzieło Loeba i Lee. Podobieństwa fabularne to są z "Długim Halloween"/"Mrocznym Zwycięstwem", których "Hush" jest nikłym odbiciem :smile:

Dla spokoju mego sumienia muszę napisać - odświeżyłem sobie ostatnio "Trybunał Sów" (biblioteka dostała egzemplarz w oryginalnym wydaniu :smile: ) i zauważyłem jeden podobny chwyt fabularny (MEGASPOJLER DLA "Husha" i "Trybunału/Miasta Sów"):
Spoiler: pokaż
bliskiego przyjaciela Bruce'a Wayne'a, który pozornie ginie, a na samym końcu okazuje się złoczyńcą (Tommy Elliot/Lincoln March)
. Jednak podtrzymuję swój ogólny sąd, że obie te opowieści są zbudowane odmiennie i dostarczają różnych wrażeń podczas lektury.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2016, 09:22:27 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #408 dnia: Wrzesień 20, 2016, 10:24:53 pm »
Sowy są jak dla mnie jednym z najlepszych komiksów jakie czytałem ( generalnie szpon też jest świetny ) , hush którego czytałem 2-3 lata temu też wywarł na mnie dobre wrażenie . Sowy lepsze ALE budowanie tajemniczości co do tożsamości przeciwnika hush jest nr1.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #409 dnia: Wrzesień 21, 2016, 07:43:10 am »
Trójeczkę też mam bezzapachową  :smile: Ale to jest cienkie aż musiałem policzyć czy ma te 144 strony.
W środku brak okładek  :sad: chyba że będą w drugim Kołczanie.

Offline pshemko79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #410 dnia: Wrzesień 21, 2016, 08:07:14 am »
Nie ma nawet zapowiedzi drugiej części GA?
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #411 dnia: Wrzesień 21, 2016, 08:28:09 am »
A jaki dodatek w Green Arrow? Czy jest jakiś klasyk na końcu tomu?
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline pshemko79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #412 dnia: Wrzesień 21, 2016, 08:37:10 am »
The Brave And The Bold #85 (1969).
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #413 dnia: Wrzesień 21, 2016, 08:37:46 am »

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #414 dnia: Wrzesień 21, 2016, 08:48:34 am »
Śmiesznie się czyta te klasyki. Batmany (z końców tomów Hush 1 i 2) były naprawdę fajne  :badgrin:

Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #415 dnia: Wrzesień 21, 2016, 08:58:24 am »
Nie ma nawet zapowiedzi drugiej części GA?
Jest wraz z Batman i Syn  :smile:
 
A jaki dodatek w Green Arrow? Czy jest jakiś klasyk na końcu tomu?
The Brave And The Bold #85 aż 21.5 strony  :smile:

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #416 dnia: Wrzesień 21, 2016, 09:33:53 am »
Naprawde pozbawili Kolczan okladek Matta Wagnera? Szkoda gdyz sa to bardzo fajnie zrobione i klimatyczne okladki. Drugi minus za nie konsekfencje dzialan. Skoro Hush'e mialy okladki Jima to kolejne tomy tez powinny miec te kilka stron prezetujace okladki wydan zeszytowych. Dziwny ruch, szkoda ze nie moge jeszcze zajrzeć do swojego tomu :doubt:  A do żony nie zadzwonie bo mnie pociśnie  :badgrin:

Offline Lesiok

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #417 dnia: Wrzesień 21, 2016, 10:41:24 am »
Po lekturze Kołczanu cz.1 stan ducha "i co będzie dalej" jest na wyższym poziomie niż po 1 części Hush'a.
Na początku miałem mały problem z rysunkami /bardzo inne od rysunków Lee/, ale dosyć szybko oko się przyzwyczaiło :biggrin: .
Według mnie /człowieka który uniwersum DC zna pobieżnie/ Kołczan ma wyższy próg wejścia dla nowego czytelnika niż Hush. W Batmanie było sporo retrospekcji i tłumaczenia kto, kogo, itp. Tu natomiast bohaterowie wspominają wiele zdarzeń z przeszłości przy założeniu, że czytelnik już o nich wie. Nie jest to oczywiście żaden minus opowieści tylko takie moje "marudzenie". To samo miałem na starcie WKKM. Człowiek jest wrzucany w kilkudziesięcioletnie uniwersum i ma sobie poradzić. Ma to swoje plusy bo po kilkunastu lekturach układanka zaczyna nabierać kształtu i ma to swój urok :smile: .
Spoiler: pokaż
Ale w związku z powyższym kim była dziewczyna, która z Batmanem badała Olivera w jaskini?

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #418 dnia: Wrzesień 21, 2016, 10:55:55 am »
Spoiler: pokaż
Ale w związku z powyższym kim była dziewczyna, która z Batmanem badała Olivera w jaskini?


Jak Ci wystarczy sam pseudonim to jest to

Spoiler: pokaż
Spoiler


I to nie żart, tylko naprawe ma taki pseudonim dziewczyna co się nazywa
Spoiler: pokaż
Stephanie Brown



Jesli zaś to za mało, to niestety mało o niej wiem, więc kto inny musi przyblizyć jej sylwetkę...

Offline Lesiok

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #419 dnia: Wrzesień 21, 2016, 11:00:13 am »
Dzięki Fragsel. Tyle wystarczy, zaraz dopytam cioci Wiki :smile:

 

anything