trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 316698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #435 dnia: Wrzesień 21, 2016, 07:27:22 pm »
SawiK jest poza domem, daleko od żony, samotny, to chciałby sobie chociaż na reklamy popatrzeć. :) :D

Na razie Kołczanowi 1 mogę zarzucić tylko to, że to zaledwie 5 zeszytów a nie 6 jak w Hushu.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #436 dnia: Wrzesień 21, 2016, 07:36:24 pm »
Na razie Kołczanowi 1 mogę zarzucić tylko to, że to zaledwie 5 zeszytów a nie 6 jak w Hushu.
To jak wyjdzie siedmiozeszytowa Wonder Woman to będziesz zarzucał Hushowi że ma 6?  :lol:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #437 dnia: Wrzesień 21, 2016, 07:49:34 pm »
Dla mnie 6 zeszytów to standard i tyle powinno być minimum zawsze. 5 to za mało a 4 to już w ogóle siara. Ale jak to pisałem przy WKKM - rozumiem ten zabieg bo hajs musi się zgadzać. Będziemy dostawać tomy 6 zeszytowe ale też 5 oraz siedmio i może więcej. Ale tak patrzę na spis MMH i tam jakoś grubsza większość tomów się wydaje. Zobaczymy w grudniu jak to u nas z tym będzie.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #438 dnia: Wrzesień 21, 2016, 08:00:36 pm »
Tylko jeszcze Ziemia 2 będzie tak cienka (albo cieńsza) jak Kołczan.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #439 dnia: Wrzesień 21, 2016, 08:04:11 pm »
Jeśli Egmont zapowie JLA 4 na przyszły rok, to ja nie kupuję Ziemi 2, tak jak Nowego Porządku.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #440 dnia: Wrzesień 21, 2016, 08:08:49 pm »
Na pewno będzie JLA 4 w przyszłym roku.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #441 dnia: Wrzesień 21, 2016, 08:27:57 pm »
Też tak myślę. Ale nie zaszkodzi, jeśli TK powie o tym w Łodzi. W sumie mogą tłumaczyć tą Ziemię 2 jednocześnie dla Eaglemoss i dla siebie. No i może powie też, czy Egmont ma plan wydać JLA 5 (już Waida), z Wieżą Babel, czy zakończą, czy ruszą z czymś innym.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #442 dnia: Wrzesień 22, 2016, 06:40:22 am »
Aż mi się śmiać chce jak słyszę tekst dotyczący grubości albumu. Ale nasunęło mi się takie spostrzeżenie, jak porównywałem wydanie Hush z WKKDC do starego od Egmontu. Oba wydania mają taką samą grubość zbiorczo (dlaczego zbiorczo, bo jest inny podział zeszytów w albumach wg mnie lepszy w starym wydaniu). WKKDC twarda oprawa + dodatkowe dwie historię, a stare wydanie miękka oprawa + 6 dodatkowych stron (2 z planszami których brakuje w WKKDC) + 4 z wprowadzeniami twórców. Trochę to jednak świadczy o ekonomicznym wydaniu eaglemoss.

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #443 dnia: Wrzesień 22, 2016, 07:22:01 am »
Za niecałe 45 zł mam Hush od Eaglemoss więc na co tu narzekać. Wielkich błędów nie ma.
Zapaszek na wejściu był ale już wietrzeje :)

Egmontowe wydanie też było ok. Ale to było trochę temu. Już dawno wyprzedane.
Więc raczej porównywanie ich nie ma sensu.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #444 dnia: Wrzesień 22, 2016, 07:32:33 am »
W wydaniu WKKDC również jest słowniczek dot. odniesień z fabuły do popkultury?

Niestety nie ma, a mógłby być niezłym suplementem dla świetnej całości.

Generalnie, po raz pierwszy od dawna jestem w pełni zadowolony z komiksu wydanego w ramach wychodzących u nas kolekcji. Kołczan jest idealną przeciwwagą dla przeładowanego Husha, bo łączy inteligentną rozrywkę dla komiksowych geeków z żywymi, dowcipnymi dialogami i świetną szatą graficzną (rysunki mocno a la Matt Wagner). W porównaniu z komiksem duetu Loeb/Lee, jest to jak wyjście z filmu Michaela Baya wprost na seans Tima Burtona.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #445 dnia: Wrzesień 22, 2016, 07:33:13 am »
Przynajmniej miejsca się zaoszczędzi  :smile: ważne że dobrze jest wydrukowane na tym cieńszym papierze.

szulig

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #446 dnia: Wrzesień 22, 2016, 07:40:16 am »
Próbowałem wczoraj kupić kolejny numer WKKDC. W punkcie gdzie dokonuję zakupów Pan powiedział ze dostali tylko jeden egzemplarz i juz został sprzedany. Ostatnim razem dostali dwa. Moje pytanie. Skad ta różnica w dostawie? Czy moge wyjsc z założenia że jezeli jest stały nakład i zwiększyła sie liczba prenumeratorów to mniej ezgemplaszy wędruje do sprzedaży w Kraj? Oczywiscie zdzwoniłem do wydawcy i pytalem o zasady dystrybucji ale akurat Pani z prenumeraty nie potrafiła mi odpowiedziec. Nie chcialo mi sie juz zdzwonic do właściciela Immedio (w tym punkcie kupujue WKKDC). Jezeli ktos sie orientuje w kwestii dystrybucji to prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #447 dnia: Wrzesień 22, 2016, 07:43:01 am »
Promocyjne tomy na pewno miały większy nakład. Teczkę sobie możesz założyć w kiosku.

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #448 dnia: Wrzesień 22, 2016, 08:51:28 am »
z tego co pamietam to wkkm w pewnym momencie wogole przestali dostarczac do wszystkich kioskow jak leci, chyba ze sprzedawca dokonywal zamowienie, by mu dostarczali okreslona ilosc - to samo moze w pewnym momencie stac sie z wkkdc. jak kolega wczesniej wspomnial zaloz sobie teczke w kiosku i bedziesz mial problem z glowy. ja mam tokowa teczke od poczatku wkkm, a o wkkdc poinformowalem goscia z kiosku, nim on wogole wiedzial, ze ma sie takie cos pojawic :)
a dzisiaj odebralem swoje wkkm i wkkdc :) green arrow w stanie igla i znow bez dziwnego zapaszku, a wrecz marzylem o tym, by w koncu zalapac sie na smierdziucha

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #449 dnia: Wrzesień 22, 2016, 09:40:41 am »
wrecz marzylem o tym, by w koncu zalapac sie na smierdziucha

każdemu nie dogodzisz ;)

 

anything