Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 316635 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #465 dnia: Wrzesień 23, 2016, 11:25:23 am »
Kołczan dobrze się czyta, mimo iż akcja jest wolniejsza niż np w Hushu. Przy tej lekturze widać, jak to dobrze, że Egmont wydał ten run o JLA z tamtego przedziału czasowego. Wszystko do siebie pasuje - Prometeusz, Biali Marsjanie itd. Zwłaszcza nawiązanie do Wieży Babel, którą wreszcie zobaczymy w 2017 roku. :) Lubię takie spójne budowanie universum.

Rysunki Hestera dają radę, choć mogły by być bardziej szczegółowe. Wiernigo w FF lepiej się przykładał do detali mimo jego strasznej kreskówkowości. Przez to tamte ja lepiej odbieram niż tego Green Arrowa. Ale np. poniższy rysunek Oliego jest bardzo w porządku.



I rzeczywiście - jak pojawia się Batman od razu robi się zabawniej. Dialogi jemu i Oliemu Smith napisał świetnie.
"- A co z ArrowCave?
- Dobry Boże Człowieku - czy miałeś wtedy jakiekolwiek oryginalne pomysły?" :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2016, 12:03:01 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline R~Q

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #466 dnia: Wrzesień 23, 2016, 01:53:44 pm »
Dobre miny robią Batman i Arrow w tym komiksie

Humor opiera się na niezręcznościach, podoba się mi to

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #467 dnia: Wrzesień 24, 2016, 10:54:06 am »
kurcze wreszcie 3 tom  nie smierdzi, no i niezly dodatkowy komiks. Calkiem fajnie rozwija sie ta kolekcja. Czekam na kolejne tomy. Mam nadzieje na te dodatkowe tomy (szczegolnie te eventowe). Mam tez nadzieje, ze beda to jakies poszerzone wydania. No zobaczymy.
pzdr
ps oby te bonusowe tomy byly dostepne nie tylko dla prenumeratorow.  :razz:
ps 2 szkoda, ze na te kryzysy trzeba bedzie czekac tak dlugo :sad:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Eragon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #468 dnia: Wrzesień 24, 2016, 06:52:34 pm »
To co napisał szulig - też dziś się przeszedłem po kioskach i salonikach gdzie były pierwsze 2 numery WKKDC i Olivera Greena nigdzie nie znalazłem. Do Empiku nie miałem już czasu skoczyć.


Podobnie obskoczyłem wszystkie kioski/punkty sprzedaży prasy w okolicy i zero...(nie, że już się sprzedało, po prostu nie przyszło). Jako, że tydzień temu znajoma pani kioskarka u której przeważnie kupowałem  prasę postanowiła zamknąć biznes nie zdążyłem zamówić sobie w innym kiosku i wybrałem opcję zamówienia trzech kolejnych numerów w gildii. Miesiąc sobie poczekam na paczkę, ale w sumie potem będzie więcej do czytania. ;)Mam też  czas by wybrać jakiś inny kiosk, gdzie się dogadam z właścicielem  w kwestii sprowadzania kolejnych interesujących mnie numerów. Jeżeli będzie problem z zamawianiem wybranych numerów to pewnie po prostu  się przerzucę na zamawianie w sieci(w sytuacji, gdy dwa czy trzy kolejne tomy mnie nie będę mnie  interesowały sprawdzę w Empiku, bez  sensu kupować w necie jeden numer).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2016, 06:59:35 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #469 dnia: Wrzesień 24, 2016, 06:58:01 pm »
Jeśli masz dostęp do Empiku, możesz też zamawiać przez ich stronę i odbierać gratis w salonie. Trzeba tylko pilnować dostępności tytułów.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Eragon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #470 dnia: Wrzesień 24, 2016, 07:02:33 pm »
Jeśli masz dostęp do Empiku, możesz też zamawiać przez ich stronę i odbierać gratis w salonie. Trzeba tylko pilnować dostępności tytułów.
Masz rację, zapomniałem o tej opcji. Mam tam konto, dawno niczego nie zamawiałem, ale w takiej sytuacji(interesuje mnie dany numer, a kolejne 2 nie) to  chyba najlepsza opcja, zamówić jeden numer i odebrać gratis w salonie.
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #471 dnia: Wrzesień 24, 2016, 07:08:14 pm »
Teraz jeszcze jest promocja: jeśli wyrobisz sobie przez Internet kartę Mój Empik, to po pierwszych zakupach online z nią dostaniesz kupon: 10 zł zniżki na transakcję za min. 50 zł.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #472 dnia: Wrzesień 24, 2016, 07:14:45 pm »
Jestem w domu i po rekonesansie.
Wnioski:
-dobrze zapakowana, lecz porównawczo z paczka od Fantastycznych światów nie tak mega, jest dobrze bable, karton i paczka cacy.
-Komiksy całe bez uszczerbków typu :przywaliłem ,a i tak zapakowałem, frajer niech sie martwi i reklamuje ;]
-Zapach u mnie jest ale nie wali jak z pierwszego nr kioskowego, nawet pierwszy z prenumeraty jest przyjemniejszy ale bez przesady, muszą nieco wywietrzeć ;p
-dodatkowy AC fajna sprawa wydanie moze nie jak stare DK ale chyba na podobnym poziomie co Star Wars

To teraz pytanie: druga paczka wpadnie nam przed premiera tomu nr 5 czy po premierze?

i PS 8azyl ależ żeś wybrał grafikę ;p pokaz kadry z lewej strony FF ;p
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2016, 07:29:02 pm wysłana przez SawiK »

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #473 dnia: Wrzesień 24, 2016, 07:22:48 pm »
"jóż" ? serio ?

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #474 dnia: Wrzesień 24, 2016, 07:28:26 pm »
Widzisz co piwo robi z człowiekiem hehe JUŻ edytuje(nawet słownik nie pomaga bo ortografia była jest i bedzie mym konikiem) stara mature zdałem ,ciagle sie zastanawiam jak to mogło sie stac ze za pierwszym razem ;p
aha zeby nie było minus w GA to brak galerii okładek licze ze wrócą do stanu rzeczy jaki był w Hushu .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2016, 07:54:20 pm wysłana przez SawiK »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #475 dnia: Wrzesień 24, 2016, 07:47:57 pm »
stao ;p

Ooo :) SawiK - weź sobie swój egzemplarz WKKM 37 i zerknij co tam jest po lewej. To było tylko takie przykładowe porównanie rysowników z bardziej kreskówkowym stylem. Wernigo mocniej się przykłada do rysowania detali i mi się bardziej podoba.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2016, 07:55:52 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #476 dnia: Wrzesień 24, 2016, 07:51:55 pm »
Oczopląs za duzy, mało spania i teraz piwo dlatego ide spac bo sie pograzam z postu na post,lecz bachne edytacje wpierw kolejna juz dzis.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #477 dnia: Wrzesień 24, 2016, 08:44:15 pm »
ortografia była jest i bedzie mym konikiem

nikt w to nie wątpi.

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #478 dnia: Wrzesień 25, 2016, 06:57:17 am »
Oczopląs za duzy, mało spania i teraz piwo dlatego ide spac bo sie pograzam z postu na post,lecz bachne edytacje wpierw kolejna juz dzis.

ale takiego slowa nie ma :) wiem, ze to wina zmeczenia, ale zaintrygowal mnie fakt, ze w slowniku jezyka polskiego nie znajdziemy takiego slowa, ale jakis mocarz wstawil je do slownika wiki :) po co udziwniac, skoro mamy edycje

Offline KilY

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #479 dnia: Wrzesień 26, 2016, 06:42:19 pm »
Zamówiłem ostatnio prenumeratę od numeru 3, a dziś otrzymałem taką oto figurkę https://www.manofactionfigures.com/sites/default/files/images/hellblazer1.preview.jpg Zdziwiłem się trochę, bo figurki dostawać mieli tylko ci, którzy zamówili ją przedpremierowo. Doczytałem jednak list w środku i okazało się, że to z powodu dużego zainteresowania prenumeratą i wynikających z tego opóźnień w dostawie tomów. Prezent, nie powiem, bardzo miły, ale teraz nie wiem, czy mam się w tej sytuacji spodziewać opóźnienia w dostawie? Bo na razie żadnej obsuwy przecież nie było, gdyż komiksy spodziewałem się dostać do połowy przyszłego tygodnia, czyli tak jak wychodzi tom 4.