trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 319798 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #510 dnia: Październik 05, 2016, 06:58:02 am »
W najnowszym tomie są zapowiedzi dwóch kolejnych tomów. Bez żadnych niespodzianek, ale oficjalnie potwierdzono Batman i Syn oraz Wonder Woman: Krąg. Są też okładki, których zabrakło w poprzednim numerze.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #511 dnia: Październik 05, 2016, 07:05:58 am »
Powiedzcie mi, ci, którzy czytaliście, jak przedstawia się kwestia "Batmana i syna"? Czy jest to komiks wart posiadania, czy po prostu kolejna nawalanka z wątłym, choć rozbuchanym scenariuszem i x-meńskimi rysunkami Kuberta? Naczytałem się trochę recenzji w sieci i przyznać muszę, że średnio jestem zachęcony. Jak to jest w takim razie, czy piąty tom WKKDC jest pozycją, którą można sobie śmiało odpuścić i nie ucierpi na tym komiksozbiór?

Teraz o takie rzeczy będę was pytał częściej, gdyż z racji klęski komiksowego urodzaju, zmuszony jestem brać to, co warto brać, a nie to, co mi w ramach jakiejś tam kolekcji dają. :wink:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #512 dnia: Październik 05, 2016, 07:46:18 am »
Ja wezmę Batmana i Syna bo w sumie Morrison wyciągnął wydarzenia z Narodzin Demona i na serio wprowadził Damiana do universum. Ja jestem ciekawy jak to zostało przeprowadzone i dlatego ten tom wezmę. Animacja na podstawie tego komiksu była naprawdę kiepska i mam nadzieję, że oryginał ma lepszą jakość. Poza tym to wydanie jest powiększone względem egmontowego i to jest dla mnie jego kolejny plus.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #513 dnia: Październik 05, 2016, 07:55:20 am »
Powiedzcie mi, ci, którzy czytaliście, jak przedstawia się kwestia "Batmana i syna"? Czy jest to komiks wart posiadania
Ten komiks wart  jest zakupu tylko jeśli miałby ukazać się cały run Morriosna (a nic więcej nie będzie w kolekcji). Czytałem edycje którą wydał dawno temu Egmont i jest to słaby komiks. Więc jako pojedynczy album się nie broni. Byłem zawiedziony że coś takiego wyszło z pod pióra Morriosna. Ale jak napisałem wyżej jest ważny pod względem całego runu bo tu jest wprowadzony Damian, który aż do teraz odgrywa ważną rolę w Bat-rodzinie.

Ja wezmę Batmana i Syna bo w sumie Morrison wyciągnął wydarzenia z Narodzin Demona i na serio wprowadził Damiana do universum.
Ten komiks nie ma nic wspólnego z Narodzinami Demona.

Animacja na podstawie tego komiksu była naprawdę kiepska i mam nadzieję, że oryginał ma lepszą jakość.
To możesz być całkowicie zaskoczony bo animacja wprowadza wątki których w komiksie nie ma i pomija te które w komiksie są i jak napisałem wyżej wcale nie jest lepiej.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #514 dnia: Październik 05, 2016, 08:05:53 am »
Ten komiks nie ma nic wspólnego z Narodzinami Demona.

Chodziło mu o trejd, nie o historię

W tym trejdzie jest "son of demon" z 1987 roku i tam jest mały Damien podobno pokazany *jak przeczytam potwierdzę)

więc jest związek, 8azliszek ma rację

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #515 dnia: Październik 05, 2016, 08:06:30 am »
Batmana Morrisona trzeba przeczytać samemu i wyrobić sobie własne zdanie. Ten run dużo osób wielbi i równie dużo hejtuje.

« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2016, 08:11:40 am wysłana przez JanT »

Offline brzon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #516 dnia: Październik 05, 2016, 08:11:08 am »
Ten komiks wart  jest zakupu tylko jeśli miałby ukazać się cały run Morriosna (a nic więcej nie będzie w kolekcji).
Jeśli kolekcja zostanie przedłużona to w wersji niemieckiej dają ciąg dalszy: Batman: The Black Glove (667-669,672-675)
Faktycznie pierwsze 4 zeszyty Batmana i Syna są średnie (te wydane w Polsce, taka przygodówka ot co), ale potem zaczyna się główny, zakręcony wątek Morrisona. I to bym polecał.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #517 dnia: Październik 05, 2016, 08:24:41 am »
Nie wiedziałem, że Black Glove jest z runu Morrisona, więc dzięki za info brzon.
Co prawda Superman N52 Morrisona niezbyt mi się spodobał, ale wyszedł mu ten czarny Superman. :) Ja daję szansę temu komiksowi. Najwyżej potem będzie można się go próbować pozbyć na rynku wtórnym.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #518 dnia: Październik 05, 2016, 08:47:47 am »
W Kołczanie 2 we wstępie znowu MEGA spoiler  :smile: nie czytać.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #519 dnia: Październik 05, 2016, 09:15:47 am »
 @Marian381 Okladki sa ze wszystkich zeszytow czy tylko tych z drugiego tomu?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #520 dnia: Październik 05, 2016, 09:25:11 am »
Ze wszystkich: 1-8 na całą stronę, 9-10 na jednej pomniejszone.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #521 dnia: Październik 05, 2016, 09:47:32 am »
Dobrze ze to ogarneli ,bez okladek jakos nago to wyglada w K1 ;-)

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #522 dnia: Październik 05, 2016, 10:12:39 am »
Ta dodatkowa strona na dziesiątą okładkę pewnie by ich zrujnowała. Panorama w moich egzemplarzach na razie wygląda ok, ale z utęsknieniem czekam na jakiś grubszy tom, bo na razie same chudzielce dostajemy.

Jeśli ktoś chce rzucić okiem na zdjęcia i prezentacje wideo to zapraszam: WKKDCC#4: Green Arrow: Kołczan, część 2

Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #523 dnia: Październik 05, 2016, 10:22:03 am »
ale z utęsknieniem czekam na jakiś grubszy tom, bo na razie same chudzielce dostajemy.
To tylko chudy papier  :smile:
01 - 160 stron
02 - 176 stron
03 - 144 strony
04 - 144 strony
Dobrze ze to ogarneli ,bez okladek jakos nago to wyglada w K1 :wink:
Dali wszystkie w drugim i wyszły dwa tomy po równe 144 strony.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #524 dnia: Październik 05, 2016, 10:32:21 am »
Powiedzcie mi, ci, którzy czytaliście, jak przedstawia się kwestia "Batmana i syna"? Czy jest to komiks wart posiadania, czy po prostu kolejna nawalanka z wątłym, choć rozbuchanym scenariuszem i x-meńskimi rysunkami Kuberta?
Wydaje mi się, że to mocny kandydat na najgorszą pozycję z (pierwszej) 60. Co prawda wielu komiksów nie czytałem, ale sądząc po recenzjach niewiele będzie mogło konkurować pod względem kiepskości... :wink:

Najlepiej byłoby przeczytać to w bibliotece i zapomnieć (o co nietrudno)... a właśnie, tak przy okazji - czy WKKDC (jak i WKKM) są dostępne w bibliotekach? Widział ktoś?
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2016, 10:37:05 am wysłana przez mack3 »

 

anything