Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 316733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pucek_miszcz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #525 dnia: Październik 05, 2016, 10:44:48 am »
W Krakowie w Artetece jest parę pozycji z WKKM. Widziałem też Batmana i Syna w wersji z Egmontu, więc ja rezygnuję z zakupu w WKKDC
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #526 dnia: Październik 05, 2016, 11:05:27 am »
To tylko chudy papier  :smile:
01 - 160 stron
02 - 176 stron
03 - 144 strony
04 - 144 stronyDali wszystkie w drugim i wyszły dwa tomy po równe 144 strony.

No tak, nie sprawdzałem ilości stron, a patrzyłem tylko objętościowo.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline brzon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #527 dnia: Październik 05, 2016, 12:17:32 pm »
W Kołczanie 2 we wstępie znowu MEGA spoiler  :smile: nie czytać.
Heh te wstępy są naprawdę niezłe. Spoiler na spoilerze :biggrin:  Już w 2 tomie Husha zrobili taki numer (na szczęście czytałem wcześniej Husha), i w 3 Green Arrow też nie omieszkali poinformować we wstępie, kto pojawia się na końcu :biggrin:
ZASADA WWKDC - Wstęp czytamy na końcu :lol:

szulig

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #528 dnia: Październik 05, 2016, 12:44:38 pm »
21 wrzesnia zrobilem prenumeratę a 5 pazdziernika otrzymalem 2 numery WKKDC, calkiem niezle, z dostawą do domu, gratis przesylka:)
Mam pytanie. Czy istnieje oficjalna lista podana przez wydawce jakie komiksy beda w kolekcji? pytam ponieważ wczesniejsze listy na forum zawieraly kilka dubli a majac w prenumeratę nie mozna ich ominąć. Trzeba zrezygnowac calkowicie z prenumeraty a Pani na infolinii powiedziala ze jeszcze beda przyjmować prenumeratę od numeru 6. Później prenumerata nie bedzie mozliwa. Tak to zrozumialem. Stad moje pytanie odnosnie listy bo z tą prenumeratą jest wygodnie ale nie chce dublowac zakupuów

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #529 dnia: Październik 05, 2016, 12:59:36 pm »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #530 dnia: Październik 05, 2016, 01:20:08 pm »
Pani na infolinii powiedziala ze jeszcze beda przyjmować prenumeratę od numeru 6. Później prenumerata nie bedzie mozliwa.
To powiem tylko że to trochę nie fajnie. Zastanawia mnie jak to będzie z zamawianiem pojedynczych numerów, czy to będzie w ogóle możliwe? Pewnie zależy od nakładu danego tomu i jak ten się sprzedał w kioskach, bo pewnie będą to zwroty. Taka wiadomość sugeruje że nie będzie dodruków, tylko stały nakład i koniec.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2016, 01:25:45 pm wysłana przez mkolek81 »

szulig

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #531 dnia: Październik 05, 2016, 01:34:26 pm »
Zastanawia mnie jak to będzie z zamawianiem pojedynczych numerów, czy to będzie w ogóle możliwe?
Z tego co zrozumiałem to nie ma możliwosci zamawiania pojedynczych numerów. Z poczatku kombinowalem tak ze zrobie prenumeratę po czym zrezygnuje od ktoregos numeru po czym znowu zamowie prenumeratę od kolejnego ktory mi pasuje ale po dzisiejszej rozmowie na infolinii doszedlem do wniosku ze tak sie nie da zrobic poniewaz tak jak pisalem wczesniej bedzie mozna jeszcze tylko robic prenumeratę od numeru 6. Moze ktos zadzwoni i to zweryfikuje, Pani na infolinii jest bardzo mila i udziela wszelkich informacji na ten temat.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #532 dnia: Październik 05, 2016, 01:38:08 pm »
Na ulotce dotyczącej kolekcji która była w komiksach, jest informacja o możliwości zakupu numerów archiwalnych.
Dodatkowo to co napisała @szulig mogło dotyczyć prenumeraty na zasadach promocyjnych z gratisami. Podobnie jak z WKKM i Kolekcją Thorgala po kilku numerach została ona zakończona. Tak tylko sobie gdybam ale pani z BOKu mogła być źle doinformowana albo się nie dogadali albo to ja się mylę i od 6 numeru nie będzie prenumerat.
Taka wiadomość sugeruje że nie będzie dodruków, tylko stały nakład i koniec.
tak to wygląda z kolekcjami. To samo jest przecież z WKKM

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #533 dnia: Październik 05, 2016, 01:39:10 pm »
Z tego co zrozumiałem to nie ma możliwosci zamawiania pojedynczych numerów. Z poczatku kombinowalem tak ze zrobie prenumeratę po czym zrezygnuje od ktoregos numeru po czym znowu zamowie prenumeratę od kolejnego ktory mi pasuje ale po dzisiejszej rozmowie na infolinii doszedlem do wniosku ze tak sie nie da zrobic poniewaz tak jak pisalem wczesniej bedzie mozna jeszcze tylko robic prenumeratę od numeru 6. Moze ktos zadzwoni i to zweryfikuje, Pani na infolinii jest bardzo mila i udziela wszelkich informacji na ten temat.

Kiedyś pytałem o coś podobnego - myślałem, żeby zawiesić prenumeratę na kilka numerów, a potem ją wznowić od kolejnego, omijając duble. Niestety, jak się wznowi prenumeratę, to dostaje się zaległe numery wydane do momentu wznowienia. Chyba, że zawieszenie prenumeraty potrwa kilka miesięcy - wówczas mogą wznowić od bieżącego numeru.

Ew. można zapytać, czy wznowienie po np. 2 miesiącach potraktują jako długą przerwę i ominą numery wydane do tego momentu. To niejako rozwiązywałoby problem. Sam chcę ominąć nr 10-12, a potem jechać dalej, więc też się z tym gryzę :)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #534 dnia: Październik 06, 2016, 01:30:09 am »
Jak zauważyła osoba na fanpage "w galerii okładek jest małe przesunięcie (dziesiąta jest podpisana jako druga i wszystkie kolejne mają niewłaściwą numerację)" są w złej kolejności i źle podpisane (pierwsza jest tylko dobrze) i które E tu zawiniło?
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2016, 01:38:08 am wysłana przez JanT »

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #535 dnia: Październik 06, 2016, 07:14:34 am »
a Pani na infolinii powiedziala ze jeszcze beda przyjmować prenumeratę od numeru 6. Później prenumerata nie bedzie mozliwa. Tak to zrozumialem.
Wydaje mi się, że nie za bardzo się wzajemnie zrozumieliście. Sądzę, że Pani chodziło o to, że prenumerata do numeru 6 będzie na promocyjnych warunkach, tzn. prenumerator dostanie dodatkowe prezenty (które obowiązują od tego numeru, a więc bez Action Comics). Oczywiście pewny nie jestem, bo prenumerata mnie nie interesuje, ale właśnie na podobnych zasadach zamówiłem prenumeratę WKKM - zacząłem od nr 6 (w momencie kiedy w kioskach był już dostępny 10 tom) i już nie przysługiwały mi żadne prezenty. To byłoby trochę dziwne gdyby nie można było prenumerować kolekcji od dowolnego numeru. W końcu dla takich wydawnictw jak Eaglemoss, Hachette czy De Agostini prenumeratorzy są najważniejsi (a przynajmniej powinni być).

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #536 dnia: Październik 06, 2016, 07:21:54 am »
Kolekcję można prenumerować od dowolnego numeru, nie można jej 'zawieszać' na jakiś czas. Co (z punktu wydawcy) jest zrozumiałe.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #537 dnia: Październik 06, 2016, 07:29:57 am »
Kolekcję można prenumerować od dowolnego numeru, nie można jej 'zawieszać' na jakiś czas. Co (z punktu wydawcy) jest zrozumiałe.

Można zawieszać, o czym pisałem powyżej. Jest nawet taki zapisek w regulaminie.

"10. Masz możliwość rezygnacji z prenumeraty lub jej wstrzymania w dowolnym momencie. W tym celu prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta, tel.: (42) 686 03 15, e-mail: dc@dbfactory.pl"

Dopytałem, jak rozumieją owo "wstrzymanie" i wyżej podałem, co odpowiedzieli.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #538 dnia: Październik 06, 2016, 07:44:29 am »
Z tego co można wyczytać - wstrzymywanie a zawieszanie do dwa różne pojęcia w tym przypadku. Wstrzymywanie to kończysz w dowolnym momencie prenumeratę i już nic z kolekcji nie kupujesz tym kanałem, zawieszanie polega na tym, że zawieszasz prenumeratę powiedzmy na trzy miesiące (bo idą duble) a potem ją wznawiasz. I z tego, co koledzy pisali wcześniej - wstrzymać można, zawiesić nie:)

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #539 dnia: Październik 06, 2016, 07:52:57 am »
Wstrzymywanie to kończysz w dowolnym momencie prenumeratę i już nic z kolekcji nie kupujesz tym kanałem

Czym więc to się różni od rezygnacji? Bo w FAQ piszą osobno o "rezygnacji" i osobno o "wstrzymaniu".

Z resztą, oto ich odpowiedź, na moje pytanie jak rozumieć "wstrzymanie"

"Wstrzymanie prenumeraty zależne jest do jakiego terminu, gdyż wznowienie po pół rocznej przerwie może nie być możliwe od numeru następnego a od bieżącego, wtedy należy uzupełnić numery brakujące jako archiwalne ,natomiast jeśli zatrzyma Pan prenumeratę a wznowi w ciągu 3 miesięcy wtedy wysyłane są kolejne dwa numery . "


 

anything