Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 319861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #570 dnia: Październik 06, 2016, 07:37:54 pm »
Na tym zdjęciu u góry jest 8 (nie 9) a na dole 9 (nie 10) okładka nr 10 jest podpisana jako 2 i potem każda ma przesunięcie o jeden

Dziewiąta:


 
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2016, 07:41:20 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #571 dnia: Październik 06, 2016, 07:43:39 pm »
Ok - dzięki za wyjaśnienie.
Czyli po tym jak Kelen obiecał nam poprawę po Oliverze Greenie, popsuło się jeszcze bardziej. Aj ja jaj. :)
Za dużo okładek i człowiek się gubi. :)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #572 dnia: Październik 06, 2016, 09:03:57 pm »
To jest typowy błąd gdy cyfry są zapisane tak:

1, 10, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

a nie tak:

01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10

 :smile:

Gratulacje z powodu 2-tysięcznego posta:)
A dziękuję  :smile: ja na to uwagi nawet nie zwracam.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2016, 09:41:43 pm wysłana przez JanT »

Offline Leyek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #573 dnia: Październik 06, 2016, 09:34:00 pm »
To jest typowy błąd gdy cyfry są zapisane tak:

1, 10, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9





Nowsze wersje Windowsa już dobrze takie pliki w folderach porządkują (nie pamiętam od której dokładnie). Widać, że inne programy  czy OS-y używane do obróbki komiksu mają z tym jeszcze problem.


Gratulacje z powodu 2-tysięcznego posta:)

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #574 dnia: Październik 06, 2016, 11:51:32 pm »
@UP
..to jest to opcja droższa, a więc gorsza, skoro w WKKDC jest to samo plus komiks archiwalny.
no i widzisz znowu zaczynasz mataczyć. Kolekcja i Deluxy różnią się ilością dodatków i ich treścią.
Deluxy czasem wychodzą drożej niż komiksy w kolekcji czasem nie, mają jednak jakość i dodatki za które ich czytelnicy chcą dopłacić.
Ty nie chcesz, spoko, nie kupuj i odpuść. Po co cały czas próbujesz nieudolnie obniżyć ich wartość?

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #575 dnia: Październik 07, 2016, 06:45:27 am »
Dlatego, że Kolekcja jest tańsza!! Jakby DC Deluxe było tańsze, to bym kupował DC Deluxe. Ale poza 2 wypadkami, które mam (Demon i Catwoman), to jest to opcja droższa, a więc gorsza, skoro w WKKDC jest to samo plus komiks archiwalny. Przy kupowaniu obu kolekcji, liczy się każda złotówka.
I sam sobie znowu przeczysz. Akurat kolekcja ma stałą cenę (nie ważne czy WKKM czy WKKDC) ale sam dobrze wiesz że są/będą komiksy wydane przez Egmont, które są/będą tańsze. Więc próbujesz zaklinać tu rzeczywistość. Przestań więc piętnować inne wydania. A jeśli tak ci nie odpowiada cena lub standard wydania to nie kupuj. Ja tak robię z kolekcjami bo mi nie odpowiada jakość wydania.
Zresztą pisanie że coś jest gorsze bo jest droższe to większej głupoty nie słyszałem. Jeśli jakość wydania była by gorsza i cena wyższa to bym zrozumiał, ale tak nie jest. Zresztą WKKM pod kątem wydania oceniałem wysoko, tak WKKDC oceniam nisko (nie mówią o historiach, te są lepiej dobrane niż WKKM) mówię o jakości wykonania. Trochę konsekwencji w tym co piszesz.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2016, 07:56:42 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #576 dnia: Październik 07, 2016, 06:46:01 am »
Z tą taniością WKKDC bym nie przesadzał, za 5 zeszytów w tomie z Kołczanem płaciliśmy 40 zł, podczas gdy np. egmontowy Marvel Now z taką ilością zeszytów można kupić nawet i za 24 zł.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #577 dnia: Październik 07, 2016, 07:07:40 am »
@mack3, co do dubli w WKKDC pozwól, że zacytuję sam siebie
Też mi się wydaje, że jedyną przesłanką, aby nie brać egmonotowych Catwoman, Nowej Granicy, Azylu Arkham czy Narodzin Demona jest zbieranie całej kolekcji. W innym przypadku zdecydowanie proponuję zaopatrzyć się w wydania Deluxe. Co do pozostałych dubli pomiędzy Deluxe a WKKDC (Trinity, Flashpoint) to wydaje mi się, że nie zasługują one na wydanie Deluxe, dlatego ja będę je kupował w ramach kolekcji.

I ciągnąc temat dalej
Sprawiedliwość: wydanie Muchy jest naprawdę cudowne, a dodatkowo rysunki Rossa na takie wydanie zasługują, ale mnie cena skutecznie odstrasza więc ja będę brał to z kolekcji.
Długie Halloween: tu sprawa jest prosta, bo mam już wydanie Muchy, a dodatkowo dokupiłem sobie Mroczne Zwycięstwo i Catwoman (muszę powiedzieć, że przepięknie to wygląda na półce obok kolorowej serii Loeba i Sale'a). Zachęcam do zakupu w muchowym wydaniu, choć przez problem z dostępnością i tak pewnie większość kupi to w kolekcji. W takiej sytuacji zachęcam do zakupu kontynuacji.
Superman/Batman: tutaj też sprawa jest prosta - brać z Egmontu. Te tomy można spokojnie zakupić nawet poniżej 25,00 zł, a więc kalkulacja jest prosta. No chyba, że ktoś woli mieć to w twardej oprawie. Ja osobiście tą serię w ogóle sobie odpuszczam, bo odstraszają mnie recenzje, które w większości nie są pochlebne.

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #578 dnia: Październik 07, 2016, 07:40:29 am »
@laf w rzeczy samej :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #579 dnia: Październik 07, 2016, 02:08:53 pm »
Wyjaśnienie w Kołczanie o co chodziło, było może i odjechane i nieprawdopodobne, ale sam komiks był całkiem sympatyczny. Rzeczywiście szkoda, że nie dorzucili jeszcze zeszytu lub dwóch, by zobaczyć co tam było dalej.

No i tak - ostatnie 2 okładki upchnięto na jednej stronie, ale po archiwalnym komiksie była jeszcze splash page. Bez sensu trochę.

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #580 dnia: Październik 07, 2016, 03:48:09 pm »
odjechane ? tu sie zgodze, ale nieprawdopodobne ? widac slabo wychwytujesz spomiedzy wierszy, a w dodatku kiepsko sie tez orientujesz w swiecie dc/vertigo. choc przyznam, ze bylem zaskoczony wyjasnieniem wszystkiego, to jednak w koncu zalapalem o co chodzilo z tymi komentarzami skierowanymi w strone Qeen'a w innych komiksach, ze otarl sie o smierc itp. i bardzo ciekawie wpleciono tu watek z Preludia i Nokturny Sandman'a. reasumujac Kolczan bardzo przypadl mi do gustu
ps. pekalem ze smiechu gdy deadman wszedl w cialo blooda :D

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #581 dnia: Październik 07, 2016, 04:13:10 pm »
Bardzo dobry komiks...dawno tak nie czekałem na drugą część jakiegoś komiksu :lol: Brawa za scenariusz- chyba najlepsza rzecz Smitha, jaką czytałem od czasów Clerks:Holiday Special. Muszę w końcu sięgnąć po jego wersję Daredevila.... A i rysunki mi pasują.

Aha - wydaje mi się, że osoby pracujące nad tłumaczeniem komiksów z udziałem Etrigana wypijają nieco więcej kawy od innych  :cool:

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #582 dnia: Październik 07, 2016, 05:57:42 pm »
Smith napisał jeszcze zeszyty 11-15  :smile: ale już prawie nic nie pamiętam z tego.

Offline Inuki

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #583 dnia: Październik 08, 2016, 11:29:08 am »
Wczoraj też skończyłem "Kołczan", pochłonąłem oba tomy za jednym razem. Nie spodziewałem się, że to będzie aż tak dobre. Fajna, spójna historia z wątkami okultystycznymi (co mnie kompletnie zaskoczyło), sporą dawką humorystycznych tekstów przy których miałem banana na twarzy. Rysunki również bardzo fajne, a momentami przypominały mi styl Mignoli. No i fajne nawiązania do innych komiksów DC. Jeżeli to jest jeden ze słabszych tytułów kolekcji, to już nie mogę się doczekać tych lepszych :-P Mocne 5/6 jak dla mnie. Podobało mi się bardziej niż "Hush", który dobrze zaczął, średnio skończył. Tutaj poziom jest równy przez całą historię.   

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #584 dnia: Październik 08, 2016, 12:49:33 pm »
Jeżeli to jest jeden ze słabszych tytułów kolekcji
A kto tak powiedział?