trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 319242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #600 dnia: Październik 10, 2016, 11:32:45 am »
Kingdom Come w kolekcji ? serio ???

Ja mam wciąż nadzieję, że to się gdzieś kiedyś poza kolekcją pojawi.

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #601 dnia: Październik 10, 2016, 11:44:47 am »
Kingdom Come rozbite na dwa tomy,straszliwy grzech. Jestem szczesliwym posiadaczem komiksu od Egmontu i dalbym im jeszcze raz pieniadze na wersje Deluxe. Ten komiks zasluguje na wydanie w lepszej formie i klasie.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #602 dnia: Październik 10, 2016, 11:53:44 am »
ale to byłoby całkiem logiczne wyjaśnienie braku tego komiksu w planach E (jak to TK powiedział - nie wydawaliśmy Husha, mimo, ze było zapotrzebowanie, bo wiedzielismy o kolekcji...).
 

Właśnie. Tyle NIEKTÓRZY narzekają na Egmont, ale jakby tak się zastanowić: przecież gdyby wznowili Husha przed startem WKKDC, to sprzedaż byłaby zapewne topowa. Mieliby całą kasę dla siebie, a nie tylko jakiś tam procent za przygotowanie nowej edycji. Ale tego nie zrobili, chociaż mogli. Ale by było wtedy kur***nia na nich, że zdziercy, złodzieje i oszuści ;) W sumie miło z ich strony.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #603 dnia: Październik 10, 2016, 12:13:10 pm »
A może ta umowa z Eaglemoss zabrania już Egmontowi wydawać po premierze WKKDC komiksy które wyjdą w Kolekcji? Aż tak nieprawdopodobne to chyba nie jest. Ciekawe czy wydadzą w przyszłym roku Superman/Batman Udręka? W każdym razie dobrą wiadomością jest, że nowe polskie wydanie Kingdome Come KIEDYŚ wyjdzie. A wg mnie im taniej, tym lepiej. Zobaczymy jak Eaglemoss wyjdzie Ross w Sprawiedliwości, a dopiero potem ewentualnie narzekajmy.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #604 dnia: Październik 10, 2016, 12:14:42 pm »
Sądzisz, że taki gigant jak Egmont podpisałby umowę wiążącą sobie ręce dla debiutującego w temacie Eaglemoss? ;)

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #605 dnia: Październik 10, 2016, 12:47:04 pm »
A może ta umowa z Eaglemoss zabrania już Egmontowi wydawać po premierze WKKDC komiksy które wyjdą w Kolekcji? Aż tak nieprawdopodobne to chyba nie jest.
Rozsądek nie pozwala. Lekkim bezsensem (choć ja bym kupił od Egmontu) byłoby wydawanie jednego komiksu przez Eaglemoss, a pół roku później przez Egmont. Ale 2 lata później? Już bez problemu można.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #606 dnia: Październik 10, 2016, 01:16:37 pm »
To tylko takie moje gdybanie. Bo w sumie Kingdome Come wydaje się idealnym kandydatem do DC Deluxe, zwłaszcza, że 11 lat temu Egmont już raz to wydał. A jednak na dziś w całym 2017 roku nie ma miejsca dla tego tytułu. Trochę dziwne. Może nie chcą wydawać Rossa, bo Sprawiedliwość Muchy (też z rysunkami Rossa) sprzedała się średnio? Zobaczymy co czas nam przyniesie. Na razie niecierpliwie czekam aż przelecą te wszystkie egmontowe powtórki (i Mucha) w WKKDC (poza Kręgiem i Śmiercią w rodzinie) i w 2017 roku dopiero zaczną się prawdziwe bomby. Po lekturze Nieskończoności ja mam coraz większy apetyt na Annihilation.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #607 dnia: Październik 10, 2016, 01:21:37 pm »
Wg mnie Egmont chce się zachować fair w stosunku do swojego partnera biznesowego jakim stało się dla nich Eaglemoss.
Takie wieści odnośnie Kingdome Come (które akurat posiadam) nie napawają optymistycznie w kwestii wznowienia/wydania Swamp Thinga  :sad: przez Egmont.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2016, 01:24:40 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #608 dnia: Październik 10, 2016, 01:36:36 pm »
To tylko takie moje gdybanie. Bo w sumie Kingdome Come wydaje się idealnym kandydatem do DC Deluxe, zwłaszcza, że 11 lat temu Egmont już raz to wydał. A jednak na dziś w całym 2017 roku nie ma miejsca dla tego tytułu. Trochę dziwne. Może nie chcą wydawać Rossa, bo Sprawiedliwość Muchy (też z rysunkami Rossa) sprzedała się średnio? Zobaczymy co czas nam przyniesie. Na razie niecierpliwie czekam aż przelecą te wszystkie egmontowe powtórki (i Mucha) w WKKDC (poza Kręgiem i Śmiercią w rodzinie) i w 2017 roku dopiero zaczną się prawdziwe bomby. Po lekturze Nieskończoności ja mam coraz większy apetyt na Annihilation.


Mucha Ci powiedziała, że Sprawiedliwość sprzedała się średnio czy oficjalne gdzieś o tym wspomnieli?
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #609 dnia: Październik 10, 2016, 01:40:02 pm »
Jeśli ciągle można kupić nówki sztuki z księgarni i wydawnictwa, mimo upływu półtora roku, to sprzedaż rewelacyjna raczej nie była. W odróżnieniu np. od Czerwonego Syna, Azylu Arkham czy Lobo. I nie mówię, też że to była klęska sprzedażowa. Ale chyba nieco poniżej oczekiwań.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #610 dnia: Październik 10, 2016, 01:59:35 pm »
Jeśli ciągle można kupić nówki sztuki z księgarni i wydawnictwa, mimo upływu półtora roku, to sprzedaż rewelacyjna raczej nie była. W odróżnieniu np. od Czerwonego Syna, Azylu Arkham czy Lobo. I nie mówię, też że to była klęska sprzedażowa. Ale chyba nieco poniżej oczekiwań.
Skąd wiesz ile egzemplarzy zostało? Może Mucha ma ostatnie 50 egzemplarzy na magazynie co patrząc na cały nakład jest kroplą.
Odnośnie DC Deluxe - wydaje mi się, że Egmont nie oszacował dobrze nakładu "Czerwonego syna", który musiał być sporo mniejszy niż "Ziemi Jeden" czy "Kryzysu tożsamości", choć sprzedawał się podobnie dobrze (np. wg toplisty z Gildii).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #611 dnia: Październik 10, 2016, 02:03:15 pm »
To tak samo można by powiedzieć że Marvel Now jest klęską sprzedażową bo też to widzę wszędzie. Był duży nakład druku i to pewnie jest przyczyna, że komiks jest dostępny. Myślę że bo Batmanie Długom Hallowen Mucha zwiększyła ilość nakładu bo pierwszy szybko zszedł i był robiony dodruk (po cichu jak to określili). Mroczne zwycięstwo też cały czas jest dostępne co by tylko potwierdzało tą teorie, a w ostatnim podkaście Kadr ci w oko pani Meyer sam mówiła że próbują dogadać się z DC, ale przez umowy z Egmontem jest problem, czyli byli zadowoleni ze sprzedaży komiksów tego wydawnictwa.

Offline R~Q

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #612 dnia: Październik 10, 2016, 02:08:30 pm »
Aha - wydaje mi się, że osoby pracujące nad tłumaczeniem komiksów z udziałem Etrigana wypijają nieco więcej kawy od innych  :cool:

Myślę, że rymowanki Etrigana są tłumaczone przez tego drugiego kolesia wymienionego w tłumaczach

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #613 dnia: Październik 10, 2016, 02:36:51 pm »
Z tym Kingdome Come to o tyle dziwna sprawa że jednak Flashpointa który jest w kolekcji Egmont wydał. Chyba że sprzedaż jest średnia i dlatego nie chcą wtopić jeszcze raz.

Offline R~Q

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #614 dnia: Październik 10, 2016, 02:49:00 pm »
Flashpointa to wydali zanim jeszcze ktokolwiek wiedział o WKKDC