Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 319909 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #615 dnia: Październik 10, 2016, 03:06:57 pm »
Flashpointa to wydali zanim jeszcze ktokolwiek wiedział o WKKDC

...akurat 29 sierpnia 2016. W czerwcu nie było jeszcze ogłoszenia daty premiery i ja wziąłem, bo 2018 to dość daleka perspektywa. Ale na razie w ujawnionych planach nie widać kolejnych komiksów z Kolekcji, które Egmont też by jeszcze wydawał. Ja mam nadzieję, że ich nie będzie. Chyba, że kontynuacje jak np. Powrót Husha czy Rządy Supermanów. Albo Swamp Thing tom 3.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #616 dnia: Październik 10, 2016, 03:59:36 pm »
Z tym Kingdome Come to o tyle dziwna sprawa że jednak Flashpointa który jest w kolekcji Egmont wydał.
Słuszna uwaga.
To i fakt, że jak na szybko sprawdziłem, - o ile będzie przedłużenie i będziemy (jak praktycznie do tej pory) iść listą niemiecką - 90 nr kolekcji ukazałby się na początku 2020 roku (czyli za spory kawał czasu) sprawiło, że jestem dużo mniej negatywny nastawiony do mozliwości wydania KC w Deluxe niż w mojej poprzedniej wypowiedzi.
Choć fakt, ,że nie zamierzają tego zrobić w 2017 jest bardzo zaskakujący... może licencja bardzo droga, albo jednak szykują się zmiany w pierwszej 60 WKKDC...


Flashpointa to wydali zanim jeszcze ktokolwiek wiedział o WKKDC
zapomniałeś dodać - "z forumowiczów na gildii" ;) . W E o WKKDC wiedzieli o wiele wcześniej
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2016, 04:03:01 pm wysłana przez mack3 »

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #617 dnia: Październik 10, 2016, 05:41:56 pm »
To i fakt, że jak na szybko sprawdziłem, - o ile będzie przedłużenie i będziemy (jak praktycznie do tej pory) iść listą niemiecką - 90 nr kolekcji ukazałby się na początku 2020 roku (czyli za spory kawał czasu) sprawiło, że jestem dużo mniej negatywny nastawiony do mozliwości wydania KC w Deluxe niż w mojej poprzedniej wypowiedzi.

Niestety na emefce Kołodziejczak mówił, że jeśli KC pojawi się w kolekcji to go w DC Deluxe nie wyda. Szkoda, że zamiast porządnego wydania dostaniemy jakieś byle co rozbite na dwa tomy :doubt:

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #618 dnia: Październik 10, 2016, 06:13:36 pm »
Myślę, że rymowanki Etrigana są tłumaczone przez tego drugiego kolesia wymienionego w tłumaczach
Tak czy siak- tłumaczenie wszelkich utworów wierszopodobnych to denerwująca i męcząca robota.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #619 dnia: Październik 10, 2016, 06:44:25 pm »
Myślę, że rymowanki Etrigana są tłumaczone przez tego drugiego kolesia wymienionego w tłumaczach
Spójrzmy logicznie.
Wydanie Egmontu - Maciej Drewnowski
Wydanie Hachette - Maciej Drewnowski, Tomasz Kłoszewski
Logika podpowiada, że drugi tłumacz odpowiadał za tłumaczenie dodatkowego komiksu.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #620 dnia: Październik 10, 2016, 07:20:45 pm »
Może Mucha ma ostatnie 50 egzemplarzy na magazynie co patrząc na cały nakład jest kroplą.
z tego, co pamietam, to jeszcze niedawno 50 szt  bylo 10%, lub nawet 16,5% calego nakladu coniektórych (wiekszosci) tytulow komiksow amerykanskich w  HC  wydawanych na naszym rynku :)

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #621 dnia: Październik 10, 2016, 07:27:24 pm »
Z tego, co ja pamiętam z MFKiG to Kołodziejczak powiedział, że myśli nad wydaniem Kingdom Come w DC Deluxe, ale to są dalsze plany. Na pewno nie w przyszłym roku. O wydaniu tej historii w WKKDC nic nie wspominał.


Skoro Egmont wydaje "Wojnę Domową" Marvela raptem dwa lata po ukazaniu się tego komiksu w WKKM to nie rozumiem czemu WKKDC miałaby zablokować KC w DC Deluxe w perspektywie kilku następnych lat.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #622 dnia: Październik 10, 2016, 07:33:28 pm »
WKKDC miałaby przeszkodzić w KC w DC Deluxe w perspektywie kilku następnych lat.
To, że "Kingdom Come" w DC Deluxe będzie tego jestem pewien (chyba, że sprzed 2019 rokiem anulują linię), tylko że przez WKKDC premiera tego tytułu w DC Deluxe może się przesunąć o 2-3 lata.
z tego, co pamietam, to jeszcze niedawno 50 szt  bylo 10%, lub nawet 16,5% calego nakladu coniektórych (wiekszosci) tytulow komiksow amerykanskich w  HC  wydawanych na naszym rynku :smile:
Skąd te dane? Jak ja pamiętam, że niektóre z pierwszych komiksów Muchy (jak np. "Pięć koszmarów") były dostępne w moim miejscowym Empiku, więc nakłady musiały być nie aż takie najniższe. Nakłady typu 500 egzemplarzy to tylko kojarzą mi się z Ongrysem (ale to europejskie komiksy), zwykle słyszałem o tysiącu.

Jeszcze odnośnie "Sprawiedliwości" - w Arosie już jest nie ma, została tylko w Nieprzeczytane i w sklepach komiksowych, więc jak pisałem wcześniej, pewnie im została resztka nakładu.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #623 dnia: Październik 11, 2016, 06:36:43 am »
Skąd te dane? Jak ja pamiętam, że niektóre z pierwszych komiksów Muchy (jak np. "Pięć koszmarów") były dostępne w moim miejscowym Empiku, więc nakłady musiały być nie aż takie najniższe. Nakłady typu 500 egzemplarzy to tylko kojarzą mi się z Ongrysem (ale to europejskie komiksy), zwykle słyszałem o tysiącu.
ano stad, ze Mandragora miala w zwyczaju w stopce umieszczac informacje o nakladzie :) najczesciej bylo to 500 szt, ale sporo bylo tez w liczbie 300. a w trakcie istnienia tego wydawnictwa (2001r-2008r)  ilosc tytulow amerykanskich przez nich wydawanych byla dosc spora, jak na tamte czasy.  i jesli sie nie myle to Azyl Arkham wydany w 2005r przez egmont tez mial ktorys z tych nakladow

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #624 dnia: Październik 11, 2016, 06:39:43 am »
AzylA i KC mialy naklady po 1000sztuk  8)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #625 dnia: Październik 11, 2016, 08:56:24 am »
najczesciej bylo to 500 szt, ale sporo bylo tez w liczbie 300.
Mógłbyś przypomnieć które tytuły miały tak małe nakłady? z tego co pamiętam to było tego dużo po Empikach.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #626 dnia: Październik 11, 2016, 09:29:48 am »
ano stad, ze Mandragora miala w zwyczaju w stopce umieszczac informacje o nakladzie :) najczesciej bylo to 500 szt, ale sporo bylo tez w liczbie 300.
300-500 egzemplarzy nakładu miały jedynie "wydania kolekcjonerskie", czyli sklejone zeszytówki. Nie brałbym tego pod uwagę, ponieważ same zeszyty miały dużo większy nakład. Essentiale były w normalnych nakładach (czyli tysiąc i wyżej) co szczególnie potwierdza to ile się ich walało przez wiele lat.
AzylA i KC mialy naklady po 1000sztuk
To fakt. Trzeba jednak pamiętać, że Egmont szybko się wycofał z drukowania Mistrzów w takim nakładzie.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #627 dnia: Październik 11, 2016, 09:37:22 am »
Mógłbyś przypomnieć które tytuły miały tak małe nakłady? z tego co pamiętam to było tego dużo po Empikach.
w tamtych czasach rynek komiksowy byl rynkiem trudnym, o czym zreszta swiadczy fakt znikniecia z rynku wlasnie mandragory. trwal wtedy boom internetowy i nie przybywalo wtedy nowych komiksiarz, bo mlodzi fascynowali sie dynamicznie rozwijajacym sie w polsce netem.
podam ci pare przykladow, bo nie chce mi sie sciagac z polki wszystkich wydan kolekcjonerskich (czyli w HC) mandragory:
Spawn - 500 szt
Venom - 400 szt (szkoda ze wydawnictwo nie utrzymalo sie na tyle dlugo by historie kontynuowac)
Born - 500 szt
Fury - 500 szt
Koniec Wolverine - 370 szt
Universe - 400 szt (swietne rysumki Clayton Crain'a)
Lobo Wyzwolony - 450 szt
Transmetropolitan - 350 szt
X4 - 150 szt
Battle Chasers - 400 szt
The Darkness przykladowo nie ma podanego nakladu, ale smialo mozna zakladac, ze byl podobny
300-500 egzemplarzy nakładu miały jedynie "wydania kolekcjonerskie", czyli sklejone zeszytówki. Nie brałbym tego pod uwagę, ponieważ same zeszyty miały dużo większy nakład
a dlaczego mielibysme nie brac tego pod uwage ? a czym niby sa atualnie ukazujace sie na naszym rynku komiksy w twardych oprawach, jak nie wlasnie - jak to nazwales - sklejonymi zeszytowkami :) teraz np nie mamy obecnego zaadnego wydawnictwa, ktore wypuszczaloby amerykanskie komiksy w formie zeszytowej majacej 16-32 strony, bo jak realia pokazaly, na naszym rynku lepiej sie sprzedaja HC.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2016, 09:43:23 am wysłana przez Cycol »

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #628 dnia: Październik 11, 2016, 09:40:56 am »
U mnie na dworcu PKP w Poznaniu była taka tania książka gdzie był kosz pełen zeszytówek Mandragory po 50 groszy. Po kilkanaście egzemplarzy każdego lub prawie każdego. Nakłądy zeszytów musiały być dużo większe niż tysiąc czy dwa...



a dlaczego mielibysme nie brac tego pod uwage ?

bo obecnie się wydaje olbumy i nie kupisz zeszytówki

A tamte albumy szły z DOKŁADNIE tym samym materiałem, który już był w zeszycie i grom ludzi go miało

To inna sytuacja zupełnie
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2016, 09:46:23 am wysłana przez fragsel »

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #629 dnia: Październik 11, 2016, 09:59:39 am »
a czym niby sa atualnie ukazujace sie na naszym rynku komiksy w twardych oprawach, jak nie wlasnie - jak to nazwales - sklejonymi zeszytowkami :)
Nie są sklejonymi zeszytówkami. Są wydaniami zawierającymi materiał z kilku amerykańskich zeszytów, wydrukowanymi od początku do końca w tym samym nakładzie od razu. Wydania Mandragory to zwroty z kiosków (nakład: kilkanaście tysięcy), które potem zostały sklejone razem w oprawie (oprawa nakład: 500 egz.). To tak jakby Egmont teraz wymyślił, że zacznie brać zwroty "Kaczora Donalda" i będzie je sklejać i wydawać je w nakładzie 200 egz.. Zupełnie inne koszty to wydanie komiksu w 200 egz. (i w kolorze - bo to głównie kolor w małych nakładach to duże koszty).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

 

anything