trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 319999 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #645 dnia: Październik 11, 2016, 04:56:12 pm »
Widzę że błędne tłumaczenie chwyciło  :smile:
taki tytuł ma tom i do niego się odnosiłem. Ogólnie jednak to mi obojętne czy jest Ziemia Dwa czy Ziemia 2.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #646 dnia: Październik 11, 2016, 05:19:47 pm »
Widzę że błędne tłumaczenie chwyciło  :smile:

Tylko spytam - czemu błędne? Bo może czegoś z wiedzy nt. DC nie czaję, ale z lekcji matematyki i polskiego tak pamiętam, że "2" i "dwa" to jakby to samo...

Jakby to miała być "Ziemia druga", to chyba raczej "2nd Earth" by strzelili :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #647 dnia: Październik 11, 2016, 05:44:07 pm »
Bo "Earth 2" to "Ziemia 2"

Jakby była "Ziemia 2345" to na okładce by napisali "Ziemia dwa tysiące trzysta czterdzieści pięć"  :biggrin:

w drugą stronę : "Earth One" jest "Ziemia Jeden" a nie "Ziemia 1" czy "Ziemia Raz"

Angielska okładka:



Niemiecka:



 @DOWN
To by znaczyło że mają czytelników za głupków  :lol:
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2016, 05:58:30 pm wysłana przez JanT »

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #648 dnia: Październik 11, 2016, 05:55:15 pm »
stawiam na to że bali się aby czytelnicy nie pomyśleli że to druga część  :lol:

Offline Wolf Sazen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #649 dnia: Październik 12, 2016, 06:00:37 pm »
Właśnie odebrałem prenumeratę numer 2 i jeżeli chodzi o zapach jest już lepiej. Co prawda wnętrze okładki z obu stron pachnie jeszcze trochę źle (a ulotki przesiąknięte tym zapachem strasznie śmierdzą) lecz całościowo podczas wertowania stron nie czuć tego zapachu. Oba wydanie ładne, choć podział "Kołczanu" na dwa tomy rzeczywiście był złym pomysłem...

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #650 dnia: Październik 12, 2016, 06:25:14 pm »
choć podział "Kołczanu" na dwa tomy rzeczywiście był złym pomysłem...
Ale wiesz że w jednym by się nie zmieściło?

Offline Wolf Sazen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #651 dnia: Październik 12, 2016, 06:35:20 pm »
To mogli dodać resztę zeszytów Smitha i wtedy te 16 (?) numerów podzielić na dwa tomu i mamy po osiem :) Czyli znośnie.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #652 dnia: Październik 12, 2016, 06:55:10 pm »
Też już kiedyś pisałem że byłoby fajnie gdy dali cały run Smitha 15 zeszytów.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #653 dnia: Październik 12, 2016, 07:06:03 pm »
Ale wiesz że w jednym by się nie zmieściło?

Skoro Hachette upchnęło w jednym albumie 11 zeszytów Krucjaty Dziecięcej, to jak najbardziej by się dało. ;)
Ale jak to napisał T.K. na grubszych zeszytach zarabiamy mniej, na cieńszych zeszytach więcej. I tu jest ta sama zasada. Ja czekam aż przelecą dubelki i zaczniemy dostawać tomy także grubsze niż 6 zeszytów.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #654 dnia: Październik 12, 2016, 07:09:17 pm »
Skoro Hachette upchnęło w jednym albumie 11 zeszytów Krucjaty Dziecięcej, to jak najbardziej by się dało. ;)
 Ja czekam aż przelecą dubelki i zaczniemy dostawać tomy także grubsze niż 6 zeszytów.
Hachette to Hachette, Eaglemoss to Eaglemoss.
Czy ty nie widzisz, że w porównaniu do WKKM, WKKDC jest bardziej budżetowa?
Przejrzałem pierwszą 60, chyba są z 4 tomy gdzie jest więcej niż 7 zeszytów. Ale często są 4, 5 i to standardowej grubości.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #655 dnia: Październik 12, 2016, 07:29:11 pm »
@UP
Taaaa. No trudno, trzeba się pogodzić ze zwykle 6 zeszytowym standardem. Zawsze można opuścić tomy, które nam nie będą pasować. Choć mi większość tytułów podoba się jak najbardziej. łamie też tezę, że DC są zazwyczaj grubsze niż Marvele.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #656 dnia: Październik 12, 2016, 11:00:19 pm »
Ale często są 4, 5 i to standardowej grubości.
Które?  :smile: Tylko jeszcze "Luthor" i "JLA - New World Order" mają po 5 standardowych zeszytów a tak to wszystko grubsze.

W WKKDC nie ma (i to pomijając klasyczne historie) tak "chudych" tomów jak np "Wolverine" lub "New X-Men - Z jak Zagłada"  :smile:
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2016, 11:52:07 pm wysłana przez JanT »

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #657 dnia: Październik 13, 2016, 09:38:11 am »
No dobra, odebrałem paczkę z numerami 4 i 5 i weryfikuje swoją ostatnią wypowiedź o Eaglemoss.

Na plus:
1) Podoba mi się tempo, w jakim PÓKI CO prenumeratorzy dostają paczki. Otrzymanie nowego tomu na ok. tydzień przed premierą kioskową jest w mojej ocenie fajnym ukłonem w stronę prenumeratorów i jeśli ta tendencja się utrzyma, to będzie bardzo miło. Hachette zdarzyło się tak do tej pory całe ... dwa razy, na te ok. 50 paczek, jakie dostałem. Zobaczymy, czy w Eaglemoss to się nie skiepści.
2) Pakowanie: dość ciasny karton + folia bąbelkowa. Wydaje mi się, że komiksy z WKKDC w tej paczce nie mogą latać, jak w paczce od Hachette ergo są lepiej zabezpieczone i przychodzą w idealnym stanie, bez obitych rogów, co się zdarzało w kolekcji Marvela.

Na minus:
1) Pocztex 48! Korzystanie z takiego g***a to skandal. O ile pierwsza paczka pobraniowa faktycznie doszła do rąk własnych, o tyle teraz:
- we wtorek rano dostałem SMS, że paczka została nadana w poniedziałek
- w środę cisza
- dziś (czwartek) rano SMS, że paczka została awizowana w urzędzie pocztowym. Zero próby doręczenia, zero papierowego awizu, zero śladu po próbie doręczenia w systemie śledzenia paczek Pocztexu. Niby paczki z Hachette nie mieszczą się w skrzynce i też są awizowane, więc latam co miesiąc na pocztę, ale one są wysyłane listem nierejestrowanym. A tu jest w końcu kurier. Ja wiem, że płaci za to nadawca, ale oczekiwałbym jednak dostarczenia do domu tych paczek pobraniowych. No i niestety, sprzedawcę oceniamy też po jego partnerach.
2) Kontrola jakości. Drugi tom Kołczanu ma sklejone (a właściwie nie rozcięte) dwie ostatnie strony. Są do tego źle przycięte i zagięte na rogu, więc sam nożyczkami muszę wyrównać nadmiar papieru do krawędzi. Nie wiem co w tym przypadku zawodzi. Introligatornia? Niby popierdółka nie warta reklamacji, ale wkurza.

Batman i syn jest wyraźnie grubszy (chyba najgrubszy do tej pory). Na końcu oczywiście zapowiedzi WW i DH. No i mamy już całego Green Lanterna :wink:

P.S.
Tomów nie wąchałem :biggrin: Boję się.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2016, 09:46:16 am wysłana przez pocztar »

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #658 dnia: Październik 13, 2016, 09:49:04 am »
Czy ktoś z was czytał "Krąg"? Komiksów z Cud-Kobietą dotąd - poza "Czerwonym synem"- nie czytałem, więc nie wiem, czy warto to kupić...

Offline pshemko79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #659 dnia: Październik 13, 2016, 10:02:17 am »
pocztar, wrzuć foto piątego tomu. ;)
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...