trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 319996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mystrzu

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #675 dnia: Październik 15, 2016, 06:39:04 pm »
Hej, mam pytanie odnośnie najnowszego tomu kolekcji, "batman i syn". Ta historia będzie jeszcze w kolekcji kontynuowana ?  Bo czytając to czułem jakbym dostał jakiś wycinek który nawet nie bardzo można uznać za zamkniętą historię. Dajcie przy okazji znać czy z następnymi tomami w kolekcji też będzie ten problem, jak tak to sobie od razu daruję prenumeratę dalszą.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #676 dnia: Październik 15, 2016, 06:39:04 pm »

W Długim Halloween są dwie dodatkowe historie z Batman 181 i Batman 183  :smile: na listach była tylko jedna.
Fragsel jak ci się chce to możesz dodać w pierwszym poście.

Offline Inuki

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #677 dnia: Październik 15, 2016, 07:06:48 pm »

http://s5.ifotos.pl/img/P1700499J_arwaxhx.jpg

Mam tak samo :-. I czy mi się wydaje, czy "Batman i syn" ma inny odcień zieleni na grzbiecie? Czy też to może wina światła? Jak to drugie to słabo.

Offline pshemko79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #678 dnia: Październik 15, 2016, 07:40:50 pm »

Obawiam się, że jednak to pierwsze, bo już na dwóch różnych zdjęciach zauważyłem różnicę w odcieniu.  :sad:
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline brzon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #679 dnia: Październik 15, 2016, 07:47:27 pm »
Hej, mam pytanie odnośnie najnowszego tomu kolekcji, "batman i syn". Ta historia będzie jeszcze w kolekcji kontynuowana ?  Bo czytając to czułem jakbym dostał jakiś wycinek który nawet nie bardzo można uznać za zamkniętą historię. Dajcie przy okazji znać czy z następnymi tomami w kolekcji też będzie ten problem, jak tak to sobie od razu daruję prenumeratę dalszą.
Ciąg dalszy w drugiej 60 kolekcji: Batman - The Black Glove. Takich porozrzucanych kontynuacji w Kolekcji DC jest bardzo mało (może nawet ta jest jedyna?).

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #680 dnia: Październik 15, 2016, 08:57:03 pm »
Nie do końca się zgodzę, ponieważ jakieś 85% panoramy WKKM jest równo i bardzo ładnie złożone. Ja generalnie lubię panoramy, jeżeli są zrobione z wyczuciem i umiejętnością. WKKDC póki co jest słabiutka, ale i tak lepsza niż panorama Świata Dysku (panorama na oprawie zintegrowanej - nie wiem, kto wpadł na taki durny pomysł).

A wiesz co w niej jest najgorsze? Że akurat te tomy nas których był żółw już miałem w wydaniu Prószyńskiego i nie kupiłem ich od Edipresse. I mi same tomy z literkami zostały a z żółwia tylko koniuszek z przodu i koniuszek z tyłu. Przed wyjściem tej Kolekcji miałem tylko 14 tomów ŚD, głównie o straży. Dokupiłem kolejne 15. Te kolekcje mnie wykończą. :)

O jeju - reczywiście - Eaglemoss nie potrafi nawet jednej postaci utrzymać w tonacji. Ciekawe czy Hiszpanie też tak mają, skoro jednocześnie drukują dla nich i dla nas. Jakaś masakra z tym drukiem :doubt: po prostu. Wygląda na totalną amatorszczyznę (bo są też błędy z tymi okładkami itp.).

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #681 dnia: Październik 15, 2016, 10:24:38 pm »
Jakaś masakra z tym drukiem :doubt: po prostu. Wygląda na totalną amatorszczyznę (bo są też błędy z tymi okładkami itp.).
Kolekcje to zło! :cool:

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #682 dnia: Październik 15, 2016, 11:23:42 pm »
Mam tak samo :-. I czy mi się wydaje, czy "Batman i syn" ma inny odcień zieleni na grzbiecie? Czy też to może wina światła? Jak to drugie to słabo.

No niestety jest nieco inny, aczkolwiek na żywo nie rzuca się to aż tak w oczy. Widać jedynie przy mocnym, jasnym oświetleniu (na zdjęciu rozjaśnił to flesz).

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #683 dnia: Październik 16, 2016, 12:44:14 am »
Czy ktoś z was czytał "Krąg"? Komiksów z Cud-Kobietą dotąd - poza "Czerwonym synem"- nie czytałem, więc nie wiem, czy warto to kupić...

Dołączam się do pytania: dobre to? Brać? Zwł., że to będzie mój pierwszy raz z Wonder Kobitką.  :cool:

Niestety, także nie czytałem, ale planuję nabyć. Swego czasu wrzucałem link do artykułu z planszami z tego runu, które mnie zaciekawiły.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #684 dnia: Październik 16, 2016, 07:28:15 am »
Hej, mam pytanie odnośnie najnowszego tomu kolekcji, "batman i syn". Ta historia będzie jeszcze w kolekcji kontynuowana ?  Bo czytając to czułem jakbym dostał jakiś wycinek który nawet nie bardzo można uznać za zamkniętą historię. Dajcie przy okazji znać czy z następnymi tomami w kolekcji też będzie ten problem, jak tak to sobie od razu daruję prenumeratę dalszą.

Ciąg dalszy w drugiej 60 kolekcji: Batman - The Black Glove. Takich porozrzucanych kontynuacji w Kolekcji DC jest bardzo mało (może nawet ta jest jedyna?).
I tak i nie. Zasadniczo kolejność jest następująca:
1) Batman and Son - tylko że my dostaliśmy wersję "Batman and Son" + "Three Ghosts of Batman" bez "The Clown at Midnight" i "Numbers of the Beast" (czyli wycięto 2 zeszyty ze zbiorczego)
2) The Resurrection of Ra's al Ghul - crossover czterech serii (Batman, Nightwing, Robin oraz Detective Comics), gdzie jest kontynuacja wątków z Batman i Syn
3) The Black Glove - to jest dopiero 3 cześć histori zaplanowanej przez Morriosna
Dostajemy zatem tylko początek runu Morriosna na który składają się jeszcze Batman R.I.P., Final Crisis (może będzie w wydaniach specjalnych jak wyjdą), Time and the Batman, Batman and Robin (3 tomy), Batman: The Return of Bruce Wayne, Batman Incorporated (3 tomy)

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #685 dnia: Październik 16, 2016, 08:14:29 am »
Niezależnie od kontynuacji historii i wydania lub nie tomu "Black Glove" dobrym pomysłem byłoby już teraz zamknięcie 5. części WKKDC zeszytem 666. Tam w końcu
Spoiler: pokaż
też pojawia się "trzeci duch"
. I  klamra z ducha Dickensa byłaby chwilowo spięta. A na poprawkę i spięcie teraźniejsze łatwiej byłoby tych parę lat poczekać.

Jednak - i to moje wrażenie po przeczytaniu sobie na świeżo wspomnianych dwóch tomów - Morrison tworzy przy okazji Batmana kilka naprawdę świetnych historii, a całość jego opowieści o Mrocznym Rycerzu, biorąc pod uwagę ile burz przetacza się nad głowami bohaterów DC w tym czasie z Flashpointem na czele, niejednokrotnie zwala (mnie przynajmniej) z nóg. Do tych niewątpliwie świetnych nalezą otwierające run cztery zeszyty "Batman i syn", które może i nie bez wad, aż pękate są od dobrych pomysłów, sympatycznie (i nie aż tak bardzo w duchu jego X-Men) realizowanych wizualnie przez Kuberta.

Zwłaszcza podoba mi się zeszyt 656.
Spoiler: pokaż
i pojedynek wzbogacony przez stanowiące scenografię doń pop arty z ducha Lichtensteina. Ale i  to z kim w tej przestrzeni walczy Batman, kogo i jak wcześniej poznaje
to fabularne uciechy, które cieszą także podczas ponownej lektury.

Nie znam mocnych negatywnych recenzji "Batmana i syna", więc te, które były gdzieś tu wcześniej przywoływane, chętnie bym poznał.   

Podejrzewam zatem, że "Batman i syn" to będzie pierwszy z tomów polskiej edycji WKKDC, który zakupię. I wszystkich zachęcam też. Popularność tego tomu będzie najpewniej dla Egmontu ważnym sygnałem, czy wypuścić cały run Morrisona, zanim kolekcja dotrze być może do "Czarnej rękawicy" w drugiej sześćdziesiątce.   



 
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #686 dnia: Październik 16, 2016, 08:28:48 am »
@UP
To Husha i Kołczan posiadasz/nie podobają ci się, że nie wziąłeś?

Rysunki Kręgu są niezłe (zwłaszcza, że Dodson rysował też ładnego Marvel Knight Spider-Man), ale mnie bardziej zachęca opis z Wikipedii. Przeczytałem 3 pierwsze zdania, usłyszałem o Kapitanie Nazi i przerwałem, by sobie więcej nie spoilerować. Cieszę się wreszcie z pierwszej premiery w WKKDC i bardzo mnie ciekawi jak wyglądały przygody WW w Old DC.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Circle_(comics)

A jak zaczną się ukazywać wydania specjalne to Final Crisis raczej będzie. Bo na razie mamy 3 tytuły DC Deluxe na 2017 rok. Nie wiadomo czy Egmont zdecyduje się jeszcze na jakieś ewenty, jak to było w tym roku.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2016, 08:34:50 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #687 dnia: Październik 16, 2016, 08:57:36 am »
Dołączam się do pytania: dobre to? Brać? Zwł., że to będzie mój pierwszy raz z Wonder Kobitką.  :cool:

Jako że mi zależy, cytuję po raz kolejny :smile:

I jeszcze pytanie co do Batmana z synem- ta historia w jakikolwiek sposób łączy się z "Narodzinami demona" Barra?

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #688 dnia: Październik 16, 2016, 10:28:25 am »
I jeszcze pytanie co do Batmana z synem- ta historia w jakikolwiek sposób łączy się z "Narodzinami demona" Barra?
Morrison wykorzystał jeden motyw który pojawia się na końcu historii Syn Demona (pierwszej ze zbioru Narodziny Demona), a jest nim
Spoiler: pokaż
 dziecko Batman i Tali
i to jest całe nawiązanie do tej historii. Przez długi czas wątek ten był niekanoniczny, a dzięki Morrisonowi wszedł do historii Batman. Pozostałe historie z Narodzin Demona nie mają związku z historią Batman i Syn i dotyczą raczej samego Ra's al Ghula.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2016, 10:31:42 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Komediant

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #689 dnia: Październik 16, 2016, 12:04:23 pm »

Do tych niewątpliwie świetnych nalezą otwierające run cztery zeszyty "Batman i syn", które może i nie bez wad, aż pękate są od dobrych pomysłów, sympatycznie (i nie aż tak bardzo w duchu jego X-Men) realizowanych wizualnie przez Kuberta.
(...)
Nie znam mocnych negatywnych recenzji "Batmana i syna", więc te, które były gdzieś tu wcześniej przywoływane, chętnie bym poznał.   


To ciekawe, bo u nas "Batman i syn" został generalnie bardzo krytycznie przyjęty i aż roiło się od, czasem podchodzących wręcz pod hejt, negatywnych recenzji. Oczywiście ten run podzielił też czytelników na zachodzie, ale jednak opinie pozytywne wyraźnie przeważały. Jak dla mnie to była świetna, rozrywkowa lektura i obiecujący początek sagi Morrisona. Czytałem jeszcze kilka późniejszych numerów i jest przynajmniej równie ciekawie i bezpretensjonalnie; z resztą lektury poczekam na nieuniknione wydanie w omnibusach.

 

anything