Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 316696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Barmon


Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #691 dnia: Październik 16, 2016, 01:25:25 pm »
Najgorsza recenzja jaką miałem okazję przeczytać w życiu. Setka zdań o tym, do jakich to kretynów kierowany jest komiks, jakim głupkiem jest scenarzysta i odmienianie na tysiąc sposobów zdania "ten komiks jest zły". Plus spoilerowe streszczenie fabuły. Niestety autor nijak nie pokazał mi dlaczego ten komiks jest zły.

Cytuj
Albo, lepiej, niech ktoś powie, kto wmówił temu ocipiałemu scenarzyście, że komiksy czytają tylko ludzie z IQ poniżej 30.
A to już w ogóle brzmi jak jakiś umysłowy ejakulat wkurzonego nastolatka.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #692 dnia: Październik 16, 2016, 02:20:11 pm »
Tak jak pisałem: mocnych recenzji. Ta takowego kryterium, jak zaznaczył Blaskowitz, nie spełnia. Począwszy od błędów w pisowni nazwiska autora po zupełnie niezrozumienie, że twórca komiksowy ma prawo zmieniać konwencje, w których osadza swoje historie. I "Azyl Arkham" leży jednak w innych rejestrach komiksowego medium niż Morrisonowa próba przemeblowywania mainstreamowej serii.

Za plus można inteligentnemu samozwańcowi poczytać fakt, że widzi zakotwiczenie opowieści Morrisona w dawnych i dawniejszych przygodach Batmana, ale do tego nie trzeba chyba IQ większego od 30. Za to metafory wymiotowania tymi strzępami przeszłości można by bronić trochę. Ale autor recenzji woli być efekciarski, nie efektywny. Szkoda.

@UP
To Husha i Kołczan posiadasz/nie podobają ci się, że nie wziąłeś?

Tak, posiadam. I chyba żadna z tych opowieści nie podoba mi się na tyle, by zaopatrzyć się w nowe wydania. Takie dwa tomy "Kołczanu" w WKKDC to na przykład Dredd. Albo integral "Rewolucji".
Prosty wybór.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #693 dnia: Październik 16, 2016, 02:55:19 pm »
@UP
Oczywiście zgadzam się z tobą, bo mam taką samą filozofię - po co kupować drugie wydanie, skoro mam dobre pierwsze.
A co do Syna - przeczytam za tydzień, to będę mógł wydać opinię.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #694 dnia: Październik 16, 2016, 03:36:37 pm »
(...) mam taką samą filozofię - po co kupować drugie wydanie, skoro mam dobre pierwsze.

Zaznaczę dla porządku, że nie jestem wyznawcą tak ujętej "filozofii". Moja decyzja dotyczy historii zawartych w pierwszych czterech tomach Kolekcji. I nie jest to żadna konsumencka zasada. "Batmana i syna" także już mam. Ale kupię i edycję "kolekcjonerską", i - najpewniej - "nieuniknionego omnibusa", o którym wspomniał Komediant. Bo to tego warte.

Jeśli chodzi o filozofię zatem, jak wynika z powyższego, niedaleko mi do egzystencjalisty pełną gębą.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #695 dnia: Październik 16, 2016, 03:44:36 pm »

A to już w ogóle brzmi jak jakiś umysłowy ejakulat wkurzonego nastolatka.


Z całą pewnością Godai (Biedrzycki) nie jest ejakulującym wkurzonym nastolatkiem, a jego dorobek recenzencki (łatwo sprawdzić na podlinkowanej stronie, jaki) świadczy, że potrafi on być i efektowny, i efektywny. Żałuję, że autor nie udziela się już na forum i sam wam nie odpowie (bo byłoby to niezłe widowisko).
I chciałem zauważyć, że recenzja pochodzi sprzed ośmiu lat.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #696 dnia: Październik 16, 2016, 03:51:25 pm »
I chciałem zauważyć, że recenzja pochodzi sprzed ośmiu lat.

Ale on już wtedy był świadomy swej inteligencji i - jak twierdzi - dość stary.
Dorobek, dorobkiem, ale ten tekst nie zachęca do eksploracji pozostałych prac. Skoro jednak zachęcasz, to może kiedyś się skuszę.
Żeby, no wiesz, nie wytarł mną podłogi, gdy już na nasze forum "IQ30" zawita.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2016, 03:56:47 pm wysłana przez winckler »
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #697 dnia: Październik 16, 2016, 03:53:20 pm »
Pan jako literaturoznawca etc. na pewno zna dorobek rzeczonego recenzenta. Je niestety nie. Oczywiście nie wątpię, że recenzent ten może być osobą inteligentną i zna się na temacie. W tej recenzji jednak tego nie pokazał i nie zachęcił mnie do sięgnięcia po inne jego "dzieła". Na widowisku mi nie zależy, więc za dyskusję z nim również podziękuję.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #698 dnia: Październik 16, 2016, 05:02:22 pm »
Pan jako literaturoznawca etc. na pewno zna dorobek rzeczonego recenzenta. Je niestety nie.


Bez "panowania", proszę...
Moim zdanem, przed napisaniem oceny czyjejś recenzji (czy innej wypowiedzi) warto sprawdzić, co człowiek jeszcze zrobił, choćby po to, żeby wiedzieć, czy on tak zawsze, czy też jest to wyjątek od tego, co dotad zrobił.


Do zgadzania się z kimś, bo jest znany i uznany, nigdy nie namawiałem i nie namawiam, bo uważam, że zawsze warto mieć swoje zdanie.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #699 dnia: Październik 16, 2016, 05:21:28 pm »
A to przepraszam cię winkler - źle zrozumiałem twój post. Z Batmanem i synem jest trochę inna sytuacja, bo w sumie ma 2 zeszyty więcej niż wydanie Egmontu, więc 5 tom ma tam jakąś wartość dodaną. Tak jak egmontowe wydanie New Avengers które ma dodatkowe 2 zeszyty, których w Anglii Hachette nie wrzuciło. Potem eaglemossowy Człowiek który się śmieje, będzie miał jedną historię mniej, więc się wyrówna.

Offline parsom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #700 dnia: Październik 16, 2016, 05:50:29 pm »


Moim zdanem, przed napisaniem oceny czyjejś recenzji (czy innej wypowiedzi) warto sprawdzić, co człowiek jeszcze zrobił, choćby po to, żeby wiedzieć, czy on tak zawsze, czy też jest to wyjątek od tego, co dotad zrobił.

A jakie to ma znaczenie? Co z tego co i ile zrobił? Jak napisał gniota, to gniot pozostaje gniotem. I jego autor może sobie być kim chce.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #701 dnia: Październik 16, 2016, 05:54:34 pm »
A jakie to ma znaczenie? Co z tego co i ile zrobił? Jak napisał gniota, to gniot pozostaje gniotem. I jego autor może sobie być kim chce.


Oczywiście, że gniot zostanie gniotem (nie twierdzę, że ta recenzja jest gniotem, raczej przychyliłbym się do tezy, że "Batman i syn" nim jest). Kiedy jednak wiemy, że autor recenzji ma swoje lata, nie nazwiemy go znerwicowanym nastolatkiem, a kiedy wiemy, że napisał 100 recenzji nie będziemy mówić o jego błędach jako pomyłkach debiutanta.


Zawsze chodzi o to, żebyśmy sami z siebie nie robili idiotów, wykazując sie ignorancją. Tylko tyle. I aż tyle.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #702 dnia: Październik 16, 2016, 06:02:58 pm »
(...) (nie twierdzę, że ta recenzja jest gniotem, raczej przychyliłbym się do tezy, że "Batman i syn" nim jest).

Tezę mamy już od dawna. Jednak, pomimo przywołania aż całej recenzji, ciągle nam argumentów brakuje.
Pomożesz?
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #703 dnia: Październik 16, 2016, 06:10:19 pm »
Tezę mamy już od dawna. Jednak, pomimo przywołania aż całej recenzji, ciągle nam argumentów brakuje.
Pomożesz?


Nie.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #704 dnia: Październik 16, 2016, 06:12:43 pm »
Szkoda.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

 

anything