trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 320336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mystrzu

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #720 dnia: Październik 17, 2016, 08:55:16 pm »
Hej, mam już za sobą lekturę pierwszych tomów wkkdc, i na razie mam mieszane uczucia. Hush mnie nie porwał historią, ale powiedzmy że przynajmniej się przy nim całkiem znośnie bawiłem, dzięki kresce i bogatej palecie postaci. Batman i syn to dla mnie nieporozumienie, fabułę zapomniałem na 2 godziny po przeczytaniu, postacie kartonowe, rysunki też mi się nie podobały. Za to kołczan to dla mnie strzał w dziesiątkę, autoironiczność, nawiązania popkulturowe, wiarygodne postacie (jak na super hero) poruszanie trudnych tematów, i eksplorowanie tematyki religijnej (+ sandman którego uwielbiam) sprawiły że to była jedna z przyjemniejszych lektur które ostatnio przeczytałem. I teraz pytanie do was, następne tomy z kolekcji poziomem i poruszanymi wątkami do którego z tych 3 komiksów będą zbliżały się najbardziej ?

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #721 dnia: Październik 17, 2016, 11:19:08 pm »
Więc odpowiem.

Też wypadnie podziękować. Wahałem się, ale jeśli nie jest to słaba historia, tedy biorę.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline parsom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #722 dnia: Październik 18, 2016, 10:27:02 pm »
Hej, mam już za sobą lekturę pierwszych tomów wkkdc, i na razie mam mieszane uczucia. Hush mnie nie porwał historią, ale powiedzmy że przynajmniej się przy nim całkiem znośnie bawiłem, dzięki kresce i bogatej palecie postaci. Batman i syn to dla mnie nieporozumienie, fabułę zapomniałem na 2 godziny po przeczytaniu, postacie kartonowe, rysunki też mi się nie podobały. Za to kołczan to dla mnie strzał w dziesiątkę, autoironiczność, nawiązania popkulturowe, wiarygodne postacie (jak na super hero) poruszanie trudnych tematów, i eksplorowanie tematyki religijnej (+ sandman którego uwielbiam) sprawiły że to była jedna z przyjemniejszych lektur które ostatnio przeczytałem. I teraz pytanie do was, następne tomy z kolekcji poziomem i poruszanymi wątkami do którego z tych 3 komiksów będą zbliżały się najbardziej ?

Batmana i syna jeszcze nie czytałem. Co do Husha - z grubsza zgoda. Co do Kołczanu też. Niezły, im dalej tym lepiej (wniosek na przyszłość - nie czytać pierwszej części jeżeli trzeba czekać na drugą, bo jednak się zapomina). Ale mam dwa zastrzeżenia. Po pierwsze - pałęta się tam za dużo postaci, spora ich część zupełnie po nic. Po drugie - strasznie mnie irytowało ich nienaturalne zachowanie. Jakieś głupkowate pogawędki, nienaturalne żarciki w mało odpowiednich momentach. To jakaś konwencja gatunku, czy jaka cholera?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline przemo1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #723 dnia: Październik 19, 2016, 03:27:36 am »
Batman i syn był po prostu... inny. Wstępne 4 zeszyty wyrwane z kontekstu podobnie jak pierwsze zeszyty Supermana Johnsa I Donnera Last Son gdzie wszystko miało pójść dalej i się rozwinąć ale... nie poszło. Takie jest moje zdanie jako czytelnika tych comiesięcznych serii. Ale powiem po prawdzie, że na kilka miesięcy te zawiłości odrzuciły mnie od Batmana i Supka... Nie powiem, potem było tylko lepiej, ale początki były ... naiwne :)

Offline pshemko79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #724 dnia: Październik 19, 2016, 07:58:00 am »

Komentarz z FB:
Cytuj
Najgorzej wydany numer jak do tej pory. Pomijając wciąż obecny smród papieru, sporo literówek (w tym przysłowiowy już " bul"). Główna opowieść składa się z dwóch części i obydwie wyglądają na ucięte,szczególnie zakończenie w Wenecji. Ponadto jakieś dziwne przekładki z czarnymi planszami na całą stronę. Chyba lepiej byłoby tam dać okładki z galerii na końcu.
Prawda to?
Ciekawi mnie jeszcze czy wciąż (poza prenumeratą) album jest na tekturce.
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #725 dnia: Październik 19, 2016, 08:06:00 am »
Batman i syn ma te tragiczne czarne przekladki tak jak Egmont w swoim wydaniu biale zapodal z rycinami. To wynika z ulozenia podwójnych panoramicznych stron by bylo jak nalezy. Dopiero bylby lament ze zle poskladany komiks wydrukowali.Te czarne miejsca w wydaniu oryginalnym zapelnialy reklamy a czy u nas by tak nie mozna. Tylko jakie reklamy pewnie Eglomoskie lub jakis Egmontow.
Okladki sa na koncu, komiks najgróbszy z dotychczasowych. Historia mimo dodatkowych dwoch zeszytow znow pozostawia niedosyt, niedokaczonej opowiesci, fatum jakies.
Komiksy 4i5ty dostalem dwa dni przed premiera 5ego tomu oby sie taki stan utrzymal.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2016, 09:31:12 am wysłana przez SawiK »

Offline Motyl

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #726 dnia: Październik 19, 2016, 08:11:20 am »
Ciekawi mnie jeszcze czy wciąż (poza prenumeratą) album jest na tekturce.
Nadal jest na tekturce, co nie zmienia faktu, że z uwagi na bardzo cienką oprawę komiksy "kioskowe" mają tak poobijane rogi, że można je odginać i zaginać dowolnie we wszystkie możliwe strony.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #727 dnia: Październik 19, 2016, 08:26:26 am »
Te czarne miejsca w wydaniu oryginalnym zapelnialy reklamy a czy u nas by tak nie mozna.

Nie spotkałem oryginalnych wydaniach zbiorczych by te czarne strony wypełniały reklamy...

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #728 dnia: Październik 19, 2016, 09:01:44 am »
Pisane z mysla zeszytowek, sorki. Nastepnym razem nie pomine tej kwestii. No i ciekawe jak to wydali zbiorczo,byly czarne/biale strony ,okladki,reklamy?

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #729 dnia: Październik 19, 2016, 09:57:11 am »
Nie bardzo rozumiem twój ostatni post. Puste strony są ze względów technicznych, po to by dwustronicowe rysunki były odpowiednio rozmieszczone na lewej i prawe stronie. Marvel/DC wydając wydanie zbiorcze składające się z kliku zeszytów nigdy na tych "pustych stronach" nie daje reklam. Czasami jest to czarna strona, czasami biała, czasami jakieś logo etc. A zagraniczni wydawcy wydają tak, jak to jest na przesłanych materiałach. Jeśli w przesłanych materiałach splash-page jest czarny, to wydają jako czarny itd.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #730 dnia: Październik 19, 2016, 10:16:03 am »
Tylko tego by brakowało żeby ktoś wpadł na "genialny" pomysł zapychania tych stron jakąś treścią albo ilustracjami. Skutecznie odrywa to od głębszego wsiąkania w historię. Główna wada zeszytówek.

Offline pshemko79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #731 dnia: Październik 19, 2016, 10:35:36 am »
A nie można tych stron - przy założeniu, że całe są puste (białe lub czarne) - po prostu omijać?
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #732 dnia: Październik 19, 2016, 10:38:12 am »
Wlasnie pytalem jak to w wydaniu zbiorczym moze wygladac. Zrozumiale jest ze sa panoramiczne dwustronicowe kadry i by ich nie niszczyc powstawiali te czarne strony. Tak zrobil Egmont dajac biale strony tak zrobil Eglomos czarnymi stronami,a w zeszytach byly reklamy.

Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #733 dnia: Październik 19, 2016, 10:40:17 am »
A nie można tych stron - przy założeniu, że całe są puste (białe lub czarne) - po prostu omijać?[/size]
Wtedy wyjdą dwustronne, panoramiczne plansze na jednej kartce (czyli z przodu i tyłu kartki , a nie obok siebie) i będziesz miał taki rysunek podzielony na pół:
http://www.daranaraghi.com/wp-content/uploads/2014/10/247splash.jpg

Offline pshemko79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #734 dnia: Październik 19, 2016, 10:43:39 am »
No kumam, ale chyba nie zawsze te puste strony są przed planszami panoramicznymi... czy jednak zawsze?
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

 

anything