Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 316630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #780 dnia: Październik 26, 2016, 09:21:10 pm »
Wiem na dziś tylko, że Haloween dzieje się na początku działalności Batmana
No dobra, ale jaki jest związek DH z Wiecznym Batmanem?

Offline Eragon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #781 dnia: Październik 26, 2016, 09:25:34 pm »
Właśnie nie wiadomo. W Łodzi mówili o kontynuacji Hexa a o tym nic nie wspominali.
Jak Egmont nie wyda to się kupi w kolekcji.

Eragon - Long Halloween to najlepsza rzecz w tej kolekcji. Choćby Cię mieli kroić, to kupuj.
Kiedyś już ktoś mnie pytał czemu nie chcę brać LH, więc tym razem w skrócie:
- nie przepadam za Batmanem, zresztą to chyba nieco widać po tytułach, które odrzucam z kolekcji
- styl  Sale'a może lubić 99% miłośników komiksów w Polsce, co poradzę na to, że ja nie lubię
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2016, 09:29:43 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #782 dnia: Październik 27, 2016, 02:44:12 am »
No dobra, ale jaki jest związek DH z Wiecznym Batmanem?
Nie ma żadnego zwiazku. Na przykładzie LH i Wiecznego widać że stare DC i Nowe DC to dwa różne uniwersa, a Reberith to kontynuacja Nowego DC w duchu starego (chodzi o tzw. Legacy, którego wcześniej brakowało). Stare DC nie jest kanoniczne do Nowego a LH jest tego najlepszym przykładem.

I żałuję, że Rzymskie Wakacje nie wyszły zamiast Wielkiego Skoku Seliny, ale co zrobisz? (...) Do fanów Sale'a nie należę, o czym już pisałem.

Czekam na tom ósmy, przeczytam, porównam z innymi dziełami i Loeba i Sale'a. Najwyżej się powrzuca kolejne brzydkie rysunki kobiet by pokazać swój punkt widzenia Sale'a. Ale poniższy kadr akurat mi się podoba i za to można go chwalić.
Rzymskie Wakacje nie da sie ukryć, że są słabsze od Wielkiego Skoku Seliny pod względem scenariusza. Ale wizualnie Selina wygląda obłędnie na niektórych panelach


A ja każdemu polecę Długie Halloween, bo to przede wszystkim świetna historia kryminalna (a jak się komuś spodoba to niech śmiało sięga po Mroczne zwycięstwo)
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2016, 06:17:32 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #783 dnia: Październik 27, 2016, 06:14:57 am »
Za to do jego fabuły nawiązuje 1 tom Wiecznego Batmana

do fabuly nie nawiazuje w zaden sposob. Carmine Falcone jest postacia wszechobecna w swiecie batmana. znajdziesz go w filmach, animacjach, grach i komiksach. wiec to, ze jest obecny w Długim Halloween i Wiecznym Batmanie, nie znaczy, ze fabularnie do siebie nawiazuja. to tak, jakbys mial powiedziec, ze Zabojczy Zart jest fabularnie powiazany z Śmierć Rodziny, gdyz w obu wystepuje postac Jokera jako glównego antagonisty

Offline Nick Jackolson

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #784 dnia: Październik 27, 2016, 07:29:24 am »
Dawno nic nie pisałem, ale po prostu czekam aż w moje ręce wpadną numery ...)

Nie będę cytowal calego postu. Nie zbieram kolekcji,  wkurzaly  mnie te panoramy . Wiem  jednak, że gdybym  kolekcjonowal wkkm czy wkdc to sprzedalbym duble z muchy, egmontu. Jeżeli już kolekcja to zbierac  solidnie. Pocieta panorama wyglada strasznie. Co innego jak ktos chce kupic np. 10 tomow z tej setki w takim wypadku nie ma znaczenia. Sam może się skuszę na kilka dopóki jest w  kioskach.

Bazyl - brzydkie rysunki w długim halloween .... pisałeś to już chyba z 30 razy, nie wiem za każdym razem jak to czytam robi mi sie  źle. Dla mnie całościowo to najlepszy  Batman w PL.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #785 dnia: Październik 27, 2016, 07:42:45 am »
Mnie się robi przykro, jak ktoś kolejny raz nie rozumie, że ja piszę o swoich odczuciach, bo ludzie mają różne gusty i nie każdemu podoba się to samo. Rysunki Sale'a nie są dla mnie. A o fabule Halloween to się będę mógł za miesiąc wypowiedzieć po lekturze, choć orginowości Loeba też nie lubię.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #786 dnia: Październik 27, 2016, 07:59:15 am »
choć orginowości Loeba też nie lubię.
Na twoim miejscu nie nastawiałbym się, aż tak bardzo na to że Długie Halloween to geneza postaci. Tak jest tu pokazane powstanie
Spoiler: pokaż
Two face'a
ale głównie to historia kryminalna (z niezłą zagadką, kto jest mordercą), a wątek genezy jest w tle. Oczywiście pojawia się w tle także plejada przeciwników Batman od
Spoiler: pokaż
Jokera po Salomona Gundy'ego
, ale oni też mają tylko chwilę w komiksie i schodzą na plan dalszy. Jedyną znaczącą postacią jest
Spoiler: pokaż
Calendar Man
,
którego rola przypomina bardzo rolę Hannibala Lectera z Milczenia Owiec.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2016, 09:33:14 am wysłana przez mkolek81 »

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #787 dnia: Październik 27, 2016, 08:41:48 am »
Ale rysunki ma słabe. Za to do jego fabuły nawiązuje 1 tom Wiecznego Batmana. No nie wiem - muszę przeczytać i wtedy wydać ostateczną opinię o tym komiksie. 3 lata po pierwszym polskim wydaniu - szybko zleciało.
Pojmowanie rysunków przemilczę to kwestia gustu.
Pomyśl czasem nim coś napiszesz, chyba też do Wiecznego nawiązuje Rok Pierwszy tak przez Ciebie opluwany, choć jego echa słychać w DH bardziej niż DH w WB :)

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #788 dnia: Październik 27, 2016, 09:12:43 am »
No raczej tak, skoro chronologicznie Halloween jest bliżej Roku Pierwszego, niż Eternal. Ale muszę to przeczytać by wreszcie wiedzieć.

mkolek - weź nie spoileruj DH.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #789 dnia: Październik 27, 2016, 09:44:29 am »
No raczej tak, skoro chronologicznie Halloween jest bliżej Roku Pierwszego, niż Eternal. Ale muszę to przeczytać by wreszcie wiedzieć.
mkolek - weź nie spoileruj DH.
Teraz lepiej?

Widzę że nie oganiasz w ogóle uniwersum DC (albo mało uważnie czytasz komiksy). Rok pierwszy obecnie wyleciał z historii Batman, tak samo jest z Długim Halloween. Stare DC to inny w ogóle wszechświat. Nie porównuj tego do Wiecznego Batman, któremu bliżej jest do Roku Zerowego. Było założenie przy starcie Nowego DC było, że wszystko co do tej pory się wydarzyło było skompresowane do 5 lat, ale nie było powiedziane co jest kanoniczne. I właśnie po Długim Halloween widać, że nie jest już w kanonie. Po pierwsze postać Rzymianina, przeczytasz to się zorientujesz o czym pisze, a jak chcesz to ci na priva wyślę wiadomość i wtedy przestaniesz pisać, że Wieczny Batman jest powiązany właśnie z tym tytułem. Po drugie geneza Two Face jest przedstawiona teraz w serii Batman i Robin i różnie się od tej jaką poznasz w Długim Halloween.

Do twojej informacji Knightfall też się nie wydarzył w Nowym DC (bo pewnie żyjesz w przekonaniu że tak jest)
 

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #790 dnia: Październik 27, 2016, 09:57:31 am »
@UP
Nowe DC się w ogóle nie wydarzyło, bo teraz jest Rebirth.  :cool:
Jakbyś poczytał Wieczne Zło: Wojna w Arkham, to byś wiedział, że Bane wyraźnie nawiązuje do czasów Knightfalla kiedy rządził Gotham.

Ale mniejsza z tym - DC tak namieszało tymi wszystkimi retconami, że trudno się połapać co jest czym. W Wiecznym Batmanie jest mowa, że Falcone wrócił po 5 latach nieobecności. Ja z gadek na forum zrozumiałem, że w Halloween pokazano jak zniknął z Gotham. Ale znowu przekonam się o tym kiedy to przeczytam i wtedy będę się mógł orientować.

Offline Eragon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #791 dnia: Październik 27, 2016, 10:01:48 am »
Nie będę cytowal calego postu. Nie zbieram kolekcji,  wkurzaly  mnie te panoramy . Wiem  jednak, że gdybym  kolekcjonowal wkkm czy wkdc to sprzedalbym duble z muchy, egmontu. Jeżeli już kolekcja to zbierac  solidnie. Pocieta panorama wyglada strasznie. Co innego jak ktos chce kupic np. 10 tomow z tej setki w takim wypadku nie ma znaczenia. Sam może się skuszę na kilka dopóki jest w  kioskach.


Panorama mnie nie obchodzi, niech sobie wygląda strasznie. Nie widzę po prostu sensu w kupowaniu czegoś czego nie chcę lub by specjalnie sprzedawać coś co już mam ,, bo kolekcja i panorama''.
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline Nick Jackolson

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #792 dnia: Październik 27, 2016, 11:14:20 am »
Panorama mnie nie obchodzi, niech sobie wygląda strasznie. Nie widz...)

Pewnie, twoja kasa - twoja sprawa.

Ja,po prostu wiedzac, że kupuje 99% kolekcji nie dał bym tak rady :)  Jeżeli potrafisz olac 1% i miec nierowna panorame  to musisz mnie,tego nauczyc :)



Offline Eragon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #793 dnia: Październik 27, 2016, 11:58:10 am »
Pewnie, twoja kasa - twoja sprawa.

Ja,po prostu wiedzac, że kupuje 99% kolekcji nie dał bym tak rady :smile:  Jeżeli potrafisz olac 1% i miec nierowna panorame  to musisz mnie,tego nauczyc :smile:
Ja bym się z Tobą zgodził gdybym planował olać powiedzmy 1-5 tomów z 60, wtedy zapewne bym je kupił(nawet duble, zresztą i tak biorę dwa duble z Supkiem czyli ,,Man of Steel'' oraz ,,Śmierć Supka'', ale to inny przypadek, fajnie będzie mieć to  w zbiorczym i na lepszym papierze niż w Tm- Semicu :wink: ).
Jednak przy 16(lub 15 jak Egmont nie wyda jednak ,,Udręki'') z 60 tomów(to nie jest 1% :wink: ) to już inna sprawa. To jest 1/4  kolekcji. Tych 11/10(no bo skoro max 5 bym jeszcze kupił) to  jest 400 zł, wydać tyle by była panorama to już dla mnie może nie bezsens co po prostu finansowo ciężka sprawa(gdybym miał kasy jak lodu to pewnie brałbym wszystko jak leci :wink: ).
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #794 dnia: Październik 27, 2016, 11:59:11 am »
Pewnie, twoja kasa - twoja sprawa.

Ja,po prostu wiedzac, że kupuje 99% kolekcji nie dał bym tak rady :smile:  Jeżeli potrafisz olac 1% i miec nierowna panorame  to musisz mnie,tego nauczyc :smile:



No nie taki jeden procent, bo Eragon odpuścił sobie 16 numerów z 60, a jak sam zapowiedział jest to wstępna, możliwa do modyfikowania lista. Ja mam podobnie z WKKM - z drugiej 60-tki wstępnie odpuściłem sobie część tomów (ok. 8-10), a jednak co rusz ta lista się zwiększa. Poza tym na bieżąco wyprzedaję tytuły, które mi najzwyczajniej w świecie nie podeszły (w najbliższym czasie pod młotek pójdą oba tomy Fear Itself i FF: Doomsday). Tak więc panorama wygląda jak przysłowiowy ser i w ogóle mi to nie przeszkadza.
Panorama w WKKDC mnie również ani ziębi ani grzeje (pomimo tego, że to Ross) i wstępnie odpuściłem sobie 12 numerów. Część to duble, których pod żadnym pozorem nie zamierzam się pozbywać na rzecz niskobudżetowej kolekcji.

P.S. Gzie zniknął Twój awatar?

 

anything