trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 320009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #810 dnia: Październik 28, 2016, 09:09:25 am »
Takie rozmowy na forum są jak ploteczki w kolejce do kina przed premierą. Większość stojących dzieła jeszcze nie widziała, ale sporo osób ma z nim związane pytania, nadzieje, obawy. I dzielą się nimi z ludźmi podzielającymi ich zainteresowanie danym tematem. Ja tak właśnie widzę forum. No bo co można więcej powiedzieć o nadchodzącym Kręgu, którego większość nie czytała?


Mozna jazgotać bez sensu. Można też zamknąć buzię na kłódkę i posłuchać, co mają do powiedzenia ci, którzy komiks już czytali, dopytanie się ich, czy naprawdę warto i (w końcu) sprawdzenia, czy nasz gust pokrywa się z ich gustem. Tak to forum funkcjonowało przez lata i do twojego pojawienia się nikt nie miał większych problemów ze zrozumieniem, na czym taka wymiana informacji polega.
Twierdzenie, że nikt nie potrafi nic powiedzieć o komiksie, ponieważ większość go nie czytała, świadczy o tym, ze masz poważne problemy ze zrozumieniem fundamentalnych rozróżnień.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Eragon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #811 dnia: Październik 28, 2016, 10:20:41 am »
Dobra, ja zacząłem te watki o tym, kto co kupuje itd. Mogłem tego już nie drążyć. Przepraszam, nauczka na przyszłość. :) Kolejny raz się odezwę w tym temacie dopiero jak  przeczytam kolejne tomy i będę chciał się podzielić wrażeniami po lekturze. :)
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #812 dnia: Październik 28, 2016, 01:06:18 pm »
@UP
Wzrok ci się na starość pogorszył - daaaa. :)

absolutnie nie rozumie moich postów. Ja od razu mówię jak czegoś nie czytałem, co nie przeszkadza mi jednak powiedzieć o nim czegoś. Do oceny rysunków wystarcza przecież przykładowe strony, albo inne prace danego artysty. A przy takiej Śmierci w Rodzinie, tytuł od razu nasuwa o czym komiks będzie i można powiedzieć co się sadzi o takim pomyśle nawet przed lekturą. Np. że Roki Pierwsze są słabe, bo to roki pierwsze. :)  Są też głośne historie o których się słyszało, lub czytało opinie innych i można powiedzieć, że się na nich powołuje. Np. ja czytałem pochwalny komentarz o Oczach Gorgony i dlatego zaciekawił mnie ten tom.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #813 dnia: Październik 28, 2016, 01:21:27 pm »
...Np. że Roki Pierwsze są słabe, bo to roki pierwsze. :smile:  ...
Sorki, ale to woła o pomstę do nieba.
Argumentacja jak obecnej władzy (jeśli uraziłem czyjeś uczucia, nie przepraszam)
Czy Ty czytałeś Rok Pierwszy ?

Możesz rozwinąć myśl, bo naprawdę nie wiem co miałeś na myśli.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #814 dnia: Październik 28, 2016, 01:28:22 pm »
@UP
Wzrok ci się na starość pogorszył - daaaa. :smile:
Mało zabawny i słaby komentarz, tym bardziej że rysunki w Sandmanie tworzą nieraz bardzo spójny obraz z opowiadaną historią. Zresztą nie czytałeś więc nie wiesz o tym, nie twoje klimaty.

Do oceny rysunków wystarcza przecież przykładowe strony, albo inne prace danego artysty.
Oj grubo się mylisz. Wiesz mi, że na żywo nieraz ilustrację wyglądają całkowicie inaczej (serio z przykładowych stron w przypadku Black Kiss ta pozycja mnie nie przekonała, ale miałem możliwość ją przejrzeć na żywo i powiem że kreska tej pozycji mnie zaciekawiła)

A przy takiej Śmierci w Rodzinie, tytuł od razu nasuwa o czym komiks będzie i można powiedzieć co się sadzi o takim pomyśle nawet przed lekturą.
:roll: taki przykład Wojna domowa z Marvela i ja bym powiedział że zacny zamysł ale po przeczytaniu wiem że ktoś słabo wykonał robotę, bo mogła być z tego bomba a wyszedł mały fajerwerk.


Np. że Roki Pierwsze są słabe, bo to roki pierwsze. :smile:  Są też głośne historie o których się słyszało, lub czytało opinie innych i można powiedzieć, że się na nich powołuje.
Rozumiem że to żart bo uśmieszek, ale znając twoją złośliwość wiem że bijesz tu do bardzo dobrego Roku pierwszego Franka Millera. Akceptuje że może ci się nie podobać, ale pisanie że jest słaby bo jest pierwszy, woła o pomstę (wiem że to kolejna prowokacja z twojej strony ale co tam dam się ponieść).

Np. ja czytałem pochwalny komentarz o Oczach Gorgony i dlatego zaciekawił mnie ten tom.
Ta pozycja by cię nie zaciekawiła gdyby nie było jej w kolekcji, nie ściemniaj.

absolutnie nie rozumie moich postów.
chyba to nikt poza samym tobą mało je rozumie, ale mają one w sobie coś co powoduje swoisty FORUM RAGE :badgrin: :lol: :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2016, 01:38:34 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #815 dnia: Październik 28, 2016, 01:28:41 pm »
Np. że Roki Pierwsze są słabe, bo to roki pierwsze. :)
Au! To jest prawie tak dobre, jak to:
Bil Sienkiewicz nie poraża talentem, ale niech tam.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #816 dnia: Październik 28, 2016, 02:07:41 pm »
Szczoch, poczekaj na komentarz naszego guru i wyroczni komiksowej, gdy Elektra Saga trafi do sklepów. Bo z tego co pamiętam nasz miszczu deklarował kupno tego albumu.

No niestety Elektry Sagi na razie nie będzie, bo Sidecka zablokowała licencje i wydaje Koziorożca itp. Za to o Elektrze Assasin to się wypowiem po mikołajkach.

mkolek81
Civil War czy Av vs X-Men to doskonały przykład. Tytuł opowiada główny pomysł - dobrzy bohaterowie zamiast zwalczać zło, naparzają się miedzy sobą. I taką koncepcję oczywiście z miejsca można ocenić , czy wg danej osoby ma sens. A po lekturze można porównać swoje wcześniejsze przewidywania z wnioskami końcowymi. Akurat w przypadku tych dwóch eventów moje zdanie się nie zmieniło do końca czytania.

Śmierć w Rodzinie ma podobnie. Przyszły czytelnik widząc okładkę już na wstępie może się wypowiedzieć, czy mu się koncepcja zabicia Robina podoba, czy nie, a potem analizować jak to zostało przeprowadzone.

Tak samo mkolek ty postępujesz - nie zgadzasz się z moimi wypowiedziami, bo są mojego autorstwa. i nie ważne co bym napisał - nie bo to ja. :) Co tylko podkreśla, że mam rację i pewne rzeczy, chociażby wstępnie, można oceniać z góry.

Pierwszy tom WW Rucki też mnie interesuje, mimo iż jego w Kolekcji nie będzie. A mimo tego, że Year 100 i Gotyk wchodzą do spisu dobrych historii z Batmanem, to mnie już nie pociągają. Różnie z tym u mnie bywa, więc już się twoja teoria sypie.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #817 dnia: Październik 28, 2016, 02:51:13 pm »
Bazyl
Nie odpowiedziałeś na pytanie moje

Bo masz za niską rangę na forum. :)

Czytałem Rok Pierwszy i DKR. Pierwszy mi się bardzo nie podobał, drugi bardzo podobał. To nie chodzi o scenarzystę tylko o historie, które mi się albo podobają, albo nie.
Nie rozumiem zachwytów nad Rokiem Pierwszym i jego sukcesów. Ale na tej bazie DC wypuściło kolejne Roki Pierwsze, które będziemy przerabiać w WKKDC. Z nimi też się będę musiał przemęczyć. :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #818 dnia: Październik 28, 2016, 03:47:44 pm »
Pozwolę sobie odpowiedzieć na kilka sposobów aby nie robić totalnego offtopu
Śmierć w Rodzinie ma podobnie. Przyszły czytelnik widząc okładkę już na wstępie może się wypowiedzieć, czy mu się koncepcja zabicia Robina podoba, czy nie, a potem analizować jak to zostało przeprowadzone.
Po pierwsze tytuł jak i okładka mogą sugerować jaka ta historia będzie i jak się zakończy. Ale nieraz sam tytuł jest tylko po to aby przyciągnąć czytelników a zakończenie może być różne od tego co sugeruje nie wiem strzelam np. Batman R.I.P.  A odwołując się jeszcze do Wojny domowej jeśli ktoś wychodzi z założenia przed przeczytaniem historii że to beznadziejny pomysł, to osąd może być zaciemniony jego właśnie nastawieniem. Ja czytając książkę czy komiks nie podchodzę tak, to czy było to głupie co przeczytałem stwierdzam na końcu, albo czy mi się podobał, albo ekm... poproszę kolejną rzecz. Dodatkowo przytoczę tu jeszcze jeden przykład Kapitan Ameryka Wojna Bohaterów, pokazuje jak dobrze można było zrealizować Wojnę domową scenariuszowo. Tam bohaterowie mieli podstawy by prać się po pyskach. Po drugiej stronie stoi taki Batman V Superman. Film miałem przyjemność obejrzeć na DVD i nie uważam że był aż tak zły jak niektórzy to twierdzą. Ale jak się zawiodłem na nim. Czekałem cały film aby przekonać się do racji jednej ze stron ale tego tam nie było. W Wojnie bohaterów to było bardzo dobrze zarysowane tu nie. Boli tym bardziej że film jest inspirowany Powrotem Mrocznego Rycerza, komiksu tak dobrego, jednego z nielicznych komiksów który ukształtował obecne medium komiksowe. Dlatego pisanie takich bzdur jak ta co napisałeś woła pomstę 

Pierwszy tom WW Rucki też mnie interesuje, mimo iż jego w Kolekcji nie będzie. A mimo tego, że Year 100 i Gotyk wchodzą do spisu dobrych historii z Batmanem, to mnie już nie pociągają. Różnie z tym u mnie bywa, więc już się twoja teoria sypie.
Te komiksy nie pociągają cię z całkowicie innych powodów, raz że wydał je Egmont, dwa że nie są w kolekcji.
A co do tej teorii to jak w Superiorze było napomknięcie Avening Spidermanie to pisałeś o tym w każdym możliwym wpisie a ostatnio podobnie ze Spiderman 2099.

Jak coś z tą poleci do wycięcia nie będę miał o to żalu, bo sie zrobił offtop.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #819 dnia: Październik 28, 2016, 07:25:07 pm »
Ale zauważyłeś, że odpowiedziałem ci normalnie i poważnie na twoje pytanie?
I wiesz, że posiadanie multikonta także na tym forum [niestety], jest niezgodne z jego regulaminem.
Nie mam drugiego konta, wcześniejszy profil usunąłem (głównie przez poprzedniego moderatora) i nie miałem możliwości powrotu do starego nicka i malia.


Tak wracając do tematu, cały czas zastanawiam się co będzie w wydaniach dodatkowych.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #820 dnia: Październik 28, 2016, 07:28:53 pm »
Mogliby przeskoczyć niepotrzebny już Kryzys na Nieskończonych Ziemiach i od razu wydać Infinite Crisis. Ale to trzeba zaglądać na stronę hiszpańskiej edycji, bo to ona jest drukowana razem z naszą, a tam lepiej informuja klientów. U nas jak zawsze BOK nic nie wie.

P.S. Kijanek, to jaki był twój poprzedni nick? Ryba2111? ;)

Offline Sokratesik

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #821 dnia: Październik 28, 2016, 09:22:56 pm »
Mogliby przeskoczyć niepotrzebny już Kryzys na Nieskończonych Ziemiach i od razu wydać Infinite Crisis. Ale to trzeba zaglądać na stronę hiszpańskiej edycji, bo to ona jest drukowana razem z naszą, a tam lepiej informuja klientów. U nas jak zawsze BOK nic nie wie.

P.S. Kijanek, to jaki był twój poprzedni nick? Ryba2111? :wink:
Tak, przeskoczą to co mają już gotowe , bo bardzo chcą zapłacić drożej za tłumaczenie  :lol: :lol:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #822 dnia: Październik 28, 2016, 09:45:10 pm »
Na razie nic nie mają gotowe, bo na oficjalnej stronie edycji hiszpańskiej też nie ma jeszcze informacji o wydaniach specjalnych, poza Flashem dla prenumeratorów.

http://www.salvat-dccomics.es/#libros

Zdziwiło mnie, że po Hushu i Supermanie, oni mają bardziej kolejność niemiecką, a nie egmontową jak my. Także tego nie rozumiem, skoro tomy dla Polski i Hiszpanii nie są te same, to czemu dla nas drukują w Hiszpanii?
Powiem za to, że ich Superman Ziemia Jeden ma kozacką okładkę! Sama historyjka jest dobra jak na origin i da się Straczyńskiego czytać. Ale sama okładka na mnie zrobiła wrażenie.


Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #823 dnia: Październik 28, 2016, 09:59:53 pm »
Także tego nie rozumiem, skoro tomy dla Polski i Hiszpanii nie są te same, to czemu dla nas drukują w Hiszpanii?
Tomy z tego co widzę są takie same, ale w innej kolejności.
A dlaczego drukują w Hiszpanii? Bo często taniej drukować komiksy o podobnym standardzie w jednym miejscu nawet jeżeli są inne. Podam ci przykład - w latach 2008-2010 niektóre tomy MegaGiga czy Mamuta były wydawane tylko dla Polski (rozpoznasz np. po kolorowym logo na pierwszej stronie), a mimo to także te tomy były drukowane w Norhaven w Danii tak jak reszta tomów.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #824 dnia: Październik 28, 2016, 10:29:26 pm »
A dlaczego drukują w Hiszpanii?
Eaglemoss mówił że oni wszystko drukują w tej drukarni "Po Byku"  :smile:

 

anything