Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 316742 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #885 dnia: Październik 29, 2016, 05:49:23 pm »
Gr8responsibility, nie zmienia to faktu że dodali tego Flasha żeby wcisnąć dobrze już znany produkt jako coś nowego i ekskluzywnego. Jak mówiłem, tani trik marketingowy, że płacisz więcej za to samo.
egmontowego wydania skusić nieopublikowanym materiałem, który zapewne nie ma nic wspólnego z główną historią.
Teraz to Bazylujesz  :smile: Bo to nie Egmont ani polski Eaglemoss ustalał zawartość tomów.
A te 4 zeszyty Flasha to tie-in.

Identity Crisis nie zmieściłby się w jednym tomie WKKDC.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #886 dnia: Październik 29, 2016, 05:55:59 pm »

Tyle właśnie kosztuje Kryzys z Egmontu. I to bez darmowej wysyłki.

Ojezu, wiedziałem, że któryś z urzędujących na tym forum zaklinaczy rzeczywistości z tym wyskoczy. Nie, nie kosztuje - realnie "Kryzys..." kosztuje niecałe 80zł, tomu od Eaglemoss za mniej niż 119zł nie kupisz.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #887 dnia: Październik 29, 2016, 06:07:09 pm »
Teraz to Bazylujesz  :smile: Bo to nie Egmont ani polski Eaglemoss ustalał zawartość tomów.
A te 4 zeszyty Flasha to tie-in.
W sumie to masz rację. Po prostu czuje się jakby Eaglemoss chciał mnie naciągnąć. Chętnie kupowałbym te WS-y a tak czuję że E ma mnie za, delikatnie mówiąc, naiwniaka.


Identity Crisis nie zmieściłby się w jednym tomie WKKDC.
Tego nie wiedziałem. Myślałem, że jak Hachette od czasu do czasu mogą rzucić grubsze egiełki jak Dziecięca krucjata albo New X-Men Imperialni. Podsumowując jestem na nie. Rozważe ewentualnie w takiej cenie pozostałe kryzysy niepublikowane jeszcze u nas.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #888 dnia: Październik 29, 2016, 07:14:34 pm »
Jasne ale nie mówimy o bułkach, które można dostać w różnych cenach tylko o produkcie z ceną okładkową.
mówimy o produkcie z ceną okładkową który można kupić w różnych cenach. Cena okładkowa to jedno a ile kosztuje w momencie i miejscu zakupu to drugie.
Cena okładkowa to sugestia ceny, i nic poza tym nie znaczy.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #889 dnia: Październik 29, 2016, 07:57:22 pm »
To pierwsze Wydanie Specjalne jest tak wyrwane ze środka i nie pasujące do niczego. Bo ani nie jest najstarsze, ani nie odnosi się do najbliższych tomów. A po wstępie do Batmana i Syna, ja się zaciekawiłem Infinite Crisis. Bo to właśnie o tym evencie czytałem kiedyś dawno, dawno temu na jakiejś stronie o DC. I tam było opowiedziane, jak Aleksander Luthor z alternatywnej Ziemi udawał dobrego. To się wtedy do siebie uśmiechałem pod nosem, bo wiadomo, że każdy Luthor jest zły i że pewnie coś knuje. :)

Zerknąłem do pierwszej części tematu o WKKDC - już w nocy 15 lipca pisaliśmy o nadchodzących WS. Szybko poszło.

Kolekcja dopiero się zaczyna i najpierw musi się sprzedać, a potem można będzie pomyśleć o Wydaniach Specjalnych. Kupi się Secret Origin, napali na GL, zasypie Eaglemoss mailami i wydadzą. :wink:
Albo jeśli rzeczywiście to Egmont im opracowuje albumy, to może ma w umowie, że te GL może wydać pod własnym szyldem w DC Deluxe.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2016, 08:18:46 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Eragon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #890 dnia: Październik 29, 2016, 08:56:21 pm »
Miałem się odezwać z recenzją dopiero , ale...nie mogłem się powstrzymać bo temat ciekawy. Pierwsze wydanie specjalne i to tak...nie trafione. :sad: ,,Kryzys Tożsamości'' który można nabyć obecnie w sklepach internetowych  za 60 - 90 zł, cały czas dostępne w 24 h...Co z tego, że dodatkowe 4 numery Flasha...w tym wypadku to ich minus nie zaleta... niestety(w sensie ceny, co z tego, że tie- in Flasha jak cena zabójcza, w tyn wypadku bez możliwości żadnych zniżek). Jakoś nie widzę tego  by to wydanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem...
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2016, 09:32:22 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #891 dnia: Październik 30, 2016, 11:47:43 am »
Cena wydania Eaglemossu jest naprawdę spora, ale porównywanie jej z ceną wydania Egmontu nie jest w pełni rozsądne jeśli nie bierze się pod uwagę tego, że Kryzys Tożsamości w WKKDC jest o 27% grubszy. Okładkowa Egmontu była 90 zł więc okładkowa Eaglemoss proporcjonalnie powinna wynosić 114 zł. Problemem nie jest cena sama w sobie, ale fakt, że wydania WKKDC nie można kupić ze zniżką w dyskoncie.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2016, 11:58:12 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #892 dnia: Październik 30, 2016, 12:01:04 pm »
Nie zauważyłem, żeby ktoś o tym wspomniał, lecz wydanie Egmontu jest wydane w większym formacie. Więc nawet jeżeli zaczniemy porównywać ceny okładkowe, to potencjalny "Kryzys na nieskończonych ziemiach" nadal będzie droższy u Eaglemoss.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Wolf Sazen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #893 dnia: Październik 30, 2016, 12:17:07 pm »
Ale kosmiczna cena jak na kolekcję kioskowo-wysyłkową. Strzał w stopę, który może oznaczać że będzie to pierwsze i ostatnie wydanie specjalne... chociaż i tak wolałbym mieć wszystkie te kryzysy w Deluxach :biggrin:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #894 dnia: Październik 30, 2016, 12:23:18 pm »
@radef, słusznie. Zapomniałem o tym. W takim razie moja rozkmina jest nic niewarta.

@Wolf Sazen, ostatnie raczej nie, bo pewnie mają już przyklepaną licencję na komplet kryzysów. Jak grubasy nie będą schodzić najwyżej ograniczą nakład i będą sprzedawać tylko przez swoją stronę.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2016, 12:26:39 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #895 dnia: Październik 30, 2016, 12:29:36 pm »
Mimo obliczeń Anionorodnika i tak wychodzi dużo, jeśli uwzględnimy cenę realną na poziomie około 60 zł. Nie rozumiem czemu nasze wydanie ma potrójną cenę, skoro w Anglii, Niemczech itp. jest tylko podwójna? Naprawdę mam nadzieję, że cena kolejnego Wydania Specjalnego PL zostanie zredukowana.

https://shop.eaglemoss.com/dc-comics-graphic-novel-collection-



He he - Brexit od czerwca uderza w Wielką Brytanię, Od 26 tomu w związku z dewaluacją funta, WKKDC GB podrożała o 1 funciaka. :)
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2016, 01:00:18 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Wolf Sazen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #896 dnia: Październik 30, 2016, 12:57:43 pm »
@Anionorodnik aaa faktycznie, zapewne tak jest. Tym większa szkoda gdyż takie przełomowe wydarzenia w historii uniwersum pasują idealnie do Deluxów.

Tak swoją drogą to jeszcze się okaże że tak wyczekiwana kolekcja przyniesie więcej szkód niż pożytków.

A za granicą to wydania zwykłe, specjalne i ekskluzywne wszystkie mają swoje osobne panoramy?

Offline kalbaro74

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #897 dnia: Październik 30, 2016, 01:06:31 pm »
Jak grubasy nie będą schodzić najwyżej ograniczą nakład i będą sprzedawać tylko przez swoją stronę.
I cena adekwatnie wzrośnie do mniejszego nakładu.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #898 dnia: Październik 30, 2016, 01:07:17 pm »
A za granicą to wydania zwykłe, specjalne i ekskluzywne wszystkie mają swoje osobne panoramy?

Exactly. Normalne tomy mają główną panoramę, a WS i grubasy mają swoje. Poniżej masz przykładowy przykład.



Wydania Specjalne nie są nawet głupio pomyślane, bo są to głównie Kryzysy, więc na grzbietach mają obrazek multiświata - wielu Ziem widzianych z kosmosu. Coś jak było to na początku naszego wydania Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #899 dnia: Październik 30, 2016, 01:11:10 pm »
Już było mówione że różnica wielkości w DC Deluxe nie ma wpływu na ceną  :smile: co widać nawet po cenach.

Z tą ceną 119 zł za Specjala to jest naprawdę dziwne:

-nakład jest taki sam jak kolekcja (bo idzie do kiosków)
-stron 336 (czyli jak dwa mniejsze zwykłe tomy) inne "Kryzysy" od 300 do 400 czyli podobnie.

=koszt druku jest mniejszy niż dwóch zwykłych tomów  :smile:

Może to jest pomyłka i jutro poprawią (bo w weekend nie robią  :smile: ) a jeśli nie to jest niezły "strzał w kolano"
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2016, 05:05:53 pm wysłana przez JanT »