trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 320516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pshemko79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #915 dnia: Październik 30, 2016, 05:04:00 pm »
w zwyklym formacie ??
W sumie to jeszcze nie wiadomo. ;)
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #916 dnia: Październik 30, 2016, 05:53:13 pm »
Zagraniczne wydania są w zwykłym formacie. Mam na myśli kryzysy.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #917 dnia: Październik 30, 2016, 06:13:14 pm »
Ale kosmiczna cena jak na kolekcję kioskowo-wysyłkową. Strzał w stopę, który może oznaczać że będzie to pierwsze i ostatnie wydanie specjalne...
W punkt. Potrafią wydać komiks za 4 dychy dla niedzielnych czytelników kioskowych i nagle wyjeżdżają z takim potworkiem. Nie wiem czy świadczy to o ogromnej wierze w kolekcję czy może to zwykła pazerność.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #918 dnia: Październik 30, 2016, 06:33:37 pm »
@UP
A może po prostu przestrzelenie i brak wiedzy? Mówiono na forum, że Eaglemoss Polska to mały oddział i że WKKDC to ich pierwszy tak duży projekt. A początki zawsze bywają trudne. Bo jeśli ktoś by wziął pod uwagę tylko ceny okładkowe (Wieczny Batman 100 zł, JLA 90, Batman Rok 100 90 zł, Ygrek 90 zł), to 120 zł za 336-stronnicowy komiks nie jest jakąś wielką przesadą. I taka osoba decyzyjna może nie wiedzieć, że nikt za to tyle nie płaci bo komiksiarze kupują je z minimum 35% rabatem. I może też nie wiedzieć, że półtora roku temu ten komiks był już w Polsce wdany. Albo nie wie, że jest jeszcze spokojnie dostępny.

Po prostu nie wiemy co siedzi w głowie wydawców i jakie powody kryją się za ich decyzjami. Ale wiemy, że dla nas niektóre są ewidentnie błędne. ;) To jest problem komunikacji dostawcy i odbiorcy.

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #919 dnia: Październik 30, 2016, 07:05:36 pm »
A skąd oni wezmą te ceny okładkowe skoro w sklepach widać ceny z rabatami?
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #920 dnia: Październik 30, 2016, 07:06:43 pm »
@UP
A może po prostu przestrzelenie i brak wiedzy? Mówiono na forum, że Eaglemoss Polska to mały oddział i że WKKDC to ich pierwszy tak duży projekt. A początki zawsze bywają trudne.


Dzięki Ci, 8azyliszku. Dobre piętnaście minut śmiałem się z tego posta.
żeby zdobyć wiedzę, o której piszesz, wystarczylo skorzystać z Google'a.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #921 dnia: Październik 30, 2016, 07:17:24 pm »
Bazyl czemu ty ich tak bronisz?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #922 dnia: Październik 30, 2016, 07:40:03 pm »
Na zdrowie absolutnie. Rozrywka to dla mnie ulubiona cecha forum.

Cringer ja tylko próbuję domyśleć się co spowodowało że pierwszym WS będzie akurat Kryzys Tożsamości i to akurat za 120 zł. Przedstawiłem dwie swoje hipotezy i na razie tyle, bo nie mam faktów by potwierdzić którąś z nich, albo wykluczyć obie, bo przecież taki ruch wydawnictwa może być też spowodowany czymś innym. Ale inna teoria o pazerności Eaglemoss i probie wyciśnięcia czytelników, wydaje mi się najmniej prawdopodobna. Do tej pory wydawnictwo naprawdę szło klientom na rękę - figurki za prenumeratę, szybka wysyłka, dobry kontakt z nabywcami, no i sam start Kolekcji. U mnie mają kredyt zaufania i zdecydowaną sympatię. Jedno źle przemyślane WS jeszcze ich nie przekreśla w moich oczach. Będę czekał na rozwój sytuacji i wtedy się zobaczy.

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #923 dnia: Październik 30, 2016, 07:55:06 pm »
Wszystko wszystkim ale Kryzys Tożsamości  :???: ??:
Komiks, który spokojnie na Allegro można kupić za 50 zł.
To się nie może udać. To wszystko brzmi jak żart, mam nadzieję, że tak jest.
W każdym innym wypadku można by to  przeżyć ale sorry... Kryzysu Tożsamości za cenę powyżej 80 zł to nawet pies z kulawą nogą nie ruszy.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2016, 08:03:07 pm wysłana przez Wojtpil »
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #924 dnia: Październik 30, 2016, 08:26:02 pm »
Cringer ja tylko próbuję domyśleć się co spowodowało że pierwszym WS będzie akurat Kryzys Tożsamości i to akurat za 120 zł.
To już całkiem sensownie kilka stron temu ktoś wyjaśnił. Eaglemoss chciał szybko wydać jakiegoś WS-a,  a Egmont miał już gotowe tłumaczenie. Sprawa zamknięta.

Co innego to cena, bo tak w sumie to niewiadomo dla kogo jest ten komiks. Kioskowi czytacze raczej na pewno tego nie kupią, a tym bardziej kolekcjonerzy, którzy nabyli bądź nabędą KT za niecałe 6 daszek.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #925 dnia: Październik 30, 2016, 08:34:25 pm »
Weźcie pod uwagę, że Polska i kilka ościennych krajów to wciąż dla firm ogólnoeuropejskich rynek B. I ktoś tam kiedyś w Eaglemoss kupując licencje na poszczególne kraje co bardziej chodliwe tytuły kupił na rynek zachodnioeuropejski a ochłapy na rynek środkowo-europejski. Widać to dobrze na przykładzie wielu innych produktów. I naprawdę nikt w centrali E. nie robił researchu, jaki komiks w danym kraju wyszedł. Gdyż mogę się domyśleć, że w takich Włoszech kolekcja DC to 100% duble, w Niemczech w sumie podobnie. Czemu Czesi nie mogą dostać w ramach kolekcji Kryzysu tylko dlatego, że go w Polsce wydał Egmont? Nie myślcie jak czytelnicy, myślcie jak prezesi dużej, międzynarodowej firmy która szuka różnych myków, by jak najbardziej obniżyć cenę produktu przy jednoczesnej maksymalizacji zysków.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #926 dnia: Październik 30, 2016, 08:36:24 pm »
Weźcie pod uwagę, że Polska i kilka ościennych krajów to wciąż dla firm ogólnoeuropejskich rynek B. I ktoś tam kiedyś w Eaglemoss kupując licencje na poszczególne kraje co bardziej chodliwe tytuły kupił na rynek zachodnioeuropejski a ochłapy na rynek środkowo-europejski. Widać to dobrze na przykładzie wielu innych produktów. I naprawdę nikt w centrali E. nie robił researchu, jaki komiks w danym kraju wyszedł. Gdyż mogę się domyśleć, że w takich Włoszech kolekcja DC to 100% duble, w Niemczech w sumie podobnie. Czemu Czesi nie mogą dostać w ramach kolekcji Kryzysu tylko dlatego, że go w Polsce wydał Egmont? Nie myślcie jak czytelnicy, myślcie jak prezesi dużej, międzynarodowej firmy która szuka różnych myków, by jak najbardziej obniżyć cenę produktu przy jednoczesnej maksymalizacji zysków.
Przychylam posta.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #927 dnia: Październik 30, 2016, 08:47:12 pm »
@misiokles
Nie zgodziłbym się z tą tezą, bo w takim przypadku pierwszy powinien wyjść Kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tak było w Niemczech czy Wlk Brytanii. I to by było logiczne, bo jest najstarszy. Kryzys Tożsamości za granicą wyszedł na 4 czy 5 pozycji dopiero. To u nas został tak niespodziewanie wyrwany ze środka i wrzucony na początek. I za tym przemawiać może właśnie możliwość pośpiesznego przygotowywania tego WS i dostępność tego tłumaczenia od ręki (o czym pisałem na str 58). Ale znowu - gdyby to decydowało, to powinni wydać na Nieskończonych Ziemiach.


Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #928 dnia: Październik 30, 2016, 08:49:39 pm »
Powinni, ale widocznie mieli na to wy@#*&ne.

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #929 dnia: Październik 30, 2016, 09:38:03 pm »
Kolekcja fajna, ale tytuł i cena zalatuje amatorszczyzną..
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.