trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 319704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #930 dnia: Październik 30, 2016, 10:15:18 pm »
Być może wydanie Kryzysu Tożsamości poza tym że jest już gotowe tłumaczenie jest spowodowane tym że to w miarę nowy tytuł. Kryzys na Nieskończonych Ziemiach ma już swoje lata i nie każdemu może podjeść.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #931 dnia: Październik 30, 2016, 10:30:17 pm »
Wszystko jedno czym się kierowali. Fakt jest taki, że dali ciała po całości. Egmont takiego kolosa jak Wieczny Batman 1 potrafił wydać nie przekraczając stówy https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/295556-batman-wieczny-batman-tom-1. A przecież nie była to seria przeznaczona do kiosków o takich samych nakładach jak WKKDC.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #932 dnia: Październik 30, 2016, 10:40:18 pm »
O jakim gotowym tłumaczeniu mówicie ? Kiedy i gdzie przetłumaczono te dodatkowe numery Flasha ?

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #933 dnia: Październik 30, 2016, 10:43:42 pm »
O jakim gotowym tłumaczeniu mówicie ? Kiedy i gdzie przetłumaczono te dodatkowe numery Flasha ?
No chłopie 7 numerów KT mieli już gotowe. A te 3 nr Flasha to chyba nie taki problem, bo podejrzewam że tekstu tam znowu aż tyle nie było.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #934 dnia: Październik 30, 2016, 10:49:47 pm »
Kryzysu Tożsamości za cenę powyżej 80 zł to nawet pies z kulawą nogą nie ruszy.
Mam nadzieję, że tak będzie, zrezygnują z idei WS w Polsce i będzie szansa na kryzysy w DeLuxach... do czego zamierzam sięwalnie przyczynić omijając to wydanie szerokim łukiem...

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #935 dnia: Październik 30, 2016, 10:51:57 pm »
Bo jeśli ktoś by wziął pod uwagę tylko ceny okładkowe (Wieczny Batman 100 zł, JLA 90, Batman Rok 100 90 zł, Ygrek 90 zł), to 120 zł za 336-stronnicowy komiks nie jest jakąś wielką przesadą.

Napisał ten, który wiecznie jęczy, że komiksy (Egmontu, a jakże!) są za drogie.

Pazerność level 10 i tyle. Na szczęście komiks przeciętny, na dodatek mam go w lepszym wydaniu, więc ta arcykomiczna sytuacja nie boli, a tylko bawi.

I taka osoba decyzyjna może nie wiedzieć, że nikt za to tyle nie płaci bo komiksiarze kupują je z minimum 35% rabatem. I może też nie wiedzieć, że półtora roku temu ten komiks był już w Polsce wdany. Albo nie wie, że jest jeszcze spokojnie dostępny.

Oczywiście tak nie jest, więc wznoszę się tutaj na wyższy poziom abstrakcji, ale gdyby tak było, to kopać ziemniaki w jakiejś pipidówie na Podkarpaciu, a nie zajmować się wydawaniem komiksów. Nie jest wielką sztuką wpisać w google dany tytuł i sprawdzić co z tego wyniknie. Jak masz ich bronić, to rób to trochę lepiej.

Weźcie pod uwagę, że Polska i kilka ościennych krajów to wciąż dla firm ogólnoeuropejskich rynek B. I ktoś tam kiedyś w Eaglemoss kupując licencje na poszczególne kraje co bardziej chodliwe tytuły kupił na rynek zachodnioeuropejski a ochłapy na rynek środkowo-europejski. Widać to dobrze na przykładzie wielu innych produktów. I naprawdę nikt w centrali E. nie robił researchu, jaki komiks w danym kraju wyszedł. Gdyż mogę się domyśleć, że w takich Włoszech kolekcja DC to 100% duble, w Niemczech w sumie podobnie. Czemu Czesi nie mogą dostać w ramach kolekcji Kryzysu tylko dlatego, że go w Polsce wydał Egmont? Nie myślcie jak czytelnicy, myślcie jak prezesi dużej, międzynarodowej firmy która szuka różnych myków, by jak najbardziej obniżyć cenę produktu przy jednoczesnej maksymalizacji zysków.

Racja, pewnie tak było, tylko że w tej sytuacji nad Wisłą pies z kulawą nogą tego nie kupi. Jedną sprawą są poszczególne tomy, które są wciąż dostępnymi dublami (a jak wiadomo będą takie), które gdzieniegdzie się w kolekcji pojawią, a czym innym jest "wielkie" wydanie specjalne, które jest jak strzał w pysk. Jeśli chcieli kogoś zachęcić do wydań specjalnych, to powinni wystartować z czymś ciekawszym. To tak jakby rozpoczęli WKKDC od samych dubli wciąż dostępnych komiksów od Egmontu, ale za drugie tyle wyższą cenę i liczyli na jakiekolwiek zainteresowanie. Jeszcze jakby to było jakieś uber-ekskluzywne wydanie, ale dla wielu komiksiarzy (me included) te WKKDC to raczej wydania budżetowe, które bierze się z konieczności, bo (nie w tym wypadku) nie ma lepszych.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #936 dnia: Październik 30, 2016, 10:55:49 pm »
A ja mam nadzieję, że będa wydawane te Wydania Specjalne bo są to PEŁNE wydania. Nie poobcinane jak było np. z Kryzysem na nieskończonych ziemiach.


Eaglemoss nam daje wsio razem z tie-inami i za to trzeba im oddać hołd.



Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #937 dnia: Październik 30, 2016, 11:03:57 pm »
A ja mam nadzieję, że będa wydawane te Wydania Specjalne bo są to PEŁNE wydania. Nie poobcinane jak było np. z Kryzysem na nieskończonych ziemiach.


Eaglemoss nam daje wsio razem z tie-inami i za to trzeba im oddać hołd.

5 sekund w google:
Kryzys na Nieskończonych Ziemiach od Egmontu - 392 strony
Kryzys na Nieskończonych Ziemiach w DC Graphic Novels Collection - 368 stron

Fantazjuj dalej, chętnie się wszyscy pośmiejemy.

Póki co Eaglemoss wydaje "nieobcięty" "Kryzys tożsamości", z dodatkowymi 3 zeszytami, które najwyraźniej nieprzypadkowo wypadły z anglojęzycznych wydań, bo... niech zgadnę! Są zbędne. Ja czytając tę historię nie odczuwałem jakoś specjalnie braku czegokolwiek... no, może przydałoby się trochę polotu, ale czego oczekiwać po tysięcznej próbie ogrzania się w blasku "Strażników".
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2016, 11:07:06 pm wysłana przez arczi_ancymon »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #938 dnia: Październik 30, 2016, 11:07:27 pm »
A ja mam nadzieję, że będa wydawane te Wydania Specjalne bo są to PEŁNE wydania. Nie poobcinane jak było np. z Kryzysem na nieskończonych ziemiach.
Eaglemoss nam daje wsio razem z tie-inami i za to trzeba im oddać hołd.
No i tu się mylisz bo wg wiki
https://en.wikipedia.org/wiki/DC_Comics_Graphic_Novel_Collection
Kryzysem na nieskończonych ziemiach to jest dokładnie to co wydał Egmont i to wyjaśnia dlaczego ten tytuł nie został wydany jako pierwszy.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #939 dnia: Październik 30, 2016, 11:07:36 pm »
Aha. Nie wiedziałem, że DC Graphic Novel Collection wychodzi w Polsce ... i to na równi z Polskim WKKDC. No niezły paradoks.




Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #940 dnia: Październik 30, 2016, 11:16:34 pm »
Tak teraz patrzę na sklep eaglemoss.com i wydania specjalne mają za drugie tyle więcej niż normalne tomy kolekcji, więc albo polskie Eaglemoss wyjątkowo poniosło albo ktoś pani Grażynce wbijającej dane na stronę źle powiedział i 119zł wyniesie koszt zamówienia tomu specjalnego + regularnego tomu kolekcji (który chyba też 30. się ukaże). Innej opcji nie widzę.

Aha. Nie wiedziałem, że DC Graphic Novel Collection wychodzi w Polsce ...

No widzisz, 64 strony postów, a dopiero teraz zajarzyłeś. Brawo ty!
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2016, 11:21:04 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #941 dnia: Październik 30, 2016, 11:19:09 pm »
No widzisz, 64 strony postów, a dopiero teraz zajarzyłeś. Brawo ty!


A kto jest wydawcą DC Graphic Novel Collection ? I kto ci daje prawo sądzić, że to odpowiednik polskiego WKKDC pod względem objętości ?

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #942 dnia: Październik 30, 2016, 11:23:14 pm »

A kto jest wydawcą DC Graphic Novel Collection ? I kto ci daje prawo sądzić, że to odpowiednik polskiego WKKDC pod względem objętości ?

To samo Eaglemoss, które jak rozumiem twoim zdaniem w Polsce, ekskluzywnie, wyda te same tomy kolekcji, ale o zupełnie innej objętości - brzmi bardzo logicznie, widać w tobie znawcę tematu. Jak pisałem, możesz fantazjować do woli.

Pomijając już fakt, że bierzesz za pewnik, iż w "Kryzysie..." znajdą się 3 dodatkowe zeszyty (choć polskie Eaglemoss tego nie potwierdziło), ale już za pewnik nie bierzesz zawartości innych tomów, BO TAK. Szach mat, koleżko.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2016, 11:28:41 pm wysłana przez arczi_ancymon »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #943 dnia: Październik 30, 2016, 11:26:39 pm »
A kto jest wydawcą DC Graphic Novel Collection ?
Pierwsze zadnie z wiki
Cytuj
DC Comics Graphic Novel Collection is a fortnightly partwork magazine published by Eaglemoss Collections and DC Comics.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #944 dnia: Październik 30, 2016, 11:27:37 pm »


Pierwsze zadnie z wiki


Cytuj
DC Comics Graphic Novel Collection is a fortnightly partwork magazine published by Eaglemoss Collections and DC Comics.


To skoro wydawcą jest Eglemoss Collections to czemu numer 3 nie nosi tytułu Superman: Last Son of Krypton ?


Bo na wiki TAK JEST.




Zmieniając temat ....






Gdzie oni wspomnieli o tym za pierwszym razem ?
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2016, 11:43:51 pm wysłana przez Gr8responsibility »

 

anything