Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2  (Przeczytany 319164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #960 dnia: Październik 31, 2016, 02:04:14 pm »
Coraz bardziej umacniam się w przekonaniu, że byłoby dużo lepiej, gdyby ta kolekcja nie ukazała się na naszym rynku - wydanie kilku z oczekiwanych tu tomów Egmont już wyrzucił z DC Delux, co sam TK potwierdził, a zaraz okaże się, że stracimy kilka następnych potencjalnie wartościowych tytułów na rzecz tych potworków z Eaglemoss...

Nie bluźnij. Moim zdaniem kolejność zdarzeń jest inna. To Kolekcja najpierw się ukazała się (w Niemczech ale zawsze), a dopiero pół roku potem Egmont ruszył z DC Deluxe i zaczął wydawać Old DC, choć wcześniej maglował N52. Gdyby nie nadchodząca konkurencja, w ogóle moglibyśmy nie mieć Luthora, S&B, Trójcy i innych.

Poza tym od kilku stron już spekulujemy co się stało i niestety ciągle brak nam informacji. Nie wiemy co spowodowało tą sytuację, która dla nas oczywiście jest niezrozumiała i błędna.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #961 dnia: Październik 31, 2016, 02:28:24 pm »
Poczekajmy do marca, zobaczymy co będzie drugim WS i za ile.
To sobie czekaj  :smile: ja się tam nie nastawiam na ciąg dalszy.

Na pewno ktoś tam kupi tego "Kryzysa" ale czy przy nakładzie kilku tysięcy będzie to wystarczająca ilość na kontynuację.

mgnesium

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #962 dnia: Październik 31, 2016, 02:40:23 pm »
Nie bluźnij. Moim zdaniem kolejność zdarzeń jest inna. To Kolekcja najpierw się ukazała się (w Niemczech ale zawsze), a dopiero pół roku potem Egmont ruszył z DC Deluxe

egmont negocjował umowę z dc na długo przed ukazaniem się kolekcji.

ILE RAZY TRZEBA JAKĄŚ RZECZ POWTARZAĆ, ABYŚ W KOŃCU ZAREJESTROWAŁ DANY FAKT?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #963 dnia: Październik 31, 2016, 02:58:36 pm »
I tu się znowu mylisz bo dostajemy tylko tie-in z Flasha (mówię tu o Kryzysie Tożsamości), tylko po to aby zwiększyć objętość tomu. Pomijane są za to tie-in z serii JLA, Teen Titans oraz Firestorma.


Wtedy taka książka by kosztowała 199 zł. A tak cena wynosi tylko 119.



Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #964 dnia: Październik 31, 2016, 02:59:38 pm »
Ja tylko wyraziłem swoje zdanie oparte na FAKTACH. W sierpniu/wrześniu 2014 WKKDC wyszła trialem w Niemczech. Pierwsze DC Deluxe wyszło w marcu 2015. Mogę mieć swój własny pogląd na te dwa wydarzenia. Powiedziałem i starczy.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #965 dnia: Październik 31, 2016, 03:08:53 pm »
Nie wiem jak inni ale ja np wolę mieć w wydaniu Kryzysu Tożsamości umieszczone biografie, krótkie streszczenie co doprowadziło do danego momentu i inne fajoskie dodatki niż jakieś Posłowia



Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #966 dnia: Październik 31, 2016, 03:14:58 pm »
Ja tylko wyraziłem swoje zdanie oparte na FAKTACH. W sierpniu/wrześniu 2014 WKKDC wyszła trialem w Niemczech. Pierwsze DC Deluxe wyszło w marcu 2015. Mogę mieć swój własny pogląd na te dwa wydarzenia. Powiedziałem i starczy.

I Twoim zdaniem, umowa, na mocy której Egmont zyskał wyłączność na komiksy DC na polski rynek, na mocy której może umieścić logo "DC Polska" na swoich komiksach, powstała w 8 miesięcy i Egmont targnął się na nią w przypływie chwili po starcie WKKDC w Niemczech? Aby zrobić im konkurencję jeżeli kiedyś tam, ewentualnie, wystartowali by w Polsce? Serio takie jest Twoje zdanie?

Offline Wolf85

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #967 dnia: Październik 31, 2016, 03:21:00 pm »
I Twoim zdaniem, umowa, na mocy której Egmont zyskał wyłączność na komiksy DC na polski rynek, na mocy której może umieścić logo "DC Polska" na swoich komiksach, powstała w 8 miesięcy i Egmont targnął się na nią w przypływie chwili po starcie WKKDC w Niemczech? Aby zrobić im konkurencję jeżeli kiedyś tam, ewentualnie, wystartowali by w Polsce? Serio takie jest Twoje zdanie?

Serio - takie jest jego zdanie.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #968 dnia: Październik 31, 2016, 03:24:46 pm »
Egmont zaczął się ruszać od 2013 roku, po tym jak WKKM pojawiła mu się na rynku i konkurowała z nimi. Poszli w DC, nie wydawali Marvela, bo ich komiksy wtedy były droższe niż 40 zł WKKM. Nie wykluczam, że negocjacje zaczęły się wcześniej - może już na początku 2014. Uważam, że start WKKDC Ger miał jednak wpływ na przyśpieszenie startu DC Deluxe a potem na listę jego tytułów. Myśl o tym, że fajnie by było gdyby była taka sama kolekcja tyle że o DC, też krążyła od 2013. Egmont wyciągną wnioski i nie chciał znowu być nieprzygotowany jak przy premierze WKKM.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #969 dnia: Październik 31, 2016, 03:50:33 pm »
No i te wszystkie premierowe tomy w Kolekcji. Bez Eaglemoss były raczej marne szanse na Krąg, Śmierć w Rodzinie, Wieżę Babel itd.
Bzdury, bzdury, bzdury. Dzięki Egmontowi otrzymaliśmy OGROM pozycji DC. Od klasyków totalnych hak Kryzys na nieskończonych Ziemiach, poprzez istotne komiksy nowej ery jak Kryzys Tożsamości i Flashpoint po uwielbiane przez fanów cudeńka pokroju Gotham Central. Nie ma ŻADNEGO powodu dla którego wymienione przez Ciebie komiksy miałyby nie zostać wydane przez Egmont.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #970 dnia: Październik 31, 2016, 03:54:49 pm »
Ale jedna rzecz. Ja wątpię by Egmont w najbliższej przyszłości zafundował nam pełny run Flasha, GL czy No Man's Land. Dostaliśmy Wiecznego Batmana z N52 i morrisonową JLA. Ale nie wiadomo czy będzie coś podobnego w przyszłym roku.
Nie będzie bo pan Kołodziejczak wyraźnie powiedział że komiksy które są w kolekcji nie będą wydane przez Egmont, może poza wyjątkami takimi jak Wonder Woman Rucki.

No i te wszystkie premierowe tomy w Kolekcji. Bez Eaglemoss były raczej marne szanse na Krąg, Śmierć w Rodzinie, Wieżę Babel itd. I to taniej niż standardowe tomy Egmontu. Dla mnie zdecydowanie warto było doczekać tej Kolekcji.
Być może tak być może nie, teraz na pewno już nie. Choć w przypadku Wieżę Babel była największa szansa na to aby ta historia została u nas wydana. Doprecyzuj standardowe, bo dwa tomy Batman/Superman Egmont wydał taniej, Kryzys Tożsamości wydał taniej, Narodziny Demona wydał taniej, Green Arrowa wydał taniej (dawno ale wydał).

Ja myślę, że umowa była tak skonstruowana, że DC nakazało Egmontowi zająć się tą kolekcją a że nie zgadza im się to finansowo tak dobrze jak przy swoich własnych wydaniach to stąd wybór tych drukarni w hiszpanii, literówek w Green Arrowie czy nie pasujących znaczkach na grzbietach. To wszystko jeden wieli spisek żeby zaszkodzić kolekcji. Egmont to zło !
Sorry ale Egmont mówił kilka razy że jest tylko podwykonawcą i jego zadaniem jest opracowanie środka komiksu pod kątem tłumaczenie i zawartości merytorycznej. Drukarnie wybierał Eaglemoss, tak samo rodzaj papieru i okładki. Listę tytułów też tworzył Eaglemoss, być może rzeczywiście jest tak że na kolejność Egmont mieć mógł wpływ ze względu na gotowe tłumaczenia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2016, 11:01:34 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Wolf85

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #971 dnia: Październik 31, 2016, 04:18:39 pm »
Pragnę tylko zauważyć, że wymienione przez kolegę Bazyla tomy jeszcze nie wyszły. A o jakich pełnych runach Flasha,GL czy NML mówimy?
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #972 dnia: Październik 31, 2016, 04:39:44 pm »

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #973 dnia: Październik 31, 2016, 04:43:36 pm »
Składał ktoś reklamację? Jak to wygląda jak się dostanie uszkodzony egzemplarz?

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #974 dnia: Październik 31, 2016, 04:56:11 pm »
Składał ktoś reklamację? Jak to wygląda jak się dostanie uszkodzony egzemplarz?
Ja złożyłem reklamację mailem. Miałem odklejoną okładkę w Kołczan 2. Dodałem fotki. Na drugi dzień info o uznaniu reklamacji. Wysyłka nowego egzemplarza do 28 dni.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

 

anything